Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Εχει βγει κανενα Rss Reader της προκοπης για Belle? Ειχα στο C7 το Horus αλλα στο 701 δεν υπαρχει ακομα.

Για προτεινετε τιποτε βρε παιδια :)

 

καλησπερα. σε ΝΟΚΙΑ Ν8 με περασμενη την belle χρησιμοποιω αυτο.

δεν εχεις τιποτα να χασεις αν το δοκιμασεις :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει βγει κανενα Rss Reader της προκοπης για Belle? Ειχα στο C7 το Horus αλλα στο 701 δεν υπαρχει ακομα.

Για προτεινετε τιποτε βρε παιδια :)

 

Μια και αναφέρεις το Horus, μήπως γνωρίζεις γιατί δεν δέχεται την rss ροή από blogspot παρά μόνο από κανονικές σελίδες; Ή κάτι δεν κάνω σωστά εγώ;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σε ΝΟΚΙΑ Ν8 με περασμενη την belle χρησιμοποιω αυτο.

δεν εχεις τιποτα να χασεις αν το δοκιμασεις :)

θα το δοκιμασω οταν δεησει η ΝΟΚΙΑ να μου επσκευασει το 701 μου που μετραει ηδη ενα μηνα στο σερβις....

Μια και αναφέρεις το Horus, μήπως γνωρίζεις γιατί δεν δέχεται την rss ροή από blogspot παρά μόνο από κανονικές σελίδες; Ή κάτι δεν κάνω σωστά εγώ;

Δεν το ξερω οχι. Γενικα παντως ακομα και το Horus ειναι σχετικα τραγικο σε σχεση με τα αντιστοιχα σε Android και iOS...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σε ΝΟΚΙΑ Ν8 με περασμενη την belle χρησιμοποιω αυτο.

δεν εχεις τιποτα να χασεις αν το δοκιμασεις :)

 

Μου κίνησες την περιέργεια και το έβαλα αλλά απ' ότι βλέπω υποστηρίζει μόνο τα 3 τελευταία άρθρα από κάθε rss ροή. Μπορεί ν' αλλάξει με κάποιον τρόπο αυτό;

 

Δεν το ξερω οχι. Γενικα παντως ακομα και το Horus ειναι σχετικα τραγικο σε σχεση με τα αντιστοιχα σε Android και iOS...

 

Πάντως το παραπάνω που σου πρότειναν φαίνεται συμπαθητικό. Σίγουρα όμως θα ήθελα πολύ να υπάρχει για Symbian κάτι αντίστοιχο με το rssDemon.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω τα φώτα σας :)

Θυμάται κανείς πως λέγεται το προγραμματάκι που άλλαζε από ελληνικά στα αγγλικά (και το ανάποδο) το πληκτρολόγιο, διασχίζοντας οριζόντια με το δάχτυλο την οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω τα φώτα σας :)

Θυμάται κανείς πως λέγεται το προγραμματάκι που άλλαζε από ελληνικά στα αγγλικά (και το ανάποδο) το πληκτρολόγιο, διασχίζοντας οριζόντια με το δάχτυλο την οθόνη?

 

swype

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0?req=true

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω τα φώτα σας :)

Θυμάται κανείς πως λέγεται το προγραμματάκι που άλλαζε από ελληνικά στα αγγλικά (και το ανάποδο) το πληκτρολόγιο, διασχίζοντας οριζόντια με το δάχτυλο την οθόνη?

 

δε ξέρω αν λέμε το ίδιο αλλά εγώ έχω βάλει για αυτή τη δουλειά το quickLang

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας στην Belle τον Jbak Taskman, πως είναι δυνατόν να κάνουμε reboot; Η επιλογή υπάρχει, αλλά όταν την επιλέγω και ζητάει επιβεβαίωση, δεν βγαίνει πλέον με popup το"Yes", ώστε να το πατήσω και να εκτελεστεί η εντολή. Υπάρχει τρόπος; Τα φώτα σας. :blink:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας στην Belle τον Jbak Taskman, πως είναι δυνατόν να κάνουμε reboot; Η επιλογή υπάρχει, αλλά όταν την επιλέγω και ζητάει επιβεβαίωση, δεν βγαίνει πλέον με popup το"Yes", ώστε να το πατήσω και να εκτελεστεί η εντολή. Υπάρχει τρόπος; Τα φώτα σας. :blink:

 

δυστυχως πανο δεν νομιζω να υπαρχει workaround

καλο θα ηταν ο dev του Jbak Taskman καποια στιγμη να εκανε κανα update

αλλα δεν το βλεπω

ειτε ψαξε καποια αλλη εφαρμογη για τη δουλεια αυτη

ή (αν χρησιμοποιεις delight) εχει επιλογη reboot στο power button

Edited by abcdefg

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως πανο δεν νομιζω να υπαρχει workaround

