Jump to content

Nokia N90 ** Pre-release**


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δειτε λιγο αυτο εδω. Ισως να σας ενδοιαφερει :)

=> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=69589 <=

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 601
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενταξει,ειπαμε, εγω ειπα απλα την γνωμη για το κινητο και αν θες να ξερεις ειχα και smartNOKIA στην κατοχη μου και μαλιστα δεν ημουν καθολου ευχαριστημενος, οπως και πολλοι που πηραν τωρα τελευταια τα καλυτερα και τα μονα που αξιζουν smartphone της ΝΟΚΙΑ 6680\30. :!:

Σεβαστη η γνωμη σου και δικαιωμα σου να λες την αποψη σου,αλλα σε παρακολουθω μερες τωρα μπαινεις μεσα στο forum και επιτιθεσαι σε nokia-symbian προσπαθωντας να πεισεις ολους οτι ειναι μαπα και οτι το WM ειναι το καλυτερο λογισμικο για τα κηνιτα,εντελως χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι η υπογραφη που βαζεις,εδω μεσα συζηταμε για το συγκεκριμενο μοντελο ωποτε εισαι :offtopic: ,αν θες να πεις την αποψη σου για την WM υπαρχει θεμα να το κανεις,εδω μεσα ειμαστε ΝΟΚΙΑΔΕΣ οι περισοτεροι :cool: ωποτε με αυτα που λες εισαι :spam: εντελως φιλικα και χωρις παρεξηγηση

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μερικες ερωτησεις

ξερουμε ποτε βγαινει?

ποσα mg pixel εχει?

απο τα 3 καινουργια n ειναι καλυτερο?

παιρνει rs mmc η mmc κανονικη?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

iron maiden, signomi alla afto pou rotas ta perno sto kranio, se parakalo pigene stin selida ena kai 8a paris olles tis apantisis pou thelis, eleos diladi, malak@s eimai pou ta diavasa kai tis 6 selides? Think before you ASK! afta, kai PANTA FILIKA! :)
Link to comment
Share on other sites

Εχει αισθητηρα με 2.0MP δλδ 2 εκατομυρια ωφελιμα εικονοστοχεια(αναλυση εως 1200X1600)

 

Αρχικα λεγοταν για Q2 δλδ μεχρι τελος Ιουνη αλλα δεν εχει παρει εγκριση απο την FCC οποτε ειναι ρευστα τα πραματα

 

παιρνει dual voltage ΜΜC(βασικα των 1.8V) και συμβατη rs.Πιθανοτατα τη 2η με αναταπτορα αλλα και παλι ειναι μαλλον ρευστα τα πραματα.Στο φορουμ του mobileburn εχει επιβεβαιωθει για τις rs

 

 

Παρακαλω

 

Ειναι σαν να συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.Το ενα ειναι ενα βελτιωμενο 6680(Ν70),το αλλο ενα καθαροαιμο 3G imaging phone(Ν90) και το 3ο ενα καθαροαιμο (i pod killer)music phone(Ν91)

Link to comment
Share on other sites

elpizo na erthi grigora to kinitaki giati einai poly omorfo kai sxedon plires kata tin gnomi mou

alla mipos tha exoume provlima me tin xrisi tis camera etsi opos exei topothetithi?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαζέψτε οθονάρα... :O

 

http://www.mobilbladet.dk/index.php?module=photoshare&func=viewimage&iid=1446&viewkey=

 

μακάρι να έχει και ραδιόφωνο!!! :rolleyes:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Aφού ξέρεις τι ρωτάς; :p

Πάντως στα specs της nokia δεν έχω δει τίποτα για ραδιόφωνο.

 

Αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ από οτιδήποτε είναι η αυτονομία του. :O

Link to comment
Share on other sites

Aφού ξέρεις τι ρωτάς; :p

Πάντως στα specs της nokia δεν έχω δει τίποτα για ραδιόφωνο.

 

Αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ από οτιδήποτε είναι η αυτονομία του. :O

Και μενα φιλε μου μου, δυστυχως! :( Μου φαινεται μικρη η μπαταρια σε σχεση με τα χρωματα και την αναλυση της οθονης! :cry: Θα δειξει...

