Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούριος κάτοχος ενός Ν70 Live. Εχω διαβάσει κάποιες σελίδες του thread αλλα εντελώς αποσπασματικά γιατί όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ μεγάλο. Έχω κάποιες απορίες σχετικά με τη συσκευή και κάποιες απ'τις λειτουργίες της. Δεν βρήκα thread που να ασχολείται με προβλήματα της συσκευής οπότε νομίζω οτι δεν είμαι off topic. Πριν ξεκινήσω με τιε ερωτήσεις μου θα ήθελα να επισημάνω ότι η live έκδοση δεν έχει κανένα είδος κλειδώματος όπως πίστευα με φόβο πριν την αποκτήσω.

Καταρχήν θα ήθελα να μάθω απο που βλέπω την τελευταία έκδοση του firmware μου και ποιό είναι το τελευταίο που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Έχω επισημάνει δύο προβλήματα στη συσκευή και δεν ξέρω αν φταίει η απειρία μου ή το πρόγραμμα.Το πρώτο είναι οτι αφού παραμετροποιήσω τις ρυθμίσεις των σύντομων μηνυμάτων και ενεργοποιήσω τις αναφορές, όταν σβήσω τη συσκευή και της ξαναανάψω οι αναφορές απενεργοποιούνται. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση που δε γνωρίζω ή φταίει το firmware; Ενα άλλο πάλι σχετικό με επανεκίνηση της συσκευής οτι ενώ η αφύπνηση μου εμφανιζόταν στη γραμμή πάνω δεξιά μετά δεν εμφανίζεται.

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κι εγώ το Ν70 Live! έχω και ο πρόβλημα με της παραμέτρους των Sms το έχω κι εγώ!Λογικά μία αναβάθμιση σώζει την κατάσταση.Το firmware το βλέπεις πατώντας *#0000# και αυτό που είναι περασμένο αρχικά από τη Vodafone είναι το 2.0539.1.2.Το καινούριο είναι ξεκινάει με 3. κτλ (δεν θυμάμαι :) ) .Όσο για το πρόβλημα με το ξυπνητήρι δεν μου παρουσιάστηκε!BTW πολύ πιθανόν να σου παρουσιαστεί το ίδιο "προβλημα" που ανέφερα κι εγώ με τη μη εγκατάσταση εφαρμογών.Άν διαβάσεις τη σελίδα 115 του topic θα το λύσεις.Καλώς όρισες...
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Απο εξυπηρέτηση τί λενε τα nokia fun club;Θα πρέπει να αφήσω εκεί τη συσκευή μου για κάποιο χρονικό διάστημα ή μου την κάνουν επιτόπου;Επίσης μου είπαν οτι η nokia δεν σου αφαιρεί το live γιατί λέει έχει κάνει σύμβαση με τη voda!!! Η καινούρια version διορθώνει τίποτα σημαντικό;Στην Θεσ/νίκη καμιά πρόταση για κάποιο κατάστημα nokia για αναβάθμηση;;;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου είπαν οτι η nokia δεν σου αφαιρεί το live γιατί λέει έχει κάνει σύμβαση με τη voda!!!

ποιος σου το ειπε αυτο;

Πάντως το τηλέφωνο αρχικά αν και live έχει το κανονικό μενού του Ν70 ε; Δεν υπάρχει καμια δοαφορά;
λογικα μολις το ανοιξεις θα εχει το θεμα της βονταφον(λογικο δεν ειναι; ) αλλα φυσικα αλλαζει απο τα θεματα. κατα τα αλλα ειναι το ιδιο ακριβως.

 

οταν τα λεγαμε για τα κλειδωματα...:whistle: :spider: :p

Link to comment
Share on other sites

Επείγον!

 

Μόλις πήρα το Ν70 και έχω 2 προβλήματα.

 

1) Απο εκεί που ακούγεται ο ηχος οταν σε παιρνουν τηλεφωνο μερικες φορες το ringtone ακουγετε πιο αργα μετα απο κάποιο σημειο. Δηλαδη παραμορφωμενο. Είναι πρόβλημα του firmware; Δε συμβαινει παντα και συμβαινει μονο οταν με περνουν τηλ. Οταν ακουω κανονικα μουσικη δε το κανει ποτε

 

2) Δε μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη. Επιλεγω συνδεση μεσω καλωδιου, μου λεει να συνδεσω το τηλεφωνο με τον υπολογιστη, το κάνω αλλα μετα δε κάνει τιποτα, κολλαει στην οθονη εκει που περιμενει να το συνδεσω. Καμια ιδεα;

 

Ευχαριστώ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο είναι πιθανό να μεταβαίνει την ώρα που χτυπάει το κινητό σου απο 3G σε 2G δίκτυο ή αντίστροφα. Υπάρχει και ένα patch της Nokia για τον ήχο, δεν ξέρω αν είναι για τη συγκεκριμένη περίπτωση, πάντως δεν χάνεις τίποτα αν το βάλεις. Εννοείται ότι μπορείς να περάσεις την τελευταλια έκδοση πριν αρχίσεις να ανησυχείς...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση.

