Jump to content

Vodafone cashback


pclawyer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 minutes ago, VIPdriver said:

Το κασμπακ του pockee μπαινει στον λογαριασμο pockee.

Το κασμπακ της βονταφον μπαινει στο app της vodafone. 

Βλέπω στο pockee το ψωμί για τοστ ΜΑΡΑΤΑ που αγοράζω συχνά.

Αν φωτογραφίσω την απόδειξη, τι κερδίζω?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GREGORYMO said:

Βλέπω στο pockee το ψωμί για τοστ ΜΑΡΑΤΑ που αγοράζω συχνά.

Αν φωτογραφίσω την απόδειξη, τι κερδίζω?

Οταν πατησεις πανω στο προιον, τι λεει; Λεει κασμπακ; Λεει εκπτωση; Λεει 1+1;

ΥΓ: εαν δεν λεει κατι, σκαναροντας την αποδειξη παιρνεις μια συμμετοχη στον εβδομαδιαιο διαγωνισμο για 3€

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να λήγει το υπολοιπο αυτο, τουλάχιστον σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά στο site του pockee δείχνει πολύ λιγότερα προϊόντα από το app της Vodafone. Προσοχή γιατί δεν θα τα δεχτούν και θα την πατήσουμε.

Edit: άκυρο!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Just now, alteisei said:

Το κακο ειναι οτι και τα λαθη τους τα βρισκουν μεσα σε 2 μερες! :

 

Screenshot_20240606_163704_Viber.jpg

μην μου ρε θηριο οτι τσιμπησες 50 ευρουδακια ;; 

🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε μπορεσα και για αλλες sim. Το βρηκαν το λαθος τους προχθες Τριτη, απο 1/6 που ισχυε το παραπανω. Φανηκα απληστος και το πληρωσα με 2 αποδειξεις εξτρα που τελικα χτες εδωσαν το κανονικο ποσο 0,50€.

Αμεση εξαργυρωση εννοειται, γιατι απο το ιδιο το pockee μπορουν ακομα και εκ των υστερων να αλλαξουν το ποσο.

Αναμενω δωρα συσκευες στο Big Bang με το ποσο.

Υ.Γ.: Μπορει να συμβαινουν τετοια οταν 1μηνια που τροποποιουνται καπως τα προιοντα στο pockee πεφτει Σαββατο. Τωρα που μολις το γραφω, το επομενο Σαββατο 1μηνια θα ειναι πολυ πιο προσεκτικοι.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, alteisei said:

Το κακο ειναι οτι και τα λαθη τους τα βρισκουν μεσα σε 2 μερες! :

 

Screenshot_20240606_163704_Viber.jpg

Ο Μήτσος της Q πήρε μεταγραφή... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
6 minutes ago, VIPdriver said:

Σας έχει τύχει να σκαναρετε φρέσκια απόδειξη κ να σας λέει ότι έχει χρησιμοποιηθεί ήδη;

τα συστηματα που εχουν μερικες φορες ειναι για κλωτσιες

ξαναδοκιμαζεις αργοτερα και αν επιμενει τους περνεις τηλεφωνο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Σας έχει τύχει να σκαναρετε φρέσκια απόδειξη κ να σας λέει ότι έχει χρησιμοποιηθεί ήδη;

Έλεγξες ότι οι αριθμοί έχουν φωτογραφηθεί σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει να αργεί να σταλεί και να βγει το μήνυμα ότι έχει χρησιμοποιηθεί, αλλά τελικά πέρασε κανονικά. Υποθέτω προσπαθεί να τη στείλει, για κάποιο λόγο αργεί και νομίζει ότι πρέπει να την ξαναστείλει, οπότε μετά σου βγάζει ότι έχει χρησιμοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jaranor said:

Μου έχει τύχει να αργεί να σταλεί και να βγει το μήνυμα ότι έχει χρησιμοποιηθεί, αλλά τελικά πέρασε κανονικά. Υποθέτω προσπαθεί να τη στείλει, για κάποιο λόγο αργεί και νομίζει ότι πρέπει να την ξαναστείλει, οπότε μετά σου βγάζει ότι έχει χρησιμοποιηθεί.

