Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Blusoleil ksereis to serial tis teleytaias ekdosis toy blusoleil;

 

 

basika agorasa tin trith ena tetoio bluetooth usb poy eixe mesa aytoys toys drivers alla einai provlimatiko allote to vriksei kai allote to leei san agnosth siskeyi mipos kserette ti ftaiei

 

bainei mia xara oso afora apo to internet ....apolaystiko .... gia ayto ithela na rotiso gia emvleleia gia na serfaro apo ton kanape h akomh kalitera apo tin toualeta lol vasika an t antaptoraki anagnorizei emvleleia mexri 100m λογικα δεν θα πιανει και το ν70 εφοσον είναι΄μέσα στην εμβέλεια αυτή

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τις ρυθμίσεις που έκανες?

Δεν μπορώ με τίποτα να το δουλέψω, ενώ ακολούθησα τις οδηγίες κατά γράμμα.

Link to comment
Share on other sites

epeidi to bluetooth poy exo tora exei xalasei tha pao avrio na agoraso kainoyrio kai tha soy steilo avrio tis rithmiseis poy ekana gia na to trekso

 

 

akoloythisa aytes pantos aytes tis odigies

 

What You Need Is:

A PC with internet connection

A bluetooth adapter with the drivers installed

M-Router

Gnubox for N70

 

*Make Sure Your Bluetooth is working

 

Configuring m-Router:

-Start Install the m-Router and complete it.

-Now open the m-Router and click on Advanced Settings

-Click on the View button under Additional COM Ports

-Select the COM Port used by your Bluetooth device and click on

-Click OK after setting it

-Look for Additional COM Ports under connectivity methods and expand it to make sure your COM port is there.Then Click Close

 

Gnubox for N70 Configuration:

-Install Gnubox on Your N70

-Go to Tools -> Settings -> Connection -> Access points -> Go to Options -> New access point -> Use default settings->Change the connection name to Bt then save it.

-Run Gnubox and go to Options -> Install -> Create Records

-there will be something like this *ISP ‘Bt’ not found* and you must exit ur Gnubox.

-Run Again Gnubox and Go to Options -> 2box Bluetooth -> Serial port (The phone will search for Bluetooth devices, select you PC and click OK)

-Go to Options -> Install -> change default AP to set Bt as your default Access Point

-Then go to Options -> Debug -> Bring up IF (Sometimes Stuck)

-Then the phone will connected to your pc and show a message saying “Connection Open”

 

Then You Can Browse The Internet.

Link to comment
Share on other sites

 

4. java να κανουν οτι και τα Symbian? πλακα θα κανεις..

 

Οχι μωρε,τι να μας κουραζεις :p

Ευχαριστω φιλε για τις απαντησεις! Μαλλον δεν καταλαβες αυτο για τα symbian. Κι εγω symbian εχω εδω και εναμιση χρονο, αν και δεν ειναι συμβατο με ολα τα προγραμματα, και καταλαβαινω οτι το λειτουργικο αυτο σου δινει μεγαλυτερη ανεση, ομως υπαρχουν και καποια μειονεκτηματα που δε θα τα αναφερω για να μην κουρασω. Παρατηρω ομως οτι τα java προγραμματακια συνεχως αυξανονται και ηλπιζα να μου ελεγε καποιος καποια χτυπητα symbian προγραμματα, π.χ. λεξικο, που θα ηταν πολυ χρησιμα και θα εκαναν τη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα μου βγαζει συνεχως...οτι ειναι πληρης η μνημη του κινητου..ενω κλεινω εφαρμογες απο προγραμματα κτλ παλι τπτ.:what:

εχω βαρεθει να κανω ρεσταρτ ρε παιδια..η νεα αναβαθμιση θα κανει τιποτα λετε?:confused:

Link to comment
Share on other sites

akikos39 ευχαριστώ πολύ.

θα το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι.

πληροφοριακά εσένα ποιες com ports χρησιμοποιούσε το bluetooth σου? 10 και 11?

thanx και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε μήπως πώς γίνεται να μεταφέρω όλα τα περιεχόμενα της κάρτας μου σε μια καινούρια μαζί με τα εγκατεστημένα προγράμματα για να μην τα ξαναεγκαθιστώ απ'την αρχή;;;Please help
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε μήπως πώς γίνεται να μεταφέρω όλα τα περιεχόμενα της κάρτας μου σε μια καινούρια μαζί με τα εγκατεστημένα προγράμματα για να μην τα ξαναεγκαθιστώ απ'την αρχή;;;Please help

 

Απλό copy paste, δούλεψε σε μένα μια χαρά

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

ego otan to eixa eixa meinei poli euxaristimenos kai me tin camera tou kai me to video kai me tin statherotita tou .gia tin sigrisi anamesa stou v902 tin camera den to exo doulepsei to v902 kai den xero
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Είμαι καινούριος στην παρέα αλλά και νέος κάτοχος του Ν70.

 

Πριν λιγες μέρες έσβησα - βλακωδώς όπως απεδείχθη - μέσω PC Suite τα περισσότερα προεγκατεστημένα ringtones του Ν70. Απο εκείνη τη στιγμή άρχισαν τα προβλήματα.. Ενώ στην "Έκθεση" δεν υπάρχουν αυτα τα αρχεία ούτε στα "κομμάτια", ούτε στα "κλιπ ήχου", όταν πάω να επιλέξω ήχο από τα προφίλ ή ανά επαφή/ομάδα, μου τα εμφανίζει!:(

 

Αποτέλεσμα major crash καθώς η συσκευή κυριολεκτικά όποτε θέλει χτυπά με τον ήχο που της ορίζω κ όποτε θέλει με τον ήχο-μαρτύριο Nokia Tune! από τον οποίο μου είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να απαλλαγώ!:cry: ορίζω γενικό ήχο mp3 k ενώ σε ΟΛΑ τα προφίλ αναφέρει ως επιλεγμένο το συγκεκριμένο mp3 η συσκευή χτυπά Νokia Tune!!!