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Aφού ξέρεις τι ρωτάς; :p

Πάντως στα specs της nokia δεν έχω δει τίποτα για ραδιόφωνο.

 

Αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ από οτιδήποτε είναι η αυτονομία του. :O

 

 

οταν ρωτησα δεν το ηξερα :D ,μολις μου απαντησες εψαξα να δω αν ειναι αληθεια...εμενα το μονο που με προβληματιζει ειναι αν θα εχει ραδιο...αλλιως δεν το παιρνω... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Άρα πας από τώρα για κάτι άλλο (Ν70 για παράδειγμα) γιατί ραδιόφωνο σίγουρα δεν έχει. Είναι πολύ βασικό χαρακτηριστικό για να παρέλειψαν να το αναφέρουν από την πρώτη μέρα της ανακοίνωσής του.
Link to comment
Share on other sites

ε ενταξει δεν ειναι ομως σιγουρο...στην σελιδα που εδωσα πιο πανω λεει οτι εχει...τι να πω...επισης θελω να ειναι clam οποτε ουτε ο ν70 μου κανει...ας ελπισουμε να εχει ραδιο....
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστη η γνωμη σου και δικαιωμα σου να λες την αποψη σου,αλλα σε παρακολουθω μερες τωρα μπαινεις μεσα στο forum και επιτιθεσαι σε nokia-symbian προσπαθωντας να πεισεις ολους οτι ειναι μαπα και οτι το WM ειναι το καλυτερο λογισμικο για τα κηνιτα,εντελως χαρακτηριστικο παραδειγμα ειναι η υπογραφη που βαζεις,εδω μεσα συζηταμε για το συγκεκριμενο μοντελο ωποτε εισαι :offtopic: ,αν θες να πεις την αποψη σου για την WM υπαρχει θεμα να το κανεις,εδω μεσα ειμαστε ΝΟΚΙΑΔΕΣ οι περισοτεροι :cool: ωποτε με αυτα που λες εισαι :spam: εντελως φιλικα και χωρις παρεξηγηση

 

1)Δικαιωμα μου να σχολιασω οποιο κινητο θελω, για το n90 δεν ανεφερα τιποτα περι λειτουργικου, απλα σχολιασα την χρησιμοτητα μιας τοσο μεγαλης συσκευης απλα και μονο σαν καμερα, στο κατω κατω αυτο που ενθουσιαζει τους περισσοτερους σε αυτη την συσκευη ειναι οι imagine δυνατοτητες που εχει, οποτε γιατι :offtopic: ?

 

2)Η υπογραφη μου δεν κολαει σε καθε απαντηση , ουτε ειναι συνεχεια της.:!:

 

3)Στα σχετικα topic των vs ειναι λογικο να υπαρχουν αντιπαραθεσεις και εγω να ειμαι με καποιου το μερος, οπως και εσυ ηρθες στο topic των WM5 και ειπες τις αποψεις σου, οπως και εσυ υποστηριζεις την κοινοπραξια NOKIA+SYMBIAN.

Link to comment
Share on other sites

Ας μεινουμε στο θεμα μας λοιπον :)

 

Η οθονη του ειναι απο τα συν του παντως .

 

Nokia N90 Photos :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ας μεινουμε στο θεμα μας λοιπον :)

 

Η οθονη του ειναι απο τα συν του παντως .

 

Nokia N90 Photos :)

σκοτωνει η ατιμη, φαινεται απο μακρυα διαφορετικη απο τα υπολοιπα series 60.

απ'οτι ειδα μονο το Ν90 εχει ενδειξη μπαταριας και στο μενου. προφανως λογω αναλυσης οθονης.

 

because not all screens are the same:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή η πολιτική της Νοκια με νέα κινητά κάθε μήνα δεν νομίζω ότι οφελεί τον καταναλωτή.

 

Διότι αυτός που έχει πάρει το κινητό το προηγούμενο θα μείνει με 3-4 αναβαθμίσεις λογισμικού όλες κι όλες με την τελευταία να βγαίνει 3-4 μηνες μετά την κυκλοφορία του κινητού και με άλυτα προβλήματα.

Διότι η εταιρεία χρησημοποιεί τους προγραμματιστές για να προγραμματίσουν τα νές μοντέλλα και όχι στο να διορθώσουν προβλήματα για αυτά που πλέον είναι παλιά.

