Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εγώ έχω ένα μικρό πρόβλημα με το Bluetooth ακουστικό....ενώ το έχω εγκαταστήσει το έχω κοννέκτ μετά το κάνω μη-κοννεκτ και μετά δεν μου το βρίσκει...

 

Το ακουστικό είναι Νοκια ®.... καμιά βοήθεια !??!?! (δεν του έχω βάλει τίποτα updates στο κινητό κτλ.)

 

Ευχαριστό πολύ.... Καλή Χρονιά σε ολους και όλες:D :D

May the Force be with you.
Link to comment
Share on other sites

kalimera xronia polla k me to kalo h nea Xronia!!!

 

 

otan enalasso ta profiles apo meeting as pume se general ktl...(akoma to exo amam to kinitaki dne to exo fortosei me tpt!!!)...xanetai apo tis ry8miseis mu gia ta msgs h anafora paradoshs!!!...ti koulo einia pali auto?eno hdh thn exo energopihmenh k saved ktl...molis allaxo k pao na steilo msg den mu bgazei anafora k fysika otan mpaino sto ypomenou mu deixnei thn ry8misi gia delivery report sto off!!!!!

 

exei kapios na proteinei kati???tu exei symbei????euxaristo prokatabolika!;-)

 

Για να ρυθμιστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα θέλει αναβάθμιση σε Nokia shop!!

 

Εμένα σήμερα μου έκανε και το πρώτο μου restart. Αρχίζω και μετανιώνω που ξαναπήρα νοκια μετά από τόσα χρόνια.

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει τρόπος να σβήνει η οθόνη σε λιγότερο από 1 λεπτό γιατί ναι μεν μειώνει το φωτισμό σε 10-15 δευτερόλεπτα, όσο το ρυθμίζεις αλλά δεν σβήνει τελείως πριν περάσει 1 λεπτό και αυτό νομίζω πως μου ρίχνει τη δειάρκεια της μπαταρίας. Με δυνατή χρήση λόγω αρχής μου κρατάει μισή μέρα :wacko: Είναι δυνατόν? Από την μέση η μπαταρία ξαφνικά πέφτει στο μηδέν. Το έχω φορτίσει 3 φορές από 10 ώρες!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν εκαταστήσω τον ProfiExporer2.32 στο Ν70 μου όταν έστελνα μεσω bluetooth μια εικόνα GIF την ανοιγε κανονικά η μαμίσια εφαρμογή του τηλεφώνου.:)

Μετά την εγκατάσταση του ProfiExporer2.32 η εικόνα GIF ανοίγει με τον ProfiExporer (όπου η εικόνα GIF δεν εμφανίζεται κανονικά) και όχι με την μαμίσια εφαρμογή.:mad:

Μόνο αν την κάνω αντιγραφή απο τον φάκκελο mail μεσω του File manager στο φάκκελο με τις εικόνες μπορώ να τη δω κανονικά.:(

Με τις εικόνες JPG δεν έχω αυτό το προβλημα.

 

Συμβαίνει και σε άλλον αυτό?????

 

Κάθε βοήθεια η άποψη δεκτή.

Aν βάλεις την 2.36 ανοίγει κανονικά. Διαφορετικά μπορείς να το δεις μόνο μέσα από την έκθεση.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Για να ρυθμιστεί το συγκεκριμένο πρόβλημα θέλει αναβάθμιση σε Nokia shop!!

 

Εμένα σήμερα μου έκανε και το πρώτο μου restart. Αρχίζω και μετανιώνω που ξαναπήρα νοκια μετά από τόσα χρόνια.

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει τρόπος να σβήνει η οθόνη σε λιγότερο από 1 λεπτό γιατί ναι μεν μειώνει το φωτισμό σε 10-15 δευτερόλεπτα, όσο το ρυθμίζεις αλλά δεν σβήνει τελείως πριν περάσει 1 λεπτό και αυτό νομίζω πως μου ρίχνει τη δειάρκεια της μπαταρίας. Με δυνατή χρήση λόγω αρχής μου κρατάει μισή μέρα :wacko: Είναι δυνατόν? Από την μέση η μπαταρία ξαφνικά πέφτει στο μηδέν. Το έχω φορτίσει 3 φορές από 10 ώρες!!

 

ma einai dynaton pleon me to pu pernume nokia na to phgainume gia anava8isi????....ymarton.....

