Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia egw to kinito to exw mia vdomada!Katarxas sto programma nokia suite prospathwntas na egatasthsw mia efarmogi paixnidi i theme mou leei oti dn exei eparkh xwro kai dn ginetai to install!Anyway eftyxws pou yparxei kai to UnmakeSis kai kanw tn douleia mou!nomizw oti o xronos anoigmatos einai sxetika ews poly argos!Mexri na valw ton pin perimenw 45 sec...Anyway entaxei ola afta alla simera to prwi pou to anoixa mou emfanizei mia leuki grammi orizontia kai mia kokkini katheti...TI GINETAI???To thema einai oti dn mou exei pesei oute mia fora kai oute exei erthei se epafi me nero...Ekana kai soft kai hard format alla tpt!tha to paw sthn vodafone opou to agorasa...Exei kanenas to idio provlima???

Το οτι αργει να ανοιξει ειναι φυσιολογικο.Στην vodafone να το πας μονο αν υπαρχει περιπτωση να δεχτουν να σου το αλλαξουνε,αλλιως σε nokia club.Γιατι δεν παιρνεις ενα card reader να κανεις την δουλεια σου και παιδευεσαι με το nokia pc suite?

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

δεν μας τα λεει καλα το κινητο :mad:

 

αυτο που παθαινει ειναι οτι κολλαει η λιστα των κλησεων.

δηλαδη κανω εγω μια κληση δεν την καταγράφει .

μου κάνουν αναπάντητη και αυτη δεν φαινεται.

ουτε στην κεντρικη οθονη ουτε μετα στην λιστα των αναπαντητων.

 

οταν με καλει καποιος φαίνεται αλλα μετα εκει που γραφει "1 αναπαντητη" δεν φαινεται τιποτα.

 

με reset φτίαχνει αλλα δεν ειναι αυτο λυση.

 

μηπως εχει συμβει σε καποιο αλλο?

 

 

Το είχα πάθει κι αυτό κάποια στιγμή δε θυμάμαι αν ήταν στο Ν70 ή στο 6260, κλασικά λύθηκε με format

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Nai me card reader vazw tis efarmoges kai games me to programma UnmakeSis to opoio metatrepei ta sis arxeia se fakelous etoimous gia antigrafi stin karta mnimis!Alla to thema einai oti dn anagnorizei arxeia java...Anyway elpizw na zisw xwris afta...lol!Pantws kai enws filou mou to N80 tou vgazei to idio provlima to nokia Suite...Nai tha paw vodafone elpizw na mn xreiastei na to steilw athina!!!Sthn nokia borw na kanw anavathmisi logismikou an kai to pira apo thn vodafone?
Link to comment
Share on other sites

παιδια η μπαταρια του ποσο κραταει?με ανοιχτο το βραδυ βεβαια.ευχαριστω!

1,5 - 2 μερες. Με το ζόρι 2,5.

Εχει απαντηθεί πολλές φορες στην αρχη του Thread

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

na po gia mia dikia mou periptosi.pira to kinito me to pou vgike kai eixa to prob tou na min xtipai panta.kano ena back up kai vasika ithela tis epafes.

to pao se club nokia kanoun anavathmisi ala tipota kano restore ola ok vazo to patch ala tipota.

molis vgike kainourgia version i 3.0546.2.3//18-11-05//rm-84 mou tin perasane ala meta den mporesa na kano to restore mias kai mou ipan oti apo ti palia version backup me ti nea den pernai to restore.

to piga sta kentrika tis nokia kai kataferan na mou feroun piso mono tis epafes apo tote evala diafora ekana backup ala panta evgaze error sto na metaferthoun meso suite i epafes.

to thema einai oti kai stin mmc pou ekana backup molis vazo restore vgazi error kai kani restart.to idio kai sto restore tou pc suite.

mpori kapios na mou ti ti na kano me to tilefono?i moni periptosi gia na paro tis epafes einai me sync me to outlook ala den mporo na katalavo giati den mporo na kano backup sosto opos kai restore se ena sosto backup pou eixa.

