Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ νομίζω ότι το writing είναι 1ο, μετά listening και μετά GCVR.

Τέλοσπαντων σε 1,5 ώρα έχω τα προφορικά, θα επιστρέψω με εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ νομίζω ότι το writing είναι 1ο, μετά listening και μετά GCVR.

Τέλοσπαντων σε 1,5 ώρα έχω τα προφορικά, θα επιστρέψω με εντυπώσεις.

 

teleia. perimenoume pws kai pws:) kalh epityxia!!!

Link to comment
Share on other sites

Hey guys,

Χθες έδωσα Oral για Michigan...όλα καλά, μπήκα μέσα 8.30 , 9 είχα τελειώσει. Το θέμα ήταν γενικά για τους Υ/Π (είδε ο'τι μου αρέσει το θέμα αυτό και διάλεξε την φωτο αντίστοιχα). Αυτά!

Να δούμε τώρα τα γραπτά άμα θα είναι ευκολα... :)

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Εύκολο θέμα παιδιά, αλλά δύσκολες (σχετικά) ερωτήσεις.

Και εξηγούμαι: Το θέμα ήταν υπολογιστές, υπολογιστές και εκπαίδευση αλλά οι ερωτήσεις ήταν κάπως περίεργες αφού με ρώτησε ποια η άποψη μου για τα παιδιά διάνοιες, αν πρέπει να διαχωρίζονται από τα υπόλοιπα, για τη ιδιωτική και δημόσια παιδεία και πως εφαρμόζεται στα σχολεία, πανεπιστήμια Ελλάδας και εξωτερικού, ποια η άποψη μου για κάθεμια από αυτές και τι θα προτιμούσα εγώ.

Δηλαδή μέχρι τους υπολογιστές τα κατάφερα άνετα, αλλά μετά ήταν θέμα που δε με έχει απασχολήσει ποτέ...

Κατά τα άλλα σε γενικές γραμμές φιλική ήταν, γύρω στα 30 :shifty:

Πήγα λίγο νωρίτερα αλλά μπήκα αμέσως. Όλη η διαδικασία ήταν κανένα 25 λεπτο, από τα οποία 10 και κάτι ήμουν μέσα...

Link to comment
Share on other sites

dinw sto TEI serrwn to proi. gia wra tha se gelasw, tha mathw deutera.:)

 

φιλε μου tom12 και γω δινω στο τει!ωρα ομως...αν εχεις νεοτερα πες.

δεν εχω διαβασει τιποτα και μου περασε απο το μυαλο να μην παω να δωσω!τι να κανω?τζαμπα θα παω...

το πολυ πολυ να περασω την εκθεση,αντε και το ακουστικο μερος.στα αλλα θα πατωσω!

ευτυχως δινω και την κυριακη στις 18/5 το lancashire.πιστευω να το παρω αυτο!:)

ευχηθητε μου καλη επιτυχια!thanx

Link to comment
Share on other sites

akriws, to lancashire giati to dinetai re paidia?? tespa..

 

file mol dinw sto tei serrwn to savvato 10 maiou kai wra proinh diladi 10.

ennoeite pws prepei na pas kai na dwseis eksetaseis, mh xaseis thn eukairia kata thn gnwmh mou.

 

proforika 8 iouniou

Link to comment
Share on other sites

emena pali re paidia m epesan koula 8emata(nai 8emata...)

 

sugkekrimena:arxika me rwthse tis spoudazw, posa xronia spoudazw k an teleiwnw-ths eipa dikhgoros k m rwthse tis skopeuw dld na kanw k tetoia.

meta m edeikse mia eikona me enan tupo sto everest. Me rwthse pws pisteuw oti niw8ei k pws 8a eniw8a egw antistoixa.

Meta me rwthse ti pisteuw oti einai regular k ti irregular life.meta me rwthse ti pisteuw gia tous goneis p protimoun na ekpaideuoun ta paidia oi idioi sto spiti tous(edw einai p mperedeutika Tongue gt dn ktlv thn erwthsh alla ok to eswsa meta kapws Tongue) k telos me rwthse pws nm\z oti einai o kaluteros tropos gia tous papoudes na paroun suntaksh

 

k afou teleiwsame m kanei: eisai etoimh gia thn allh evdomada . tis lew: yes but i am a little bit nervous

m kanei edw sthn ellhnoamerikanikh ekanes m8m tis apantaw oxi sto spiti kserw gw

l m leei k pws nmzs oti 8a ta pas k tis petaw: i hope i'll pass with flying colors but i'll know when the rustls are out

 

k thn esteila k efuga

00a0xa0xa0xx0a

 

nmz ta phga kala! tha deiksei:P

Sevas trA....
Link to comment
Share on other sites

akriws, to lancashire giati to dinetai re paidia?? tespa..

