Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia mipws kserete alles thikes gia N70 ??? px golla h kati allo??? den m aresoun autes oi klasikes kati se pio trendy uparxei??? :p

Epishs mipws kseroume an kai pote tha bgei rs-mmc dual volatge 1 gb ???

 

a kati akoma exw to palio pc suite apo tote pou eixa to 7610. Den kanei auto prepei na egkatastisw to kainourgio??? Kai an nai, to kainourgio dexetai kai to 7610 kai to N70 e???

δε δεχεται δυο κινητα το ιδιο pc suite:O

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το (epocware -handy safe 2.2) για Νοκια Ν70.Αν καποιος μπορει να με βοηθησει να το βρω ή να μου το στειλει cr . . . k please

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τη γίνετε με το Route 66 για το N70? Υπάρχει καμμιά εξέλιξη??

 

Πάντος εγώ δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1105313#post1105313 :rolleyes:

 

---------------------------------------------------------------

 

@babis Για αναζητηση εφαρμογων ,υπαρχουν 3 θεματα, στα οποια κανουμε τις ερωτησεις μας, μην λεμε τα ιδια καθε φορα :shifty:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην συσκευασια περιεχει ακουστικα και το pc suite? καλωδιο usb υπαρχει? επισεις θηκες μονο σε nokia shop?και αν θα ηταν καλυτερα να περιμενουμε εμεις που δεν ειμαστε ακομα κατοχοι να βγει αναβαθμιση με ολα τα προβληματα που αναφερεται λυμενα? η δεν ειναι και τοσο συμαντικα?

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην συσκευασια περιεχει ακουστικα και το pc suite? καλωδιο usb υπαρχει? επισεις θηκες μονο σε nokia shop?και αν θα ηταν καλυτερα να περιμενουμε εμεις που δεν ειμαστε ακομα κατοχοι να βγει αναβαθμιση με ολα τα προβληματα που αναφερεται λυμενα? η δεν ειναι και τοσο συμαντικα?

δες το πρωτο ποστ του θεματος. αντικειμενικο ειναι αν θες να περιμενεις, οπως βλεπεις ομως οι περισσοτεροι εχουν τις καλυτερες των εντυπωσεων. εσυ θα κρινεις;)

Link to comment
Share on other sites

de dexetai??? giati?? diladi an exw tria nokia prepei na exw egkatestimena tria pc suite??? mpa de nomizw ki an etsi einai geloio... opoios mporei as mou apantisei pantws auto pou rwtisa :)

 

ego pantos pou evala to pcsuite 6.6 evala to 6630 kai to n70 kai ta vlepi kanonika ena ena den dokimasa kai den prokite(logika panta) na doulepsi pano ap o 1 ti fora.

pantos 6630 kai n70 doulevoun kanonika

Link to comment
Share on other sites

δε δεχεται δυο κινητα το ιδιο pc suite:O

 

στο δικο μου συνδεσα τα 7610,70,6630,6680 και αν θυμαμαι καλα αναγνωρισε και ενα 6230.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ακουσα ότι υπάρχει ένα πρόγραμμα που μπορείς να βάλεις το ξυπνητηρι του τηλεφώνου να κτυπάει κάθε μέρα την ίδια ώρα. Aν το έχει κανείς και μπορει να μου το στείλει.

basilKπαπάκιfreemail.gr

 

Tον ευχαριστώ προκαταβολικά.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! :) :)

 

Παρακολουθω το topic απο την αρχη του αλλα μολις σημερα απεκτησα τελικα το Ν70 (πρωτη εντυπωση αρκετα καλη!).

Εχω δυο ερωτησεις και θα ηθελα τα φωτα σας:

 

1. Πριν ειχα το 3230. Εκανα backup του τηλ. στην καρτα του Ν70. Θα μπορεσω να ενημερωσω το καινουριο ή λογω διαφορετικης εκδοσης του simbian να μην το δοκιμασω? :worry:

 

2. Στο 3230 ειχα μια 256 sandisk οχι ομως dual voltage και δουλευε αψογα. Στο Ν70 να την δοκιμασω?? :worry:

 

Σας ευχαριστω!! :)

Link to comment
Share on other sites

egrapsa to pc suite 6.6 alla den sundeetai to kinito gmt :( ti na kanw???? etrexa kai ena pc suit cleaner 3.1 kai to ksanaegrapsa alal tpt :/

mia fora mou bgale to kin oti htan sindedemeno mono.

meta to restart oute oti sindeetai de leei( stin othoni tou kin ena simataki pou bgazei ennow).

 

edit: ok mpike telika :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! :) :)

 

Παρακολουθω το topic απο την αρχη του αλλα μολις σημερα απεκτησα τελικα το Ν70 (πρωτη εντυπωση αρκετα καλη!).

