Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΕΣ ΤΕΛΟΣ!!!!! Μπαινει κανονικα!!!!

Μην με κραξετε αλλα μου φαινεται οτι παει πιο γρηγορα. Μαλλον ειναι η ιδεα μου!

 

Μολις βρω λιγο χρονο θα περασω και την version του Germak να τελειωνουμε για κανα δυο χρονια, γιατι με αυτα τα καινουργια τηλεφωνα που βλεπω εκτιμω ολο και περισσοτερο το δικο μας!!!

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ ΤΕΛΟΣ!!!!! Μπαινει κανονικα!!!!

Μην με κραξετε αλλα μου φαινεται οτι παει πιο γρηγορα. Μαλλον ειναι η ιδεα μου!

 

Μολις βρω λιγο χρονο θα περασω και την version του Germak να τελειωνουμε για κανα δυο χρονια, γιατι με αυτα τα καινουργια τηλεφωνα που βλεπω εκτιμω ολο και περισσοτερο το δικο μας!!!

Έκανες κάτι ή έστρωσε από μόνο του?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανες κάτι ή έστρωσε από μόνο του?

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μοναχουλι του. Αφού είναι πολύ έξυπνο!!!!

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως jim σημερα που χρειαστηκε παλι να κανω restart το ξανακανε. Εχθες τρεις φορες εκανα restart και εμπαινε κανονικα.

Δεν ξερω τι να πω.

Τελικα εσενα ακομα δεν σου εδωσαν απαντηση απο το support?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως jim σημερα που χρειαστηκε παλι να κανω restart το ξανακανε. Εχθες τρεις φορες εκανα restart και εμπαινε κανονικα.

Δεν ξερω τι να πω.

Τελικα εσενα ακομα δεν σου εδωσαν απαντηση απο το support?

Από Ινδία όχι ακόμα geo...

Θα στείλω πάλι στην εταιρεία καθως θα γυρίσουν από την αργία που είχαν.

Θα είχα κάνει επαναφορά αν δεν βαριόμουν να περάσω πάλι απ' την αρχη αυτά που έχω μέσα.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από Ινδία όχι ακόμα geo...

Θα στείλω πάλι στην εταιρεία καθως θα γυρίσουν από την αργία που είχαν.

Θα είχα κάνει επαναφορά αν δεν βαριόμουν να περάσω πάλι απ' την αρχη αυτά που έχω μέσα.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις δικιο και εγω το ιδιο. Αλλα για πες μου, πως ξερεις οτι με την επαναφορα θα στρωσει ή οτι δεν θα το ξανακανει παλι μετα απο 2-3 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου έκανε κι εμένα το πρόβλημα αυτό που αργούσε ~10 λεπτά να μπεί. Εγινε ξαφνικά μετά απο 3-4 μήνες απροσκοπτης λειτουργίας κι επηρέαζε το ξυπνητήρι καθώς το έχω κλειστό δίπλα μου και ανοίγει μόνο του όταν πρέπει να χτυπήσει το ξυπνητήρι (BTW αυτό το χαρακτηριστικό υπάρχει πλέον σε όλα τα κινητά γιατί παλιά αν ήθελες αφύπνιση το κινητό πρέπει να είναι ανοιχτό). Τεσπα το πρόβλημα λύθηκε όταν αποχώρησα από τις beta versions από κάποιες εφαρμογές toy Play Store και τις απεγκατεστησα πλήρως και εγκατέστησα τις κανονικές εκδόσεις τους ξανά από το Play Store .

 

Για δοκιμάστε το και πείτε...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου έκανε κι εμένα το πρόβλημα αυτό που αργούσε ~10 λεπτά να μπεί. Εγινε ξαφνικά μετά απο 3-4 μήνες απροσκοπτης λειτουργίας κι επηρέαζε το ξυπνητήρι καθώς το έχω κλειστό δίπλα μου και ανοίγει μόνο του όταν πρέπει να χτυπήσει το ξυπνητήρι (BTW αυτό το χαρακτηριστικό υπάρχει πλέον σε όλα τα κινητά γιατί παλιά αν ήθελες αφύπνιση το κινητό πρέπει να είναι ανοιχτό). Τεσπα το πρόβλημα λύθηκε όταν αποχώρησα από τις beta versions από κάποιες εφαρμογές toy Play Store και τις απεγκατεστησα πλήρως και εγκατέστησα τις κανονικές εκδόσεις τους ξανά από το Play Store .

