Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τα links που δώσατε νωρίτερα προσωπικά κατέβασα μόνο το αρχείο της γλώσσας. Το εγκατέστησα και δούλεψε με την έκδοση που είχα ήδη εγκατεστημένη. Με μια επανεκκίνηση όλα οκ. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το Shazam? Εγώ που το έβαλα όταν άνοιγε μου άλλαζε το θέμα που είχα και κόλλαγε στο λογότυπο οταν ξεκινάει η εφαρμογη...
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το Shazam? Εγώ που το έβαλα όταν άνοιγε μου άλλαζε το θέμα που είχα και κόλλαγε στο λογότυπο οταν ξεκινάει η εφαρμογη...

 

ξεχνα το shazam . ψαξε για soundhound

 

Aν έβαλες την έκδοση που έκανες λίνκ πιο πρίν είναι για S60v5

 

 

ναι εκεινη ειχα βαλει.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Προσυπογράφω για το Soundhound. Καταπληκτική εφαρμογή! Αλλά δυστυχώς δεν έχει τόσο πολύ ενημερωμένη τη βιβλιοθήκη του όσον αφορά τα ελληνικά τραγούδια. Ό,τι είναι αλλοδαπό, μοντέρνο και μη, το βρίσκει στο πι και φι. ;)

 

-----------------------------------------------------------------

 

Συνεχίζοντας τις εντυπώσεις μου μετά από λίγες ώρες χρήσης του Swype, έχω να πω ότι μαζί με 2-3 άλλες εφαρμογές αποτελεί ένα από τα πιο χρήσιμα εργαλεία που μπορεί να έχει κάποιος σήμερα στη φορητή του συσκευή. Έχω εκπλαγεί με την ευκολία που ανακαλύπτει τι θέλω να γράψω από τα σκαριφήματα που σχεδιάζω πάνω στην οθόνη. Προφανώς παίζει κάποιος πανέξυπνος και πολύ εξελιγμένος αλγόριθμος επεξεργασίας του τι θέλει να γράψει ο συντάκτης του κειμένου, δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Και το καλύτερο, πράγμα που ειπώθηκε ήδη, είναι ότι έχει δικό του λεξικό, που έχει πολύ περισσότερες λέξεις από τις ήδη υπάρχουσες του λεξικού Τ9 της συσκευής.

 

Η μόνη μου απορία είναι αν είναι δυνατή η προσθήκη νέων λέξεων στο λεξικό του, όπως γίνεται στο λεξικό Τ9. Αν όχι, πιστεύω ότι είναι το υπαριθμόν ένα ζητούμενο από πολύ κόσμο, όταν φυσικά ολοκληρωθεί η προσθήκη ακόμα περισσότερων γλωσσών υποστήριξης. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το Swype από εδώ: http://store.ovi.com/content/58438?clickSource=search

 

και τα Ελληνικά από εδώ: http://tinyurl.com/2asao7e (το έβαλα έτσι γιατί έπιανε χώρο το λινκ...είναι από το nokia betalabs )

 

τα κατεβασα, παταω να ενεργοποιηθει η εφαρμογη αλλα μου λεει να επανακινησω το τηλεφωνο. το κλεινω το ανοιγω και μου ξαναλεει το ιδιο.

εχω κανει πατατια?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα εχω εγκαταστηση το swype και του εχω βαλει και ελληνικα αλλα παω στα μυνηματα και δεν ειναι ενεργοποιημενο:(
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα εχω εγκαταστηση το swype και του εχω βαλει και ελληνικα αλλα παω στα μυνηματα και δεν ειναι ενεργοποιημενο:(

 

το ιδιο εχω παθει και εγω.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εχω παθει και εγω.

 

Καντο απεγκατασταση και κατεβασε το απο το ovi.Εγω ετσι εκανα και μου δουλεψε τελικα:)

 

http://store.ovi.com/content/58438?clickSource=search

Link to comment
Share on other sites

ξεχνα το shazam . ψαξε για soundhound

.

το δοκίμασα,μου φαίνεται καλύτερο απο το shazam! σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι η γλώσσα αλλάζει πολύ πιο εύκολα και η άμεση απόκριση της capacitive οθόνης δίνουν άλλη αίσθηση, bye bye langswitcher.

Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και εγώ. Ποτέ δεν την γούσταρα την συγκεκριμένη εφαρμογή και την χρησιμοποίησα ελάχιστες φορές. Ευτυχώς, δεν την χρειαζόμαστε πλέον.

Kαλημερα εχω εγκαταστηση το swype και του εχω βαλει και ελληνικα αλλα παω στα μυνηματα και δεν ειναι ενεργοποιημενο:(

Αφού το εγκαταστήσεις κάνεις επανεκκίνηση. Μετά την επανεκκίνηση, πηγαίνεις στις εφαρμογές και ανοίγεις το εικονίδιο που δημιουργεί με το όνομα Ρυθμίσεις και επιλέγεις μέθοδος εισαγωγής swype -Ναι-. Πλέον είναι ενεργοποιημένο και όταν ανοίγεις την σύνταξη κειμένου σε landscape, εμφανίζεται το ΚΒ του swype.

Link to comment
Share on other sites

Καντο απεγκατασταση και κατεβασε το απο το ovi.Εγω ετσι εκανα και μου δουλεψε τελικα:)

 

http://store.ovi.com/content/58438?clickSource=search

 

μονο ετσι δουλεψε το swype και σε μενα τελικα.....με κανενα αλλο τροπο......

οσoι εχετε προβλημα δοκιμαστε το.....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο σκέφτηκα και εγώ. Ποτέ δεν την γούσταρα την συγκεκριμένη εφαρμογή και την χρησιμοποίησα ελάχιστες φορές. Ευτυχώς, δεν την χρειαζόμαστε πλέον.

 

Αφού το εγκαταστήσεις κάνεις επανεκκίνηση. Μετά την επανεκκίνηση, πηγαίνεις στις εφαρμογές και ανοίγεις το εικονίδιο που δημιουργεί με το όνομα Ρυθμίσεις και επιλέγεις μέθοδος εισαγωγής swype -Ναι-. Πλέον είναι ενεργοποιημένο και όταν ανοίγεις την σύνταξη κειμένου σε landscape, εμφανίζεται το ΚΒ του swype.

Το βρηκα γιωργο ενταξει μου δουλεψε.Σε ευχαριστω παντως:)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα αξιώθηκα και έστησα το Skype και έκανα την πρώτη μου κλήση με το Ν8. Άψογη ποιότητα συνομιλίας και πολύ εύκολο και γρήγορο το interface της εφαρμογής. Βέβαια είχα καλομάθει με το Ν900 που τα είχε όλα αυτά ενσωματωμένα αλλά, ελπίζω κάποια στιγμή με την έλευση του PR 3.0 να ενσωματωθούν και στο symbian. Πραγματικά θα μας λύσει τα χέρια.

 

Το πρόβλημα μου ρε παιδια .. Το Skype είναι αυτό που μου λείπει..

Στο ovi store Δεν το βρισκω για Ν8.. Μπαινω στο skype.com/m και μου λεει οχι για το δικο σου. Στέλνω sms για να κάνουν αυτοι το μαγικο οπως λεει τπτ..

Που το βρήκατε ρε παιδια ? (Παιζει επειδή το δικο μου είναι cosmote να μην προβλέπεται ?)

Link to comment
Share on other sites

Για να στήσεις ότι έχασες από τις εργοστασιακές εφαρμογές, ακολούθησε τον Οδηγό για εργοστασιακό φλασάρισμα του Ν8.
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και εγώ το swype με τα Ελληνικά.

Καλό, αλλά πρέπει να θυμάσαι τις γραμματοσειρά, αλλιώς μπορεί να σε ζορίσει.

Προσωπικά παρότι αρχάριος με qwerty πληκτρολόγια, δεν με ζόρισε ιδιαίτερα,

απλά κρύβονται τα γράμματα και πρέπει να τα θυμάσαι.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καντο απεγκατασταση και κατεβασε το απο το ovi.Εγω ετσι εκανα και μου δουλεψε τελικα:)

 

http://store.ovi.com/content/58438?clickSource=search

 

αυτο κατεβασα. αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

μονο ετσι δουλεψε το swype και σε μενα τελικα.....με κανενα αλλο τροπο......

