Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kserei kaneis pos mporo na metafero ta tilefona apo ti mnimi tou tilefonou stin karta sim? prospathisa me antigrafi alla mou leei error.....kai stamataei..

to exei dokimasei kaneis? iparxei kapoio programma pou na kanei tin idia douleia?

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο πολλες προσπαθειες σε 5 υπολογιστες παρακαλω συνεχιζε και εβγαζε το ιδιο προβλημα..(δεν αναγνωριζεται η USB)..απεγκατεστησα drivers τιποτα(οταν ημουν ακομα σπιτι)..ολα τα δοκιμασα..τελικα.την εγγριση την πηρα οταν πηγα στο Νοκια Σοπ..απο οπου περναω απο εκει συχνα..εκει ο ανθρωπος δοκιμασε οτι μπορουσε,αλλα τιποτα...υστερα απο ~1 ωρας αναμονης μεσα στο νοκια σοπ(δεν με πειραξε ομως)..το κινητο δεν μπορουσε να γινει ουτε αναβαθμιση,διοτι δεν το εβλεπε το πισι..το αποτελεσμα?μου προτειναν να το στειλουν στα κεντρικα(θα το εχω πισω σε 4-10 μερες)..εκτος εαν ηθελα να το κρατισω τωρα για τις γιορτες..!ουτε ο ιδιος δεν ηξερε τι μπορει να ηταν,κατι του λογισμικου μαλλον(δεν τον κατηγορω τον ανθρωπο,εκανε οτι μπορουσε,αλλωστε με ξερει κιολας)..αυτα..ενταξει στεναχωρηθηκα λιγακι..:(

χαλαλι του μωρε!!:O

ολα!!και ο χρονος και ο κοπος..!:cry:

 

ΥΣ. κατι ασχετο..αλλα πριν παω στο νοκια σοπ(που συχναζω :p ) πηγα σε ενα αλλο,στην παπαναστασιου,επειδη εκεινη την στιγμη ημουν πιο κοντα σε αυτο,οπου μου ειπαν να φερω την αποδειξη..φυσικα εφειγα κατευθειαν και δεν τους υπολογισα μια,και πηγα στους <<γνωστους>> και εκανα την δουλεια μου..;)

 

προς το παρον,περιμενω τηλεφωνημα τους...

Link to comment
Share on other sites

εισαι λιγο υπερβολικος φιλε μου. δε χρειαζεται τοσες ωρες φορτιση. μηπως το εχεις σε dual-mode και επειδη δεν εχεις καλο σημα 3G σου τρωει μπαταρια; ή αν εχεις βαλει καποια εφαρμογη. αλλιως η μπαταρια σε ολους απ'οτι βλεπω κραταει δυο μερουλες ανετα αν οχι παραπανω.

η οθονη αν εχει σταθερη εικονα και σβηστο το φωτισμο δεν καιει μπαταρια, ειδικα για 45" που μενει ετσι. δε σβηνει σε λιγοτερο απο 1'.ναι, δεν ειναι η τελευταια. η τελευταια ειναι 3.xxx του νοεμβριου :)

 

Το σήμα 3G από που φαίνεται εαν είναι δυνατό. Πάντως στο σήμα της κεραίας στο τηλ είναι πάντα full στο σπίτι μου που είμουν σχεδόν όλο το 3ημερο είτε λέει 3G από κάτω είτε όχι. Τέλος πάντων το έβγαλα από dual mode για να δω εαν είναι αυτό. Από εφαρμογές η μόνη που φαίνεται στο background είναι του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά & χρόνια πολλά...

 

Δεν βλέπω να υπάρχει λύση στο θέμα των φωνητικών κλήσεων μετά την αναβάθμιση. Ρωτάω, όσοι βάλατε την version 3, τις επαφές τις περάσατε ξανά με το χέρι ή με κάποιο backup; Σας δουλεύουν οι φωνητικές κλήσεις;

 

Tnx...

 

:) Χρόνια Πολλά!:)

 

Εγώ μετά την αναβάθμιση ανέκτησα τις επαφές μου από το backup που είχα κάνει και λειτουργούν, δυστυχώς, μια χαρά οι φονητικές (καλά το γράφω γιατί δεν βγαίνει από το φωνή αλλά από το φόνος!!!!!).Δε με βολεύουν ΚΑΘΟΛΟΥ μιλάμε, λέω μπαμπάς και μου βγάζει Όλγα!:) :D Μάλλον πρέπει να πάω για ορθοφωνία δεν εξηγείται αλλιώς!:D

 

Θέμα: Δυστηχως Πηγε Στα Κεντρικα!

