Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναί, pcman, έκανα βλακεία πρίν με την κάρτα αλλα το πήρα γραμμή :D

 

Έχω την version 2.0536.0.2 , 12-9-2005, RM 84

 

Πάω για αναβάθμιση δηλαδή ?

Link to comment
Share on other sites

Ναί, pcman, έκανα βλακεία πρίν με την κάρτα αλλα το πήρα γραμμή :D

 

Έχω την version 2.0536.0.2 , 12-9-2005, RM 84

 

Πάω για αναβάθμιση δηλαδή ?

Αν δεν εχεις πρόβλημα με τα bugs που εχει το κρατας ετσι.

Αν παλι θελεις να κανεις, βαλε την

3.0546.2.3

18-11-05

RM-84

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas!

exo ena provlimatismo kai thelo tin gnomi sas!

skeftomai na paro to n70 kai thelo tin gnomi sas sas tilefono!

episis apo pou na to paro?

i cosmote pou eimai sindromitis mou dinei anavathisi alla me desmeyei gia ena akomi xrono na exo simvoleo mazi tis.

peripou mou dinoun 100 eyro epidotisi!

sti nokia club pou rotisa mou eipane oti kanei 520 eyro!

perimeno kapoies gnomes sas!

eyxaristo!

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση που δινει σε ολους (νομιζω) η cosmote ειναι 100ευρα.

Αν το παρεις σκετη συσκευη παρτην απο το e-shop την εχει 484ευρα, στα υπολοιπα καταστηματα τις βαρανε τις τιμες.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο συμβαίνει Aisopos...Τελικά για ακόμα μια φορά ενισχύεται η θέση ότι τα Live! έχουν περιορισμούς!Κρίμα...Τέλος πάντων.

 

Όταν αλλάζω από dual σε GSM οι ρυθμίσεις των sms επιστρέφουν στις εργοστασιακές.Είναι φυσιολογικό αυτό??

τελικα δε μας ειπες τι σου βγαζει και λες οτι δε γινεται εγκατασταση. αν ηξερε τι εγκαθιστα τοτε θα'πρεπε στα πιο καινουργια κινητα να μην εγκαθιστανται οι ιοι. εμενα παλι μου φαινεται τελειως παραλογο. και τι εχει να κερδισει η vodafone με το να μη βαζεις εφαρμογες; μηπως πουλαει *.sis εφαρμογες στο live και δεν το'ξερα;

Link to comment
Share on other sites

αν ηξερε τι εγκαθιστα τοτε θα'πρεπε στα πιο καινουργια κινητα να μην εγκαθιστανται οι ιοι. εμενα παλι μου φαινεται τελειως παραλογο. και τι εχει να κερδισει η vodafone με το να μη βαζεις εφαρμογες; μηπως πουλαει *.sis εφαρμογες στο live και δεν το'ξερα;

Όπως διευκρίνησα και παραπάνω, αυτό που είπα είναι ένα απλό σενάριο. Δεν σημαίνει ότι συμβαίνει απαραίτητα αυτό.

Στην προκειμένη περίπτωση, δεν μιλάμε για ένα οποιοδήποτε αρχείο sis, αλλά για file manager. Και όλοι γνωρίζουμε πόσο σημαντικό ρόλο παίζει μια τέτοια εφαρμογή στο κινητό μας. Δεν σας προκαλεί εντύπωση, που με τον file manager της συσκευής, δεν σας δίνεται η δυνατότητα να δείτε τα αρχεία του συστήματος και γενικότερα τα κρυφά αρχεία; Ως γνωστόν τα κλειδωμένα αρχεία αποστέλλονται με bluetooth, μόνο με file managers τρίτων κατασκευαστών.

Τώρα το τι μπορεί να κερδίζει η Vodafone; Θα έλεγα την χρήση του mms.

