Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω ειχα το 6230 τωρα πηρα το Ν70...

 

1)γιατι τοσο αργο ?

2)μπορουμε να αναβαθμισουμε το ιδιο το λειτουργικο? εχει βγει το symbian 9.2

1)Συγκριτικά με τα υπόλοιπα series 60 δεν είναι και πολύ αργό πάντως.

2)Κατηγορηματικά όχι:)

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, η εκκίνηση του κινητού είναι το ίδιο καθυστερημένη με τα υπόλοιπα series 60 μοντέλα της ΝΟΚΙΑ?Επίσης ας μου πει κάποιος άν έχει full screen caption κατα τη φωτογράφιση landscape!

 

ΤΗΝΧ

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε, η εκκίνηση του κινητού είναι το ίδιο καθυστερημένη με τα υπόλοιπα series 60 μοντέλα της ΝΟΚΙΑ?Επίσης ας μου πει κάποιος άν έχει full screen caption κατα τη φωτογράφιση landscape!

 

ΤΗΝΧ

για την πρωτη σου ερωτηση, ναι. λειτουργικο φορτωνει, ποσο γρηγορα να ανοιξει;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να κάνει συγχρονισμό με το pc suite? Εχω προσπαθήσει πολλές φορές και δεν γίνεται. Υπάρχει κάποιο άλλο software για συγχρονισμό?
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανείς να κάνει συγχρονισμό με το pc suite? Εχω προσπαθήσει πολλές φορές και δεν γίνεται. Υπάρχει κάποιο άλλο software για συγχρονισμό?

 

Εχεις δοκιμασει με το PC Suite 6.7 ;

Link to comment
Share on other sites

8a ksanapw to parapono mou . to eixa ksanapei sti selida 80-90 kapou ekei !!!

 

 

TO TILEFWNO TRIZEI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

einai apisteuto 500euro kinito na trizei ....

pesta xrysostome!!!!!!!!

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

εμενα τριζει ελαχιστα το πισω καλυμμα που ανεβοκατεβαινει..οταν λεω ελαχιστα,ισα ισα που ακουγεται κατι..σε εσας πως κανει δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

εμενα τριζει ελαχιστα το πισω καλυμμα που ανεβοκατεβαινει..οταν λεω ελαχιστα,ισα ισα που ακουγεται κατι..σε εσας πως κανει δηλαδη?

 

 

Το κάλυμμα τις κάμερας όντως τρίζει λίγο :( ...αλλα κατά το αλλα το κινητό δεν έχει πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα τριζει ελαχιστα το πισω καλυμμα που ανεβοκατεβαινει..οταν λεω ελαχιστα,ισα ισα που ακουγεται κατι..σε εσας πως κανει δηλαδη?

Kι εγώ όταν λένε τρίζει δε καταλαβαίνω τι εννοούν, μόνο λίγο το καπάκι της κάμερας όταν το πιέζεις και μόνο τρίζει λίγο, ενώ ακόμα και στη δόνηση όταν το βάζω δεν ακούγεται καν να τρίζει, όλα τα προηγούμενα κινητά (6260, 7250 κ.α.) κάναν πανηγύρι στη δόνηση που άκουγες το τρίξιμο και όχι τη δόνηση εδώ είναι τόσο δεμένη κατασκευή παρόλο που έχω ανοίξει εκατοντάδες φορές το καπάκι της μπαταρίας τρίξιμο καθόλου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ελαχιστα τριζει,σιγα..

μαλλον στα παιδια παραπανω μπορει να ετυχε να εχουν μεγαλυτερο προβλημα,η λογο πτωσης η επειδη ετσι το αγορασαν ,η ισως το μεγαλοποιουν λιγακι το προβλημα... :p

(μπορειτε να δοκιμασετε και ενα αλλο πισω καλυμμα Ν70 για να δειτε αν εχει διαφορα ;) )

 

να ξερετε πως σας καταλαβαινω ολους,διοτι οντως τα λευτα για ενα τετοιο κινητο ειναι πολλα,οποτε ειναι λογικη καθε ανησυχια για καποια δυσλειτουργια..

 

φιλικα παντα!

κωστας.. ;)

Link to comment
Share on other sites

milaei gia pisw fadazomai, to kalyma tis kameras pou an to patiseis akous ligo triximo. oxi sovaro alla gia 500 euro...! anyway egw exw allo SOS: to kinito pleon (meta apo 1 week) krataei 24 wres me diskolia i bataria tou. ti simvenei re paidia???
MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

milaei gia pisw fadazomai, to kalyma tis kameras pou an to patiseis akous ligo triximo. oxi sovaro alla gia 500 euro...! anyway egw exw allo SOS: to kinito pleon (meta apo 1 week) krataei 24 wres me diskolia i bataria tou. ti simvenei re paidia???

Θα έχεις βάλει διάφορα μέσα οπότε ένα φορμάτ είναι απαραίτητο. Εμένα μου έβγαζε με το ζόρι 1,5 μέρα σε σημείο που μόλις έπεφτε η πρώτη μπάρα και το άφηνα ανοιχτό όλη νύχτα το πρωί είχε απλά κλείσει από μπαταρία, μετά από φορμάτ πέρασα μόνο τα απολύτως απαραίτητα και πλέον βγάζει 3+ μέρες και όταν πέσει η πρωτη μπάρα αντέχει τουλάχιστον 1,5 μέρα ακόμα με κανονική χρήση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

milaei gia pisw fadazomai, to kalyma tis kameras pou an to patiseis akous ligo triximo. oxi sovaro alla gia 500 euro...! anyway egw exw allo SOS: to kinito pleon (meta apo 1 week) krataei 24 wres me diskolia i bataria tou. ti simvenei re paidia???