to leo giati thelo na kano anavathmisi kai telika egine xalia to til ekana format kai xoris karta mmc ala pali ta idia

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απο σήμερα δεν λειτουργεί το καλώδιο της USB που περιεχόταν στη συσκευασία, και να σκεφτεί κανείς ότι το κινητό το αγόρασα την Πέμπτη. Ούτε βδομάδα δεν έκλεισε δηλαδή. Ήμαρτον... Να το πάω στη vodafone ή σε nokia club? Το καλώδιο καλύπτεται απο την εγγύηση?Μάλλον ήρθε η ώρα για bluetooth!
Link to comment
Share on other sites

ελεγα να παρω το ν70 αντι για το ν80 που εχω λογω πολυ μικρης αναμονης αλλα διαβαζοντας το thread του ν70 ειδα οτι και σε αυτοα αλλοι εχουν μια μερα αναμονη και αλλοι 3!τωρα εχω μπλεχτει.να το ρισκαρω να παρω ν70 και να μοθ τυχει ενα με αναμονη 24 ωρες?τι να πω!α ρε νοκια αθανατη!τσαμπα τα 630 ευρω για το ν80!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρταται καθαρα απο τη χρηση που θα του κανεις εσυ ο ιδιος!δεν υπαρχει ν70 που κραταει 24 ωρες και ν70 που εχει αναμονη 3 μερες!αναλογα με τη χρηση προσαρμοζεται και η αναμονη του τηλεφωνου:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εξαρταται καθαρα απο τη χρηση που θα του κανεις εσυ ο ιδιος!δεν υπαρχει ν70 που κραταει 24 ωρες και ν70 που εχει αναμονη 3 μερες!αναλογα με τη χρηση προσαρμοζεται και η αναμονη του τηλεφωνου:)
αρκετες σελιδες πριν καποιος εγραψε οτι του κραταει 24 ωρες και καποιος αλλος οτι του κραταει 3 μερες.αυτο υπενθυμισα εγω,δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου...
Link to comment
Share on other sites

αρκετες σελιδες πριν καποιος εγραψε οτι του κραταει 24 ωρες και καποιος αλλος οτι του κραταει 3 μερες.αυτο υπενθυμισα εγω,δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου...

Προς Θεου δεν ηθελα να πω κατι τετοιο!κι εγω απλα μια διευκρινιση εκανα:)

Link to comment
Share on other sites

ελεγα να παρω το ν70 αντι για το ν80 που εχω λογω πολυ μικρης αναμονης αλλα διαβαζοντας το thread του ν70 ειδα οτι και σε αυτοα αλλοι εχουν μια μερα αναμονη και αλλοι 3!τωρα εχω μπλεχτει.να το ρισκαρω να παρω ν70 και να μοθ τυχει ενα με αναμονη 24 ωρες?τι να πω!α ρε νοκια αθανατη!τσαμπα τα 630 ευρω για το ν80!

Πάρε το Ν73 μόλις "ήρθε".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Πηγα σημερα εκανα αναβαθμιση το Ν70!!!!

το εχω το κινητο σε VF live !!!

ε, και το πηγα σημερα κατω στο νοκια κλαμπ για να μου κανουν αναβαθμιση με την τελευταια εκδοση και να μου βγαλουν το VF live menu!

 

ε,παει να το κανει ο τεχνικος και μου λεει δεν μπορει να ολοκληρωσει την αναβαθμιση γιατι δεν μπορει να βγει το VF live απο το κινητο...!!

και τωρα εχω την εκδοση πανω : V 5.0616.2.0.3

24 - 04 - 06

RM-84

ε,και ειναι τα ιδια οπως ηταν πριν...!!!!

δλδ:

1) οταν θελω να βγαλω φωτο και εχω το φλας ενεργοποιημενο αναβει μονο οταν ειναι να πατησω το κουμπι της ληψης

2)τα μενου μερικα ειναι παλι "αναποδα",δλδ οταν παω π.χ να βαλω κλειδωμα τηλ. και εχει επιλογη "καμια" και "καθορ.απο χρησ." ε,για να το απενεργοποιησω πρεπει να πατησω το καθορι.απο χρησ. η το αντιστροφο!