σωστα, ας τσεκαρει ο φιλος αν εχει περαστει

μπορει να περαστηκε και να χτυπαει οτι παει να την διπλοπερασει

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά κάνω cashback κι έχω κάποιες απορίες:

1) Αν κάποιος έχει παραπάνω από έναν αριθμούς στη VF, πώς γίνεται η ανανεωση στο καρτοκινητο? Επειδή τους πήρα τηλ σήμερα (Pockie), παρατήρησα ότι και το συμβόλαιο και το καρτοκινητό, έχουν ίδιο αριθμό πελάτη και η απόδειξη φαίνεται και στους δύο λογαριασμούς. Πώς θα γίνει να μου κάνουν ανανεωση στο καρτοκινητό κι όχι αφαιρεση του ποσού από τον λογαριασμό του συμβολαιου?

2) από το πρωί που ανεβασα την απόδειξη ήταν προς επεξεργασία. Πρίν από καμιά ώρα, εμφανιζόταν ένα μήνυμα "Επεξεργασία null" κι όταν πατούσα το επεξεργασία, μου εμφανιζε κάτι άδεια κελιά προς συμπλήρωση οποτε το άφησα. Τώρα, η απόδειξη δεν φαίνεται πουθενά - σε καμία κατηγορία (ολοκληρωμενη, ακυρωμενη κτλ). 

Τί γινεται τώρα? 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το cashback δεν γίνεται μέσα από το pockee αλλά από το vodafone app.

Κάθε καταχωρημένος αριθμός στο vodafone app έχει το δικό του cashback. Οπότε διαλεγεις πρώτα τον αριθμό και μετά μπαίνεις στο αντίστοιχο cashback του αριθμού στον οποίον θέλεις να προσθέσεις ή να αφαιρέσεις όπως είπες την επιστροφή.

 

Ίδιο αριθμό πελάτη στο vodafone app μπορεί να βλέπεις. Όταν μπαίνεις στο κασμπάκ θα πρέπει να υπάρχει διαφορετικός αριθμός αναφοράς για τον καθέ αριθμό. Την απόδειξη δεν την ανεβασες σωστα,δεν αναγνωριστηκαν τα στοιχεία της και έπρεπε να τα συμπληρώσεις χειροκίνητα στα κελιά που είδες. Εφόσον το άφησες η απόδειξη δεν ανεβηκε

20 minutes ago, ParafronGR said:

Πρώτη φορά κάνω cashback κι έχω κάποιες απορίες:

1) Αν κάποιος έχει παραπάνω από έναν αριθμούς στη VF, πώς γίνεται η ανανεωση στο καρτοκινητο? Επειδή τους πήρα τηλ σήμερα (Pockie), παρατήρησα ότι και το συμβόλαιο και το καρτοκινητό, έχουν ίδιο αριθμό πελάτη και η απόδειξη φαίνεται και στους δύο λογαριασμούς. Πώς θα γίνει να μου κάνουν ανανεωση στο καρτοκινητό κι όχι αφαιρεση του ποσού από τον λογαριασμό του συμβολαιου?

2) από το πρωί που ανεβασα την απόδειξη ήταν προς επεξεργασία. Πρίν από καμιά ώρα, εμφανιζόταν ένα μήνυμα "Επεξεργασία null" κι όταν πατούσα το επεξεργασία, μου εμφανιζε κάτι άδεια κελιά προς συμπλήρωση οποτε το άφησα. Τώρα, η απόδειξη δεν φαίνεται πουθενά - σε καμία κατηγορία (ολοκληρωμενη, ακυρωμενη κτλ). 

Τί γινεται τώρα? 

 

Edited by kmpatra
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, σ'ευχαριστώ για την απαντηση.

