Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το καλωδιο ..που δοκιμασα ειναι μεν πιο γρηγορο..αλλα ασυρματα ειναι πιο καλα..επισης με το bluetooth μπορεις να κανεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑΑΑ!!!μεχρι και διαχειρηση του pc,adsl απο αυτον-αν εχεις- και msn ..:happy:

 

με ενδιαφερει το θεμα msn παρα πολυ. με το 3230 ειχα προσπαθησει με βαση ενα

αρθρο που ειχε γραψει ενας και στηριζοταν σε δυο προγραμματα κτλ..

δυστηχως ποτε δε το καταφερα..

 

με το ν70 εχεις καταφερει να μπεις? εαν θελεις στηλε p.m εαν εχεις links κτλ

μην εχουν προβλημα οι moderators -παρολο που νομιζω οτι καλο θα ηταν να

μπορει ο καθενας να δει πως θα το καταφερει μιας και σιγουρα θα εχουν και

αλλοι αυτη την απορια.

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

δες εδω..δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1169406&highlight=adsl#post1169406

εγω δυστηχως δεν το καταφερα γιατι το bluetooth μου δεν εχει..κατι πορτες..κτλ..δοκιμασε το!!καλο βραδυ..

Link to comment
Share on other sites

δες εδω..δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1169406&highlight=adsl#post1169406

εγω δυστηχως δεν το καταφερα γιατι το bluetooth μου δεν εχει..κατι πορτες..κτλ..δοκιμασε το!!καλο βραδυ..

 

Θα το δοκιμασω οταν φορτισει.. ευχαριστω πολυ! αν και.. την ιδια διαδικασια

με το 3230 ειχα κανει και δεν επιασε..

 

πρεπει να βρω τον opera για το n70 για να γινει αυτο ε?

και παλι ευχαριστω..

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

πρώτη φορά στη ζωή μου μετά από 14 χρόνια αποφάσισα να πάρω Nokia (φανατικός SonyEricsson γαρ...). Και το΄έκανα με το Ν70. Αν εξαιρέσεις το θέμα "διάρκεια μπαταρίας" μια χαρά όντως το τηλεφωνάκι. Λόγω του οτι είμαι νέος στο forum και δεν προλαβαίνω να καιτάξω 260 σελίδες, μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο thread με το πρόβλημα εγκατάστασης εφαρμογών "system error -1003"; Προσπαθώ δύο μέρες τώρα να περάσω εφαρμογές quickoffice, sensor, pdf από το επίσημο site της Nokia και είναι αδύνατον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

πρώτη φορά στη ζωή μου μετά από 14 χρόνια αποφάσισα να πάρω Nokia (φανατικός SonyEricsson γαρ...). Και το΄έκανα με το Ν70. Αν εξαιρέσεις το θέμα "διάρκεια μπαταρίας" μια χαρά όντως το τηλεφωνάκι. Λόγω του οτι είμαι νέος στο forum και δεν προλαβαίνω να καιτάξω 260 σελίδες, μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο thread με το πρόβλημα εγκατάστασης εφαρμογών "system error -1003"; Προσπαθώ δύο μέρες τώρα να περάσω εφαρμογές quickoffice, sensor, pdf από το επίσημο site της Nokia και είναι αδύνατον.

 

Καλημερα φιλε μου και καλοριζικο το Ν70.

Καλως ηρθες στην παρεα μας :)

Για δες αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1158276#post1158276

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

πρώτη φορά στη ζωή μου μετά από 14 χρόνια αποφάσισα να πάρω Nokia (φανατικός SonyEricsson γαρ...). Και το΄έκανα με το Ν70. Αν εξαιρέσεις το θέμα "διάρκεια μπαταρίας" μια χαρά όντως το τηλεφωνάκι. Λόγω του οτι είμαι νέος στο forum και δεν προλαβαίνω να καιτάξω 260 σελίδες, μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο thread με το πρόβλημα εγκατάστασης εφαρμογών "system error -1003"; Προσπαθώ δύο μέρες τώρα να περάσω εφαρμογές quickoffice, sensor, pdf από το επίσημο site της Nokia και είναι αδύνατον.

 

φιλε μου γιατι το λες αυτο?

δεν ρωταω ειρωνικα, απλα ακομα το φορτιζω, δεν το εχω ανοιξει ακομα.

ποσο κραταει η μπαρια με μετρια χρηση?

εχει τα γνωστα προβληματα του κ700 της μπαταριας?

