Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:worry: :mad: :cry: Telika sto n70 oso vlepo egine mia poly proxeiri doylia (apo to forum den to exo parei akoma to kinito)...(radiofvno me bugs,portaki me trivi,provlimata sto logismiko,ftiniarika pliktra, den trexei to route 66, mp3 player poy den anagnorizei ellinikoys xaraktires ktl) :( telika aksizei na to agoraso eidika ayto me to provlima me to radio kai to mp3 player me xalaei poli.... paidia exei ipodoxi gia usb kalodio; vasika to kinito poy thelo einai na exei radio ,kai mp3 player Apo tin stigmi poy den kanei tipota kala apo ta 2 pio to ofelos mipos ta provlimata ayta veltioontai me xrisi symbian efarmogon (pisteyo px pos me enan symbian mp3 player i moysiki tha akoygetai poli kalitera) den ksero an iparxoyn antistoixe efarmoges symbian gia radio alla to idio pisteyo kai gia ayto afoy ta krats einai thema logismikoy mia symbian efarmogh mborei na to ftiaksei :blink: :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην τα παραλεμε ,τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα.

Το λογισμικο του Ν70 ειναι σταθεροτατο,κανενα restart μεχρι τωρα.

Απο τα series60 ,εχουν περασει απο τα χερια μου τα 6600,7610,6630,6680 .

Το Ν70 ειναι το πιο πληρες και σταθερο (τουλαχιστον στην αρχικη εκδοση software) απο αυτα που εχουν κυκλοφορησει μεχρι τωρα.

Οκ συμφωνω,δεν θα επρεπε να υπαρχουν τα 2-3 ελαττωματα ,πιστευω να λυθουν με μια αναβαθμιση,σκεφτειται μονο οτι δεν ειναι ενα απλο τηλεφωνο .

 

(Οσο για τον φιλο που ρωτησε για τα σκρατς του ραδιοφωνου, συνηθιζονται )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους όσους το πήραν...

Ταξιδιώτης22 από που το πήρες το κινητό? Από το nokia shop?

Και τι χρώματα το είχε...

AUDI: Vorsprung durch Technik..:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαζω πολλα σχετικα με το κινητο που πολλα απο αυτα δεν στεκουν,δηλαδη επειδη σε ενα παιδι δεν καταφερε να φορτωσει μια εικονα τοτε αυτο ειναι bug?η αλλα που διαβαζω,τελικα μηπως εμεις ημαστε οι παραξενοι?

το μονο του bug ειναι το radio που προσωπικα εγω δεν χρησιμοποιω.καποιο αλλο σοβαρο προβλημα δεν εχουμε ανακαλυψει ακομα.

κατα τα αλλα το κινητο παρολο που το χω φορτωσει αρκετα συνεχιζει να μην μασαει και παει σφαιρα,η nokia εδω εκανε μια πολυ καλη δουλεια.

restart ουτε και σε μενα εχει κανει ακομα κανενα ενω οτι αλλο κινητο symbian ειχα ως τωρα μου ειχαν κανει ολα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso kati epeidi thelo na to agoraso ..

1)iparxei adaptoras (apo tin nokia) poy boro na to enono me kanonika akoystika ,ixeia ktl;; . ti ixo bgazei sto mp3 player se sigkrisi me to k750 (ean den sas aresei ayti i sigkrisi se sygkrisei me to ipod) :) Tha ithela na to sindeso me ta ixeia toy aytokinitoy kai tha me endifere i gnomi sas an to n70 tha boroyse na antapokrithei sa aytin tin apostoli. Den katalava ti idoys provlima exei to kinito me ta ellhnika mp3.

2) An tixon to agoraso tora poso tha moy stoixisei i anavathmisi toy logismikoy efoson exo tin egiisi!! ginetai se nokia club; Akoma ginetai i anavathmisi epi topoy i tha prepei na afiso to Nini(n70) moy gia mia mera kai na to paro tin epomeni (oxi den prokeite na afiso to kinito mono toy se aytoys lol )

3) exei usb ipodoxi; (kali magia to anagnorizei diladi san skliro disko;)

4)apo katanalosi pos paei (i erotisi ayti apantithike pio prin alla tora pisteyo pos prepei na ksanaepisimanthei epeidi exei perasei ena sevasto xroniko diasthma poy kikloforise to kinito

5) to radio efoson exo mia alli efarmogi anoikti i anoikto to kalima tis fotografikis ftiaxnei;:X (ok den milao allo)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όλους όσους το πήραν...

Ταξιδιώτης22 από που το πήρες το κινητό? Από το nokia shop?

