Jump to content

Μύκονος vs Σαντορίνη


Guest RouKouNas
 Κοινοποίηση

?  

110 members have voted

  1. 1. ?

    • Σαντορίνη
      71
    • Μύκονος
      39


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαντορίνη βέβαια!Μύκονο πάνε μόνο οι κοσμικοί κιαι οι ανώμαλοι!:lol:

Ωραίες απόψεις για νέο παιδί. Άκους εκεί ανώμαλοι.

Link to comment
Share on other sites

σαντορινη απο μενα,πιστευω οτι ειναι καλυτερα και πιο ομορφα εκει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως και Σαντορίνη...!!!!

 

14 φορές στα 27 μου χρόνια έχω πάει!!! Μία από αυτές την προηγούμενη βδομάδα!!!

 

http://img126.imageshack.us/img126/5900/dsc02088wq0.th.jpg

 

Γι αυτό και έχει βγει ένας από τους πιο όμορφους προορισμούς σε όλον τον κόσμο!! Έρχονται από την άλλη άκρη του κόσμου απλά για να παντρευτούν..!!

 

http://img410.imageshack.us/img410/7865/dsc02057wi8.th.jpg

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

μύκονος είναι μόνο για να βγάζεις γούστα.δεν αξίζει για τίποτα άλλο το νησί.

παραλίες έχει κάποιες εξαιρετικές αλλά δεν μπορείς να πλησιάσεις εύκολα.

νυχτερινή ζωή χωρίς υπερβολή δε νομίζω οτι μπορείς να βρείς κάπου πιο έντονη και τόσο ζωντανή.φυσική ομορφιά π.χ. τοπία,πράσινο κτλ, δεν διαθέτει ούτε στο ελάχιστο.και εννοείται οτι δεν είναι μέρος για χαλάρωση.θα πας και θα είσαι συνέχεια στη τσίτα.

απο την άλλη η σαντορίνη είναι μέρος για χαλάρωση αλλά και για να βγάλεις γούστα δευτερευόντως.η σαντορίνη διαθέτει τοπία,αξιοθέτα και πράσινο.έχει και νυχτερινή ζωή,όχι όπως μύκονο βέβαια.

πιστεύω οτι τα 2 αυτά νησιά απευθύνονται σε διαφορετικό target group.

οπότε οποιαδήποτε σύγκριση είναι μάταιη αφού το καθένα προσφέρει κάτι διαφορετικό.

εγώ πάντως προτιμώ μύκονο και την τιμώ κάθε χρόνο το καλοκαιράκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

μύκονος είναι μόνο για να βγάζεις γούστα.δεν αξίζει για τίποτα άλλο το νησί.

παραλίες έχει κάποιες εξαιρετικές αλλά δεν μπορείς να πλησιάσεις εύκολα.

νυχτερινή ζωή χωρίς υπερβολή δε νομίζω οτι μπορείς να βρείς κάπου πιο έντονη και τόσο ζωντανή.φυσική ομορφιά π.χ. τοπία,πράσινο κτλ, δεν διαθέτει ούτε στο ελάχιστο.και εννοείται οτι δεν είναι μέρος για χαλάρωση.θα πας και θα είσαι συνέχεια στη τσίτα.

απο την άλλη η σαντορίνη είναι μέρος για χαλάρωση αλλά και για να βγάλεις γούστα δευτερευόντως.η σαντορίνη διαθέτει τοπία,αξιοθέτα και πράσινο.έχει και νυχτερινή ζωή,όχι όπως μύκονο βέβαια.

πιστεύω οτι τα 2 αυτά νησιά απευθύνονται σε διαφορετικό target group.

οπότε οποιαδήποτε σύγκριση είναι μάταιη αφού το καθένα προσφέρει κάτι διαφορετικό.

εγώ πάντως προτιμώ μύκονο και την τιμώ κάθε χρόνο το καλοκαιράκι.

εχει η σαντορινη πρασινο? απο ποτε. σορρυ, αλλα ειμαι απο το καμαρι (σαντορινη) χαχαχαχα και το πιο ψηλο δεντρο εδω ειναι ο μαιντανος!

Link to comment
Share on other sites

Καλα φιλε mi3s,απο λογια ολοι ξερουμε,μολις μεγαλωσεις λιγο θα πας,εχω συγγενη που μενει μονιμα Μυκονο και παω απο πιτσιρικας,ναι το νησι δεν εχει καμια ιδιαιτερη φυσικη ομορφια.Οπως επισης τα πραγματα δεν ειναι και οπως τα δειχνουν στο Star.:wacko: Οσοι εχουν παει αρκετες φορες ξερουν πως τα πραγματα εκει δεν ειναι μονο S.paradise και Tropicana,Ασε που καλυτερα coctail απο το Galleraki και καλυτερη φαση για ενα ποτο απο μικρη Βενετια παιζει να μην εχω βρει πουθενα.Αρνεισαι πεισματικα να πας με την κοπελα σου,τραγικο λαθος,ασε την καλυτερα να παει μονη της:drool: ...Οι παραλιες δεν ειναι οπως στο Ιονιο αλλα ειναι Φοβερες!Το μονο που χειροτερευει με τα χρονια ειναι καποιοι βλακες Ιταλοι που γινονται ολο και περισσοτεροι.Οσο για τους "ανωμαλους":lol: αν φυλας λιγο τον κ**ο σου δεν εχεις προβλημα,κ γενικα δεν ενοχλουν.

Οσο Για τη Σαντορινη,ναι ειναι απο τα πιο ωραια νησια,ναι ειναι φοβερο για να πας με την κοπελα σου,ειναι,ειναι,ειναι,ομως απλα δεν ειναι Μυκονος...