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, την πρώτη μέρα που πήρα το τηλέφωνο παίζοντας μου φάνηκε οτι πήρε το μάτι μου στο μενού τα εικονίδια του quickoffice του norton antivirus και ενα για PushToTalk.

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που ειχε προεγκατεστημένες εφαρμογές αλλά τις επόμενες ώρες (και ενω έπαιζα ακόμα) δεν κατάφερα να ξαναβρώ τίποτα απ ολα αυτά στο τηλέφωνο.

Σκέφτηκα οτι μάλλον πρόκειται για κάποιο είδος διαφήμισης των εφαρμογών, παρατήρησε κανείς τίποτα παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου και καλοριζικο το Ν70.

Καλως ηρθες στην παρεα μας :)

Για δες αυτο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1158276#post1158276

Nervous σε ευχαριστώ πολύ, αυτή ήταν η απάντηση.

Όσο για τη μπαταρία που ρωτάει ο φίλος giorgosg, έχω να πω οτι με τα SonyEricsson είχα καλομάθει και οι δύο μέρες που κρατάει το Ν70 με ψιλοχαλάει. Αλλά διαβάζοντας όλο και περισσότερα στα forums, ανακαλύπτω οτι ίσως υπάρχουν τρόποι αυτό να αλλάξει, ελέγχοντας το δίκτυο και τα backrounds κλπ.

Θα το ψάξω πολύ (το γουστάρω άλλωστε) και ότι βρίσκω θα το αναφέρω στο forum.

Link to comment
Share on other sites

re paidia enas filos mou exei to n70 se vodafone live:X kai otan piga na tou steilo ena paixnidaki pou sto diko mou n70 paizei se ekeinon leei kati gia thn asfalia .exei kapoios th kalosini na mou pei ti akrivos einai auto?
Link to comment
Share on other sites

δεν του επιτρεπει να εγκαταστησει την συγκεκριμενη εφαρμογη?η γενικως δεν εχει εφαρμογες??η απαντηση ειναι πιο πισω..απλα πας στη διαχειρηση πας στις ρυθμισεις ,και εκει ενεργοποιεις την πρωτη επιλογη..(νομιζω,γιατι δεν το χω μπροστα μου)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,χθες πήγα στο Γερμανο και μου είπαν οτι για επιδιόρθωση προβλήματος ή αναβάθμιση θα το κρατήσουν για 2 βδομάδες.Έτσι το πήγα για αναβάθμιση στο νοκια κλαμπ Γιαννιτσών και το αναβάθμισα απο τη 2 σε v5.0609.2.0.1.H νεότερη δεν είναι?Σχεδόν όλα τα προβλήματα εξαφανίστηκαν,για το μόνο που δεν είμαι σίγουρος ακόμη είναι για τη σύνδεση με pc.Πραγματικά εκπληκτική βελτίωση!!Οι χρόνοι αναμονής έχουν βελτιωθεί σε τεράστιο βαθμό.Τέρμα πια τα κολλήματα και το περίμενε !!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ????τι προβλημα ειχε και το πηγες εκει???2 βδομαδες???:confused:

ΜΗΝ το ξανακανεις..νοκια σοπ κατευθειαν!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησουλες..

 

α) Υπαρχει επιλογη να κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο?

προσπαθησα το AutoLock και δεν δουλευει.

 

β) Μου φενετε οχι πολυ φωτεινη η οθονη στη μεσαια κλιμακα φωτινοτητας..

Κατι μου λεει οτι θα επιρεαστει πολυ η μπαταρια εαν την ανεβασω..

Εσεις που την εχετε?

 

γ) Εχω την 2.0539.1.2 19-10-05. αξιζει να αναβαθμισω στην 5? Διαβασα οτι υπαρχουν προβληματα..

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησουλες..

 

α) Υπαρχει επιλογη να κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο?

προσπαθησα το AutoLock και δεν δουλευει.

 

β) Μου φενετε οχι πολυ φωτεινη η οθονη στη μεσαια κλιμακα φωτινοτητας..

Κατι μου λεει οτι θα επιρεαστει πολυ η μπαταρια εαν την ανεβασω..

Εσεις που την εχετε?

 

γ) Εχω την 2.0539.1.2 19-10-05. αξιζει να αναβαθμισω στην 5? Διαβασα οτι υπαρχουν προβληματα..

 

1.Μηπως βρηκες παλιοτερη εκδοση ?