 

oso anafora gia thn bataria to fortisa paraskeuh apogeuma k meta to fortisa pali deutera brady...mia xara me arketh xrisi k arketes foto k video.....

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στη Nokia Ηρακλείου και μου έβαλαν την V 2.0539.1.2 19-10-05 ΡΜ-84, έχω την εντύπωση ότι δεν είναι η τελευταία;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει τρόπος να σβήνει η οθόνη σε λιγότερο από 1 λεπτό γιατί ναι μεν μειώνει το φωτισμό σε 10-15 δευτερόλεπτα, όσο το ρυθμίζεις αλλά δεν σβήνει τελείως πριν περάσει 1 λεπτό και αυτό νομίζω πως μου ρίχνει τη δειάρκεια της μπαταρίας. Με δυνατή χρήση λόγω αρχής μου κρατάει μισή μέρα :wacko: Είναι δυνατόν? Από την μέση η μπαταρία ξαφνικά πέφτει στο μηδέν. Το έχω φορτίσει 3 φορές από 10 ώρες!!

εισαι λιγο υπερβολικος φιλε μου. δε χρειαζεται τοσες ωρες φορτιση. μηπως το εχεις σε dual-mode και επειδη δεν εχεις καλο σημα 3G σου τρωει μπαταρια; ή αν εχεις βαλει καποια εφαρμογη. αλλιως η μπαταρια σε ολους απ'οτι βλεπω κραταει δυο μερουλες ανετα αν οχι παραπανω.

η οθονη αν εχει σταθερη εικονα και σβηστο το φωτισμο δεν καιει μπαταρια, ειδικα για 45" που μενει ετσι. δε σβηνει σε λιγοτερο απο 1'.

Πήγα σήμερα στη Nokia Ηρακλείου και μου έβαλαν την V 2.0539.1.2 19-10-05 ΡΜ-84, έχω την εντύπωση ότι δεν είναι η τελευταία;;;
ναι, δεν ειναι η τελευταια. η τελευταια ειναι 3.xxx του νοεμβριου :)
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στη Nokia Ηρακλείου και μου έβαλαν την V 2.0539.1.2 19-10-05 ΡΜ-84, έχω την εντύπωση ότι δεν είναι η τελευταία;;;

παντως αν δεν εχεις προβλημα ΜΗΝ πας και την πατισεις σαν κι εμενα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

loipon to thema me tis anapadites lithike (PROS TO PARON) me tin exis voithia apo mobile-review:

 

"Someone said if you have more then 3 missed calls this problem starts. Try deleting the missed calls and see what happens. I havent have that problem in mine for atleast 2-3 weeks now. And Ive kept the missed call directory emty.."

 

esvisa ti lista anapaditwn, me pira ap to stathero k doulepse. na doume loipon...:lol:

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

παντως αν δεν εχεις προβλημα ΜΗΝ πας και την πατισεις σαν κι εμενα...:mad:

 

Δεν πήγα για την αναβάθμιση, πήγα γιατί έπαιζε τον ήχο της Nokia όποτε ήθελε αυτό και που και που έβγαζε κάτι εφαρμογές που έκλειναν αυτόματα, μάλλον του μητρώου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λεω να παρω τον ν70 η vodafone μου πε 380 με την επιδοτηση που εχω δινω 80ευρο. τωρα εχω το θρυλικο 6510(νομιζω) την αναβαθμιση του 8210......

με περνει να δωσω ακομα κανα 100ρι .

να ψαξω για τιποτα καλυτερο γιατι απο οτι διαβαζω ο καθε ενας εχει και ενα προβληματακι.

 

με ενδιαφερει αρκετα το ραδιο και αποτη βλεπω στο review του site λεει οτι εχει ενα προβληματακι , το προβλημα υπαρχει ακομα ;

 

για υπαρχει θεμα συγκρισης με το κ750ι ;

το sharp 903 αξιζει ; (το ξερω οτι ειναι 148γρ)

 

με ενδιαφερει να μην ξεπερναει τα 120-130γρ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά & χρόνια πολλά...

