Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απίστευτο και όμως έγινε...

Χθες το βράδυ μετά από πολύ καιρό (καθώς δεν το συνηθίζω), άφησα το κινητό στο φορτιστή(ανοιχτό ήταν το κινητό) οπότε πήγε 100% και έκατσε φαντάζομαι εκεί και κανά 2-3ωρο παραπάνω ... και σήμερα την ώρα που κοιτούσα το κινητό (διάβασα τα πρωινά νέα) συνειδητοποίησα ότι η κίτρινη γραμμή από πάνω μέχρι κάτω είχε εξαφανιστεί !!! Δεν γνωρίζω πως έφυγε ούτε την ώρα που έφυγε..

 

Οπότε όλα καλά :D :lol:

 

Εκανα βουντου εγω και ευχηθηκα να στρωσει. Να με φωναξεις την πρωτοχρονια να σου κανω ποδαρικο. Με το αζημιωτο φυσικα.:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όσους παρακολουθούν ακόμα την συζήτηση, πήρα και τρίτο Nubia M2 με 128Gb εσωτερικού χώρου αποθήκευσης

 

Το κινητό ήρθε σε 10 μέρες από Banggood με priority line

 

ήρθε με θηκη (διάφανη και ημισκληρη) που μου αρέσει, με ταχυφορτιστή (κόκκινο καλώδιο usb type C)

 

και ακουστικά στη τιμή των 142 + 9 = 151 ευρώ

 

αυτό πήγε στον πατέρα, που έκανε το εξής : πάτησε ταυτόχρονα το power και το volume down (ή volume up)

 

και βγήκε ένα κινέζικο μενού όπου διάλεγα και ξαναδιάλεγα (δεν το έχω με τα κινέζικα)

μέχρι που έγινε επαναφορά του τηλεφώνου

(το menu που βγήκε στα κινέζικα δεν έμοιαζε με το boot menu, τι menu ήταν αυτό, ξέρει κανείς?)

 

Το τηλέφωνο επανήλθε κανονικά και δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους παρακολουθούν ακόμα την συζήτηση, πήρα και τρίτο Nubia M2 με 128Gb εσωτερικού χώρου αποθήκευσης

 

Το κινητό ήρθε σε 10 μέρες από Banggood με priority line

 

ήρθε με θηκη (διάφανη και ημισκληρη) που μου αρέσει, με ταχυφορτιστή (κόκκινο καλώδιο usb type C)

 

και ακουστικά στη τιμή των 142 + 9 = 151 ευρώ

 

αυτό πήγε στον πατέρα, που έκανε το εξής : πάτησε ταυτόχρονα το power και το volume down (ή volume up)

 

και βγήκε ένα κινέζικο μενού όπου διάλεγα και ξαναδιάλεγα (δεν το έχω με τα κινέζικα)

μέχρι που έγινε επαναφορά του τηλεφώνου

(το menu που βγήκε στα κινέζικα δεν έμοιαζε με το boot menu, τι menu ήταν αυτό, ξέρει κανείς?)

 

Το τηλέφωνο επανήλθε κανονικά και δουλεύει άψογα.

το recovery λογικά της συσκευής ή μπήκε σε fastboot

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από 10 Φλεβάρη 4 κινητά και όλα δουλεύουν σφαίρα.

Και όπως είπαμε τα λεφτά στην τσέπη όσο περνάει ο καιρός.

Link to comment
Share on other sites

Από 10 Φλεβάρη 4 κινητά και όλα δουλεύουν σφαίρα.

Και όπως είπαμε τα λεφτά στην τσέπη όσο περνάει ο καιρός.

 

Και μενα επισης απο τις 10 Γεναρη.

Μηπως ξερει κανεις απο που ρυθμιζει η θερμοκρασια χρωματος της οθονης, γιατι εμενα δεν αλλαζει. Μηπως την εχω κλειδωσει απο καπου και δεν θυμαμαι?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα επισης απο τις 10 Γεναρη.

Μηπως ξερει κανεις απο που ρυθμιζει η θερμοκρασια χρωματος της οθονης, γιατι εμενα δεν αλλαζει. Μηπως την εχω κλειδωσει απο καπου και δεν θυμαμαι?

Ρυθμίσεις->προβολή->screen display preferences.

 

Επίσης από Φεβρουάριο όλα καλά με τη συσκευή εκτός από τις παραφωνίες που έχω επισημάνει σε παλιότερο post.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->προβολή->screen display preferences.

 

Επίσης από Φεβρουάριο όλα καλά με τη συσκευή εκτός από τις παραφωνίες που έχω επισημάνει σε παλιότερο post.

Δεν αλλάζει από εκεί δυστυχώς.

Μήπως το επιρρεαζει κάτι άλλο?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινίσω ότι έχω την stock rom. Μήπως έχεις κάποια άλλη;
Όχι την ίδια έχω και εγώ. Σκέφτομαι μήπως έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα ή οθόνη ή έχω βάλει κάποια άλλη επιλογή αλλου και το επηρεάζει.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικα αλλαζει, απλως ανεπαισθητα. Το ιδιο κανει και σε σενα? Μπλεδιζει ή κιτρινιζει πολυ η οθονη οταν κανεις την αλλαγη ή ελαχιστα?

 

Σκεφτομαι επισης σε κανενα μηνα να το αλλαξω με το honor play και να δωσω αυτο στην κορη μου. Ξερει κανεις αν το honor play εχει καλυτερη καμερα απο αυτο ή περιπου την ιδια?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η αλλαγή στη θερμοκρασία χρωμάτων είναι ανεπαίσθητη. Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να γίνει με τρίτη εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι η αλλαγή στη θερμοκρασία χρωμάτων είναι ανεπαίσθητη. Δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να γίνει με τρίτη εφαρμογή.