Και τι χρώματα το είχε...

φιλε μου ναι απο nokia shop το πηρα απο αθηνα βασικα και μου το εστειλαν με courier,σε 1 μερα ηταν στα χερια μου,ασημι ειναι το κινητο :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οτι ακομη 16 με 17 σελιδες μονο που υπαρχουν μεχρις στιγμης απο την εμφανιση του κινητου πια στην αγορα δεν ειναι τοσες πολλες για να τις διαβαζουν οσοι/ες θελουν να προχωρησουν στην αγορα του για να μην εχουμε ιδιες διατυπωσεις αποριες και ερωτησεις που τις διαβαζουμε στις προηγουμενες σελιδες ευκολα.

Εξαλλου οποιος/α θελει να το αγορασει αν μη τι αλλο θα διαβασει πρωτα τις σελιδες κι ετσι λεει η λογικη για να εχει πιο αντικειμενικη αποψη.

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tο bug του θέματος στα μηνύματα, των μικρογραφιών του καταλόγου και μερικά άλλα που τα έχω γράψει στο thread σε άλλα posts μου.

 

Τι ακριβώς πρόβλημα έχετε εντοπίσει στις μικρογραφίες του τηλεφωνικού καταλόγου; Εγώ δεν έχω βρεί κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς πρόβλημα έχετε εντοπίσει στις μικρογραφίες του τηλεφωνικού καταλόγου; Εγώ δεν έχω βρεί κάτι.

Όταν έχεις μια μικρογραφία σε μια επαφή και μπεις μέσα στην επαφή, η μικρογραφία καλύπτει το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

1)iparxei adaptoras (apo tin nokia) poy boro na to enono me kanonika akoystika ,ixeia ktl;;

2) An tixon to agoraso tora poso tha moy stoixisei i anavathmisi toy logismikoy efoson exo tin egiisi!! ginetai se nokia club; Akoma ginetai i anavathmisi epi topoy i tha prepei na afiso to Nini(n70) moy gia mia mera kai na to paro tin epomeni (oxi den prokeite na afiso to kinito mono toy se aytoys lol )

1)υπαρχει, audio adapter λεγεται, περιπου 15 ευρω σε νοκια σοπ

2)με εγγυηση κανεις οσες αναβαθμισεις θελεις δωρεαν;)

3) exei usb ipodoxi; (kali magia to anagnorizei diladi san skliro disko

αληθεια, το βλεπει σαν σκληρο;

telika se ti xrwmata kikloforei kai an mporoume na epilexoume?

μονο silver/black, αυτο που βλεπεις στις περισσοτερες φωτο.

 

το review απο τον mirror νομιζω θα μας κατατοπισει.

p.s.:ασχετο, στο 6600 η καμερα γραφει 3.5mm 1:2.8 :p

Link to comment
Share on other sites

αληθεια, το βλεπει σαν σκληρο;

Βασικά εμφανίζει στον "Υπολογιστή μου" ένα εικονίδιο "Νοkia Phone Browser" και αν συνδέσεις το τηλέωνο με το πισι και μπεις στο Phone Browser σου εμφανίζει την κάρτα μνήμης, τη μνήμη τηλεφώνου(αλλά όχι τους φακέλους και τα αρχεία συστήματος), τις επαφές και τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

proxthes rotisa se nokia shop sti kozani kai i pantisi gia tin paralabi tou n 70 itan oti tha erthei telos noembriou me arxes dekembriou

eleos

pio grigora tha to ferei i vodafone kai o germanos apo to nokia shop?????

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαζω πολλα σχετικα με το κινητο που πολλα απο αυτα δεν στεκουν,δηλαδη επειδη σε ενα παιδι δεν καταφερε να φορτωσει μια εικονα τοτε αυτο ειναι bug?η αλλα που διαβαζω,τελικα μηπως εμεις ημαστε οι παραξενοι?

το μονο του bug ειναι το radio που προσωπικα εγω δεν χρησιμοποιω.καποιο αλλο σοβαρο προβλημα δεν εχουμε ανακαλυψει ακομα.

κατα τα αλλα το κινητο παρολο που το χω φορτωσει αρκετα συνεχιζει να μην μασαει και παει σφαιρα,η nokia εδω εκανε μια πολυ καλη δουλεια.

restart ουτε και σε μενα εχει κανει ακομα κανενα ενω οτι αλλο κινητο symbian ειχα ως τωρα μου ειχαν κανει ολα.