 

Δεν βλέπω να υπάρχει λύση στο θέμα των φωνητικών κλήσεων μετά την αναβάθμιση. Ρωτάω, όσοι βάλατε την version 3, τις επαφές τις περάσατε ξανά με το χέρι ή με κάποιο backup; Σας δουλεύουν οι φωνητικές κλήσεις;

 

Tnx...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Ελπίζω με αυτά που έχω στην υπογραφή μου να σας βοηθάω.Προσπαθώ να τα ανανεώνω καθημερινά με νέα καλούδια

 

Εχω κατεβασει κατι αρχεια με ringtones που εχεις ανεβασει σε μορφη rar, αλλα δεν ξερω πως να τα περασω στο κινητο.. τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν ακους ραδιοφωνο και κανεις αλλαγη το προφιλ απο γενικο στο εκτος συνδεσης σταματαει και το ραδιο?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει κατι αρχεια με ringtones που εχεις ανεβασει σε μορφη rar, αλλα δεν ξερω πως να τα περασω στο κινητο.. τι πρεπει να κανω?

Πρέπει να τα αποσυμπιέσεις με το winrar (http://www.rarlabs.com) και μετά θα μπορείς να τα βάλεις στο κινήτο :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά & χρόνια πολλά...

 

Δεν βλέπω να υπάρχει λύση στο θέμα των φωνητικών κλήσεων μετά την αναβάθμιση. Ρωτάω, όσοι βάλατε την version 3, τις επαφές τις περάσατε ξανά με το χέρι ή με κάποιο backup; Σας δουλεύουν οι φωνητικές κλήσεις;

 

Tnx...

Μία μία με το χέρι και τώρα δουλεύουν κανονικά. Με επαναφορά από κάρτα που έκανα δεν υπήρχαν καν οι φων. ετικέτες στις επαφές.

 

PS. Για να μας κάνουν να σκεφτούμε την αγορά του Ν80...

Link to comment
Share on other sites

Πριν εκαταστήσω τον ProfiExporer2.32 στο Ν70 μου όταν έστελνα μεσω bluetooth μια εικόνα GIF την ανοιγε κανονικά η μαμίσια εφαρμογή του τηλεφώνου.:)

Μετά την εγκατάσταση του ProfiExporer2.32 η εικόνα GIF ανοίγει με τον ProfiExporer (όπου η εικόνα GIF δεν εμφανίζεται κανονικά) και όχι με την μαμίσια εφαρμογή.:mad:

Μόνο αν την κάνω αντιγραφή απο τον φάκκελο mail μεσω του File manager στο φάκκελο με τις εικόνες μπορώ να τη δω κανονικά.:(

Με τις εικόνες JPG δεν έχω αυτό το προβλημα.

 

Συμβαίνει και σε άλλον αυτό?????

 

Κάθε βοήθεια η άποψη δεκτή.

Εμένα μου συμβαίνει και με την έκδοση 2.36. Πώς βρίσκεις μέσα στο Mail την εικόνα που σε ενδιαφέρει για να την αντιγράψεις στις εικόνες; Ανοίγοντας το δέντρο του mail μου βγάζει πολλούς υποφακέλους με αριθμούς. Το θέμα είναι ότι ο ProfiΕxplorer είναι αρκετά χρήσιμος κατά τα άλλα. ΥΓ Μόλις ανακάλυψα ότι εκεί που είναι η εικόνα στα εισερχόμενα, αν πατήσεις το joystick στο κέντρο και μετά το αριστερό πλήκτρο επιλογής, η εικόνα ανοίγει με Profi και με επιλογές όπως "Zoom in, Zoom out, Fit to screen, etc.". Πώς όμως αποθηκεύεται;

Link to comment
Share on other sites

Για να μας κάνουν να σκεφτούμε την αγορά του Ν80...

 

Δηλαδή με το Ν80 δεν θα υπάρχουν προβλήματα...???:blink:

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά & χρόνια πολλά...

 

Δεν βλέπω να υπάρχει λύση στο θέμα των φωνητικών κλήσεων μετά την αναβάθμιση. Ρωτάω, όσοι βάλατε την version 3, τις επαφές τις περάσατε ξανά με το χέρι ή με κάποιο backup; Σας δουλεύουν οι φωνητικές κλήσεις;

 

Tnx...

Τις επαφές τις πέρασα μετά την αναβάθμιση με το πρόγραμμα που έχει μέσα το κινητό και λέγεται "μεταφορά" από το 6600. Στην συνέχεια μόνες τους δημιουργήθηκαν φωνητικές κλήσεις για όλες τις επαφές, τις οποίες μπορώ να ακούσω κανονικά. Επίσης δοκίμασα να καλέσω μετην χρήση φωνητικής κλήσης και επίσης λειτούργησε κανονικότατα. Τώρα μετά από κάθε επαφή που προσθαίτω το κινητό δημιουργεί φωνητικές κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το Ν80 δεν θα υπάρχουν προβλήματα...???:blink:

ναι τωρα τα πιάσαμε τα λεφτά μας..