 

Τουλάχστον βρήκες ποιό ήταν το πρόβλημα και ξέρεις ότι όταν το ξαναπάρεις στα χέρια σου θα είναι το Ν70 που "αγάπησες",με τα backup του,τις συγχρονίσεις του κτλ κτλ:) :happy:

 

εισαι λιγο υπερβολικος φιλε μου. δε χρειαζεται τοσες ωρες φορτιση. μηπως το εχεις σε dual-mode και επειδη δεν εχεις καλο σημα 3G σου τρωει μπαταρια; ή αν εχεις βαλει καποια εφαρμογη. αλλιως η μπαταρια σε ολους απ'οτι βλεπω κραταει δυο μερουλες ανετα αν οχι παραπανω.

η οθονη αν εχει σταθερη εικονα και σβηστο το φωτισμο δεν καιει μπαταρια, ειδικα για 45" που μενει ετσι. δε σβηνει σε λιγοτερο απο 1'.ναι, δεν ειναι η τελευταια. η τελευταια ειναι 3.xxx του νοεμβριου

 

Εμένα πάντως 100 λεπτά τα θέλει χαλαρά για φόρτιση και η μπαταρία κρατάει μέσο όρο 1,5 μέρες!Με τίποτα δεν κρατάει περισσότερο (δεδομένου της χρήσης που κάνω!).Ξέρουμε τίποτα για καμιά καινούρια μπαταριούλα με μεγαλύτερη αντοχή?

 

 

Τέλος, ρώτησα και παλιότερα, έχει περάσει κανείς στο κινητό του flash μενού(νομίζω της macromedia) για να μας πει αν αξίζει!?:)

 

I WISH EVERYBODY A HAPPY NEW YEAR

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα 3G από που φαίνεται εαν είναι δυνατό. Πάντως στο σήμα της κεραίας στο τηλ είναι πάντα full στο σπίτι μου που είμουν σχεδόν όλο το 3ημερο είτε λέει 3G από κάτω είτε όχι. Τέλος πάντων το έβγαλα από dual mode για να δω εαν είναι αυτό. Από εφαρμογές η μόνη που φαίνεται στο background είναι του τηλεφώνου.

και μονο η εναλλαγη απο 3G σε GSM καταναλωνει μπαταρια. πρεπει να βαλεις μια εφαρμογη για process viewing για να δεις τι πραγματικα τρεχει. εσυ μαλλον κρατας πατημενο το μενου για να δεις. αυτο απλως δειχνει ποια εφαρμογη ειναι ανοιχτη γενικα. θα βαλεις το taskspy, Appman κλπ για να δεις τι τρεχει. ;)

Link to comment
Share on other sites

.

 

Φίλος μου έχει το Nokia N70 και του παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

 

Όταν τον καλούν μία κουδουνίζει και μία όχι.

 

Μπορεί παρακαλώ κάποιος να μου πει αν το πρόβλημα αυτό είναι γνωστό και αν υπάρχει κάποια λύση;

 

.

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

.

 

αναβαθμιση σε νοκια σοπ ;)
Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!

 

.

Τουλάχιστον δύο πράγματα είναι άπειρα: Οι αριθμοί Є R και η ΒΛΑΚΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

.

 

Φίλος μου έχει το Nokia N70 και του παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:

 

Όταν τον καλούν μία κουδουνίζει και μία όχι.

 

Μπορεί παρακαλώ κάποιος να μου πει αν το πρόβλημα αυτό είναι γνωστό και αν υπάρχει κάποια λύση;

 

.

tha kanw copy/paste proigoumeno post mou gi akrivws afto to thema:

-

loipon to thema me tis anapadites lithike (PROS TO PARON) me tin exis voithia apo mobile-review:

 

"Someone said if you have more then 3 missed calls this problem starts. Try deleting the missed calls and see what happens. I havent have that problem in mine for atleast 2-3 weeks now. And Ive kept the missed call directory emty.."

 

esvisa ti lista anapaditwn, me pira ap to stathero k doulepse. na doume loipon...

-

 

by the way...doulevei!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κύριοι,

 

ζητάω εκ των προτέρων συγγνώμη αν ρωτήσω πράγματα που έχουν ειπωθεί και λυθεί. Σήμερα αγόρασα με αναβάθμιση συσκευής ένα N70 και είπα να το χαρώ. Η έκδοση του firmware που έχει είναι: 2.0539.1.2 19-10-05 RM-84 οπότε σύντομα θα πάει για αναβάθμιση. Είπα όμως μέχρι τότε να αρχίσω να το πειράζω για να το μάθω, να καταλάβω τι πρέπει και πώς πρέπει να το κάνω και μετά να είμαι έτοιμος. Στην πορεία όμως μου δημιουργήθηκαν αρκετές απορίες και έκανα αρκετές παρατηρήσεις. Θα τις αναφέρω σιγά σιγά και αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα είμαι υπόχρεος.