Την απόδειξη την ανέβασα μέσω του myVodafone χρησιμοποιώντας τον αριθμό CU, αλλά όπως βλέπεις έχω και στους 2 αριθμούς τον ίδιο αριθμό υποστήριξης.

Η απόδειξη ξαναφάνηκε στις "προς επεξεργασία" οπότε μάλλον κάτι γίνεται με τα συστήματά τους

Screenshot_20240627-042147~2.png

Screenshot_20240627-042132~2.png

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κόλλημα στο συστημα είναι. Θέλει 2-3 μέρες να φανεί το κασμπακ. Εάν περασουν 3 μέρες και δεν έχει μπει, επικοινώνησε με το pockee. Φρόντισε να έχεις φωτο της απόδειξης σε περιπτωση που την ζητησουν. 

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο είναι να έχει το ίδιο αριθμό υποστήριξης. Ποιος ξέρει μπορεί να ομαδοποιούνε σιγά-σιγά τους αριθμούς ανα αφμ. Η επιστροφή θα φαίνεται εκεί που λέει υπόλοιπο. Πατάς εξαργύρωση και προστίθεται ή αφαιρείται ανάλογα με το αν είναι καρτοκινητό ή συμβόλαιο. Επομένως το πού θα αποδοθεί εξαρτάται σε ποιον αριθμό από τους δύο θα μπεις καταρχας για να κάνεις την καταχώρηση της απόδειξης. Αν τώρα έχει αλλάξει το σύστημά τους και φαίνεται η απόδειξη και η επιστροφή και στους δύο αριθμούς, θα αποδοθεί σε όποιον μπεις και πατήσεις την εξαργύρωση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε και η σειρά μου. Αυτό που υποθέσαμε παραπάνω φαίνεται ότι γίνεται. Σήμερα βλέπω όλα μου τα νούμερα περασμένα κάτω από τον ίδιο αριθμό υποστήριξης. Το κακό είναι ότι εκτός του ότι χάθηκε το ιστορικό των αποδείξεων (οκ) χάθηκαν και 0,10 που ειχα καβατζάρει στο βασικο μου νούμερο για να τα εξαργυρώσω  αργότερα. Αν βρω διάθεση και χρόνο θα μιλήσω με το πόκι υποψιάζομαι όμως ότι θα με πετάξουν στη vodafone, καλά ξεμπερδέματα δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

χάθηκαν και 0,10 που ειχα καβατζάρει στο βασικο μου νούμερο για να τα εξαργυρώσω  αργότερα.

ημουν σιγουρος οτι σε ενα νουμερο ειχα υπολοιπο

μπαινεω προσχθες να πιστωσω το υπολοιπο και ειδα να μην υπαρχει 😞

εχασα την ανανεωση και ενα πολυ μικρο υπολοιπο που ειχα, επειδη δεν ηθελα να βαλω καρτα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πήγα να πάρω τον Starbucks 750ml και δεν είδα τον γαμοκατάλογο του pockee ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΒΓΑΛΕΙ.

Τώρα και θα πιω τη βλακεία και δεν θα κάνω και cshback.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να ναι γίνεται σήμερα. Τώρα που ξαναμπήκα επέστρεψαν οι παλιοί κωδικοι υποστήριξης και ξαναβλέπω υπόλοιπο στο κύριο νούμερο. Τον κωδικό που έβλεπα προηγουμένως τον βλέπω σε ένα νούμερο (το τελευταίο που έχω πάρει) και στο άσχετο δείχνει συνολικό ώφελος 5€ και κάτι ενώ δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου cashback στο συγκεκριμένο. Όλο κάτι πειράζουν μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε και ο τοματοχυμός κι έγινε διπλός και από 0,95 πήγε 1,35 αλλά με 0,45€ cashback.....

Πλέον συμφέρει η σάλτσα Μπάρμπα Στάθη για λαδερά....

😁

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...