Να μην ξεχνάμε ότι δεν είναι όλοι οι κάτοχοι των live κινητών, μέλη του myphone, για να γνωρίζουν ότι το πανάκριβο mms δεν είναι μονόδρομος.

Για να μην φιλολογήσουμε κι άλλο πάνω στο θέμα αυτό, τονίζω και πάλι ότι κάνω απλώς μια υπόθεση και τίποτε παραπάνω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

τελικα δε μας ειπες τι σου βγαζει και λες οτι δε γινεται εγκατασταση.

:worry:

Το μήνυμα που μου βγάζει είναι:"Σφάλμα ασφάλειας στην εγκατάσταση.Εγκατασταση αδύνατη".Και αυτό μου το λέει είτε όταν στέλνω κάποιο .sis είτε κάποιο theme.Επίσης συγκεκριμένα παιχνίδια μπορώ να εγκαταστήσω...Δεν μπορώ να καταλάβω πού αποσκοπεί αυτή η ενέργεια από την VODAFONE!Άντε να μην επιτρέπει την εφαρμογη mp3 για ήχο κλήσεις(αφού έχει τα true tone και τα acc προς "πώληση") αλλα και τα apps?Τι να πώ...Εντωμεταξύ το πιό κουλό ποιό ειναι....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑTAΣΤΗΣΩ ΤΟ PATCH που έχει στο site της nokia για το πρόβλημα που δε χτυπάει το κινητό κατα την κλήση μερικές φορές:mad: :mad: :mad: !!!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!:mad: :alien::cry: :cry:

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

stavtag εχεις αλλαξει την επιλογη να επιτρεπεται η εγκατασταση εφαρμογων ? :worry:

 

 

Εγκατάστ. λογισμικού—Επιλέξτε αν το λογισμικό Symbian

μπορεί να εγκατασταθεί: Ενεργοποίηση, Μόνο με υπογρ.,

ή Απενεργοποίηση.

 

ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να εχει κοψει κατι η Voda

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχει κόψει με οποιοδήποτε τρόπο η βόντα την εγκατάσταση εφαμογών. Δοκίμασε όσα προτείνει ο φίλος παραπάνω. Επίσης, μήπως έχεις κάποια εφαρμογή antivirus/firewall σε υψηλό επίπεδο ασφάλειας και δεν σε αφήνει;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ego eimai apo thess kai exw paragili to n70 apo tin cosmote kai exei edo kai 1 mina poy to perimeno tous perno til. kai olo mou lene auti tin ebdomada tha sou to stiloume kai akoma mou to stelnoun :blink: .. apopsi mou min to pernis apo tin cosmote....
Link to comment
Share on other sites

:worry:

Το μήνυμα που μου βγάζει είναι:"Σφάλμα ασφάλειας στην εγκατάσταση.Εγκατασταση αδύνατη".Και αυτό μου το λέει είτε όταν στέλνω κάποιο .sis είτε κάποιο theme.Επίσης συγκεκριμένα παιχνίδια μπορώ να εγκαταστήσω...Δεν μπορώ να καταλάβω πού αποσκοπεί αυτή η ενέργεια από την VODAFONE!Άντε να μην επιτρέπει την εφαρμογη mp3 για ήχο κλήσεις(αφού έχει τα true tone και τα acc προς "πώληση") αλλα και τα apps?Τι να πώ...Εντωμεταξύ το πιό κουλό ποιό ειναι....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑTAΣΤΗΣΩ ΤΟ PATCH που έχει στο site της nokia για το πρόβλημα που δε χτυπάει το κινητό κατα την κλήση μερικές φορές:mad: :mad: :mad: !!!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!:mad: :alien::cry: :cry:

 

Τηλέφωνο τους πήρες???? για τα mp3 και το patch της Νόκια για να ξέρουμε τι λέει το τμήμα εξυπηρέτησης της voda.