H μπαταρία κρατά 3+ μέρες. Υπενθυμίζω πως αν δεν χρησιμοποιείται συχνά το 3G , καλό είναι να είναι απενεργοποιημένο...Επίσης αν είσαι συνέχεια "με το κινητό στο χέρι" πιθανώς και οι 24 ώρες να είναι πολλές.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά τι να πω, εγώ το έχω με το firmware που το αγόρασα και δεν μου έχει κάνει κανένα πρόβλημα (μην το ματιάκσω!!! :p ), απλά είναι λίγο αργό στο άνοιγμα της έκθεσης και στην εκκίνηση της συσκευής!!! :O

 

Μια από τα ίδια φίλε, αλλά και εγώ δεν το βρίσκω ως λόγο για να περάσω νέο firmware.Mην τρελαθούμε κιόλας, μερικές μέρες το έχουμε, θα τρέχουμε από τώρα και χωρίς κάποιο σοβαρό πρόβλημα να βάζουμε νέο firmware... :cool:

Πηγαίνετε και βάζετε σε κινητό που το έχετε λίγες ημέρες νέο firmware...Γιατί σας παρουσίασε κάποιο σοβαρό πρόβλημα?Η Nokia όπως και κάθε εταιρεία βγάζει ένα νέο firmware για συγκεκριμένα προβλήματα που έχουν παρατηρηθεί και όχι για να πλακώσουμε όλοι οι κάτοχοι να το βάλουμε.Για αυτό και πάτε το βάζετε και όπως διαβάζω τόσες μέρες, άλλος χάνει φωνητικές κλήσεις άλλος μενού κλπ."Σκίστε" λιγάκι το κινητό, ψάξτε το και εάν κολλήσει, εάν πάθει τίποτα πηγαινετέ το.

Όλα αυτά πάντα καλοπροαίρετα φυσικά. :cool:

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Το κάλυμμα τις κάμερας όντως τρίζει λίγο :( ...αλλα κατά το αλλα το κινητό δεν έχει πρόβλημα :)

 

Mόνο εκεί τρίζει λίγο και πιστεύω αν δεν παίζουμε όλη την ώρα μαζί με το πορτάκι πέρα από όταν θέλουμε να τραβήξουμε φώτο, δεν θα υπάρχει πρόβλημα :)

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Με εξαίρεση το κάλυμμα της κάμερας (το οποίο νομίζω αγοράζεις σαν ανταλλακτικό μαζί με το πίσω κάλυμμα), το υπόλοιπο κινητό έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής !!!

Σε σύγκριση με την ποιότητα του s100 που είχα πριν, έχει μεγάλη διαφορά (παρακαλώ μην ξεκινήσει διαξιφισμός για το θέμα αυτό)... Είχα καιρό να δω μια προσεγμένη κατασκευή από Nokia.

Τα εγκατεστημένα προγράμματα υπάρχουν όλα στο site της Nokia. Το opera στο site της opera. Τα μαζεύεις για να τα έχεις για την μεγαλύτερη κάρτα μνήμης που θα αγοράσεις !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Με εξαίρεση το κάλυμμα της κάμερας (το οποίο νομίζω αγοράζεις σαν ανταλλακτικό μαζί με το πίσω κάλυμμα), το υπόλοιπο κινητό έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής !!!

δεν νομιζω να το αγοραζεις ξεχωριστα το καλυμμα της καμερας παντως καπου διαβασα οτι ολο το πισω καλυμμα κοστιζει γυρω στα 8 ευρω..

του 7610(ΜΟΝΟ το πισω) εκανε γυρω στα 5... ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις ας δοκιμάσουν το " Nokia N70 Ring Tone patch file " που έβγαλε η nokia και να μας πουν αν βλέπουν διαφορά (μήπως και δεν χρειαστεί firmware)

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,77767,00.html

Link to comment
Share on other sites

Thanks airb :up: . Mε αυτο δηλαδη η νοκια παραδεχεται το προβλημα :mad:

This patch is recommended even if you have not experienced any problem with the ring tone.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις ας δοκιμάσουν το " Nokia N70 Ring Tone patch file " που έβγαλε η nokia και να μας πουν αν βλέπουν διαφορά (μήπως και δεν χρειαστεί firmware)

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,77767,00.html

 

 

ΟΚ, εμένα μου το χάλασε αντί να φτίαξει κάτι...πάλι καλά που με αφήσε να κάνω uninstal !!!!

 

Sorry...άκυρο, παίζει μια χαρά!!!!! :O

Link to comment
Share on other sites

duo apories:

1) ti provlima lunei auto to patch?

 

Όσοι έχουν πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις ας δοκιμάσουν το " Nokia N70 Ring Tone patch file " που έβγαλε η nokia και να μας πουν αν βλέπουν διαφορά (μήπως και δεν χρειαστεί firmware)

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,77767,00.html

 

2) an allaxoume to pisw kalumma tha trizei ligotero to kalumma ths kameras?(de nomizw)

Μπαα, ουτε εγω νομιζω

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν είναι τόσο αισθητό το πρόβλημα η ΝΟΚΙΑ θα λάβει τα απαραίτητα μέτρα(βλ. αντικατάσταση του καλύματος). Οπότε προς το παρόν ας κάνουν υπομονή όσοι έχουν αυτό το πρόβλημα!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...