 

τωρα για το 2ο ξερεις τιποτα; Εχουν σπασει τα νευρα μου. Δεν γινετε τιποτα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο είναι πιθανό να μεταβαίνει την ώρα που χτυπάει το κινητό σου απο 3G σε 2G δίκτυο ή αντίστροφα. Υπάρχει και ένα patch της Nokia για τον ήχο, δεν ξέρω αν είναι για τη συγκεκριμένη περίπτωση, πάντως δεν χάνεις τίποτα αν το βάλεις. Εννοείται ότι μπορείς να περάσεις την τελευταλια έκδοση πριν αρχίσεις να ανησυχείς...

 

Πωπω με τόσο last-software-version-maniac κόσμο θα έπρεπε το έχει πάρει πρέφα η Νοκια και να βάλει επιτρέλους home-upgradeable λογισμικό. Αλλά που... :p :p

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρηγορη απάντηση.

 

τωρα για το 2ο ξερεις τιποτα; Εχουν σπασει τα νευρα μου. Δεν γινετε τιποτα.

 

Φίλε doganos δες εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=89051&page=1&pp=20

 

Πιστεύω να σε βοηθήσει. Είναι συζήτηση ειδικά για προβλήματα σύνδεσης του τηλεφώνου με το PC. :D

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την τελευταία έκδοση 3.0546.2.3 και δεν έχω πια τις φωνητικές κλήσεις! Δηλαδή μετά από συγχρονισμό με outlook που έφερε τις επαφές μου, αυτές δεν είχαν αυτόματα τις φωνητικές αντιστοιχίσεις.. μετά επανέφερα το backup που είχα τραβήξει στην κάρτα μνήμης και εμφανίστηκαν μια χαρά! ΟΜΩΣ μετά από μια επανεκκίνηση χάθηκαν πάλι!

Έχει συναντήσει κανείς αυτήν την κατάσταση; Αν ναι, υπάρχει κάποια λύση; Ρωτάω γιατί διάβασα ότι κάποιοι είχαν πρόβλημα με τις φων. κλήσεις και κάποιοι άλλοι όχι..

Επίσης, υποτίθεται ότι φτιάχτηκε το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις;;; Δεν έχασα βέβαια κάποια κλήση, αλλά μου χτύπησε ήδη 3 φορές το nokia tune αντί για το mp3 μου, περίπου μια μια με πήγαινε, μια το δικό μου mp3 (που το έβαλα στη μνήμη της συσκευής) μια το nokia tune...

:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εβαλα μια καρτα μνημης ενος φιλου μου στο n70 για να του περασω κατι αρχεια,αλλα οταν την εβγαλα ειχαν δημιουργηθει 2 φακελοι στο μενου του ν70 τους οποιους δεν μπορω να τους σβησω.Οταν πατησω διαγραφη με βγαζει απο το μενου.

Μηπως ξερει κανεις πως θα τους σβησω;Ψαχνω και με file manager αλλα δεν βρισκω τιποτα.

Εκανα και την τελευταια αναβαθμιση και εχω δει και 1-2 restart,μας εχει βρει δευτερη microsoft μου φαινεται,ουτε το κινητο το βρισκω το πιο σταθερο symbian που προσπαθουν αρκετοι να το παρουσιασουν.

Link to comment
Share on other sites

gia sas katoxoi tou n70 kai kales giortes.exo edo kai 3 meres to kinito alla exo na theso tria erotimata.1.ginetai na travao fotografies se orizontia morfi opos diladi sto k750?(einai polu spastiko na exei pliktro gia lipsi sta plagia kai na einai axristo)2.pos ginete na akouo olous tous ixous(mp3)xoris na epilego to kathena ksexoritsa gia na anoigei.3.pos ginete na valo san ixo gia ksipnitiri mp3.

 

auta liga eixa na po , an mprei kapoios katoxos na voithisei giati arxizo na metanoiono pou poulisa to k750i....:confused:

 

 

pantos kales giortes kai me polla xionia:D :D

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή επαφών και μηνυμάτων από μνήμη τηλεφώνου Νόκια 3650 στο νέο μου Ν70. 3 μέρες. 1 Microsoft Bluetooth adapter. 1 USB cable για Nokia N70. 1 Windows PC. Νεύρα τσατάλια.

 

500 € κινητό και κάθεται. Βοήθεια! :cry: :cry: :cry:

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

parelaba thn lastixenia prosopsh gia to n70.

exei wraia aisthish alla den koumponei toso kala to syrtaroto kalima tou fakou.

to idio kai to portaki gia thn mnhmh.

erwhtseis apories dektes

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε αυτο που λες φιλε μου με το full screen...

