Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανακοίνωση από την ΕλληνοΑμερικάνικη Ένωση για το Proficiency του Michigan:

 

The University of Michigan English Language Institute (ELI) has announced the following change in scoring procedures for the Examination for the Certificate of Proficiency in English (ECPE): "Examinees who pass three sections with a Low Pass (or higher) and receive no less than a Borderline Fail in one section will be awarded an ECPE certificate." This change is effective as of this May 2009 administration of the test.

 

Ένα καλό νέο για όλους (ας ελπίσουμε γιατί μας ξέσκισαν με το Listening).

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Nαι και γω το βρηκα χτες!

Χτες το βγαλανε!Πλεον οποιος εχει ΜΟΝΟ ενα BF και τα υπολοιπα ολα τουλαχιστον LP περναει!

Πολυ θετικη κινηση του Μισιγκαν για το προφισενσυ οπου μεχρι και τον Νοεμβριο δεν ισχυει συμψηφισμός!

Link to comment
Share on other sites

ας ελπίσουμε γιατί μας ξέσκισαν με το Listening

 

 

Εγω το listening το βρηκα πανευκολο παιζει να εχω παρει και high pass:yahoo::yahoo:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με τη σειρα μου να ευχηθω καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια που εδωσαν prof michi ή cambridge. Εδωσα κι εγω proficiency michigan και τωρα περιμενω τα προφορικα.... Τα οποια μου αλλαξαν ημερομηνια.... Ο λογος ειναι οτι δεν ηταν καταλληλα προετοιμασμενοι οι εξεταστες.... Κι απο οτι ακουω ψιλο μπαχαλο ειναι τα προφορικα τους φετος.....
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Kαι απο μένα καλά αποτελέσματα σε όλους μας! Εγώ έδωσα σήμερα προφορικά, δε μου φάνηκαν δύσκολα.Και δεν μου φάνηκαν οτι διήρκησαν πολύ ώρα. Όντως υπάρχει μπάχαλο πάντως.:)
Link to comment
Share on other sites

Eμ τι να κανουμε πρωτη φορα διοργανώνουν τα προφορικα με 2 ατομα.

Δειξτε κατανοηση...:P

Και γω να ευχηθω καλα αποτελεσματα σε ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?Επειδή πήγα σήμερα , καθυστερημένα και το πήρα είδα ότι έχει μια χρυσή σφραγίδα...(ψώνιο ψώνιο!!!):D:D

Ωστόσο είδα ένα άλλο δίπλωμα (δεν θυμάμαι άμα ήταν proficiency) που είχε ασημένια.....

Μήπως δείχνει το βαθμό ή απλά είναι χαρακτηριστικό του proficiency??plz answer........

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?Επειδή πήγα σήμερα , καθυστερημένα και το πήρα είδα ότι έχει μια χρυσή σφραγίδα...(ψώνιο ψώνιο!!!):D:D

Ωστόσο είδα ένα άλλο δίπλωμα (δεν θυμάμαι άμα ήταν proficiency) που είχε ασημένια.....

Μήπως δείχνει το βαθμό ή απλά είναι χαρακτηριστικό του proficiency??plz answer........

 

Ολα τα πτυχια του Michigan Proficiency που εχω δει εχουν χρυση λογικα δεν παιζει κανενα ρολο ο βαθμος.

Link to comment
Share on other sites

το ασημένιο είναι το lower michigan

 

Το lower δεν εχει σφραγιδα ειναι απλα το ιδιο σχεδιο τυπωμενο με μελάνη.

Link to comment
Share on other sites

όχι, έχει. Το δικό μου έχει... Και το proficiency μου έχει, αλλά σε χρυσό
Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαλλον θα το αλλαξανε προσφατα.Οταν το πηρα εγω δεν ειχε σφραγιδα.Λεω να ξαναδωσω για να παρω και την καινουργια εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαλλον θα το αλλαξανε προσφατα.Οταν το πηρα εγω δεν ειχε σφραγιδα.Λεω να ξαναδωσω για να παρω και την καινουργια εκδοση.

 

Αυτο σιγουρα αποτελει ενα πολυ καλο λογο να ξαναδωσεις:lol::lol:

 

Το lower του michigan το πηρα περσυ εχει ασημενια σφραγιδα:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενδιαφέρομαι να δώσω εξετάσεις για το proficiency του Michigan. Τι είναι το ecpe και το ecce; Τι βιβλία μου προτείνετε να διαβάσω και που μπορώ να βρω τεστ σε μορφή pdf; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σιγουρα αποτελει ενα πολυ καλο λογο να ξαναδωσεις:lol::lol:

 

Το lower του michigan το πηρα περσυ εχει ασημενια σφραγιδα:rolleyes:

ευχαριστώ για την απάντηση....το πώτησα γιατί και το lower μου μαι απλή σφραγίδα είχε.........

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Εδωσα προφορικα σήμερα για το Cambridge, σχετικα ευκολο μου φανηκε, περασε η ωρα χωρίς να το καταλάβω. Το κακο ειναι οτι τωρα πρεπει να περιμενουμε δυο μήνες για τα αποτελεσματα...:mad:

Την Κυριακή δινω και τα προφορικά του Michigan.

 

Καλή επιτυχια σε όλους! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

 

Τα αποτελέσματα του Cambridge FCE/CAE/CPE θα ναι διαθεσιμα απο 31/07/2009!;)

Τα αποτελέσματα του Μichigan ECCE/ECPE θα ναι διαθεσιμα τελη Ιουλίου (20-25/07);)

Τα αποτεσματα του UCLAN θα ναι διαθεσιμα απο τέλη Ιουλίου 2009;)

Τα αποτελεσματα του ΚΠΓ θα ναι διαθεσιμα το πρώτο δεκαημερο του Ιουλίου;)

 

Καλα αποτελεσματα σε ολους!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

paidia telika vgikan apotelesmata?

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρείται για τους ξένους χαρακτήρες... :(

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα (προς το παρόν). :)

 

Απλά ενημερώνουμε τα μέλη ότι από την 1η Σεπτεμβρίου τα μήνυματα σε greeklish ή γραφής τύπου SMS θα διαγράφονται άμεσα. Η σχετική ανακοίνωση εξήγει τα πάντα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο site δεν βρήκα κάτι... Anyway πλησιάζει ο καιρός... Να στε καλά! :) Καλά αποτελέσματα

 

Δεν έψαξα καθόλου στην ιστοσελίδα τους.Τους πήρα κατ'ευθείαν τηλέφωνο.:D:happy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...