και σε μερικα αλλα μενου το ιδιο πραγμα κανει!!!

και κατι καινουργιες μλκς που ειδα μετα την αναβαθμιση:

οταν τραβαω φωτογραφια η βιντεο αυτο τις αποθηκευει μεσα σενα φακελο με τιτλο την ημερομηνια....και για να τις δω τις φωτο/βιντεο πρεπει να παω μενου-ρυθμισεις-διαχειρηση αρχειων-να επιλεξω την μνημη καρτας-εικονες/βιεντεο και να ανοιξω τον φακελο και να τις δω μια-μια...! και στην εκθεση μεσα στο εικονες/βιντεο δεν τις εμφανιζει καθαλου...!!!!!

 

και μεσα στην εκθεση και στα κομματια (εκτος αποτι εχει ενα απαισιο μενου στους ηχους,ειναι πολυ μπερδεμενο,προτιμουσα το παλιο),μερικα κομματια που ειναι γραμμενα στα ελληνικα μου τα βγαζει με κουτακια,αλλα κινεζικα,και αλλα κανωνικα!!!!!!!!

 

εχεις κανεις αυτην την εκδοση?

το VF live απο το κινητο τελικα βγαινει η οχι?

αν το παω σε αλλο καταστημα νοκια θα μπορεσουν να μου βγαλουν το Vf Live απο το κινητο?

μου χει σπασει τα νευρα το κινητο....!!!!

 

Edit: και δεν μπορω να εκγαταστησω τπτ,απο themes , προγραμματα και τετοια! εχω κατεβασει μερικα themes τα κανω επικοληση στην καρτα μνημης μεσα στα "αλλα" και μετα παω να το εγκαταστησω και μου λεει "σφαλμα στην εγκατασταση ασφαλειας.....εγκατασταση αδυνατη....! κατι τετοια...υπαρχει καμια "μαγκια" για να τα περασουμε η ειναι τπτ για πεταμα το κινητο???

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Πηγα σημερα εκανα αναβαθμιση το Ν70!!!!

το εχω το κινητο σε VF live !!!

ε, και το πηγα σημερα κατω στο νοκια κλαμπ για να μου κανουν αναβαθμιση με την τελευταια εκδοση και να μου βγαλουν το VF live menu!

 

ε,παει να το κανει ο τεχνικος και μου λεει δεν μπορει να ολοκληρωσει την αναβαθμιση γιατι δεν μπορει να βγει το VF live απο το κινητο...!!

και τωρα εχω την εκδοση πανω : V 5.0616.2.0.3

24 - 04 - 06

RM-84

ε,και ειναι τα ιδια οπως ηταν πριν...!!!!

δλδ:

1) οταν θελω να βγαλω φωτο και εχω το φλας ενεργοποιημενο αναβει μονο οταν ειναι να πατησω το κουμπι της ληψης

2)τα μενου μερικα ειναι παλι "αναποδα",δλδ οταν παω π.χ να βαλω κλειδωμα τηλ. και εχει επιλογη "καμια" και "καθορ.απο χρησ." ε,για να το απενεργοποιησω πρεπει να πατησω το καθορι.απο χρησ. η το αντιστροφο!

και σε μερικα αλλα μενου το ιδιο πραγμα κανει!!!

και κατι καινουργιες μλκς που ειδα μετα την αναβαθμιση:

οταν τραβαω φωτογραφια η βιντεο αυτο τις αποθηκευει μεσα σενα φακελο με τιτλο την ημερομηνια....και για να τις δω τις φωτο/βιντεο πρεπει να παω μενου-ρυθμισεις-διαχειρηση αρχειων-να επιλεξω την μνημη καρτας-εικονες/βιεντεο και να ανοιξω τον φακελο και να τις δω μια-μια...! και στην εκθεση μεσα στο εικονες/βιντεο δεν τις εμφανιζει καθαλου...!!!!!