οσoι εχετε προβλημα δοκιμαστε το.....

 

Και σε μενα το ιδιο δουλευει μια χαρα βαζεις την εκδοση 1.00(13559) απο το ovi η απο τα μαγαζακια και μετα και το πακετο τον ελληνικων απο το nokia beta labs!!!:D:D

 

αυτο κατεβασα. αλλα τιποτα.

 

Δοκιμασε και αυτο http://store.ovi.com/content/58438?clickSource=browse&categoryId=23&contentArea=applications και σιγουρεψε οτι στην επιλογη τηλεφωνου εχεις σιγουρα επιλεξει το nokia n8!!Πρεπει να δουλεψει.

 

Το swype θελει συνηθεια,με δυσκολευει λιγο και ποτε δεν μου αρεσε το qwerty γιατι τοσα χρονια δουλευω το Τ9 το οποιο ειναι πολυ βολικο!!!Αυτο ειναι ωραιο και διαφορετικο παντως!!Θα δειξει...!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μεχρι στιμης δεν εχω βρει εφαρμογες, εχετε να προτεινετε κατι για τα παρακατω:

 

- ebay application: να βλεπω εφαρμογες, να bidαρω κτλ

 

- ενα αξιοπιστο ξυπνητηρι που να μπορει να παιζει mp3

 

- ενα application που να συνεργαζεται για read/post σε forum

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο ξυπνητήρι δέχεται για ήχους ειδοποίησης mp3 και πάρα πολλά ακόμα format ήχου και είναι πληρέστατο. Για φόρουμ δοκίμασε την εφαρμογή tapatalk.
Link to comment
Share on other sites

Το ενσωματωμένο ξυπνητήρι δέχεται για ήχους ειδοποίησης mp3 και πάρα πολλά ακόμα format ήχου και είναι πληρέστατο. Για φόρουμ δοκίμασε την εφαρμογή tapatalk.

 

Το έχεις δοκιμάσει;

Λειτουργεί στο symbian;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, την έχω από τις πρώτες ημέρες που πήρα το Ν8 και λειτουργεί. Απλά επειδή έχει καιρό να βγει νέα έκδοση, έχει μερικά κολληματάκια. Δοκίμασέ την, μπορεί να σε βολέψει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, την έχω από τις πρώτες ημέρες που πήρα το Ν8 και λειτουργεί. Απλά επειδή έχει καιρό να βγει νέα έκδοση, έχει μερικά κολληματάκια. Δοκίμασέ την, μπορεί να σε βολέψει.

 

Μου βγάζει αυτό...

 

Sorry, this item is not available for the Nokia N8-00.

Browse more great content in the "Related" section below.

Tapatalk - Forum Client

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Είναι για 5th edition αλλά δουλεύει και στο Ν8. Όπως είπα έχει κάποια θεματάκια αλλά γενικώς, κάνει την δουλειά που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Είναι για 5th edition αλλά δουλεύει και στο Ν8. Όπως είπα έχει κάποια θεματάκια αλλά γενικώς, κάνει την δουλειά που θέλεις.

 

σε μενα παντως δεν δουλευει σωστα...κολλάει οταν μπαινω στην κατηγορια νοκια και δεν την ανοιγει ποτε....

θα μου πεις αφου εχεις τον οπερα τι να την κανεις μια τετοια εφαρμογη......?

anyway.......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ποτέ δεν με βόλεψε. Πριν ακόμα το βάλω στο Ν8 μου, το είχα δοκιμάσει σε μήλο και παρόλο που λειτουργεί πολύ καλύτερα εκεί, δεν μου άρεσε ποτέ η φιλοσοφία του. Προτιμώ την ελευθερία και την πλήρη απεικόνιση που προσφέρει ένας browser. Ίσως βολέψει βέβαια μερικούς, μιας και βλέπω ότι πολλοί στο φόρουμ μας, ποστάρουν από την συγκεκριμένη εφαρμογή, αλλά εγώ δεν το χρησιμοποίησα ποτέ για σοβαρή δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...