Εχω δυο ερωτησεις και θα ηθελα τα φωτα σας:

 

1. Πριν ειχα το 3230. Εκανα backup του τηλ. στην καρτα του Ν70. Θα μπορεσω να ενημερωσω το καινουριο ή λογω διαφορετικης εκδοσης του simbian να μην το δοκιμασω? :worry:

 

2. Στο 3230 ειχα μια 256 sandisk οχι ομως dual voltage και δουλευε αψογα. Στο Ν70 να την δοκιμασω?? :worry:

 

Σας ευχαριστω!! :)

1) Στο N70 να τρέξεις το "Μεταφορά δεδομένων από άλλη συσκευή" ή κάπως έτσι που βρίσκετε στο φάκελο "Εργαλεία" και θα σου μεταφέρει τα πάντα (δηλαδή όσα επιλέξης) μέσω Bluetooth από την άλλη συσκευή! :)

 

2) Δοκίμασε την... Αν και δεν νομίζω να δουλέψει...

 

 

Έκανες μία πολύ καλή αγορά! ;)

Link to comment
Share on other sites

1) Στο N70 να τρέξεις το "Μεταφορά δεδομένων από άλλη συσκευή" ή κάπως έτσι που βρίσκετε στο φάκελο "Εργαλεία" και θα σου μεταφέρει τα πάντα (δηλαδή όσα επιλέξης) μέσω Bluetooth από την άλλη συσκευή! :)

 

2) Δοκίμασε την... Αν και δεν νομίζω να δουλέψει...

 

 

Έκανες μία πολύ καλή αγορά! ;)

 

 

Κωστα να 'σαι καλα!!

;) ;)

Link to comment
Share on other sites

1) Στο N70 να τρέξεις το "Μεταφορά δεδομένων από άλλη συσκευή" ή κάπως έτσι που βρίσκετε στο φάκελο "Εργαλεία" και θα σου μεταφέρει τα πάντα (δηλαδή όσα επιλέξης) μέσω Bluetooth από την άλλη συσκευή! :)

 

Το προσπαθω εδω και ωρα αλλα μολις βαζω τον κωδικο που μου ζηταει (τον ιδιο και στα 2 τηλ. εννοηται..) μου πεταει "ειναι αδυνατος ο ορισμος ως αξιοπιστης συσκευης..." Το εχω κανει πανω απο 20 φορες αλλα τα ιδια.. A.. ρε Nokia...

 

2) Δοκίμασε την... Αν και δεν νομίζω να δουλέψει...

 

Κωστα υπαρχει περιπτωση να παθει κατι το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Το προσπαθω εδω και ωρα αλλα μολις βαζω τον κωδικο που μου ζηταει (τον ιδιο και στα 2 τηλ. εννοηται..) μου πεταει "ειναι αδυνατος ο ορισμος ως αξιοπιστης συσκευης..." Το εχω κανει πανω απο 20 φορες αλλα τα ιδια.. A.. ρε Nokia...

 

 

 

Κωστα υπαρχει περιπτωση να παθει κατι το τηλεφωνο?

1.οσον αφορα το πρωτο σου ερωτημα για το back-up..δεν νομιζω να δουλεψει οτιδηποτε μεταφερεις απο παλιοτερο κινητο...ετσι νομιζω τουλαχιστον..

 

2.το κινητο δεν προκειται να παθει τιποτα,μην ανησυχεις,απλα δεν την υποστιριζει-διαβαζει και οποτε ειναι αχρηστη.. ;)

Link to comment
Share on other sites

1.οσον αφορα το πρωτο σου ερωτημα για το back-up..δεν νομιζω να δουλεψει οτιδηποτε μεταφερεις απο παλιοτερο κινητο...ετσι νομιζω τουλαχιστον..

 

 

Τελικα απελπιστηκα με το να προσπαθω να συνδεσω το 3230 με το Ν70 με bluetooth.. Δοκιμασα να συνδεσω το Ν70 με τον υπολογιστη μεσω bluetooth. Με τιποτα... Ο υπολογιστης συνδεεται με το 3230 αλλα με το Ν70 αρνειται... Με το που βαζω κωδικο στο τηλ. ο υπολογιστης εμφανιζει: "Δεν ειναι δυνατος ο ελεγχος των στοιχειων του τηλεφωνου".. :cry:

 

Μεχρι τωρα δεν εχω την καλυτερη εντυπωση για το καινουριο νοκια.. :confused: :confused:

 

Κωστα σ' ευχαριστω για τις απαντησεις. ;)

 

 

Το μολις λιγων ωρων Ν70 δεν συνδεεται με τιποτα μεσω bluetooth.. Ουτε με το παλιο μου 3230, ουτε με τον υπολογιστη ουτε με το 6230i του αδερφου μου. Σαν να μου φαινεται οτι κατι δεν παει καλα. Μηπως καποιος εχει συναντησει κατι παρομοιο..

