Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στο gearbest δεν έχει αναφερθεί κάτι για ακύρωση εγγύησης η ότι δεν ισχύει

 

Από όσο θυμάμαι, για σχεδόν 1 μήνα και κάτι το είχε μόνο το banggood όταν ξεκίνησε η προσφορά, από εκεί πρέπει να φύγανε τα πιο πολλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Προσπαθώ εδώ και ώρα να κάνω ενημέρωση στις εφαρμογές μου από το play store αλλά μένει στο "λήψη σε εκκρεμότητα". Δεν προχωράει ούτε με το WiFi ούτε με δεδομένα. Έκανα restart, έσβησα cache αλλά και πάλι τίποτα. Δεν έχω σε κάποια άλλη online εφαρμογή πρόβλημα, μόνο στο store. Καμιά ιδέα;

 

Edit: Έκανα κατάργηση των ενημερώσεων του store, οπότε γύρισε στην εργοστασιακή έκδοση και τις έκανε κανονικά.

Edited by Grigoris3
Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις απο geekbuying απο ευρωπη; ολα οκ;

https://www.geekbuying.com/item/Nubia-M2-5-5-Inch-4GB-64GB-Smartphone-Black-Gold-392711.html

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις απο geekbuying απο ευρωπη; ολα οκ;

https://www.geekbuying.com/item/Nubia-M2-5-5-Inch-4GB-64GB-Smartphone-Black-Gold-392711.html

Εμένα μου φαίνεται ΟΚ.

Όμως καλύτερα κάνε τους πρώτα μια ερώτηση σχετικά με την εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται ΟΚ.

Όμως καλύτερα κάνε τους πρώτα μια ερώτηση σχετικά με την εγγύηση.

 

δεν αναφέρει κάτι για εγγύηση,απο την αλλη υπάρχει με 144 ευρω το 128gb απο banggood,,..(σκέφτομαι και το meizu pro 6 plus-αλλα δυστυχώς δεν παίρνει καρτα)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες.. Επειδή πολύς ντόρος γίνεται για τις εγγυήσεις να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία ως κινεζοκαταναλωτής εδώ και σχεδόν μια 10ετία. Όταν αγοράζουμε συσκευή από Κίνα κατ'εμέ εγγύηση αν υπάρχει είναι μόνο στα χαρτιά, κοινώς κλάφτε το. Μία φορά μπήκα στη διαδικασία να στείλω πίσω κινητό για επισκευή και μάλιστα σε ένα από τα πιο αξιόπιστα καταστήματα, το vickmall. 2,5 μήνες χωρίς συκευή και όταν έφτασε ήταν ανεπισκεύαστο,το πούλησα για ανταλλακτικά. Άρα όποιος θέλει οπωσδήποτε εγγύηση, επώνυμες συσκευές και τουλάχιστο από ευρώπη αν όχι από ελλάδα. Η μόνη διασφάλσιη που έχουμε για Κίνα είναι αυτή του paypal dispute.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε τη "μαμά" rom, μπορείτε να μου πείτε ποια έκδοση του play store έχετε εγκατεστημένη; Γιατί το να γυρίζω κάθε φορά στην εργοστασιακή δεν είναι λύση μιας και ενημερώνεται σχεδόν αμέσως και πάει στην 10.2.06 όπου μου δημιουργεί το πρόβλημα με τις ενημερώσεις. Δοκίμασα και άλλες εκδόσεις από το apkmirror αλλά καμία δεν το λύνει. Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί την Παρασκευή που έκανα ενημέρωση 2 εφαρμογές(δεν θυμάμαι ποιες) δούλευε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μερες έβλεπα ανελλιπώς ταινίες online σε stream και σήμερα το μεσημέρι ξαφνικά κόλλησε είχε ζεσταθεί πολύ και έκανα επανεκκίνηση κρατώντας όλα τα πλήκτρα , μπήκε κανονικά και έμεινε σε κατάσταση ενημέρωσης εφαρμογής συστήματος android για πολύ ώρα και βρέθηκα να περιμένω και έκανα delete all aplications , επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δηλαδή . Αλλα μόλις επιχείρησα να ξαναδώ μέσω stream παλι κολλαγε και ήταν ζεστό και το άφησα να κρυωσει, και τώρα είναι κανονικά όπως πριν ,Πρώτη φορά μου συνέβη, μήπως κολλησε κανέναν ιό από το μπες βγες στα stream sites?