Επιπλέον τα κινητά βγαίνουν χωρίς να δοκιμαστεί σωστά το λογισμικό με αποτέλεσμα τα φαινόμενα 6630/6680 με φοβερά προβλήματα.

 

Και τέλος 3 μήνες μετά το κινητό σου είναι και 2-3 μοντέλλα πιο παλιό και δεν μπορεί ούτε να πουληθεί.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΠΟΤΕ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΟΥ??? THANX!

 

Για ανέβα 5 μηνύματα πιο πάνω απο το μήνυμα σου και δες την απάντηση του One στην ίδια ερώτηση που έθεσε άλλο μέλος.... :!:

 

Νομίζω δεν είναι και τόσες πολλές οι σελίδες του θέματος ώστε να είναι δύσκολο κάποιος να διαβάσει 2-3 σελίδες στα γρήγορα και να βρεί όλες τις τυπικές ερωτήσεις (πότε βγαίνει - πόσο κάνει - ΄κλπ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή η πολιτική της Νοκια με νέα κινητά κάθε μήνα δεν νομίζω ότι οφελεί τον καταναλωτή.

Σίγουρα πάντως οφελεί την εταιρία ενώ υπάρχουν πολλοί καταναλωτές που περιμένουν πως και πως την στιγμή που θα κυκλοφορήσει το επόμενο Series 60 μοντέλο, ο καθένας για τους δικούς του λόγους.

 

Διότι αυτός που έχει πάρει το κινητό το προηγούμενο θα μείνει με 3-4 αναβαθμίσεις λογισμικού όλες κι όλες με την τελευταία να βγαίνει 3-4 μηνες μετά την κυκλοφορία του κινητού και με άλυτα προβλήματα.

Διότι η εταιρεία χρησημοποιεί τους προγραμματιστές για να προγραμματίσουν τα νές μοντέλλα και όχι στο να διορθώσουν προβλήματα για αυτά που πλέον είναι παλιά.

Επιπλέον τα κινητά βγαίνουν χωρίς να δοκιμαστεί σωστά το λογισμικό με αποτέλεσμα τα φαινόμενα 6630/6680 με φοβερά προβλήματα.

 

Θα διαφωνίσω σε όλα όσα αναφέρεις. Καταρχήν αναβαθμίσεις συνεχίζουν να βγαίνουν για τα 60άρια για αρκετό καιρό μετά την επίσημη κυκλοφορία τους. Όλα τα 60άρια πέρασαν στο "περιθώριο" αφού πρώτα είχαν διορθωθεί όλα τα bugs. Η εικόνα που φαίνεται στο φόρουμ για τις συσκευές δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα. Εδώ θα ακούσεις μόνο προβλήματα. Δεν θα μπεί κάποιος να πει "γειά σας παιδιά, αγόρασα το 6680 και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα, λειτουργεί άψογα".Θα μπεί μόνο όταν δημιουργηθεί πρόβλημα. Όσο πιο πολλά άτομα αγοράσουν την συσκευή, τόσο περισσότερα παράπονα θα διαβάσουμε. Αυτό όμως δεν πάει να πει οτι η συσκευή δεν είναι αξιόπιστη.

 

Και το μεγαλύτερο λάθος είναι όταν καταδικάζουμε μια συσκευή ως προβληματική πολύ πριν αυτή κυκλοφορήσει στην αγορά. Αν το Ν90 κουβαλάει τα αρχικά προβληματάκια του 6630, τότε θα πρόκειται για μία άριστη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως τίθεται θέμα αν θα έχει bugs.. αλλά πόσο σοβαρά ή ενοχλητικά θα είναι..

Η έννοια της αναβάθμισης δίδει πολλές φορές το άλλοθι στις εταιρίες να κυκλοφορούν απαίσια, ημιτελή προϊόντα χάριν του ανελέητου ανταγωνισμού, πράγμα που όμως από ένα σημείο και πέρα κουράζει τον αγοραστή.

Τούτο το λέω από την εμπειρία μου τόσο με το 6310i που δεν βασιζότανε, τουλάχιστον εμφανώς, στο Symbian όσο και στο 6230 που χρησιμοποιεί την Series 40…

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...