 

file mol dinw sto tei serrwn to savvato 10 maiou kai wra proinh diladi 10.

ennoeite pws prepei na pas kai na dwseis eksetaseis, mh xaseis thn eukairia kata thn gnwmh mou.

 

proforika 8 iouniou

 

τελικα ειναι 9 το πρωι!

που σημαινει οτι απο τις 8μιση πρεπει να ειμαστε στο τει!

Link to comment
Share on other sites

εχω το χαρτι στα χερια μου!

9 το πρωι ειναι.σε μια αιθουσα στην ΣΤΕΦ

 

Nα υπενθυμίσω οτι το Lancashire δεν έχει αναγνωριστει απο το ΑΣΕΠ.

Αρα αν το χρειαστεις μεχρι στιγμης σου ειναι αχρηστο!

 

 

δες εδω: http://www.advanced-gb.gr/newsletter-sep04-story09.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναγνωρίζετε και έχω και αποδεικτικα στοιχεια φιλε μου.

Αμα πας στο http://www.et.gr/search_publication#results και αναζητήσεις προκυρήξεις του ΑΣΕΠ θα δείς οτι το UCLAN δεν περιλαμβανετε στα αποδεκτα πιστοποιητικά. Η παραπάνω σελίδα που παρέθεσες ειναι παραπλανητική.

Όποιος θέλει να με διαψεύσει ας το κάνει με αποδεικτικά στοιχεία και όχι με ανακρίβειες.

 

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

και γω ηξερα οτι δεν αναγωριζεται αλλα ειδα το χαρτι που στειλαν στο φροντιστηριο μου οτι αναγνωριζεται και το ειδα και στην σελιδα που εδειξα!

παραπανω λεπτομερειες δεν γνωριζω:)

Link to comment
Share on other sites

Το Michigan ECCE εχει δύο βαρδιες 9:00 και 13:00

To Michigan ECPE εχει επισης δύο 9:00 και 13:30

 

Exactly...Δίνω 9 michigan,στα πετρανά και η ξαδέρφη μου 13.00:pΦυσικά,όμως είμαι ΠΟΛΥ ΑΤΥΧΟΣ εξαιτίας του κωλ()επιθέτου μου:mad::mad::mad: εγώ στην αίθουσα 2 και ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,οι φίλοι μου,με εξαίρεση ένα παιδί,είναι στην αίθουσα 1 κι εγώ στη 2:mad:

Link to comment
Share on other sites

Exactly...Δίνω 9 michigan,στα πετρανά και η ξαδέρφη μου 13.00:pΦυσικά,όμως είμαι ΠΟΛΥ ΑΤΥΧΟΣ εξαιτίας του κωλ()επιθέτου μου:mad::mad::mad: εγώ στην αίθουσα 2 και ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ,οι φίλοι μου,με εξαίρεση ένα παιδί,είναι στην αίθουσα 1 κι εγώ στη 2:mad:

 

Tι να κάνουμε υπομονή!

3 ωρες ειναι θα περασουν!:cry:

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα το ΑΣΕΠ. Εχω συμμετασχει σε απειρες προκυρηξεις (ελπιζω στην επομενη να εχω το proficiency και να με παρουν :)). Anyway, το παραπάνω χαρτι δεν υπάρχει στη λίστα επιβεβαιωμένα. Αν θα υπάρξει στο μελλον αυτο δεν το γνωρίζω. At this writing:

 

• CERTIFICATE OF PROFICIENCY IN ENGLISH (CPE) του Πανεπιστημίου CAMBRIDGE.

• INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM (IELTS) από το University of Cambridge Local

Examinations Syndicate (UCLES) – The British Council – IDP Education Australia IELTS Australia με βαθμολογία

από 7,5 και άνω.

• CERTIFICATE OF PROFICIENCY IN ENGLISH του Πανεπιστημίου MICHIGAN.

• LONDON TESTS OF ENGLISH LEVEL 5 −PROFICIENT COMMUNICATION− του EDEXCEL.

• CITY & GUILDS LEVEL 3 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (reading, writing and listening) −MASTERY−

και CITY & GUILDS LEVEL 3 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (Spoken) −MASTERY− (Συνυποβάλλονται

αθροιστικά για την απόδειξη της άριστης γνώσης) ή CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL ESOL−

MASTERY− και CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL SPOKEN ESOL −MASTERY− (Συνυποβάλλονται

αθροιστικά για την απόδειξη της άριστης γνώσης).

 

Αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...