 

Επίσης μην αγοράσει κανείς το full screen tempered glass γιατί έχει κόλλα μόνο πάνω και κάτω και απο το πλαι εισχωρεί σκόνη τα έβγαλα και τα πετάξα κατευθείαν και παρήγγειλα χοντρά screen film protectors

Καλά χωρίς προστασία στην οθόνη είναι άψογο

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε τη "μαμά" rom, μπορείτε να μου πείτε ποια έκδοση του play store έχετε εγκατεστημένη; Γιατί το να γυρίζω κάθε φορά στην εργοστασιακή δεν είναι λύση μιας και ενημερώνεται σχεδόν αμέσως και πάει στην 10.2.06 όπου μου δημιουργεί το πρόβλημα με τις ενημερώσεις. Δοκίμασα και άλλες εκδόσεις από το apkmirror αλλά καμία δεν το λύνει. Μου φαίνεται πολύ περίεργο γιατί την Παρασκευή που έκανα ενημέρωση 2 εφαρμογές(δεν θυμάμαι ποιες) δούλευε κανονικά.

 

10.2.06 έχω με μαμά δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα

Edited by archiezulu
Link to comment
Share on other sites

@jon_robocop

Εγώ έχω στείλει στο Banggood κινητό για επισκευή εντός εγγύησης και επέστρεψε (μετά περίπου 3 μήνες) επισκευασμενο, δουλεύοντας κανονικά. Θεωρώ ότι απαίτηση εγγύησης πρέπει να έχουμε, ξέροντας βέβαια ότι το πήγαινε έλα στην Κίνα παίρνει καιρό.

 

@Grigoris3

Βάλε την Germakrom v2.1.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου για την ώρα είναι ΟΚ. Έχω βάλει και την Miui από το 4PDA, η οποία μ αρέσει πολύ (βέβαια την διάρκεια μπαταρίας της Germakrom δε την πιάνει). Για την ώρα λοιπόν μια χαρά.

Όμως αυτή η ιστορία με την εγγύηση, που δεν ισχύει ακόμα και για τηλέφωνα που αγοράστηκαν 4 - 5 μήνες πριν (όπως το δικό μου), μου τη σπάει, κάπως αρκετά. Αν λοιπόν αποφασίσω να εκμεταλευτω το 6μηνο του PayPal,(για το οποίο δεν ήξερα), μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες βασικές οδηγίες τι να κάνω;

 

baniko τι πατραπανω εχει η miui toy 4PDA σε σχεση με το ιταλικο?

Link to comment
Share on other sites

baniko τι πατραπανω εχει η miui toy 4PDA σε σχεση με το ιταλικο?

 

drain battery η 9.5.2 και η 8.5.14 (η 8.2.1 έχει την καλύτερη διαχείριση ever)

Ειναι root με magisk 16.4 (επίσημο ειναι το 16.00) ενω η 8.2.1 είναι με SU

Επιλογή ποσα (3-4-5) feature θες να χεις στη κουρτίνα σου

Security patch 01/03/18 ενω η 8.2.1 με 01/01/18

Το dt2w δουλεύει ενω στην 8. 2.1 όχι

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

H tempered glass, full face που αγόρασα από το aliexpress, όπου είχα δει σχόλια θετικά από Ελλάδα, κολλάει σε όλο το μήκος κ πλάτος της επιφάνειας του τηλεφώνου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω πιο πρόγραμμα είναι το καλύτερο για root; Θέλω να βάλω το titanium backup, για να μεταφέρω ένα παιχνίδι αυτούσιο σε άλλη μάρκα κινητού, για να παρακαμψω τους σέρβερ του.

Link to comment
Share on other sites

H tempered glass, full face που αγόρασα από το aliexpress, όπου είχα δει σχόλια θετικά από Ελλάδα, κολλάει σε όλο το μήκος κ πλάτος της επιφάνειας του τηλεφώνου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω πιο πρόγραμμα είναι το καλύτερο για root; Θέλω να βάλω το titanium backup, για να μεταφέρω ένα παιχνίδι αυτούσιο σε άλλη μάρκα κινητού, για να παρακαμψω τους σέρβερ του.

