Jump to content

Honor View 10


camel555
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως το volte δεν υποστηρίζετε από την συσκευή μας.. Από την cosmote δλδ όχι
Καλημέρα, από αυτονομία και κάμερες πως τα πάει; Οθόνη, χρώματα και φωτεινότητα; Η σταθεροποίηση στο βίντεο 1080p πως τα πάει; Αν το παραγγείλω από Amazon θα ισχύει και εδώ η εγγύηση κανονικά; Βλέπω ότι το αναφέρει σαν UK model ξεκλειδωτο με 2 χρόνια εγγύηση. Τώρα που το κοιτάω και από Σκρουτζ να το πάρω μικρή η διαφορά οπότε μάλλον δεν αξίζει από Amazon. Έχει πάρει Oreo 8.1 ή βρίσκεται στην 8.0 ακομα; Γενικά υποστηρίζεται με updates;

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άντε ρε παιδιά κάποιος που έχει την συσκευή να βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπόν: Αυτονομία είναι σούπερ, δεν αναφέρω νούμερα δεν έχει νόημα γιατι ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση, αλλά δεν θα μείνεις παραπονεμένος. Οθόνη είναι ips με ό,τι συνεπάγεται αυτό σε σύγκριση με oled. Είναι αρκετά φωτεινή με πολύ φυσικά χρώματα, χωρίς τις υπερβολές και τα υπερκορεσμένα χρώματα των oled (προσωπική άποψη). Σταθεροποίηση έχει μόνο μέχρι 1080p 30fps και προσωπικά δεν θεωρώ πως είναι κάτι ιδιαίτερο. Το ίδιο και η κάμερα, είναι μια χαρά, βγάζει αξιοπρεπείς φωτο και βίντεο αλλά δεν είναι το δυνατό του σημείο. Amazon Ευρώπης εννοείται ότι έχει κανονικά εγγύηση. Oreo έχει την 8,0, βγάζει updates περίπου μια φορά τον μήνα με security patches και κάνα feature όπως video stabilization ή gpu boost που αναμένεται στο επόμενο update και από Σεπτέμβρη ετοιμάζεται απ' ότι διαβάζω η 9,0. Βέβαια έχει δρόμο ακόμα και λογικά θα παρακαμφθεί η 8,1...
Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπόν: Αυτονομία είναι σούπερ, δεν αναφέρω νούμερα δεν έχει νόημα γιατι ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση, αλλά δεν θα μείνεις παραπονεμένος. Οθόνη είναι ips με ό,τι συνεπάγεται αυτό σε σύγκριση με oled. Είναι αρκετά φωτεινή με πολύ φυσικά χρώματα, χωρίς τις υπερβολές και τα υπερκορεσμένα χρώματα των oled (προσωπική άποψη). Σταθεροποίηση έχει μόνο μέχρι 1080p 30fps και προσωπικά δεν θεωρώ πως είναι κάτι ιδιαίτερο. Το ίδιο και η κάμερα, είναι μια χαρά, βγάζει αξιοπρεπείς φωτο και βίντεο αλλά δεν είναι το δυνατό του σημείο. Amazon Ευρώπης εννοείται ότι έχει κανονικά εγγύηση. Oreo έχει την 8,0, βγάζει updates περίπου μια φορά τον μήνα με security patches και κάνα feature όπως video stabilization ή gpu boost που αναμένεται στο επόμενο update και από Σεπτέμβρη ετοιμάζεται απ' ότι διαβάζω η 9,0. Βέβαια έχει δρόμο ακόμα και λογικά θα παρακαμφθεί η 8,1...

 

Σε τι δίκτυο το δουλεύεις;

Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπόν: Αυτονομία είναι σούπερ, δεν αναφέρω νούμερα δεν έχει νόημα γιατι ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση, αλλά δεν θα μείνεις παραπονεμένος. Οθόνη είναι ips με ό,τι συνεπάγεται αυτό σε σύγκριση με oled. Είναι αρκετά φωτεινή με πολύ φυσικά χρώματα, χωρίς τις υπερβολές και τα υπερκορεσμένα χρώματα των oled (προσωπική άποψη). Σταθεροποίηση έχει μόνο μέχρι 1080p 30fps και προσωπικά δεν θεωρώ πως είναι κάτι ιδιαίτερο. Το ίδιο και η κάμερα, είναι μια χαρά, βγάζει αξιοπρεπείς φωτο και βίντεο αλλά δεν είναι το δυνατό του σημείο. Amazon Ευρώπης εννοείται ότι έχει κανονικά εγγύηση. Oreo έχει την 8,0, βγάζει updates περίπου μια φορά τον μήνα με security patches και κάνα feature όπως video stabilization ή gpu boost που αναμένεται στο επόμενο update και από Σεπτέμβρη ετοιμάζεται απ' ότι διαβάζω η 9,0. Βέβαια έχει δρόμο ακόμα και λογικά θα παρακαμφθεί η 8,1...
Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο που έκανες με την αναλυτική απάντηση. Μάλλον θα περιμένω για λίγο ακόμα, θέλω να δω και το honor note 10 που ελπίζω να ανακοινωθεί στα τέλη του μήνα για την παγκόσμια αγορά όπως διαβάζω. Επίσης μόλις χθες είδα και το Huawei nova 3 που μου γυάλισε και αυτό. Ίσως περιμένω να κυκλοφορήσει η global έκδοση. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Redmi Note 5, αυτονομία τρελλη και μεγάλη έκπληξη η κάμερα, το μόνο που του λείπει είναι το NFC που θα ήθελα. Για αυτό ψάχνω και για συσκευή άλλη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα τρελαθούμε. Σε επικοινωνία με την huawei Ελλάδας μου είπαν ότι το κινητό ΔΕΝ είναι 4g+!!!!!!!!! Δλδ όλες οι σελίδες με τα χαρακτηριστικα των κινητων γίνονται αναξιοπιστες πλέον....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει το κινητό από Κίνα, και τρέχει την AL20, που δε νομίζω να έχει και πολύ σχέση..

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να λειτουργήσει σωστά κάποια εφαρμογή screen off (και έχω δοκιμάσει 3-4 διαφορετικές).. Όταν κλείνω την οθόνη μέσω αυτής της εφαρμογής και μετά πατάω στο δακτυλικό αποτύπωμα για να δουλέψω το κινητό, τότε μου βγάζει να βάλω τον κωδικό η το μοτίβο που έχω επιλέξει..

 

Το ψάχνω εδώ και καιρό στις ρυθμίσεις, αλλά άκρη δεν έχω βγάλει. Το αποτύπωμα εννοείται ότι είναι τάχιστο, αλλά δουλεύει μόνο όταν κλείνω το κινητό από το πλήκτρο ενεργοποίησης/απενεργοποίησης..

 

Γνωρίζει κάποιος το οτιδήποτε..?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για τα ελληνικά δίκτυα. Με roaming στην Τουρκία turkcell μου έβγαλε 4g+

 

Σύμφωνα με τα specs των σχετικών σελίδων, είναι.

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-honor-v10-6gb-128gb-l09

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω αγοράσει το κινητό από Κίνα, και τρέχει την AL20, που δε νομίζω να έχει και πολύ σχέση..

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να λειτουργήσει σωστά κάποια εφαρμογή screen off (και έχω δοκιμάσει 3-4 διαφορετικές).. Όταν κλείνω την οθόνη μέσω αυτής της εφαρμογής και μετά πατάω στο δακτυλικό αποτύπωμα για να δουλέψω το κινητό, τότε μου βγάζει να βάλω τον κωδικό η το μοτίβο που έχω επιλέξει..

 

Το ψάχνω εδώ και καιρό στις ρυθμίσεις, αλλά άκρη δεν έχω βγάλει. Το αποτύπωμα εννοείται ότι είναι τάχιστο, αλλά δουλεύει μόνο όταν κλείνω το κινητό από το πλήκτρο ενεργοποίησης/απενεργοποίησης..

 

Γνωρίζει κάποιος το οτιδήποτε..?

 

Για το θέμα σου δεν γνωρίζω. Ομως για πες μου:

 

Με τι δίκτυο το δουλεύεις;

Έχεις δει ένδειξη 4g+ ?

To AL09 θεωρητικά δεν κάνει για τα ελληνικά δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

Πριν το αγοράσω επικοινώνησα με την cosmote για να μου πουν σε ποια δίκτυα δουλεύει η περιοχή μου το 4g..

 

Αυτή η έκδοση (AL20) έχει για 4g σίγουρα το B3, B7.. B20 σίγουρα δεν έχει. Μένω σε επαρχία και μπορώ να πω ότι κάποιες φορές και μόνο μέσα σε κτίρια έχει λιγάκι δυσκολευτεί για να βρει 4g.

4g+ δεν έχω πιάσει!

Link to comment
Share on other sites

Πριν το αγοράσω επικοινώνησα με την cosmote για να μου πουν σε ποια δίκτυα δουλεύει η περιοχή μου το 4g..

