Jump to content

Nokia N90 ** Pre-release**


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα ειναι δυνατον?δηλαδη μετα απο 9 μηνες απο την παρουσιαση του απο την νοκια?

 

Τους 9 μήνες μπορείς να μου πεις που τους είδες; :wacko: Η συσκευή ανακοινώθηκε τέλη Απριλίου, 1 μόλις μήνα δηλαδή απο σήμερα. Αν όντως κυκλοφορήσει Σεπτέμβριο, κλείνει 5 μήνες απο την ανακοίνωσή του. Ένα διάστημα που βρίσκεται μέσα σε λογικά πλαίσια. Βέβαια βγαίνει εκτός του χρονοδιαγράμματος της Nokia που έλεγε για 2ο τρίηνο, κάτι που δεν το συνηθίζει στα Series 60.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 601
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τους 9 μήνες μπορείς να μου πεις που τους είδες; :wacko: Η συσκευή ανακοινώθηκε τέλη Απριλίου, 1 μόλις μήνα δηλαδή απο σήμερα. Αν όντως κυκλοφορήσει Σεπτέμβριο, κλείνει 5 μήνες απο την ανακοίνωσή του. Ένα διάστημα που βρίσκεται μέσα σε λογικά πλαίσια. Βέβαια βγαίνει εκτός του χρονοδιαγράμματος της Nokia που έλεγε για 2ο τρίηνο, κάτι που δεν το συνηθίζει στα Series 60.

 

δεν εχεις ακουσει για την υπερβολη?ειναι στοιχειο που χρεισιμοποιουν οι συγγραφεις...(χαρακτηριστο της Επτανησιακης σχολης)το ειπα για να δειξω την δυσαρεσκια μου.... :p

*ας μην ξεφευγω ομως... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται εδώ σε ερώτηση για την ύπαρξη Vibration http://www.mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=29043&page=3&pp=50, ο Eldar δεν βρήκε δόνηση στα προφίλ της δοκιμαστικής συσκευής του.. ελπίζω να προστεθεί στο τελικό προϊόν..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται εδώ σε ερώτηση για την ύπαρξη Vibration http://www.mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=29043&page=3&pp=50, ο Eldar δεν βρήκε δόνηση στα προφίλ της δοκιμαστικής συσκευής του.. ελπίζω να προστεθεί στο τελικό προϊόν..

H δόνηση είναι θέμα hardware.

Eκτός βέβαια αν υπάρχει η δυνατότητα και την είχαν απενεργοποιήσει.

Χλωμό βέβαια... :O

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε στο manual που δημοσιεύθηκε στο FCC υπάρχει καμία αναφορά για Vibration (ή γενικά για Vib).. θα δούμε :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Στην παρακάτω εικόνα αυτό είναι joystick και όχι απλό κουμπι έτσι;

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/n90/pic6-4.jpg

Με αυτό τον τρόπο μπορείς να εκτελέσεις πολλές λειτουργίες χωρίς να ανοίξεις το κάλυμμα.

Link to comment
Share on other sites

Στην παρακάτω εικόνα αυτό είναι joystick και όχι απλό κουμπι έτσι;

 

image

 

Με αυτό τον τρόπο μπορείς να εκτελέσεις πολλές λειτουργίες χωρίς να ανοίξεις το κάλυμμα.

 

Ειναι το κουμπι την καμερας...δεν ειναι joystick

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το κουμπι την καμερας...δεν ειναι joystick

Aν είναι έτσι τότε το παρακάτω screenshot πως προκύπτει; :confused:

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/n90/pic44-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι έτσι τότε το παρακάτω screenshot πως προκύπτει; :confused:

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/n90/pic44-2.jpg

 

:O

Να το θεσω αλλιως,ειναι ΚΑΙ το κουμπι της καμερας,αλλα απ'οτι φαινεται θα χρησιμοποιειται και ως joystick για το series 40 intyerface.:w00t:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

:O

Να το θεσω αλλιως,ειναι ΚΑΙ το κουμπι της καμερας,αλλα απ'οτι φαινεται θα χρησιμοποιειται και ως joystick για το series 40 intyerface.:w00t:

Δηλαδη joystick που αν το πατησεις μεσα γινεται και κουμπι καμερας :lol: :lol:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

:O

Να το θεσω αλλιως,ειναι ΚΑΙ το κουμπι της καμερας,αλλα απ'οτι φαινεται θα χρησιμοποιειται και ως joystick για το series 40 interface.