 

Σίγουρα και εκεί θα υπάρχουν προβλήματα... οι παιδικές ασθένειες που λέμε... απλά ελπίζουμε να είναι έτσω κάπως πιο βελτιωμένο από το 70 λόγω του ότι έχουν δει και αντιμετωπίσει κάποια από αυτά...

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα τα πιάσαμε τα λεφτά μας..

 

Σίγουρα και εκεί θα υπάρχουν προβλήματα... οι παιδικές ασθένειες που λέμε... απλά ελπίζουμε να είναι έτσω κάπως πιο βελτιωμένο από το 70 λόγω του ότι έχουν δει και αντιμετωπίσει κάποια από αυτά...

 

 

N70 N80 N90 .... N100 θα φτασουμε και θα μιλαμε για bugs,προβληματα

κλπ,κλπ. Φτανει νομιζω .Αυτα δεν προκειται να σταματησουν.

Κωδικας ειναι , Software πανω σε Hardware ειναι.

 

Οταν επιλεγεις να αγορασεις κινητο, οχι απλα για να μιλάς τοτε

πρεπει να εισαι προετοιμασμενος για το οποιοδηποτε προβλημα.

Περασαν απο τα χερια μου τους τελευταιους μηνες 6630 , W800i , N70

D500 ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΕΙΧΑΝ ΤΑ BUGS ΤΟΥΣ KAI TA ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.

 

Για μενα προσωπικα το μεγαλυτερο προβλημα των σημερινων κινητων

ειναι η αυτονομια που με το ζορι λογω και της αυξημενης χρησης που

τα κανουμε εμεις που τα "ξεσουμιζουμε" φτανει τις 2 αντε 2,5 μερες.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο που προσεξα σημερα και μου αρεσε παρα πολυ ηταν το οτι οταν εισαι σε μερος με φωτισμο ο φωτισμος των πληκτρων ΔΕΝ αναβει.επισης σβηνεις και το δυνατο φως της οθόνης.

 

αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι οταν σε παιρνει καποιος εχει επιλογη να του στειλεις κατευθειαν μυνημα οτι θα τον παρεις πχ.

 

παντως εχει φαει ενα κολλημα το Bluetooth Και δεν στελνει τιποτα. ουτε επαφες ουτε τιποτα.θα κανω καμια επανεκκινηση και θα δουμε:(

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

N70 N80 N90 .... N100

 

Τώρα που το λες αυτό θυμήθηκα στο forum του GSMArena έναν τύπο που χτυπιόταν ότι δουλεύει στο παραγωγικό τμήμα της ΝΟΚΙΑ και επέμενε ότι στα τέλη του 2006 θα βγει το super-duper κινητό, το Ν100, που θα είναι υπερπλήρες απ' όλες τις απόψεις και θ' αλλάξει τα δεδομένα των κινητών για πάντα. Άσχετο.

Link to comment
Share on other sites

N70 N80 N90 .... N100 θα φτασουμε και θα μιλαμε για bugs,προβληματα

κλπ,κλπ. Φτανει νομιζω .Αυτα δεν προκειται να σταματησουν.

Κωδικας ειναι , Software πανω σε Hardware ειναι.

 

Οταν επιλεγεις να αγορασεις κινητο, οχι απλα για να μιλάς τοτε

πρεπει να εισαι προετοιμασμενος για το οποιοδηποτε προβλημα.

Περασαν απο τα χερια μου τους τελευταιους μηνες 6630 , W800i , N70

D500 ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΕΙΧΑΝ ΤΑ BUGS ΤΟΥΣ KAI TA ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ.

 

Για μενα προσωπικα το μεγαλυτερο προβλημα των σημερινων κινητων

ειναι η αυτονομια που με το ζορι λογω και της αυξημενης χρησης που

τα κανουμε εμεις που τα "ξεσουμιζουμε" φτανει τις 2 αντε 2,5 μερες.

συμφωνω μαζι σου....

 

απλα οταν ενα μοντελο βγαινει κοντα στα προηγουμενα με ιδιο λογισμικο κτλ ε, καποιες διορθωσεις συνηθως τις εχει...

 

Η τουλαχιστον ετσι ελπιζουμε :Ρ

Άμα κολλήσει να το σουτάρω???

 

Kawasaki Street Warriors

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...