Γιατί τα παραπάνω είναι αδιανόητα !!!!!!!!:confused:

 

Μήπως το έχει κάνει έτσι για να δέχεται το τηλέφωνο μόνο αυτά που αγοράζεις από αυτούς????? Λέμε τώρα:mad:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

john το πρόγραμμα που λες είναι σε κάποιο από τα groups της υπογραφής σου ?? Πως λέγεται ? Αν δεν υπάρχει, να σου στείλω ένα ΡΜ με το mail μου να σε βάλω στο κόπο ?? :)

to vrika mesa sto kainourgio tom tom city maps ehei ena programma poy diavazei to mmc apo to kinito meso bluetooth,den to eho sta groups moy

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

καλα, δε θα μας κανει οτι θελει η βονταφον. μπορεις να ανοιξεις την εφαρμογη με το unmakesis και να βαλεις ενα-ενα τα αρχεια.

 

@Aisopos, δεν αναφερομουν σε σενα, γενικα μιλουσα:)

 

αλλα και παλι, για internet browser δε μιλαμε;

Link to comment
Share on other sites

ego eimai apo thess kai exw paragili to n70 apo tin cosmote kai exei edo kai 1 mina poy to perimeno tous perno til. kai olo mou lene auti tin ebdomada tha sou to stiloume kai akoma mou to stelnoun :blink: .. apopsi mou min to pernis apo tin cosmote....

 

kapios me rotise apo poy na pari to n70 kai katalathos apantisa edo telos panton.

 

einai alithia oti to n80 exei 4 Gbitememory??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πάρει πρέφα ότι στην "Έκθεση" γίνεται ένας πανικός; Μετέφερα τις φωτό μου από το 3650 οργανωμένες ωραία και καλά σε φακέλους, στην καινούργια MMC, πάω έκθεση και μου βγάζει 570 φωτογραφίες (φωτό, animations, backgrounds κλπ) ΚΑΙ βίντεο χωρίς καμμία δομή ή διάταξη! Κανένα workaround?

ΟΚ. Τώρα που πήρα φόρα: Μερικές φορές η οθόνη ντιμάρει (πέφτει η φωτεινότητα της όσο χρησιμοποιώ το κινητό), τα πλήκτρα είναι σβηστά και ανάβουν σε ανύποπτο χρόνο, μετά μπορεί να σβήσουν πάλι.

 

BTW σήμερα το πήρα από αναβάθμιση κι έχει την τελευταία έκδοση (11-05). Η υπάρχει σωτηρία στο γολγοθά μου, ή το κομμάτι είναι μάπα, ή το μοντέλο είναι μάπα...

 

/me προσεύχεται να είναι το πρώτο...

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

stavtag εχεις αλλαξει την επιλογη να επιτρεπεται η εγκατασταση εφαρμογων ? :worry:

 

 

Εγκατάστ. λογισμικού—Επιλέξτε αν το λογισμικό Symbian

μπορεί να εγκατασταθεί: Ενεργοποίηση, Μόνο με υπογρ.,

ή Απενεργοποίηση.

 

ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να εχει κοψει κατι η Voda

 

που υπάρχει αυτή η επιλογή αν και δεν έχω κάποιο πρόβλημα εγώ με τις εφαρμογές;;;

α οκ την βρήκα...

 

πάντως δεν πιστεύω ότι θα έχει κάτι κλειδωμένο η voda.αυτό με το φως της οθόνης που αναφέρει και ένας φίλος πιο πάνω, είναι όντως λίγο κουραστικό...όπως και ο χαμός στην "Έκθεση" έχω αναγκαστεί να φτιάξω άλμπουμς για να ξέρω τι μου γίνεται...

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε πάρει πρέφα ότι στην "Έκθεση" γίνεται ένας πανικός; Μετέφερα τις φωτό μου από το 3650 οργανωμένες ωραία και καλά σε φακέλους, στην καινούργια MMC, πάω έκθεση και μου βγάζει 570 φωτογραφίες (φωτό, animations, backgrounds κλπ) ΚΑΙ βίντεο χωρίς καμμία δομή ή διάταξη! Κανένα workaround?