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

εχει η σαντορινη πρασινο? απο ποτε. σορρυ, αλλα ειμαι απο το καμαρι (σαντορινη) χαχαχαχα και το πιο ψηλο δεντρο εδω ειναι ο μαιντανος!

 

:X

Στο Καμάρι έμενα,εντάξει μια χαρά πράσινο έχει ειδικά εκεί.Η Μύκονος είναι που δεν έχει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εχει η σαντορινη πρασινο? απο ποτε. σορρυ, αλλα ειμαι απο το καμαρι (σαντορινη) χαχαχαχα και το πιο ψηλο δεντρο εδω ειναι ο μαιντανος!

ρε φίλε όταν λέω πράσινο δεν εννοώ κανένα τροπικό δάσος.απλά ήθελα να δώσω έμφαση στο οτι η σαντορίνη δεν είναι ξερονήσι όπως η μύκονος- που δεν υπάρχει πουθενά πράσινο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

:X

Στο Καμάρι έμενα,εντάξει μια χαρά πράσινο έχει ειδικά εκεί.Η Μύκονος είναι που δεν έχει τίποτα.

που είναι το καμάρι στην σαντορίνη??δεν θυμάμαι κανένα τέτοιο όνομα.βέβαια μόνο 2 φορές έχω πάει και η τελευταία ήταν πριν 4 χρόνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Φίλε seventh_heaven,

 

Ρώτησες στο σωστό σημείο και θα σου απαντήσει ο κατάλληλος άνθρωπος :O

 

Θα σου κάνω μια mini περιγραφή των περιοχών που ανέφερες και η επιλογή δική σου:

 

Φηρά

 

Η πρωτεύουσα του νησιού με άπειρο κόσμο και πολύ κίνηση στους δρόμους. Αρκετά ξενοδοχεία για όλες τις τσέπες και τα γούστα πολλά από αυτά με θεά την Καλντέρα και το Ηφαίστειο. Όλη η διασκέδαση είναι εδώ (μπαράκια Clubs καφετερίες κλπ κλπ) αλλά στην High Season Parking δεν βρίσκεις ούτε και αν είσαι από εδώ και ξέρεις καλά τα κατατόπια. Αρκετά μαγαζιά για ψώνια και καλά εστιατόρια. Για μένα το μέρος ενδείκνετε μόνο για όσους δεν θα έχουν μεταφορικό μέσο για της μετακινήσεις τους.

 

Ημεροβίγλι

 

2.5 χλμ έξω από τα Φηρά στο δρόμο προς Οία. Ήσυχη περιοχή με πολλά διαμερίσματα όλα με θέα στην Καλντέρα / Ηφαίστειο για βαθιές τσέπες όμως. Ειδυλλιακό μέρος για ζευγαράκια που θέλουν να ζήσουν τον Έρωτα τους.. :love:

 

Οία

 

11 χλμ από τα Φηρά. Το βορειότερο μέρος του νησιού γνωστό για το Ηλιοβασίλεμα που μπορείς να απολαύσεις από εκεί.. με υπόσκαψα διαμερίσματα very traditional αλλά για τσέπες με Διπλή Φόδρα Για πολύ ερωτευμένα ζευγαράκια :love: :love:Μέρος χωρίς πολλά σημεία για διασκέδαση αλλά με αρκετά καταστήματα για ψώνια..

 

Όσον αφορά την διαμονή το κάθε μέρος έχει και το ανάλογο κοινό. Ξεκινώντας από την Οία και κατεβαίνοντας προς τον Νότο πέφτουν 1ον οι τιμές και 2ον η ποιότητα και 3ον το ηλικιακό group. Στην Περίσσα (το ποιο Νότιο σημείο του νησιού) για παράδειγμα με ελάχιστες εξαιρέσεις όλα τα καταλύματα είναι for bazen.. Το κυκλοφοριακό είναι ένα πρόβλημα στην High Season που λύνετε όμως νοικιάζοντας ένα scooter.

 

Εάν σκέπτεσαι να έρθεις φέτος θα χαιρόμουν ιδιαίτερα να σε γνωρίσω από κοντά και αν θέλεις να σε βοηθήσω για ότι χρειαστείς.

 

Φιλικά

 

Γιώργος

 

 

Φίλε Γιώργο θα ήθελα να με βοιθισης για 1 οικονομικό διαμονή για 2 άτομα από 30 έως 5 οι 1 έως 6..

ευχαριστώ πολύ.....

Link to comment
Share on other sites

Η Μύκονος είναι ένα νησί πού βγάζει βρωμιά από παντού:mad:

Χρήμα για το τίποτα,μακράν Σαντορίνη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Εμείς πάντος πήραμε μια προσφορά για Μύκονο από εδώ και θα πάμε παρέα. Έχουμε κανονίσει και με μια παρέα με κάτι φίλες... και θα γίνει κόλαση!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδι βρεθηκα στο ιδιο ακριβως διλυμμα,τελικα κανονισα για φετος να επισκευτω και τα 2 νησια για 1 εβδομαδα(4 μερες Σαντορινη και 3 Μυκονο) στις αρχες Ιουλιου γιατι για Αυγουστο που ειναι ultra high season θα εβγαιναν πανακριβα τα ξενοδοχια,ιδιαιτερα στην Μυκονο.Με παρεα 4 ατομων η διαμονη βγαινει περιπου 150 € το ατομο + 60-70 € το ατομο για τα 3 δρομολογια με το πλοιο(Πειραιας-Σαντορινη,Σαντορινη-Μυκονος,Μυκονος-Πειραιας).Οταν επιστρεψω θα γραψω εντυπωσεις απο την συγκριση των 2 νησιων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...