 

Για δοκιμάστε το και πείτε...

 

Φιλε Παναγιωτη για πες ποιες εφαρμογες ειχες και απεγκατεστησες και ποιες εγκατεστησες ξανα με τις κανονικες τους εκδοσεις.

p.s. Εγω ειμαι απο την αρχη με την μαμα version.

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα τον Πάνο και εσβησα 3-4 πράγματα που είχα κατεβάσει τις τελευταίες 2 εβδομάδες και επιτέλους μπήκα κανονικά.

Ειδήσεις , ιστοσελίδες εφημερίδων και το αντοτου, παιχνίδια δεν είχα.

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά ύστερα απ' 10 μέρες μπήκα επιτέλους κανονικά.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Παναγιωτη για πες ποιες εφαρμογες ειχες και απεγκατεστησες και ποιες εγκατεστησες ξανα με τις κανονικες τους εκδοσεις.

p.s. Εγω ειμαι απο την αρχη με την μαμα version.

 

Κι εγώ με μαμά version. Εγώ είχα βάλει το Web Video Caster σαν beta Version πριν πάρω το κινητό. Το πρόβλημα όμως εμφανίστηκε μετά από 3-4 μήνες και κάποιο update της εφαρμογής. Η άλλη εφαρμογή που την έβαλα beta και την έβγαλα αμέσως γιατί έγινα 2 οι εφαρμογές που έκαναν optimize καθε πρωί...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα !

Νέος στο φόρουμ!

Εχω εδώ και 20 μέρες στην κατοχή μου το κινητο nubia m2 και είμαι πολυ ευχαριστημένος απο το κινητό εκτος απο το quickcharge. To κάνει 2 ώρεςς να φορτίσει!!! ειναι φυσιολογικό? Πριν απο αυτό είχα ένα leeco le max2 kai to 60% το έκανε σε 35 λεπτα. Είναι φυσιολογικο?

ΑΑΑΑ και εννοειται έχω quickcharger:p:p:p !

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα !

Νέος στο φόρουμ!

Εχω εδώ και 20 μέρες στην κατοχή μου το κινητο nubia m2 και είμαι πολυ ευχαριστημένος απο το κινητό εκτος απο το quickcharge. To κάνει 2 ώρεςς να φορτίσει!!! ειναι φυσιολογικό? Πριν απο αυτό είχα ένα leeco le max2 kai to 60% το έκανε σε 35 λεπτα. Είναι φυσιολογικο?

ΑΑΑΑ και εννοειται έχω quickcharger:p:p:p !

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ποιον charger έχεις ?

Εμένα με τον quick charger της BLITZWOLF από το 10 μέχρι το 100 φορτίζει σε 110 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα υστερα κ γω απο σχεδον ενα μηνα λειτουργιας εχω να πω τα καλυτερα...ξεκινησα με μαμα ρομ ειχα θεματα με ειδοποιησεις μετα εβαλα miui9 μιας κ εχω συνηθισει το περιβαλλον αλλα χωρις xposed δεν μπορω να το λειτουργησω οπως θα ηθελα,παρολα αυτα παρολο ρουταρισμενη ρομ εβλεπε κανονικα τα apps απο τραπεζες αλλα κ απο συναγερμο κ online καμερες π εχω στο σπιτι...τωρα ειμαι με την GERMAKROM 2.10 oλα καλα αλλα το μονο που μου κανει ειναι να μου βγαζει μετα απο φλασαρισμα της ρομ (την εχω φλασαρει 4 φορες)πως εχει προβλημα το gboard το οποιο λυνω βαζοντας swiftkey αλλα κ στα stories του instagram του viber κ του messenger λαγκαρουν τα βιντεο ενω τραβηγμανα κανονικα απο την φωτογραφικη κανενα θεμα ...επιβεβαιωστε καοιος αν λειτουργει αυτα τα apps αν εχει τα ιδια θεματα...
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα του κινητού στο banggood μου κάνει εντύπωση ότι τελευταία γράφει αυτό :

Notice:There is no Warranty for this Nubia phone.

Στην έκδοση με τα 128gb rom δεν το γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα τον Πάνο και εσβησα 3-4 πράγματα που είχα κατεβάσει τις τελευταίες 2 εβδομάδες και επιτέλους μπήκα κανονικά.