Δοκιμασε αυτο

http://fuse.stc.cx/autolock/autolock.sis

2. Μια σκαλα πριν απο το τερμα .Δοκιμασε που ειναι καλυτερο

για σενα ,σε συνδιασμο με την μπαταρια .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ειχα παλια εκδοση τελικα.. ευχαριστω!!

Οσο αναφορα το bluetooth, πως γινετε να βρισκει το 3230 μου

κανονικα και το ν70 να μη το βρισκει? οι drivers ειναι patcharismenoi και το 3230

δουλευει αψογα με ολες τις λειτουργιες του pcsuite..

Οταν προσπαθω να κανω find devices απτο pc δεν μου βρισκει το ν70.. γιατι?!?

 

** το 3230 με το ν70 εποικοινωνουν μια χαρα μεσω bluetooth..

 

τι περιεργο ειναι παλι και αυτο ρε γαμωτο?

 

κανω απο το κινητο search, βρισκει το pc και τα κανω pair με εναν κοινο κοδικο..

αλλα μετα που παω να κανω αναζητηση απο το pcsuite δεν βρισκει καμια συσκευη!

ανοιγω το 3230 να δω αν το βρισκει ουτε αυτο, αλλα αυτο το βρισκει! ελεος!

 

Καμια ιδεα για το τι τρεχει?

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

ειχα παλια εκδοση τελικα.. ευχαριστω!!

Οσο αναφορα το bluetooth, πως γινετε να βρισκει το 3230 μου

κανονικα και το ν70 να μη το βρισκει? οι drivers ειναι patcharismenoi και το 3230

δουλευει αψογα με ολες τις λειτουργιες του pcsuite..

Οταν προσπαθω να κανω find devices απτο pc δεν μου βρισκει το ν70.. γιατι?!?

 

** το 3230 με το ν70 εποικοινωνουν μια χαρα μεσω bluetooth..

 

τι περιεργο ειναι παλι και αυτο ρε γαμωτο?

 

κανω απο το κινητο search, βρισκει το pc και τα κανω pair με εναν κοινο κοδικο..

αλλα μετα που παω να κανω αναζητηση απο το pcsuite δεν βρισκει καμια συσκευη!

ανοιγω το 3230 να δω αν το βρισκει ουτε αυτο, αλλα αυτο το βρισκει! ελεος!

 

Καμια ιδεα για το τι τρεχει?

Kαι εγώ είχα πολλά προβλήματα στη σύνδεση με το pc.Πίστευα πως είχα προβληματική συσκευή αλλά όλα λύθηκαν με αναβάθμιση.Είμαι κάτοχος της συσκευής 2 βδομάδες και έκανα σήμερα αναβάθμιση σε νοκια σοπ.Είχα την ίδια έκδοση με σένα και εκτός απο την προβληματική σύνδεση είχα και άλλα προβλήματα,έβαλα την v5.0609.2.0.1 και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής ουτε απο σύνδεση με τον υπολογιστή ούτε τίποτα,σου προτείνω αναβάθμιση ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ είχα πολλά προβλήματα στη σύνδεση με το pc.Πίστευα πως είχα προβληματική συσκευή αλλά όλα λύθηκαν με αναβάθμιση.Είμαι κάτοχος της συσκευής 2 βδομάδες και έκανα σήμερα αναβάθμιση σε νοκια σοπ.Είχα την ίδια έκδοση με σένα και εκτός απο την προβληματική σύνδεση είχα και άλλα προβλήματα,έβαλα την v5.0609.2.0.1 και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής ουτε απο σύνδεση με τον υπολογιστή ούτε τίποτα,σου προτείνω αναβάθμιση ανεπιφύλακτα!

 

μα λεω και εγω τι τρεχει? ολα ενταξει ειναι ρυθμισμενα! ευχαριστω φιλε μου

για τις πληροφοριες.. εαν και.. εχω ακουσει καποια ψιλοπροβληματα στην 5 οπως

οτι αν απορριψης κληση μετα δε μπορεις να μπεις στα sms μεχρι να κανεις restart

το κινητο κτλ..