καλο θα ηταν ο dev του Jbak Taskman καποια στιγμη να εκανε κανα update

αλλα δεν το βλεπω

ειτε ψαξε καποια αλλη εφαρμογη για τη δουλεια αυτη

ή (αν χρησιμοποιεις delight) εχει επιλογη reboot στο power button

 

Καλά, για επανεκκίνηση συνήθως χρησιμοποιώ το QuickReboot του Alexander Fokin, αλλά απλώς απορούσα μήπως υπάρχει λύση με τον Jbak Taskman. Thanks anyway.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...το Shazam που ειναι ενσωματωμένο στην αννα ειναι demo?γιατι στην αρχη εμπαινα και εβρισκα και τα τραγουδια μια χαρα αλλα τωρα τελευταια με το που μπαινω μετα απο 4-5 δευτερα με πεταει εξω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...το Shazam που ειναι ενσωματωμένο στην αννα ειναι demo?γιατι στην αρχη εμπαινα και εβρισκα και τα τραγουδια μια χαρα αλλα τωρα τελευταια με το που μπαινω μετα απο 4-5 δευτερα με πεταει εξω

 

οχι,η πλήρης έκδοση είναι, δοκίμασε να την ξαναεγκαταστήσεις απο δω (ειναι η εκδοση που εχει η αναβαθμιση της αννα)

Link to comment
Share on other sites

οχι,η πλήρης έκδοση είναι, δοκίμασε να την ξαναεγκαταστήσεις απο δω (ειναι η εκδοση που εχει η αναβαθμιση της αννα)

Είναι μια λαιτ έκδοση που σου επιτρέπει 5 αναγνωρίσεις τον μήνα. Θα το δείς αν πας μέσα απ την εφαρμογη να κάνεις αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια λαιτ έκδοση που σου επιτρέπει 5 αναγνωρίσεις τον μήνα. Θα το δείς αν πας μέσα απ την εφαρμογη να κάνεις αναβάθμιση.

Ποια ειναι η κανονικη εκδοση τελικα;Πρεπει να την πληρωσουμε για να μην εχουμε μονο 5 αναγνωρισεις;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η κανονικη εκδοση τελικα;Πρεπει να την πληρωσουμε για να μην εχουμε μονο 5 αναγνωρισεις;

Για ψαξε να βρεις την 3.01(4), και μπορεις να την εγκαταστησεις στην Ε και οχι στην C που ειναι προεγκατεστημενη. (διεγραψε πρωτα την εκδοση που εχεις)

Link to comment
Share on other sites

ενα μυστήριο πράγμα συμβαινει με το handy weather σε εμένα, όταν κλείνω το κινητό το widget του εξαφανίζεται από την αρχική οθόνη και πρέπει να το προσθέσω ξανά:worry:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ενα μυστήριο πράγμα συμβαινει με το handy weather σε εμένα, όταν κλείνω το κινητό το widget του εξαφανίζεται από την αρχική οθόνη και πρέπει να το προσθέσω ξανά:worry:

 

Για να τρέξει το widget πρέπει να τρέχει και το πρόγραμμα. Ίσως με την επανεκκίνηση να μην ξεκινά αυτόματα.

Δοκίμασες να το σβήσεις και να το ξανα-εγκαταστήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Για να τρέξει το widget πρέπει να τρέχει και το πρόγραμμα. Ίσως με την επανεκκίνηση να μην ξεκινά αυτόματα.

Δοκίμασες να το σβήσεις και να το ξανα-εγκαταστήσεις?

εννοείς να σβήσω την εφαρμογή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εννοείς να σβήσω την εφαρμογή ?

Ναι εννοεί να κάνεις απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά την εφαρμογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κυκλοφορησε το weather widget για την belle :) screenshot απο το Ν8 μου. θα το βρειτε εδω. μετα την εγκατασταση καντε επανεκκινηση και θα το δειτε στην λιστα με τα widgets .

 

Νεκταρία δε γράφει τοποθεσία? Επίσης το έβαλα και βλέπω ότι χρειάζεται συνέχεια σύνδεση..?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να χειριστώ το pc μου από το τηλέφωνο? Δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο. Θα μου άρεσε π.χ. να μπορώ να δω (και να χειριστώ) την επιφάνεια εργασίας του pc στο κινητό μου.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

που είναι ο φάκελοs για να αλλάξω φωτογραφία στο nokia bubble?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι σήμερα δεν μπόρεσα να ρυμίσω το κινητό N8 για να λαμβάνει τα e-mail. Ο τύπος του γραμματοκιβωτίου μου είναι pop3. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να κάνω τις σχετικές ρυθμίσεις στο κινητό ( pop3 server, smtp server).Όσο και αν έψαξα δεν τις βρήκα στο μενού για το e-mail.
Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...