 

Ποιό series 40 interface; Έχω χάσει επεισόδεια; Θα μπορεί να χρησιμοποιείται και κλειστό όπως ένα communicator; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό series 40 interface; Έχω χάσει επεισόδεια; Θα μπορεί να χρησιμοποιείται και κλειστό όπως ένα communicator; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Εγώ δεν μίλησα για series 40 interface, λόγια του μιχάλη είναι αυτά! :p

Αλλά όπως φαίνεται θα μπορούμε να εκτελούμε αρκετές λειτουργίες με το cover κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω οτι είναι λόγια του Μιχάλη. Αλλά εκπλήσομαι γιατί α΄λλο να εκτελούμε κάποιες εργασίες με το κάλλυμα κλειστό και άλλο να ενσωματώνει και Series 40, που σημαίνει οτι θα έχουμε ένα πλήρη μενού και πρόσβαση σε όλες τις κύριες λειτουργίες του τηλεφώνου απο την εξωτερική οθόνη. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, το πράγμα αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω οτι είναι λόγια του Μιχάλη. Αλλά εκπλήσομαι γιατί α΄λλο να εκτελούμε κάποιες εργασίες με το κάλλυμα κλειστό και άλλο να ενσωματώνει και Series 40, που σημαίνει οτι θα έχουμε ένα πλήρη μενού και πρόσβαση σε όλες τις κύριες λειτουργίες του τηλεφώνου απο την εξωτερική οθόνη. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, το πράγμα αλλάζει.

Όχι για series 40 δεν βλέπω τίποτα.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ο τρόπος που μιλάει για το μέγεθός του.

Το χαρακτηρίζει γιγαντιαίο και το θεωρεί το πιο μεγάλο κινητό που υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά, αν και δεν έχει κυκλοφορίσει ακόμη.

Εμένα το μόνο που με βάζει σε σκέψεις είναι το μέγεθος, σε όλα τα υπόλοιπα με καλύπτει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να'ναι λιγο τουβλακι οταν ειναι ανοιχτο. το πανω διαφανες κουμπι της φωτο του johner τι ειναι;
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να'ναι λιγο τουβλακι οταν ειναι ανοιχτο. το πανω διαφανες κουμπι της φωτο του johner τι ειναι;

Και ρακετα μπορω να σου πω! :lol:

Το κουμπι που αναφερεις ισως ειναι φωτομετρητης η κατι τετοιο. ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

εννοείτε .όλοι το γνωρίζουν αυτό.

απλά είναι λίγο χαζό ορισμένες φορες να υμνούμε μια εταιρία και να λέμε ποσο καλύτερη είναι από τις άλλες αφού αυτές σαν πρώτο σκοπό έχουν να μας τα πάρουν και σαν δεύτερο να μας ευχαριστήσουν.

 

για να μην δώσω πολιτικο παράδειγμα εδώ έτσι????

 

όλοι καταλαβαίνουν τι εννοώ.

Συγνώμη, ξέρετε καμιά εταιρία, (εκτός απο τη Φιλική :p ) που ο ιδρυτής της είχε σκοπό να χάσει χρήματα απο την όλη φασαρία, και όχι να κερδίσει??? Δηλαδή θέλουμε να τα έχει όλα το κινητό, θέλουμε να ζυγίζει 100 γραμμάρια max, και θέλουμε και να κάνει 200 ευρώ να το πάρουμε τζάμπα με την επιδότηση.. Ε, όχι φίλε, είναι λίγο δύσκολο!!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, ξέρετε καμιά εταιρία, (εκτός απο τη Φιλική :p ) που ο ιδρυτής της είχε σκοπό να χάσει χρήματα απο την όλη φασαρία, και όχι να κερδίσει??? Δηλαδή θέλουμε να τα έχει όλα το κινητό, θέλουμε να ζυγίζει 100 γραμμάρια max, και θέλουμε και να κάνει 200 ευρώ να το πάρουμε τζάμπα με την επιδότηση.. Ε, όχι φίλε, είναι λίγο δύσκολο!!

