Jump to content

ZTE Nubia M2


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το απλό κατάλαβα (όχι full frame ) λέει!

Το απλό όντως δεν κάνει ,δεν κολλάει περιμετρικά στις αιτίες αφήνοντας μια ενοχλητική ασπριλα. Περιμένω το Φουλ,ελπίζω αυτό να κάνει!

 

Όταν το βάλεις γράψε εντυπώσεις να ξέρουμε. Έχουν ακουστεί διάφορα για κακό πάτημα στην οθόνη κ το βασικό αλλοίωση χρωμάτων και ευκρίνεια. Εγώ την έχω πατήσει έτσι με ένα Α3 samsung του 2016 κ τα χρώματα ήταν χάλια και αναγκάστηκα να το βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το βάλεις γράψε εντυπώσεις να ξέρουμε. Έχουν ακουστεί διάφορα για κακό πάτημα στην οθόνη κ το βασικό αλλοίωση χρωμάτων και ευκρίνεια. Εγώ την έχω πατήσει έτσι με ένα Α3 samsung του 2016 κ τα χρώματα ήταν χάλια και αναγκάστηκα να το βγάλω.

Βεβαιως μολις ρθει με το καλο θα ποσταρω...

Σημειωτεων για το απλο tempered οταν η οθονη ειναι σβηστη η ανομοιομορφια περιμετρικα (περιπου 2 χιλ)ειναι εντονη, αντιθετα οταν η οθονη ειναι ον δεν φαινεται σχεδον καθολου.Επισης ,τα χρωματα μια χαρα τα βρισκω,η αφη σαφως εχει αλλαξει λιγο!

Και τα 2 τζαμακια Bakeey ειναι(απλο - πληρες) , επομενως δεν βλεπω να αλλαξει κατι στην αποδοση χρωματων!

Επειδη ισως σχολιαστει παλι για το γκοριλα και οτι δεν χρειαζεται τζαμακι εφοσον δεν χαραζεται, λογω φυσεως εργασιας αυτην την περιοδο

επιμενω για μια προσθετη προστασια.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως μολις ρθει με το καλο θα ποσταρω...

Σημειωτεων για το απλο tempered οταν η οθονη ειναι σβηστη η ανομοιομορφια περιμετρικα (περιπου 2 χιλ)ειναι εντονη, αντιθετα οταν η οθονη ειναι ον δεν φαινεται σχεδον καθολου.Επισης ,τα χρωματα μια χαρα τα βρισκω,η αφη σαφως εχει αλλαξει λιγο!

Και τα 2 τζαμακια Bakeey ειναι(απλο - πληρες) , επομενως δεν βλεπω να αλλαξει κατι στην αποδοση χρωματων!

Επειδη ισως σχολιαστει παλι για το γκοριλα και οτι δεν χρειαζεται τζαμακι εφοσον δεν χαραζεται, λογω φυσεως εργασιας αυτην την περιοδο

επιμενω για μια προσθετη προστασια.

Βρε μην αγχωνεσαι και δεν ξανασχολιαζω για το gorilla glass. Εγώ πήρα ένα πανάκι που καθαρίζεις γυαλιά οράσεως και δεν αφήνει τρίχες το οποίο δείχνει αν έχει χαραχτει το τζάμι εστω και λίγο. Είναι πεντακάθαρο μετά από χρήση ενός και πλέον μήνα.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε μην αγχωνεσαι και δεν ξανασχολιαζω για το gorilla glass. Εγώ πήρα ένα πανάκι που καθαρίζεις γυαλιά οράσεως και δεν αφήνει τρίχες το οποίο δείχνει αν έχει χαραχτει το τζάμι εστω και λίγο. Είναι πεντακάθαρο μετά από χρήση ενός και πλέον μήνα.

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχαχα....μια χαρά εφόσον διαπιστευμένα δεν χαράζεται

Εδώ είμαστε να το κρίνουμε κ εν καιρώ κατά πόσο θα αντέξει κ από παιδιά που ίσως το φτάσουν στα όρια του.

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα....μια χαρά εφόσον διαπιστευμένα δεν χαράζεται

Εδώ είμαστε να το κρίνουμε κ εν καιρώ κατά πόσο θα αντέξει κ από παιδιά που ίσως το φτάσουν στα όρια του.

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εδω το λε εκο χ620 που το εχω 2 χρονια ακομα τελεια ειναι η οθονη και δεν εχει και γκοριλα,ειναι πως το μεταχειριζεται κανεις το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μια δική μου φωτό σαν φόντο στην οθόνη κλειδώματος, αλλά δε μου δίνει την επιλογή. Όταν διαλέγω μια από τις προϋπάρχουσες μπορώ. Όταν διαλέγω μια άλλη, όχι.

