Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aς αναφερθεί παρακαλώ ποιές λειτουργίες υφίστανται στο Εκτός Σύνδεσης προφίλ...

Είναι κάτι αντίστοιχο με το SE W800i δηλαδή; - που η SE το χαρακτηρίζει walkman; -

Στο Εκτός Σύνδεσης μπορείς να κάνεις τα πάντα τα οποία δεν εξαρτώνται από το δίκτυο. Πχ. να βγάλεις φωτογραφία, να ακούσεις μουσική κλπ. Μόνο ραδιόφωνο δε μπορείς να ακούσεις γιατί η %$@#Νόκια έχει κάνει το ραδιόφωνο και το Visual Radio(το οποίο για να λειτουργήσει πρέπει να είσαι "on-line") μια εφαρμογή. :(

Link to comment
Share on other sites

Στο Εκτός Σύνδεσης μπορείς να κάνεις τα πάντα τα οποία δεν εξαρτώνται από το δίκτυο. Πχ. να βγάλεις φωτογραφία, να ακούσεις μουσική κλπ. Μόνο ραδιόφωνο δε μπορείς να ακούσεις γιατί η %$@#Νόκια έχει κάνει το ραδιόφωνο και το Visual Radio(το οποίο για να λειτουργήσει πρέπει να είσαι "on-line") μια εφαρμογή. :(

Πολύ καλό αυτό.... :up:

 

Πάντως τί κανει το καταραμένο μάρκετιγκ....Στην περίπτωση του SE , το πρώτο κινητό walkman (βαμμένο με τους χειρότερους χρωματικούς συνδυασμούς για να ξεχωρίζει!!!) στη δεύτερη ούτε καν περιγράφτηκε η αυτόνομη δυνατότητα λειτουργίας του στους διαφημιστικούς καταλόγους της νοκια.... :blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα και εγώ είμαι κάτοχος του Ν70. πολύ όμορφο και classy κινητό.

κλασικά πήρα το silver-black. πραγματικά πολύ όμορφο,

μου έβγαλε λίγο την ψυχή μεχρι να βγάλω το πίσο καπάκι αλλά με λίγη προσπάθεια τα κατάφερα :O

Το πήρα απο τη microland στη στουρνάρη στα 490, πολύ καλή τιμή και δεν εκανα τον κόπο να ψάξω καν σε άλλο κατάστημα, να'ναι καλά ο Nikoskat που τα ανάφερε εχθές. πήρα και μία κάρτα μνήμης mmcΜobile 256 me 35 euro (καλή τιμή δεν είναι??) απο το πλαίσιο.

ακόμα δεν έχω δοκιμάσει τίποτα αργότερα θα σας πω τις εντυπώσεις μου. :)

ποιο πηρες; αυτο που ηταν δεξια οπως μπαινεις στη τζαμαρια; :lol: σωστος ;)

Aς αναφερθεί παρακαλώ ποιές λειτουργίες υφίστανται στο Εκτός Σύνδεσης προφίλ...

Είναι κάτι αντίστοιχο με το SE W800i δηλαδή; - που η SE το χαρακτηρίζει walkman; -

αν θυμαμαι καλα στο μανουαλ λεει οτι ανοιγει και χωρις καρτα σιμ, επισης καλο.

Link to comment
Share on other sites

signomi ala xerete pote kiklofori se ekdosi vodafone live goustaro polu na blepo tv apo to kinito!!mipos yparxi allos tropos na deis tv??? an exis kinito me karta

Σύμφωνα με τη Vodafone, περίπου τα Χριστούγεννα θα κυκλοφορήσει σε live έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιααααααα...απιστευτο!! σημερα απλα επιασα ενα Ν70....επαθα πλακα!! παιδια επαθα πλακα!! :love:

πολυ ελαφρυ πολυ κομψο και πολυ ωραια η οθονη του!! ξετρελαθηκα! και ακομα δεν ειδα καν το μενου του!!

σε λιγακι θα το εχω στα χερια μου...

αν και αυτο που με ξενερωσε..ηταν το καπακι απο πισω που βγαινει η καμερα...μηπως παρουσιασει καποιο προβλημα...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα να παρουσιάσει?? Απλό πλαστικό είναι. Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να το αλλάξει, μπορεί πανεύκολα! ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια όσο ασχολούμαι με το Ν70 τοσο ποιο πολυ μου αρεσει !!!!!

α) τελειος ηχος

β) πολυ καθαρες φωτος (ΙΔΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ Κ750)

γ) πολυ καθαρό βιντεο

δ) πολυ γρηγορο μενου

 

προτεινω να κανουμε ενα ποστ με θεματα για το Ν70 καθως και με συμβατες εφαρμογες

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

PW ti blakeia auto me to Visual Studio. Poio to noima diladi den mporw na katalabw .

Giati ti kanan diladi???

Px eimai kapou kai mia pianei sima mia den pianei epeidi den exei kalo sima (opws sto spiti mou.) Tha anoigokleinei to radio e???? H kanw lathos???

 

Epishs an den exeis to thl Vodafone Live de mporeis na baleis esi tis rithmiseis px gia na blepeis til pou pe to paidi???

An to xei pouthena salonica peite giati teliwsan sto plaisio k moun pan se dio bdomades :(

Link to comment
Share on other sites

προτεινω να κανουμε ενα ποστ με θεματα για το Ν70 καθως και με συμβατες εφαρμογες

 

Δεν υπαρχει λογος

Yπαρχουν ηδη τρια θεματα για εφαρμογες (ειδικα αυτο που αφορα symbian 8.0).Check 6680/6630.