 

1. Το PC Suite εγκαταστάθηκε μια χαρά, συνδέεται κανονικά, κάνει συγχρονισμό επαφών, μεταφέρει αρχεία κτλ, αλλά δεν μπορεί να εγκαταστήσει μερικές εφαρμογές.

 

2. Συνδέω PC με κινητό με BT και στέλνω κάποια προγράμματα, είτε παλιές εκδόσεις που χρησιμοποιούσα στο 6600, είτε καινούρια. Το αποτέλεσμα είναι να μου βγάζει μήνυμα για πρόβλημα ασφαλεία και ότι δεν μπορεί να εγκατασταθεί το πρόγραμμα και εκεί σταματούν όλα. Το ίδιο γίνεται και αν κάνω την διαδικασία από το PC Suite.

 

3. Έχω ενεργοποιήσει το Security Suite, μήπως αυτό φταίει για την κατάσταση; Πάντως τα ίδια μου έκανε και πριν το εγκαταστήσω, αλλά ακόμα και αν απενεργοποιήσω antivirus και firewall.

 

4. Ό,τι γλώσσα και να χρησιμοποιήσω δεν υπάρχει διαφορά, η κατάσταση παραμένει ίδια.

 

5. Προσπάθησα να εγκαταστήσω ένα παιχνίδι και το αποτέλεσμα ήταν η εγκατάσταση να προχωράει κανονικά, ενώ στα προγράμματα όχι. Δηλαδή από τις 20 εγκαταστάσεις δούλεψε 1.

 

6. Εγκατέστησα το Route 66 Mobile 7 και δούλεψε με τη μία άριστα, αλλά φυσικά η εγκατάσταση έγινε με το card reader κατευθείαν στην κάρτα.

 

Μπορεί να καταλάβει κανείς τι παίζει; Μήπως να του κάνω ένα hardware format; Μήπως να το πάω για αναβάθμιση και τότε θα λυθεί το πρόβλημα;

 

Τα προγράμματα που πήγα να εγκαταστήσω ήταν κάποιοι file managers, το tube, το slovoed, το smartmovie κτλ. Όλα σε τελευταίες εκδόσεις (όπου μπορούσα να βρώ), αλλά και στις παλαιότερες που είχα στο 6600, για να δω αν θα υπήρχε διαφορά.

 

Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πολύ σημαντικό και συγγνώμη αν γίνομαι λίγο κουραστικός και είμαι και λίγο εκτός θέματος. Από αυτά που έχω δει, η κάρτα του κινητού είναι είτε RS-MMC-DV, είτε MMC Mobile (νεότερη εκδοχή της πρώτης). Θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποια να αγοράσω; Σκέφτομαι για την ATP MMC Mobile 512ΜΒ που έχει το play247 σε τιμή περίπου 55€. Έχει ταχύτητα 100x και από ότι ακούω εδώ είναι πολύ καλή. Υπάρχουν προβλήματα συμβατότητας με κάποιες κάρτες; Ας πούμε αν αγοράσει κανείς από Πλαίσιο μια transcend (μικρή ταχύτητα βέβαια = ακατάλληλη για βίντεο) θα δουλεύει εξίσου καλά με την ATP ή την Kingston; Ελπίζω να καταλαβαίνετε ότι θέλω το καλύτερο για το κινητό μου, αν και από μέγεθος δεν μπορώ να πώ ότι θέλω το απόλυτο (1 GB) - όχι ότι με χαλάει φυσικά.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και ελπίζω να μην σας κούρασα.

 

Χρόνια πολλά σε όλους, καλές γιορτές με υγεία και χαρά.

Link to comment
Share on other sites

pipinos1976 Χρονια Πολλα & καλοριζικο το Ν70 :)

 

εχεις αλλαξει την επιλογη να επιτρεπεται η εγκατασταση εφαρμογων ?

 

 

Εγκατάστ. λογισμικού—Επιλέξτε αν το λογισμικό Symbian

μπορεί να εγκατασταθεί: Ενεργοποίηση, Μόνο με υπογρ.,

ή Απενεργοποίηση.

 

διαχειριση εφαρμογων ->επιλογες->Ρυθμισεις εφαρμογων .

 

ATP MMC Mobile 512ΜΒ που έχει το play247 πολυ καλη ,την εχουμε αγορασει αρκετοι απο εδω μεσα.

Transcend καλη και αυτη ,χωρις προβληματα .

Σε καποια παιδια,οχι ολα, εχουν παρουσιαστει προβληματα με Kingston

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

ATP MMC Mobile 512ΜΒ που έχει το play247 πολυ καλη ,την εχουμε αγορασει αρκετοι απο εδω μεσα.

Transcend καλη και αυτη ,χωρις προβληματα .