Εχω ξενερωσει πολυ.... :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Κατά καιρούς ακούω από φίλους για κινητά αγορασμένα από τη Vodafone τα οποία είναι κλειδωμένα με ποικίλους τρόπους που διαφέρουν από κινητό σε κινητό. Το πιο προφανές παράδειγμα είναι τα Sharp. Θα ήθελα να μου πείτε κατά πόσο το Nokia N70 έχει πέσει θύμα των κόλπων της Vodafone με το Vodafone Live και της αηδίες της. Σας ρωτάω γιατί πρόσφατα έμαθα για ένα SonyEricsson K750i αγορασμένο από τη Vodafone το οποίο δε δέχεται MP3 ενώ κανονικά θα έπρεπε να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα. Νόμιζα ότι αυτές οι χαζομάρες περιορίζονταν στα Sharp. Τώρα όμως συνειδητοποιώ ότι έχουν διευρυνθεί. :worry: Προβληματίζομαι γιατί επιθυμώ να το αγοράσω με κάτι επιδοτήσεις που έχω από την προαναφερθείσα εταιρία αλλά κολλάω σε πιθανό κλείδωμα και περιορισμούς των δυνατοτήτων του. Ευχαρισώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξαναρωταω γιατι για μενα ειναι πολυ σοβαρο....

εχω σαν ηχο κλησης Mp3 ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ....!!!!!!

χανω παρα πολλες κλησεις ετσι....

εχει κανεις παρομοιο προβλημα....???(για να δω αν φταιει καποια εφαρμογη για αυτο...)....

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα χθες απάντηση αλλά απ΄ότι βλέπω δεν έχε εμφανιστεί...ANYWAY!

 

Λοιπόν, εμένα σε τακτά διστήματα δε μου αναγνώριζε τους drivers της συσκευής bluetooth.Αφού τους επανεγκαταστουσα το πρόβλημα λυνόταν!Επίσης καλό θα ήταν να έχεις τη συσκευή του κινητου σαν αξιόπιστη συσκευή.Αν δεν σε βοήθησα ρώτα κάποιον άλλον!Εγώ πάντως επειδή κουράστηκα με τη διαδικασία της επανεεγκαταστασης αγόρασα ενα καλωδιάκι USB από το NOKIA SHOP και λύθηκε μια και καλή το πρόβλημα!Οικονομικό ειναι οπότε αν βαριέσαι να ρωτάς πώς να λύσεις το πρόβλημα σου πάνε και αγόρασε ένα!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα..

 

 

katalavainw ti ennoeis.sigoura de ftaine oi drivers giati to pc suite douleuei ok kai to lifeblog xreiazetai na einai kati sundemeno sto pc suite gia na doulepsei alliws de ftanei kan mexri to munhma pou anefera.anyway tha dokimasw kai me to kalwdio tou n70.thanks

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ξαναρωταω γιατι για μενα ειναι πολυ σοβαρο....

εχω σαν ηχο κλησης Mp3 ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ....!!!!!!

χανω παρα πολλες κλησεις ετσι....

εχει κανεις παρομοιο προβλημα....???(για να δω αν φταιει καποια εφαρμογη για αυτο...)....

 

Ontws kai egw h8ela na to epishmanw auto. Mono otan epilegei mp3 san hxos klhshs,kapoies fores DEN xtypaei ka8olou,kai apo oti parathrhsa oute h donhsh leitourgei.

Link to comment
Share on other sites

an de kanw lathos apoti exei ipothei ama bgalete th karta mnhmhs kai exete san hxo klhshs kapoio arxeio sthn mmc tote otan auth einai bgalmenh den akougetai allos hxos klhshs.isws den exei kapoia sxesh auto.

 

oso gia to route66 pou rotisate kapoioi tha bgei nea ekdosh tou me to onoma mobile7 http://www.66.com pou tha einai sumvato me to kinhto mas (ektos apo to destinator http://www.destinator1.com)alla auta ta leme se allo topic nomizw

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ontws kai egw h8ela na to epishmanw auto. Mono otan epilegei mp3 san hxos klhshs,kapoies fores DEN xtypaei ka8olou,kai apo oti parathrhsa oute h donhsh leitourgei.

 

σημερα παρατηρησα ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ αυτο......

και δεν εχω βγαλει την καρτα μνημης ποτε.....

εχασα πανω απο 5 με 6 κλησεις.....ετσι......

Link to comment
Share on other sites

για τα προβληματα που λετε με τους ηχους κλησης εχω ακουσει σε διαφορα νοκια σοπ οτι το εχουν πολλοι και θελει αναβαθμιση. ας ελπισουμε οτι ετσι ειναι.

 

οσο για το pc suite, μη με φατε:p, ετσι νομιζα γιατι ειχε αναφερθει καποτε. δεν το'χω καν στο πισι για να ξερω:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το να μη χτυπάει το έπαθα ξαφνικά πριν 5 μέρες και λέω θα το είχα αθόρυβο αλλά κοιτάω και είχα κανονικό προφίλ, πάω αλλάζω από τα προφίλ τον ήχο παίρνω από άλλο τηλέφωνο και δε χτυπάει τίποτα, απενεργοποιώ το FScaller και πλέον χτυπάει κανονικά . Το περιέργο είναι ότι το FScaller δούλευε κανονικά κανά 10ήμερο και τώρα όταν ενεργοποιείται απλά δε χτυπάει το τηλέφωνο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...