 

παρολο που το οραριο μου δεν μου το επιτρεπει αυτο το καιρο, θα προσπαθησω

να το κανω οσο πιο συντομα γινετε.. :)

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ????τι προβλημα ειχε και το πηγες εκει???2 βδομαδες???:confused:

ΜΗΝ το ξανακανεις..νοκια σοπ κατευθειαν!!!!:)

Καλά εννοείται αυτό,δεν ξαναπηγαίνω ποτέ.Δηλαδή ούτε το άφησα,τους είπα κατάμουτρα ότι καλύτερα να το πάω σε νοκια σοπ.:lol: :lol: :lol: και έφυγα.Σήμερα το πρωί το δωσα στον πατέρα μου και το πήγε σε νόκια σοπ Γιαννιτσών.Τώρα γιατί μου είπε δυο βδομάδες δεν ξέρω,ακόμα το σκέφτομαι και γελάω:lol:

Link to comment
Share on other sites

μα λεω και εγω τι τρεχει? ολα ενταξει ειναι ρυθμισμενα! ευχαριστω φιλε μου

για τις πληροφοριες.. εαν και.. εχω ακουσει καποια ψιλοπροβληματα στην 5 οπως

οτι αν απορριψης κληση μετα δε μπορεις να μπεις στα sms μεχρι να κανεις restart

το κινητο κτλ..

 

παρολο που το οραριο μου δεν μου το επιτρεπει αυτο το καιρο, θα προσπαθησω

να το κανω οσο πιο συντομα γινετε.. :)

Καλά δε σε βιάζει και κανείς,όποτε μπορέσεις.:) Όσο για τα μικροπροβλήματα δεν τα ξέρω ακόμα τι να προλάβω να πρωτοδώ απο το μεσημέρι.Σίγουρα θα υπάρχουν κάποια.Και εγώ σκεφτόμουν,γιατί ρε γαμ@ μόνο το δικό μου έχει πρόβλημα και δεν κάνει συνδεση με pc,τελικά οι σκέψεις μου επαληθεύτηκαν.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ????τι προβλημα ειχε και το πήγες?

τα προβλήματα ήταν αρκετά.1)Αργύσε πολύ στο άνοιγμα του μενου,έκανε ακόμα και 4 δευτερα.

2)δεν έκανε σύνδεση με το pc,το σημαντικότερο για το οποιο ανησυχούσα κιόλας γιατί δεν είχε αναφερθει απο κανένα τέτοιο πρόβλημα,το πρόβλημα αναφέρθηκε και σε άλλη συσκευή σήμερα.

3)ήταν γενικώς αργό.

4)πολλές φορές μου κόλλησε,όχι μόνο σε σκηνοθεσία(συχνό φαινόμενο)αλλά και σε απλά σημεία όπως επαφές και μητρώο.

 

Ευτυχώς όλα τα προβλήματα εξαφανίστηκαν.

 

[Μακριά απο καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ]:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησουλες..

 

α) Υπαρχει επιλογη να κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο?

προσπαθησα το AutoLock και δεν δουλευει.

 

β) Μου φενετε οχι πολυ φωτεινη η οθονη στη μεσαια κλιμακα φωτινοτητας..

Κατι μου λεει οτι θα επιρεαστει πολυ η μπαταρια εαν την ανεβασω..

Εσεις που την εχετε?

 

γ) Εχω την 2.0539.1.2 19-10-05. αξιζει να αναβαθμισω στην 5? Διαβασα οτι υπαρχουν προβληματα..

 

dokimase pali to auto lock, genika den exei dixei kapoio problhma!!

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται αυτό,δεν ξαναπηγαίνω ποτέ.Δηλαδή ούτε το άφησα,τους είπα κατάμουτρα ότι καλύτερα να το πάω σε νοκια σοπ.:lol: :lol: :lol: και έφυγα.Σήμερα το πρωί το δωσα στον πατέρα μου και το πήγε σε νόκια σοπ Γιαννιτσών.Τώρα γιατί μου είπε δυο βδομάδες δεν ξέρω,ακόμα το σκέφτομαι και γελάω:lol:

κοιταξε..δεν ειναι μονο οι 2 εβδομαδες..ειναι και οτι ο γερμανος δεν εχει τα καταλληλα εργαλεια για να σε βοηθησει..

τον εξοπλισμο τον καταλληλο τον διαθετει μονο η νοκια..

εκει στο γερμανο..κανενα καθαρισμο αμα σου εκαναν και ΑΝ..τι αλλο να μπορεσουν να κανουν?οπότε..αλλη φορα..ουτε καν να το σκευτεις..!και επισης θα πληρωνες και 15ευρω(ελαχιστη χρεωση service) χωρις να σου κανουν τιποτα..-στην περιπτωση σου..!τι να εμπαιναν στο λογισμικο???να του εκαναν επαναπρογραμματισμο??δεν γινετε με τιποτα!!-:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...