Σε καποια παιδια,οχι ολα, εχουν παρουσιαστει προβληματα με Kingston

 

Η Transcend που αγόρασα λέει χ1, χ4, χ8 bus widths, είναι αυτό συγκρίσιμο με το χ100 της ATP???

Link to comment
Share on other sites

Η Transcend που αγόρασα λέει χ1, χ4, χ8 bus widths, είναι αυτό συγκρίσιμο με το χ100 της ATP???

 

Οι ταχυτητα που αναφερονται για τις καρτες δεν νομιζω να υπαρχει περιπτωση

να εκμεταλευτουν πληρως (μπορει στο ελαχιστο ισως) απο τα κινητα μας ,

οποτε μην ανησυχεις ;)

Συνεχεια στο Σχετικο θεμα:whistle:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο λοιπον αφινεις ενα κινητο να "παιξει" λιγο στην αγορα για κανενα 2μηνο με 3μηνο...να βγουνε ολα τα προβληματα...και μετα το παιρνεις.

 

Αν και ανυπομονουσα να παρω το Ν80...παω για το σιγουρα πλεον αναβαθμισμενο Ν70 σε καμια 2 με 3 βδομαδες...better be safe than sorry...

Link to comment
Share on other sites

:) Χρόνια Πολλά!:)

 

Εμένα πάντως 100 λεπτά τα θέλει χαλαρά για φόρτιση και η μπαταρία κρατάει μέσο όρο 1,5 μέρες!Με τίποτα δεν κρατάει περισσότερο (δεδομένου της χρήσης που κάνω!).Ξέρουμε τίποτα για καμιά καινούρια μπαταριούλα με μεγαλύτερη αντοχή?

 

 

 

I WISH EVERYBODY A HAPPY NEW YEAR

 

 

loipon oso gia bataria mou eipe enas gnostos srthn nokia oti borei na bei pataria 1150 alla den einai poli sigoyro giati einai noname..... h kanonikh toy einai 850 ara fadastite poso parapano 8a krataei

Link to comment
Share on other sites

επισης υπαρχει και η μπαταρια bl6c η οποια,ναι μεν δουλευει,αλλα δεν κουμπωνει καλα στο Ν70..
Link to comment
Share on other sites

επισης υπαρχει και η μπαταρια bl6c η οποια,ναι μεν δουλευει,αλλα δεν κουμπωνει καλα στο Ν70..

Το έχεις δοκιμάσει ότι δεν κουμπώνει;; γιατί σκεφτόμουνα να την αγοράσω..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έκανα μία ολονύχτια φόρτιση στο Ν70 (η πρώτη δηλαδή) και κράτησε 1,5 μέρα και κάτι. Η δεύτερη φόρτιση ήταν μερικές ώρες και κράτησε 2 μέρες και κάτι. Και στις δύο περιπτώσεις η χρήση ήταν αυξημένη μιας και η συσκευή ήταν καινούρια. Επίσης και στις δύο περιπτώσεις το κινητό "διανυκτέρεψε". Εγώ δεν περιμένω πολλά από την μπαταρία. Αν κρατάει όσο του 6600 θα είμαι οκ. Δηλαδή μία μέρα φουλ και κάθε βράδυ φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

ta kapakia ta perasa den itane kai toso dyskolo na ta vgaleis kai na valeis telika...otan vro hrono tha anevaso photo me to BLACK EDITION N70!!!

 

oraios o John74!!!!!....ontos 8a prpeei na einia poly koukli!!!!;) :D .....ante na to dume:ninja:

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου....

 

απλα οταν ενα μοντελο βγαινει κοντα στα προηγουμενα με ιδιο λογισμικο κτλ ε, καποιες διορθωσεις συνηθως τις εχει...

 

Η τουλαχιστον ετσι ελπιζουμε :Ρ

 

Ναι αλλά θα έχει άλλα προβλήματα και μην ξεχνάμε ότι θα είναι και ακριβότερο ή κάνω λάθος;;;

 

Όσον αφορά την μπαταρία του N70 εμένα συνεχίζει να με κρατάει 2,5-3 μέρες που πιστεύω είναι ικανοποιητικό σε σχέση πάντα με προηγούμενα κινητά μου, που λίγο mp3 να άκουγες είχε κλατάρει η μπαταρία.

 

λίγο καλύτερο μενού στην "Έκθεση"να είχε και να μην γίνεται αυτό το μπάχαλο, όπου ακόμα και με τα άλμπουμ αν φορτώσεις αρκετές εικόνες και μετά θες να τις χωρίσεις σε άλμπουμ για να υπάρχει κάποια οργάνωση, σου βγαίνει η πίστη...

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

k emena sto peripu toso mu krataei h bataria...vevaiaa ok eimia mono me 2 fortiseis....afu to exo prosfata apoktisie to mobile.....gia thn ek8esh ontos 8a mporusan na kanun k kati kalitero....
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...