Magisk ,φαντάζομαι εχεις ξεκλειδώσει bootloader και έχεις custom recovery ;;;

Link to comment
Share on other sites

 

@Grigoris3

Βάλε την Germakrom v2.1.

 

Μάλλον αυτό θα κάνω γιατί ξεκίνησε να μην μου δείχνει ούτε ειδοποιήσεις, ούτε εφαρμογές που τρέχουν(πχ music player) στη status bar και μου έχει σπάσει τα νεύρα αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αρχική rom. Ούτε έχω ξεκλειδώσει τον bootloader. Ποια είναι η διαδικασία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ δεν θα κάνω αλλαγή στη ROM. Root θελω μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αρχική rom. Ούτε έχω ξεκλειδώσει τον bootloader. Ποια είναι η διαδικασία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ δεν θα κάνω αλλαγή στη ROM. Root θελω μόνο.

Αν έχεις την official 1.11 έχει κλειδωμένο bootloader και δεν έχει βρεθεί ξεκλείδωμα ακόμα οπότε root δεν γίνεται με αυτήν την rom οπότε αν θες root πρέπει να βάλεις προηγούμενη official rom που έχει ξεκλειδωτο bootloader αναγκαστικά!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ και τι θα γίνουν οι 200+ εφαρμογές και τα παιχνίδια; Με τι θα τα κάνω backup; Όλα αυτά αν μπορώ να τα αποφύγω αν γίνεται. Θέλω να μεταφέρω απλά ένα παιχνίδι αυτούσιο σε άλλο τηλέφωνο, εκτός σέρβερ της εταιρείας του. Για να αλλαξω account μετά. Αυτό με νοιάζει μόνο To titanium backup ζητάει root.Υπάρχει άλλος τρόπος για να κάνω σωστό backup; Ένα σωστό πρόγραμμα για ένα σωστό-καλό backup, για να κάνω μετά ένα σωστό restore στο άλλο τηλέφωνο. Να έχω κοινή βάση. Οπότε αποφεύγω το root.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Baniko νομίζω πως χρησιμοποιείς εδώ και καιρό την Germakrom.

Μπορείς να μου πεις σε σχέση με την μαμά rom για την διαχείριση της ραμ, μπαταρίας, την φωτογραφική μηχανή αν είναι καλύτερη και για τις ειδοποιήσεις αν έρχονται ολες?

Επίσης αν υπάρχει η δυνατότητα ηχογράφησης στις κλήσεις καθώς και αν υπάρχει η δυνατότητα χειρισμού του τηλεφώνου με το ένα χέρι όπως στην miui. Ευχαριστώ.

Βέβαια μπορεί να απαντήσει αν θέλει και κάποιος άλλος που χρησιμοποιεί την έκδοση του Germak.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ή στραβός είν' ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε. Όταν η φόρτιση φτάνει στο 100% δεν υπάρχει ηχητική ειδοποίηση ούτε δόνηση. Το παρατηρήσατε κι εσείς ή κάτι έχω κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Ή στραβός είν' ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε. Όταν η φόρτιση φτάνει στο 100% δεν υπάρχει ηχητική ειδοποίηση ούτε δόνηση. Το παρατηρήσατε κι εσείς ή κάτι έχω κάνει;
Προσωπικά σε κανένα τηλέφωνο που είχα δεν είχε τέτοια ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

... Germakrom.

Μπορείς να μου πεις σε σχέση με την μαμά rom για την διαχείριση της ραμ, μπαταρίας, την φωτογραφική μηχανή αν είναι καλύτερη και για τις ειδοποιήσεις αν έρχονται ολες?

...

Μέχρι εδώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι η Germakrom v2.1 τα κάνει - έχει όλα αυτά.

...

Επίσης αν υπάρχει η δυνατότητα ηχογράφησης στις κλήσεις καθώς και αν υπάρχει η δυνατότητα χειρισμού του τηλεφώνου με το ένα χέρι όπως στην miui...

Αυτά δε τα έχω ψάξει και τώρα δε μπορώ, γιατί αυτή την εποχή έχω MIUI.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...