ΟΚ. Τώρα που πήρα φόρα: Μερικές φορές η οθόνη ντιμάρει (πέφτει η φωτεινότητα της όσο χρησιμοποιώ το κινητό), τα πλήκτρα είναι σβηστά και ανάβουν σε ανύποπτο χρόνο, μετά μπορεί να σβήσουν πάλι.

 

BTW σήμερα το πήρα από αναβάθμιση κι έχει την τελευταία έκδοση (11-05). Η υπάρχει σωτηρία στο γολγοθά μου, ή το κομμάτι είναι μάπα, ή το μοντέλο είναι μάπα...

 

/me προσεύχεται να είναι το πρώτο...

Για την έκθεση δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα...Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να να φτιάξεις ξεχωριστά "αλμπουv" (που λέει και ο Τζιμάκος:) ) και να βάλεις μέσα τις φωτό, τα wallpaper, τα video κ.λ.π. Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει, αλλά εγώ τουλάχιστον αυτό έχω κάνει για να βάλω μια σχετική τάξη στο χάος.

Σε ότι αφορά τη φωτεινότητα της οθόνης και των πλήκτρων που λες αυτό έχει να κάνει με τον αισθητήρα φωτός που διαθέτει το κινητό.(πάνω αριστερά ένα μικρό τετράγωνο πλάσιο) Όταν λοιπόν πέφτει αρκετό φως πάνω στο τηλέφωνο πέφτει η φωτεινότητα της οθόνης και σβήνει ο φωτισμός των πλήκτρων. Το αντίθετο συμβάινει όταν πέφτει λίγο φως.

Link to comment
Share on other sites

Κι έλεγα τι είναι αυτοί οι αισθητήρες ρε γμτ! Σένιο! Τα άλμπουμ φάινονται όταν διαβάζεις την κάρτα από τον card reader; :( Άιντε να δούμε εδώ που μπλέξαμε πως θα ξεμπλέξουμε...

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Τα άλμπουμ φάινονται όταν διαβάζεις την κάρτα από τον card reader;

Μπα μοχλό...Θα μπορούσες όμως να φτιάξεις φακέλους αντίστοιχους με τα άλμπουμ σου και να βάλεις μέσα ό,τι έχεις βάλει και στα άλμπουμ. Εντάξει είναι λίγο βαβούρα αλλά τι να κάνουμε...η τεχνολογία βλέπεις εξελίσσεται :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα. Θα ψοφήσω! Και γιατί το κάνανε έτσι; Τι τους χάλαγαν οι φάκελοι; Υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να αντικαθιστά την έκθεση; Με thumbnails κλπ. Με βλέπω να ταλαιπωρούμαι μέχρι να το προσαρμόσω. Και έκανα χαρά ρε γμτ! :(

Ελληνική Ναυαγοσωστική Ακαδημία - Σχολή Ναυαγοσωστικής, μια από τις παλαιότερες σχολές Ναυαγοσωστικής

Web hosting - VPS hosting - Dedicated servers - Domain Names

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να αντικαθιστά την έκθεση; Με thumbnails κλπ. Με βλέπω να ταλαιπωρούμαι μέχρι να το προσαρμόσω. Και έκανα χαρά ρε γμτ! :(

Εγώ χρησιμοποιώ το "zensis photorite SP v5.2.2.". Υπάρχουν κι άλλα (μπορεί και καλύτερα) αν το ψάξεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

kapios me rotise apo poy na pari to n70 kai katalathos apantisa edo telos panton.

 

einai alithia oti to n80 exei 4 Gbitememory??:worry:

apo oti 8imame file mou to N91 exei ta 4 GB tora den ksero an 8a ta exei kai allo eos tora!!!

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...