 

Κανονικό σπάσιμο νεύρων!:mad: .. Και είναι καινούρια η συσκευή!

 

.. Καμιά ιδέα?...:O

Μήπως έχετε υπόψιν σας που θα μπορούσα να ξαναβρώ αυτούς τους προεγκατεστημένους ήχους μήπως κ λυθεί το πρόβλημα?..

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων κ ελπίζω να μη σας κούρασα με το κατεβατό μου....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Είμαι καινούριος στην παρέα αλλά και νέος κάτοχος του Ν70.

 

Καλησπερα φιλε μου ,καλοριζικο το Ν70. Δεν νομιζω οτι φταιει οτι εσβησες τα ringtones .

To να χτυπαει με το Nokia Tune εχει τυχει και σε αλλους,μιλαμε για καποιο bug

Δοκιμασε το patch της νοκια

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,77767,00.html

Ποια εκδοση λογισμικου εχεις ? ( το βλεπεις με *#0000#)

Θα συνιστουσα και μια αναβαθμιση εαν δεν εχεις την τελευταια .

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sigrinetai me tin camera tou V902???

 

ma to k750 den exei kai toso kali camera...

 

:!: :!: @andreas7777Να θυμισω οτι εδω μιλαμε αποκλειστικα για το Ν70.

Υπαρχει αναλογη ενοτητα για συγκρισεις :!: :!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nervous, V.2.0539.1.2 λέει. Νόμιζα ότι ήταν από τα τελευταία λογισμικά. κιόλας αναβάθμιση; αλλά αν λες ότι έχει τυχει κ σε άλλους... μιλάμε για πολλά νεύρα έτσι..:mad: .. να θες να ακούσεις το la camisia nera ας πούμε κ αντ'αυτου αυτη τη μονοτονη μ...κια:X το Nokia Tune!~!!!!
Link to comment
Share on other sites

Nervous, V.2.0539.1.2 λέει. Νόμιζα ότι ήταν από τα τελευταία λογισμικά. κιόλας αναβάθμιση; αλλά αν λες ότι έχει τυχει κ σε άλλους... μιλάμε για πολλά νεύρα έτσι..:mad: .. να θες να ακούσεις το la camisia nera ας πούμε κ αντ'αυτου αυτη τη μονοτονη μ...κια:X το Nokia Tune!~!!!!

 

Φιλε strategic ,ειναι οντως σπαστικο αυτο .

Η τελευταια αναβαθμιση ειναι η V 5.0616.2.0.3 ,24-04-06

,αλλα στα nokia shops μαλλον θα βρεις την 5.0609.2.0.1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φιλε strategic ,ειναι οντως σπαστικο αυτο .

Η τελευταια αναβαθμιση ειναι η V 5.0616.2.0.3 ,24-04-06

,αλλα στα nokia shops μαλλον θα βρεις την 5.0609.2.0.1

πρεπει να πάω σε κάποιο κατάστημα για αναβάθμιση ε;

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πάω σε κάποιο κατάστημα για αναβάθμιση ε;

 

Ναι σε καποιο νοκια shop ή στα κεντρικα ,εκτος και εαν δοκιμασεις αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=123597

παιρνοντας καποιο ρισκο :!: βεβαια .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

thanks nervous! θα ακολουθησω την πρωτη λύση γιατι μου μοιαζει λιγο μπερδεγουεϊ η δευτερη απο το λινκ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια..εκανα την αναβαθμιση,το κινητο ποια..ειναι φοβερο..μου φαινεται αρκετα πιο γρηγορο..ειδικα στην εκθεση....αλλα και γενικως..

 

στο νοκια σοπ(που πηγα)..στην αρχη μου πε η κοπελα..οτι θα μου ξαναπερασουν την ιδια..της ειπα για την νεα και μετα το θυμηθηκε..:p

ηταν φρεσκια γι αυτο..(εχει κ η ιδια Ν70 :happy:)

μου εκανε την αναβαθμιση και ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ!!:yahoo:

here you are:να ζηλευετε..:ρ :D

http://img294.imageshack.us/img294/1653/fescr0010bc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Απο χτες και μετα απο πολλη σκεψη ειμαι κατοχος του Ν70. Η εκδοση του ειναι η V3.0546.2.3 18-11-05 RM - 4. Εχω 3 ερωτησεις:

1) Εβαλα 3G καρτα και παρατηρησα οτι τις περισσοτερες, οχι ολες, φορες δεν μπορουσε να καλεσει βγαζοντας μηνυμα σφαλμα συνδεσης. Οταν το επανεφερα σε GSM λειτουργια ολα ΟΚ. Τι μπορω να κανω γι' αυτο?

2) Υπαρχει τροπος να επαναφερω τα μηνυματα του παλιου μου Symbian κινητου Χ700? Εχω κανει αρχειο Backup αλλα δεν το βλεπω πουθενα στο Ν70, επισης φοβαμαι μην κανω καμια πατατα, γιατι το backup επανεφερε ολες τις ρυθμισεις του Χ700 και φοβαμαι μη χασω αυτες του Ν70.

3) Υπαρχει τροπος να μη βγαινουν ολα χυμα στην εκθεση? Υπαρχουν εικονες και βιντεο που δε θελω να τα βλεπει ο καθενας..

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...