 

συμφωνω,απλα αναφερουμε τα μικροπροβληματα,για να εξακριβωσουμε οτι υπαρχουν σε ολους,ωστε να ξερουμε τι να περιμενουμε σε μελλοντικη αναβαθμιση.Ετσι και αλλιως ειναι οντως πολυ σταθερο σαν λογισμικο,και προτεινεται ανεπιφυλακτα

NOKIA FOREVER...
Link to comment
Share on other sites

παντος στο mp3 δεν εχω κανενα προβλημα,στο ραδιοφωνο αυτα που αναφερετε ειναι ανεπαισθητα,και μαλλον θα διορθωθουν,αυτο για τις μικροφωτογραφιες,δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο σοβαρο,και δεν νομιζω οτι θα διορθωθει κιολας.Αυτο που μαλλον θα κοιταξουν ειναι αυτο με τις φωτογραφιες,αλλα και παλι δεν ειναι κατι σοβαρο αφου ετσι και αλλιως επεξεργασια μιας εικονας την κανεις στον υπολογιστη.Απλα το κακο ειναι οτι δεν εχεις την δυνατοτητα να δεις την εικονα σε full screen χωρις να κανεις επεξεργασια αυτης,οπως μπορουσες να κανεις στο 6680 πιο αμεσα.

δε βαριεσαι...ολα καλα!

NOKIA FOREVER...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΟ ΠΗΡΑΝ!!!

για εμας που δεν το τσιμπησαμε ακομη υπομονη παιδια...

 

μπορει παρακαλω καποιος να αναφερει συνοπτικα τα προβληματα που υπαρχουν στο κινητο?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμφανίζει στον "Υπολογιστή μου" ένα εικονίδιο "Νοkia Phone Browser" και αν συνδέσεις το τηλέωνο με το πισι και μπεις στο Phone Browser σου εμφανίζει την κάρτα μνήμης, τη μνήμη τηλεφώνου(αλλά όχι τους φακέλους και τα αρχεία συστήματος), τις επαφές και τα μηνύματα.

 

Για να στο εμφανίσει όμως πρέπει να έχει εγκταστήσει το nokia pc suite. Σωστά; Και να κάνεις από τα options του windows explorer "Show Hidden Files And Folders" τότε βλέπεις και τα αρχεία του συστήματος...

Link to comment
Share on other sites

Για να στο εμφανίσει όμως πρέπει να έχει εγκταστήσει το nokia pc suite. Σωστά; Και να κάνεις από τα options του windows explorer "Show Hidden Files And Folders" τότε βλέπεις και τα αρχεία του συστήματος...

 

Nομιζω οτι μεσω pc-suite δεν υπηρχε και δεν υπαρχει η δυνατοτητα να βλεπεις τα system files .

 

μπορει παρακαλω καποιος να αναφερει συνοπτικα τα προβληματα που υπαρχουν στο κινητο?

 

Αναφερονται και πιο πανω ;)

  • Ληψη ραδιοφωνου (σκρατς,πολυ μικρες διακοπες)
  • Όταν έχεις μια μικρογραφία σε μια επαφή και μπεις μέσα στην επαφή, η μικρογραφία καλύπτει το όνομα.
  • Οταν χρησιμοποιεις το πλαινο κουμπι για φωτος ,{κανει απευθειας αποθηκευση αυτης) και μερικες φορες, οταν πας να κανεις επεξεργασια ,
    βγαζει "αδυναμια επεξεργασιας".
  • Ακομα εχει αναφερθει απο χρηστη οτι: Όταν έρθει ένα μεγαλο μηνυμα
    και το διαβάσουμε, πατάμε το κάτω βέλος για να προχωρήσουμε... Εκεί κολλάει λίγο το theme ,και επανέρχεται συντομα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για να στο εμφανίσει όμως πρέπει να έχει εγκταστήσει το nokia pc suite. Σωστά; Και να κάνεις από τα options του windows explorer "Show Hidden Files And Folders" τότε βλέπεις και τα αρχεία του συστήματος...

Ναι πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το PC suite. Και να έχεις επιλεγμένο το "Εμφάνιση κρυφών αρχείων και αρχείων συστήματος" πάλι δε σου τα δείχνει. Μόνο μέσω card reader μπορείς να δεις τα αρχεία συστήματος(της MMC) ή με κάποιον άλλον browser.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερονται και πιο πανω ;)

  • Ληψη ραδιοφωνου (σκρατς,πολυ μικρες διακοπες)
  • Όταν έχεις μια μικρογραφία σε μια επαφή και μπεις μέσα στην επαφή, η μικρογραφία καλύπτει το όνομα.
  • Οταν χρησιμοποιεις το πλαινο κουμπι για φωτος ,{κανει απευθειας αποθηκευση αυτης) και μερικες φορες, οταν πας να κανεις επεξεργασια ,
    βγαζει "αδυναμια επεξεργασιας".
  • Ακομα εχει αναφερθει απο χρηστη οτι: Όταν έρθει ένα μεγαλο μηνυμα
    και το διαβάσουμε, πατάμε το κάτω βέλος για να προχωρήσουμε... Εκεί κολλάει λίγο το theme ,και επανέρχεται συντομα.