:(

 

τις συντομευσεις μπορεις να τις αφαιρεσεις με τον εξης τροπο :O

εργαλεια-ρυθμισεις-τηλεφωνο-κατασταση αναμονης-ενεργη αναμονη και επιλεγης ΟΧΙ..;)

 

thx thx ;D alla den mou aresei etsi to afisa opws itan !! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

parelaba thn lastixenia prosopsh gia to n70.

exei wraia aisthish alla den koumponei toso kala to syrtaroto kalima tou fakou.

to idio kai to portaki gia thn mnhmh.

erwhtseis apories dektes

καμια φωτο θα ηταν ευπροσδεκτη..;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου το κινητο πηγε Ιταλια για σερβις :( και εχω ακουσει τα χειροτερα οταν βγαινουν τα κινητα εξωτερικο! γιατι υπαρχει καθυστερηση πολυ! αλλα επειδη ειναι φρεσκο μοντελο μπορει να μου το αντικαταστησουν.. οποτε μαλλον του χρονου θα μου ερθει :(

επισεις μα καλα? δεν κανει αντιγραφη απο το τηλ. στην σιμ? αν δεν ειναι 3G??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ola kala, ta ekana ola. Telika eftege i siskevh kai de mporousa na ti sindesw me to pc. tin ekana mia epanekinisi kai ola ok. Twra omws paratirw ena allo provlhma. sto profil paw na alla3w otidipote (px entash hxoy) kai leei den ipostirizete i entolh kati tetio kai den kanei tpt. den mporw na alla3w kamia ri8misi sto profil....

 

oyf.. mallon 8a paw gia firmware update... :P

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την τελευταία έκδοση 3.0546.2.3 και δεν έχω πια τις φωνητικές κλήσεις! Δηλαδή μετά από συγχρονισμό με outlook που έφερε τις επαφές μου, αυτές δεν είχαν αυτόματα τις φωνητικές αντιστοιχίσεις.. μετά επανέφερα το backup που είχα τραβήξει στην κάρτα μνήμης και εμφανίστηκαν μια χαρά! ΟΜΩΣ μετά από μια επανεκκίνηση χάθηκαν πάλι!

Έχει συναντήσει κανείς αυτήν την κατάσταση; Αν ναι, υπάρχει κάποια λύση; Ρωτάω γιατί διάβασα ότι κάποιοι είχαν πρόβλημα με τις φων. κλήσεις και κάποιοι άλλοι όχι..

Επίσης, υποτίθεται ότι φτιάχτηκε το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις;;; Δεν έχασα βέβαια κάποια κλήση, αλλά μου χτύπησε ήδη 3 φορές το nokia tune αντί για το mp3 μου, περίπου μια μια με πήγαινε, μια το δικό μου mp3 (που το έβαλα στη μνήμη της συσκευής) μια το nokia tune...

:(

 

Δεν έχει κάποιος να πει κάτι για τον πόνο μου;

:happy:

Link to comment
Share on other sites

me metaforika sxedon 20 euro apo ebay.

τι πιστευεις?αξιζει η αγορα του??

 

Δεν έχει κάποιος να πει κάτι για τον πόνο μου;

:happy:

λογικα φιλε μου,δεν το εχει ξαναζησει καποιος αυτο με το Ν70 του..οποτε κατι συμβαινει..φορματ δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα με ενδιαφερει η συσκευη σαν αναπαραγωγη μουσικης απο τα ακουστικα.

Η ενταση ειναι αρκετη στα mp3 και ραδιο?

εχει παρει κανεις το ad-15 να βαλει δικα του ακουστικα?

γενικα εχετε μειενι ικανοποιημενοι στον ηχητικο τομεα?

Link to comment
Share on other sites

λογικα φιλε μου,δεν το εχει ξαναζησει καποιος αυτο με το Ν70 του..οποτε κατι συμβαινει..φορματ δοκιμασες?

 

το έχουν αναφέρει κι άλλοι κάποιες σελίδες πίσω αλλά δεν ξέρω αν βρήκαν λύση... αυτούς ψάχνω! ;)

δοκίμασα 2 φορές hard format και μια από τα ίδια..

και έχω την αίσθηση ότι πλέον δεν μπορώ ούτε μόνος μου να βάλω φωνητική ετικέτα, δεν υπάρχει σαν επιλογή κάπου όταν κάνω επεξεργασία μια επαφή.. δε θυμάμαι που την είχε πριν αλλά τώρα δε την βλέπω πουθενά!

 

επίσης ερώτηση προς τους αναβαθμισμένους στην 3.0546.2.3: έφτιαξε το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις;

τι βλέπετε στην πράξη; γιατί εμένα με εγκατεστημένο το patch της νοκια που και που μου παίζει το nokia tune!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...