Ξέρει κάποιος γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα....μια χαρά εφόσον διαπιστευμένα δεν χαράζεται

Εδώ είμαστε να το κρίνουμε κ εν καιρώ κατά πόσο θα αντέξει κ από παιδιά που ίσως το φτάσουν στα όρια του.

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χα χα Αυτο κι αν ειναι τεστ αντοχης!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα αυτό το Tempered Glass https://www.ebay.com/itm/Full-Cover-Tempered-Glass-For-ZTE-Z17-Z11-Mini-A2-Plus-M2-Lite-Screen-Protector/192421249509?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=492417449779&_trksid=p2057872.m2749.l2649 και ήρθε σήμερα και εφαρμόζει μια χαρά στην οθόνη του φαίνονται και τα Led στην κάτω μεριά το μετάνιωσα που δεν πήρα και άλλα κανένα δυο ακόμα πήρα και αυτό εδώ για την πίσω κάμερα https://www.aliexpress.com/item/Back-Camera-Lens-Transparent-Clear-Tempered-Glass-For-ZTE-Nubia-M2-Z17-Z12-mini-Protector-Protective/32820978618.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WH9Vj8 λίγο υπερβολικός αλλά εντάξει :p ααα περιμένω και άλλα απο το aliexpers για να δω ποια είναι ποιο καλά
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω μια δική μου φωτό σαν φόντο στην οθόνη κλειδώματος, αλλά δε μου δίνει την επιλογή. Όταν διαλέγω μια από τις προϋπάρχουσες μπορώ. Όταν διαλέγω μια άλλη, όχι.

Ξέρει κάποιος γιατί;

Το βρήκα.

Φαίνεται ότι το πρόβλημα ήταν ότι χρησιμοποιώ άλλον launcher. Γυρίζοντας προσωρινά στοκ stock launcher έβαλα την φωτογραφία που ήθελα στην lock screen.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα αυτό το Tempered Glass https://www.ebay.com/itm/Full-Cover-Tempered-Glass-For-ZTE-Z17-Z11-Mini-A2-Plus-M2-Lite-Screen-Protector/192421249509?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=492417449779&_trksid=p2057872.m2749.l2649 και ήρθε σήμερα και εφαρμόζει μια χαρά στην οθόνη του φαίνονται και τα Led στην κάτω μεριά το μετάνιωσα που δεν πήρα και άλλα κανένα δυο ακόμα πήρα και αυτό εδώ για την πίσω κάμερα https://www.aliexpress.com/item/Back-Camera-Lens-Transparent-Clear-Tempered-Glass-For-ZTE-Nubia-M2-Z17-Z12-mini-Protector-Protective/32820978618.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.WH9Vj8 λίγο υπερβολικός αλλά εντάξει :p ααα περιμένω και άλλα απο το aliexpers για να δω ποια είναι ποιο καλά
Πρόσεξε μην σου κοστίσουν περισσότερο τα αξεσουάρ από το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Με έχει αγανακτήσει αυτό το κινητό! Φόρτισα Κυριακή βράδυ και σήμερα Τετάρτη η μπαταρία είναι στο 41%! :happy::up:
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πήρα κι εγώ το Μ2 από Banggood εντυπωσιασμένος από τα χαρακτηριστικά του και με τέτοια τιμή. Το κινητό ήρθε με γρήγορο φορτιστή. Όλα πολύ καλά αλλά μετά από 10 μέρες (χθες) εμφανίστηκε μια μπλε γραμμή στα πλάγια της οθόνης, μετά έγινε όλη η οθόνη μπλε σαν να έχει χυθεί μελάνη και τώρα μαύρη και δεν βλέπεις τίποτα. Το τηλέφωνο ως τηλέφωνο λειτουργεί δηλαδή όταν έχω κλήση μπορώ να απαντήσω (είχα ενεργοποιήσει να απαντώ με το που το πλησιάζω στο αυτί) και ακούω όπως πριν. Σημειώνω ότι δεν μου είχε πέσει. Μου το μάτιασαν το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πήρα κι εγώ το Μ2 από Banggood εντυπωσιασμένος από τα χαρακτηριστικά του και με τέτοια τιμή. Το κινητό ήρθε με γρήγορο φορτιστή. Όλα πολύ καλά αλλά μετά από 10 μέρες (χθες) εμφανίστηκε μια μπλε γραμμή στα πλάγια της οθόνης, μετά έγινε όλη η οθόνη μπλε σαν να έχει χυθεί μελάνη και τώρα μαύρη και δεν βλέπεις τίποτα. Το τηλέφωνο ως τηλέφωνο λειτουργεί δηλαδή όταν έχω κλήση μπορώ να απαντήσω (είχα ενεργοποιήσει να απαντώ με το που το πλησιάζω στο αυτί) και ακούω όπως πριν. Σημειώνω ότι δεν μου είχε πέσει. Μου το μάτιασαν το τηλέφωνο.