Ακομα ,στην 1η σελιδα του θεματος εχει ξεκινησει μια λιστα με εφαρμογες που συμπληρωνεται με την βοηθεια των υπολοιπων .(Eκανα ενα μικρο update σημερα)

Θεμα για themes υπαρχει .

Ολα τα βρισκεις απο τον *** ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ*** . ;)

 

 

PW ti blakeia auto me to Visual Studio. Poio to noima diladi den mporw na katalabw .

Giati ti kanan diladi???

 

Το ειπαμε αυτο ,παμε παρακατω ,προχωραμε μην λεμε τα ιδια .

Αγορασε το ,και εχουμε πολλα αλλα να πουμε . ;)

 

Epishs an den exeis to thl Vodafone Live de mporeis na baleis esi tis rithmiseis px gia na blepeis til pou pe to paidi???(

 

Οταν με το καλο υποστηριχτει το Ν70 απο το vodafone live ,με τις αναλογες ρυθμισεις δεν θα εχεις προβλημα να δεις tv, και με το απλο Ν70 ,αν το παρεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα.να προσθεσω τις θετικες μου αρχικες εντυπωσεις(εκτος απο την αυτονομια,που ειναι χαλια-και εβριζα 2 χρονια για το SX1!!!).μηπως δοκιμασε κανενας το fc caller 3.04,γιατι σε μενα δεν δουλεψε?ισχυει οτι το 3.02 δουλευει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

To FSCaller 3.03 σε μένα δουλεύει κανονικά. Μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος?

Τις εντυπώσεις σου όμως δε μας τις έγραψες! :P

Link to comment
Share on other sites

Epishs an den exeis to thl Vodafone Live de mporeis na baleis esi tis rithmiseis px gia na blepeis til pou pe to paidi???

 

 

Μπορείς να βάλεις. Πήγα στη vodafone και τακτοποιήθηκε γρήγορα. Με 2 μηνύματα που μου έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

Epishs an den exeis to thl Vodafone Live de mporeis na baleis esi tis rithmiseis px gia na blepeis til pou pe to paidi???

 

 

Μπορείς να βάλεις. Πήγα στη vodafone και τακτοποιήθηκε γρήγορα. Με 2 μηνύματα που μου έστειλαν.

Κι εγώ τους πήρα τηλέφωνο για ενεργοποίηση του 3G και μου έστειλαν 2 μηνύματα με ρυθμίσεις οι οποίες είχαν ήδη περαστεί!! Εσύ κατάφερες να δεις τηλεόραση από το Ν70?

Link to comment
Share on other sites

paidia auto to xrouts xrouts pou lete gia to radio ofeiletai sto kinhto san siskeuh h se provlimata tou fw?me exei provlimatisei idiaitera.

kai akoma ean isxuei oti de pairnei photos se landscape mode?kai an nai mporei na valoun se epomena fw?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα και γω στα χερια μου!!!!!

σημερα απο τιμ.........

λιγο που το ειδα....

photos....super.....

ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!!! ακομη το βλεπω και δεν το πιστευω.....

τα mp3 απο το ηχείο μου φαινεται οτι παιζουν πιο καθαρα και πιο δυνατα απο το 6680.....

στο ραδιο εχω και εγω το κρατς κρουτς.... :mad:

το κινητο λιγο που το ειδα μου φαινεται ταχυτατο......

αυτα για την ωρα....

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα το φέρει και η Cosmote και σε ποια τιμή, δεν μπορώ να περιμένω άλλο!
Link to comment
Share on other sites

telika mporoume na doume tv??pos??

 

Δε γίνεται.

 

Όπως και με το ράδιο, θα πρέπει η συσκευή να διαθέτει τηλεοπτικό δέκτη.

 

paidia auto to xrouts xrouts pou lete gia to radio ofeiletai sto kinhto san siskeuh h se provlimata tou fw?me exei provlimatisei idiaitera.

 

Είμαι σίγουρος οτι με την επερχόμενη αναβάθμιση θα λυθεί.

 

kai akoma ean isxuei oti de pairnei photos se landscape mode?kai an nai mporei na valoun se epomena fw?

 

Το πλήκτρο στο πλάι, σχεσιάστηκε ωστε να χρησιμοποιε΄ται η συσκευή για φωτογράφηση σε landscape mode. Και όμως δεν το κάνει. Οπότε, λογικά, θα προστεθεί και αυτή η λειτουργία σε μελλοντικό firmware.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως για συνδεση 3G πρέπει να αλλαχτεί και η κάρτα sim ή όχι;;;

 

Oχι ,μονο αν ειναι ιδιαιτερα παλια.

 

telika mporoume na doume tv??pos??

Mε Video streaming Οταν το ν70 υποστηριχτει απο τα δικτυα (πχ vodafone live κλπ )

 

Μολις το πηρα και γω στα χερια μου!!!!!

freddara καλοριζικο και σε σενα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Είναι τελείως διαφορετικό όμως το video streaming απο το να βλέπεις πραγματικά τηλεόραση. Τεράστια διαφορά στο περιεχόμενο αλλά και στην χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

nervous σε ευχαριστω......

βρηκα νομιζω το κινητο που θα κρατησω τουλαχιστων για 6 μηνες :p

μια ερωτηση μονο......

ρυθμισεις mms κτλ για vodafone υπαρχουν κανονικα ετσι....???(ξερω ξερω θα μου πειτε δες λιγο πισω αλλα ειμαι στο "χασιμο" τωρα...δεν το χορταινω το κινητακι.... :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...