 

 

Καλησπέρα,

Εκτός από το bag ραδιόφωνο, που θα πρέπει :worry: να είναι σχετικά ενοχλητικό, τα υπόλοιπα bags είναι και δεν είναι πρόβλημα :) :)

Όπως έχει αναφερθεί έιναι η πιο σταθερή πρώτη έκδοση που εχει κυκλοφορήσει, και αυτό είναι πολύ θετικό.

Διαβάζοντας και τις 16 σελίδες του forum, προσωπικά με πείθει ότι αυτό θα είναι το κινητό που θα αγοράσω τις επόμενες μέρες.

 

Μία ερωτηση: Με τη μεταφορα περιεχομένου από άλλη συσκευήi μπορώ να μεταφέρω ότι έχω από το Νόκια 6600 :!: :!:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

 

Μία ερωτηση: Με τη μεταφορα περιεχομένου από άλλη συσκευήi μπορώ να μεταφέρω ότι έχω από το Νόκια 6600 :!: :!:

 

Μπορεις με την εφαρμογη "Μεταφορα Δεδομενων" που εχει το Ν70

(επαφες,ημερολογιο,εικονες,κλιπ βιντεο,κλιπ ηχου)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

as mou pei kapoios giato Visual radio ti ennoousate

otan einai kleisto ok den paizei to radio. otan einai anoixto kai de pianei sima i pianei ligo sima den paizei???

Ti paizei telos pantws den exw katalabei me auto to pragma. :/

 

episis an xreiazetai SP2 sta XP to pc suite giati den exw ki otan to xa balei ta xe paiksei to pc...

 

(Auto me to radio me ksnerwse mou lete oti akougetai krkrkrrk kathe 5 deterolpeta :/ )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο ΄μενα.

Εχω 3 μερες (απο Παρασκευη 14 του μηνος) που εχω και ΄γω στα χερια μου το Ν70.(να δω τι θα κανω το 6680 τωρα...)

Οντως πολυ καλο κινητο.

Εχω ομως ενα τεραστιο προβλημα που δεν ειδα να αναφερθηκε απο κανεναν.

Το ξυπνητηρι.

Αφου το ρυθμιζω τι ωρα θελω να χτυπησει (εχοντας βεβαια πρωτα ρυθμησει, απο τις ρυθμησεις ημερ/νιας και ωρας,ηχο κλησης,ενταση κλπ.) αλλες φορες χτυπαει και αλλες οχι.

Συγκεκριμενα αναβοσβυνει η οθονη του,λεει οτι χτυπαει,αλλα δεν ακουγεται.Και το κακο ειναι οτι δεν ανταποκρινεται στο πατημα της διακοπης η αναβολης αφυπνησης.

Κολλαει.

Δεν ανταποκρινεται στο πατημα κανενος κουμπιου.

Και οπως καταλαβενετε αφου δεν μπορω να κανω restart,αναγκαζομαι να βγαλω την μπαταρια...

Κανα δυο φορες εχει λειτουργησει κανονικα...

Δεν μπορω ομως να βασιζομαι στη τυχη για ενα πρωινο ξυπνημα (σημερα κιολας εχασα πρωινο ραντεβου με πελατη μου,γιατι το βλαμμενο μονο αναβοσβυνε και δεν χτυπουσε...)

Κανει και σε μενα σκρατς στο ραδιοφωνο...

Μπορεις πλεον να γραφεις με κεφαλαια στη επεξεργασια ετικετας στις επαφες(κατι που δεν γινοταν στο 7610 και 6680)

Πολυ χρησημο και εντυπωσιακο το οτι σ'ολες τις επαφες (που περασα στο κιν me to pc sync) βαζει μονο του φωνητικη κληση με ηλεκτρονικη φωνη...

Αυτα και sorry αν κουρασα.

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα χρειαστω μαλλον το πισω καλυμα του κινητου υπαρχει περιπτωση να το βρω σε καποιο νοκια shop και αν ναι σε τι τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...