 

Αυτή η έκδοση (AL20) έχει για 4g σίγουρα το B3, B7.. B20 σίγουρα δεν έχει. Μένω σε επαρχία και μπορώ να πω ότι κάποιες φορές και μόνο μέσα σε κτίρια έχει λιγάκι δυσκολευτεί για να βρει 4g.

4g+ δεν έχω πιάσει!

 

Πολύ καλά τα λες!!! Έτσι ακριβώς είναι.

 

Το θέμα είναι γιατί δεν δουλεύει το L09 υποτίθεται ότι έχει τις 3 αυτές μπάντες....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι και εγώ ένας τυχερός κάτοχος του honor 10 view, τυχερός γιατι το τηλέφωνο ειναι άπλα τέλειο ειδικά σε μπλε . Ερώτηση σε οτι αφορά την αναβάθμιση. Το τηλέφωνο μου έχει Αριθμό έκδοσης BKL-L09 8.0.0.160(C432) και δεν έχει έρθει καμια αναβάθμιση μέχρι τώρα, αγορασμένο αρχές Αυγούστου,ενω στο Firmware Finder for Huawei είδα οτι εχει βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι και εγώ ένας τυχερός κάτοχος του honor 10 view, τυχερός γιατι το τηλέφωνο ειναι άπλα τέλειο ειδικά σε μπλε . Ερώτηση σε οτι αφορά την αναβάθμιση. Το τηλέφωνο μου έχει Αριθμό έκδοσης BKL-L09 8.0.0.160(C432) και δεν έχει έρθει καμια αναβάθμιση μέχρι τώρα, αγορασμένο αρχές Αυγούστου,ενω στο Firmware Finder for Huawei είδα οτι εχει βγάλει.

 

ναι οντως εχει βγει αλλα δεν εχει ερθει ουτε εμενα, χτες διαβασα ξεκινησε στη γερμανια οποτε λογικα μεσα στις επομενες μερες θα εμφανιστει

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα, από ότι κατάλαβα ασχολείστε με το θέμα, σε ότι αναφορά αναβάθμιση για το κινητό. Θα ήθελα να σε ρωτήσω η νέα αναβάθμιση είδα σε βίντεο θα έχει και σταθεροποιηση για βίντεο, γνωρίζεις τι άλλα καλούδια θα μας δώσει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. θα ανεβάσω φωτογραφία με το νεο firmware που είδα οτι υπάρχει στο firmware finder,δεν βλέπω αρκετή συζήτηση για την συσκευή εδω μέσα .Έχει δώσει δυο ενημερώσεις το firmware finder

ΠΡΩΤΗ : BKL-L09C432B162(8.0.0162) 2.971 GB ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ 21-6-2018 FULL OTA -MF

BKL-L09C432B162(8.0.0162) 348 MB ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ 25-6-2018 OTA-MF

 

ΔΕΎΤΕΡΗ :BKL-L09C432B168(8.0.0168) 2.988 GB ΗΜΕΡΟΜΗΝΊΑ 11-9-2018 FULL OTA -MF

 

Υπάρχει κάποιος εδώ που έχει κάνει αναβάθμιση απο το firmware finder, ρωτάω γιατί εχω την συσκευή 1 μήνα και δεν την γνωρίζω αρκετά, προέρχομαι απο huawei mate s 5.5΄΄

Edited by steliosbouk
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις forced update πλεον από το firmware finder... Σήμερα μου βρήκε και μου εγκατέστησε μόνο του την 168 (προσθέτει τη gpu turbo). Αν δεν στη βρει μόνο του δοκίμασε με την επιλογή download latest package από το μενού του update αλλιώς υπομονή...
Link to comment
Share on other sites

μολις ελαβα και εγω την νεα αναβαθμιση 168

 

Καλησπέρα. Στο δικό μου τηλέφωνο πηγαίνοντας στην ενημέρωση συστήματος δεν βγάζει κάτι για ενημέρωση.Επιλέγοντας την επιλογή λήψη του τελευταίου πλήρους πακέτου, ενώ τώρα εχει την έκδοση BKL-L09 8.0.0160 (C432) MOY βγάζει την BKL-L09 8.0.0163(C432)-FULL 3,19 GB. ΓΙΑΤΊ ΓΊΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ???Ερώτηση πρέπει πρώτα να γίνει εγκατάσταση της 163 και μετά θα έρθει η 168?

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά δεν έχει έρθει η168 σε εσένα. Βάλε τώρα την 163 αν θες και λογικά μέσα στην εβδομάδα θα σου έρθει και η 168. Γενικά έχε υπομονή. Ούτως ή άλλως τρελές διαφορές από τια αναβαθμίσεις δεν θα δεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...