 

μιλα μαζι τους ΑΜΕΣΑ για επιστροφη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πήρα κι εγώ το Μ2 από Banggood εντυπωσιασμένος από τα χαρακτηριστικά του και με τέτοια τιμή. Το κινητό ήρθε με γρήγορο φορτιστή. Όλα πολύ καλά αλλά μετά από 10 μέρες (χθες) εμφανίστηκε μια μπλε γραμμή στα πλάγια της οθόνης, μετά έγινε όλη η οθόνη μπλε σαν να έχει χυθεί μελάνη και τώρα μαύρη και δεν βλέπεις τίποτα. Το τηλέφωνο ως τηλέφωνο λειτουργεί δηλαδή όταν έχω κλήση μπορώ να απαντήσω (είχα ενεργοποιήσει να απαντώ με το που το πλησιάζω στο αυτί) και ακούω όπως πριν. Σημειώνω ότι δεν μου είχε πέσει. Μου το μάτιασαν το τηλέφωνο.

Φτιαξε ενα βιντεακι και δειξτους το για να σου στειλουν νεο...

Link to comment
Share on other sites

Πολλά θέματα βλέπω με την οθόνη τελικά.... Μήπως γι αυτό πάτωσε η τιμή και πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι;;;

(εγώ το έστειλα πίσω αλλά το tracking είναι στάσιμο)

Link to comment
Share on other sites

Πολλά θέματα βλέπω με την οθόνη τελικά.... Μήπως γι αυτό πάτωσε η τιμή και πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι;;;

(εγώ το έστειλα πίσω αλλά το tracking είναι στάσιμο)

 

Αυτό που σου είχα γράψει το είχες δει?? Παίζει το πρόβλημα να μην ήταν στο touch (hardware) αλλά στο software . Μου το έκανε και εμένα με ενεργοποιημένα κάποια gestures (κυριως αυτο που στις γωνίες το τραβας σαν φυλλο χαρτιου και σου γυρνάει σε άλλο app)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει για τον φίλο μου αυτό από Banggood και είναι χάλια. Αν και πιο μαζεμένο λόγω κυρτότητας της οθόνης και πάλι στις άκρες δεν κολλάει με τίποτα. Ίσως το αφήσουμε χωρίς προστασία λόγω gorilla

 

Για του λόγου το αληθές

https://ibb.co/knjYfx

https://ibb.co/gFFjnc

Άθλιο απλά... Θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές

https://ibb.co/knjYfx

https://ibb.co/gFFjnc

Άθλιο απλά... Θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω

 

αισχρο ειναι,φυσικα κ να τα ζητησεις,εγω ειχα παραγγειλει μια θηκη μπλε ελεκτρικ που στην φωτο ειναι υπεροχη και απο κοντα ενα ραφ σκοτεινο,τους ειπα δεν την θελω,τους πηγα στο πειπαλ και τα εδωσαν αμεσα γιατι αλλοιως ζητανε παπα κ παπαδια κ τα παιδια τους για να αποφασισουν αν σου τα δωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Χάχα παιδιά τι παρατήρησα μόλις τώρα. Το δακτυλικό αποτύπωμα μην το εμπιστεύεστε καθόλου. Δοκιμάστε οποιοδήποτε άλλο δάχτυλο από αυτό που έχετε βάλει και μετά από 3-4 συνεχόμενες φορές το τηλέφωνο ξεκλειδώνει. Χα χα είναι πολύ αστείο και απογοητευτικό ταυτόχρονα.
Link to comment
Share on other sites

Χάχα παιδιά τι παρατήρησα μόλις τώρα. Το δακτυλικό αποτύπωμα μην το εμπιστεύεστε καθόλου. Δοκιμάστε οποιοδήποτε άλλο δάχτυλο από αυτό που έχετε βάλει και μετά από 3-4 συνεχόμενες φορές το τηλέφωνο ξεκλειδώνει. Χα χα είναι πολύ αστείο και απογοητευτικό ταυτόχρονα.

 

εμενα δεν το κανει αυτο,μου βγαζει να μπω με 4ψηφιο κωδικο

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν το κανει αυτο,μου βγαζει να μπω με 4ψηφιο κωδικο
Και εμένα το ίδιο. Ρε παιδιά τι στο καλό ότι άχρηστο υπήρχε σας φόρτωσαν?

 

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά μπαίνει ακόμη όταν το κάνω και με την παλάμη. 3-4 φορές γρήγορα και ξεκλειδώνει.

 

μπας και είσαι serial killer και έχεις κάψει τα αποτυπώματά σου για να μην σε βρουν :):):):) ?

Ουτε σε αυτό που πήρα για συνάδελφο δεν το κάνει, το δοκιμάσαμε μόλις τώρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia M2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...