 

Kι εγώ μαζί σου φίλε μου!

Καλά τα λες, συμφωνώ!

Άλλωστε όταν θέλουμε να βρούμε ψεγάδια σε κάτι, τα βρίσκουμε σε χρόνο dt!

Αν ο Παράδεισος δεν έχει γυναίκες, αυτοκίνητα και κινητά τηλέφωνα......

Εγώ δε θα πάω!

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν όμως και κάποια "ψεγάδια" που δεν μπορείς να μην τα σχολιάσεις.

Επιτρέπεται ένα κινητό-τέρας να έχει μπαταρία 760mah;

Δεν βρήκαν χώρο να βάλουν μια μεγαλύτερη;

Το sx1 2 χρονών κινητό είχε 1000mah.

Γιατί στο θέμα μπαταρία είμαστε τόσο τραγικά στάσιμοι;

Link to comment
Share on other sites

εγω συμφωνω με τον johner...καποια πραγματα ειναι πολυ παραλογα.ας ειχε αυτα που επρεπε κι ας στοιχιζε κατι παραπανω...
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε στην Γαλλία στην τιμή...... δείτε το λίνκ:

 

http://www5.phonehouse.fr/commerce/servlet/frfr-server-PageServer?ARTICLE=TARIFF.AVRIL05.AVANTPREMIERE

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε στην Γαλλία στην τιμή...... δείτε το λίνκ:

 

http://www5.phonehouse.fr/commerce/servlet/frfr-server-PageServer?ARTICLE=TARIFF.AVRIL05.AVANTPREMIERE

Δεν κυκλοφόρησε, απλά δέχονται προ-παραγγελίες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κυκλοφόρησε, απλά δέχονται προ-παραγγελίες...

 

opos kai na exi omos i gallia tha to pari pio grigora apo emas kai fthinotera :mad: den katalaveno ena pragma afou anikoume ki emis stin evropaiki enosi giati den mas ta stelnoun tin idia imerominia me tis alles xores kai stin idia timi?(giati oi elines vgazoun dikies tous times na giati!).kathe phora ginete to eksis:vlepo ena kinito,mou aresi,eine to kalitero pou tha vgi leo ok tha to perimeno to perimeno vgainei poli argotera stin elada kai to perno meta apo ligo omos vlepo ti allo kinito vgike kai leo kita re.emis stin elada pote den mporoume na parakolouthoume sinexia tin texnologia,xanete sinexia kai na theloume...auto prepi na veltiothi! :mad: (eime ligo off topic ala auta eprepe na ta po!)

Link to comment
Share on other sites

opos kai na exi omos i gallia tha to pari pio grigora apo emas kai fthinotera :mad: den katalaveno ena pragma afou anikoume ki emis stin evropaiki enosi giati den mas ta stelnoun tin idia imerominia me tis alles xores kai stin idia timi?(giati oi elines vgazoun dikies tous times na giati!).kathe phora ginete to eksis:vlepo ena kinito,mou aresi,eine to kalitero pou tha vgi leo ok tha to perimeno to perimeno vgainei poli argotera stin elada kai to perno meta apo ligo omos vlepo ti allo kinito vgike kai leo kita re.emis stin elada pote den mporoume na parakolouthoume sinexia tin texnologia,xanete sinexia kai na theloume...auto prepi na veltiothi! :mad: (eime ligo off topic ala auta eprepe na ta po!)

 

Απο τη στιγμη που μιλαμε για προπαραγγελια δεν ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει και στην Γαλλια.Οσο για το φτηνοτερα αμα ειναι να κανει €699 τοτε... :X

 

Τωρα προσεξα οτι αναφερει : Disponible en septembre.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...