 

και μεσα στην εκθεση και στα κομματια (εκτος αποτι εχει ενα απαισιο μενου στους ηχους,ειναι πολυ μπερδεμενο,προτιμουσα το παλιο),μερικα κομματια που ειναι γραμμενα στα ελληνικα μου τα βγαζει με κουτακια,αλλα κινεζικα,και αλλα κανωνικα!!!!!!!!

 

εχεις κανεις αυτην την εκδοση?

το VF live απο το κινητο τελικα βγαινει η οχι?

αν το παω σε αλλο καταστημα νοκια θα μπορεσουν να μου βγαλουν το Vf Live απο το κινητο?

μου χει σπασει τα νευρα το κινητο....!!!!

 

Edit: και δεν μπορω να εκγαταστησω τπτ,απο themes , προγραμματα και τετοια! εχω κατεβασει μερικα themes τα κανω επικοληση στην καρτα μνημης μεσα στα "αλλα" και μετα παω να το εγκαταστησω και μου λεει "σφαλμα στην εγκατασταση ασφαλειας.....εγκατασταση αδυνατη....! κατι τετοια...υπαρχει καμια "μαγκια" για να τα περασουμε η ειναι τπτ για πεταμα το κινητο???

 

Μάλλον ο τύπος στο nokia club που το πήγες είναι παπατζής. Το N 70 μου, το αγόρασα την προηγούμενη Πέμπτη και την Παρασκευή το πήγα για αναβάθμιση σε nokia club. Ούτε ίχνος του καταραμένου VL menu. Και η έκδοση του firmware είναι αυτή ακριβώς που περιγράφεις παραπάνω! Όσο για το κλείδωμα των εφαρμογών, τα έχει κλειδωμένα το borddel'eau για να κατεβάζεις απο VL. Δηλαδή ουσιαστικά, άν έχεις VL, είτε έχεις Symbian είτε όχι, το ίδιο και το αυτό είναι. Προτείνω να το πάς σε άλλο κατάστημα να σου βρεί την άκρη, γιατι Ν70 με VL firmware,δεν παλεύεται!

Link to comment
Share on other sites

Edit: και δεν μπορω να εκγαταστησω τπτ,απο themes , προγραμματα και τετοια! εχω κατεβασει μερικα themes τα κανω επικοληση στην καρτα μνημης μεσα στα "αλλα" και μετα παω να το εγκαταστησω και μου λεει "σφαλμα στην εγκατασταση ασφαλειας.....εγκατασταση αδυνατη....! κατι τετοια...υπαρχει καμια "μαγκια" για να τα περασουμε η ειναι τπτ για πεταμα το κινητο???

 

 

μάλλον αυτό απλά το ρυθμίζεις,έχει αναφερθεί πολλές φορές.

 

πας 'διαχείριση εφαρμογών-ρυθμίσεις-εγκατάσταση λογισμικού' κάπου εκεί πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα ηχογράφησης αλλά χωρίς να ακούγετε ο χαρακτηριστικός ήχος οτί σε ηχογραφεί;;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα ηχογράφησης αλλά χωρίς να ακούγετε ο χαρακτηριστικός ήχος οτί σε ηχογραφεί;;
Αυτό το δοκίμασες;
Link to comment
Share on other sites

paidia kserete an mporw na allaksw tin prosopsi tou N70 kai na balw tou N72?:worry:

δεν ταιριάζει, το Ν72 έχει διαφορετικό πληκτρολόγιο σύγκρινε 2 φώτο με τα κινητά και θα το καταλάβεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μου φερανε απο αγγλια ενα Ν70 της εταιρειας 3.

Αλλα το κινητο ειναι κλειδωμενο.

Εχει ελληνικο μενου.

Πεστε μου τι μπορω να κανω για να το ξεκλειδωσω;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη πως να το αναβαθμισω;

Να το παω σε Νοκια η μεσα απο internet

Ειμαι λιγο ασχετος και εχω ενα κινητο που ειναι παρα παρα πολυ καλο αλλα δεν το ξερω καθολου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...