Ειδήσεις , ιστοσελίδες εφημερίδων και το αντοτου, παιχνίδια δεν είχα.

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά ύστερα απ' 10 μέρες μπήκα επιτέλους κανονικά.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν πρέπει να είναι τυχαίο. Είχα το ίδιο πρόβλημα το οποίο το προκαλούσε μια συγκεκριμένη εφαρμογή. Με αυτήν στο κινητό είχα καθυστέρηση ενώ χωρίς αυτήν όχι χωρίς καμία άλλη αλλαγή. Η συγκεκριμένη εφαρμογή παρεμπιπτόντως κάνει αδικαιολόγητα πολύ χρόνο όταν την εγκαθιστώ στο κινητό, περίπου όσο χρόνο κάνει και το optimization στην εκκίνηση, γεγονός που μάλλον σχετίζεται με το πρόβλημα. Ίσως μπορεί να γίνει κάτι από τις ρυθμίσεις σχετικά με βελτιστοποίηση μπαταρίας και λειτουργία στο παρασκήνιο από όπου νομίζω ότι προέρχεται και το πρόβλημα αλλά δεν το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είναι τυχαίο. Είχα το ίδιο πρόβλημα το οποίο το προκαλούσε μια συγκεκριμένη εφαρμογή. Με αυτήν στο κινητό είχα καθυστέρηση ενώ χωρίς αυτήν όχι χωρίς καμία άλλη αλλαγή. Η συγκεκριμένη εφαρμογή παρεμπιπτόντως κάνει αδικαιολόγητα πολύ χρόνο όταν την εγκαθιστώ στο κινητό, περίπου όσο χρόνο κάνει και το optimization στην εκκίνηση, γεγονός που μάλλον σχετίζεται με το πρόβλημα. Ίσως μπορεί να γίνει κάτι από τις ρυθμίσεις σχετικά με βελτιστοποίηση μπαταρίας και λειτουργία στο παρασκήνιο από όπου νομίζω ότι προέρχεται και το πρόβλημα αλλά δεν το έχω ψάξει.
Ποια είναι η εφαρμογή μήπως την έχουμε κατεβάσει και εμεις?

Και εννοειται οποιο αλλο παιδι εχει δει βελτιωση με καποια συγκεκριμενη εφαρμογη που εσβησε.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα του κινητού στο banggood μου κάνει εντύπωση ότι τελευταία γράφει αυτό :

Notice:There is no Warranty for this Nubia phone.

 

Ειχα επικοινωνια πριν λιγο στο live chat μαζι τους και μου το επιβεβαιωσε η Sylvia...

Αν ειναι ποτέ δυνατον να πουλανε συσκευη με ΜΗΔΕΝ εγγυηση....διαμαρτυρηθηκα εννοειται, και μου ειπε θα μεταφερει στους υπευθυνους τα σχολια μου...δεν νομίζω να αλλάξει κάτι, απλά ελπίζω να επιζήσει η συσκευή τουλάχιστον κάνα χρόνο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η εφαρμογή μήπως την έχουμε κατεβάσει και εμεις?

Και εννοειται οποιο αλλο παιδι εχει δει βελτιωση με καποια συγκεκριμενη εφαρμογη που εσβησε.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Truecaller

Link to comment
Share on other sites

https://www.doctorandroid.gr/2018/05/android-google-play-certified.html?m=1

Μήπως ρε παιδιά σας παίζει κάτι τέτοιο? Και σας κάνει νούμερα?

Link to comment
Share on other sites

Truecaller

Δυστυχως αυτη δεν την εχω κατεβασει.

Challenge ειναι πιστοποιημενο. Γιατι το δικο σου δεν ειναι?

Το δικο σου μπαινει κανονικα?

 

Το δικο μου ειχε σταματησει να κανει βελτιστοποιηση 1 απο 1 μεχρι που κατεβασα απο το internet και οχι απο το play store το TUBEMATE (που να μην το κατεβαζα).

Ξαναρχισε και τωρα σβηνω 3 εφαρμογες καθε φορα βλεπω αν το κανει και αν φταιει καποια και τις ξαναεγκαθιστω παλι. Εκτος και αν μου την σφυριξει και κανω επαναφορα εργοστασιακων αλλα δεν ξερω αν θα το ξανακανει.

Edited by geokat1291
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...