 

Αυτο ηθελα να ακουσω. Αρα ολα ειναι ενταξει.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Το Easter egg με το πενταπλό tap σε κενό χώρο στην επιφάνεια εργασίας το ξέρετε ή νομίζω ότι ανακάλυψα καμιά ήπειρο;

 

Χα χα χα μαλλον εσυ το ανακαλυψες!!!! Μπραβο, εγω παντως τωρα το ειδα:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο φίλος μου για τον οποίο είχα παραγγείλει το Μ2 με ενημέρωσε ότι το ακουστικό ακούγεται πολύ χαμηλά. Ίσα ίσα που ακούγεται στο βάθος ο συνομιλητής του.

Δεν θυμάμαι αν το είχε και άλλος αυτό το πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου για τον οποίο είχα παραγγείλει το Μ2 με ενημέρωσε ότι το ακουστικό ακούγεται πολύ χαμηλά. Ίσα ίσα που ακούγεται στο βάθος ο συνομιλητής του.

Δεν θυμάμαι αν το είχε και άλλος αυτό το πρόβλημα. Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί;

 

Τι έγινε βρε παιδιά; Νέκρα; Το κλείσαμε το μαγαζί;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αλλά εγώ ανέφερα κάτι που δεν πάει καλά...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα αλλά συνήθως όταν πάνε καλά τα πράγματα δεν γράφει κάποιος πέρα από τις αρχικές του εντυπώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα είδα το πιο πάνω μήνυμα σου...

Δεν έχει ξανά αναφερθεί κάτι και γω από όσο θυμάμαι για το ακουστικό,για χωρίς ρουτ πέρα από από τα κλασικά να ανεβάσεις την ένταση με τα πλήκτρα κατά την διάρκεια μιας κλήσης και σε δεύτερη φάση μια επαναφορά δεν νομίζω να υπάρχει κάτι.Με ρουτ μπορείς να πειράξεις το mix path της ρομ και να ανεβάσεις εντάσεις αλλά ίσως είναι hardware πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε λοιπόν κάποια καλά πράγματα που ανακάλυψα πρόσφατα.

Καταρχάς Η κάμερα του έχει απίστευτες δυνατότητες. Παίξτε λίγο με τις ταχύτητες και το διάφραγμα. Κάνει φοβερά πράγματα. Έχει μέχρι 21 λεπτά έκθεση. Την θερμοκρασία φωτός, το διάφραγμα που φτάνει μέχρι 44!!!!!

Ψαξτε το και θα με θυμηθητε. Στα Huawei είναι στα πλεονεκτήματα που φτάνει η έκθεση μέχρι 22 δευτερόλεπτα.

Προχθές σε ένα κάποια στιγμή εκεί που πήγα να το ξεκλειδώσω μου έβγαλε μήνυμα "καθάρισε το δακτυλικο αποτύπωμα, είναι βρώμικο".

Τι ΑΙ και τρίχες που έχουν τα σύγχρονα?

Μετά από 10 μήνες πάει σφαίρα και συνεχίζει να με εντυπωσιάζει.

Θα το αλλάξω αν μπορέσω τα Χριστούγεννα μόνο με το meizu 16.

Αν όχι δεν με χαλάει καθόλου το τηλεφωνακι

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλαξει κανείς οθόνη; επεσε και εσπασε και το lcd kai to touch. Αξίζει να το αλλάξω;

 

Για δες εδω https://www.aliexpress.com/item/100-Tested-Black-White-Touch-Screen-Digitizer-For-ZTE-Nubia-M2-NX551J-digitizer-touch-screen-display/32864647208.html?spm=2114.10010108.1000014.1.5a0232cbR4uho8&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.106568.000000000000000&scm_id=1007.13338.106568.000000000000000&scm-url=1007.13338.106568.000000000000000&pvid=c98a9c40-b9e0-440d-be8f-ff998ae59931 και ψαξτο λιγο στο συγκεκριμενο σαιτ.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι AMOLED η οθόνη είναι λίγο ακριβή γύρω στα 50-60 ευρώ από έξω ,επειδή έψαξα και για ένα φίλο που ήθελε δεν βρήκα κάτι φθηνότερο τώρα αν αξίζει είναι καθαρά δικό σου θέμα πάντως ο φίλος δεν την άλλαξε βέβαια δεν του είχε σπάσει απλά κάπου το "ζουλιξε" και του δείχνει τα χρώματα λίγο μωβ μπλε αλλά βλέπεις όμως!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή είναι AMOLED η οθόνη είναι λίγο ακριβή γύρω στα 50-60 ευρώ από έξω ,επειδή έψαξα και για ένα φίλο που ήθελε δεν βρήκα κάτι φθηνότερο τώρα αν αξίζει είναι καθαρά δικό σου θέμα πάντως ο φίλος δεν την άλλαξε βέβαια δεν του είχε σπάσει απλά κάπου το "ζουλιξε" και του δείχνει τα χρώματα λίγο μωβ μπλε αλλά βλέπεις όμως!

 

me 50 60 αν εχεις βρει απο εξω στειλε μου να δω γιατι ψαχνω και εγω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

me 50 60 αν εχεις βρει απο εξω στειλε μου να δω γιατι ψαχνω και εγω φιλε μου
Μπες λίγο στο aliexpress. Δεν χάνεις τίποτα. Έχει πολλές σελίδες και μπορεί να βρεις αυτό που ψάχνεις.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...