Jump to content

επιλογη συνδεσης στο internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορειτε να μου προτεινετε ποια συνδεση θα μου ειναι οκ και δεν θα πληρωνω πολλα?Τα δεδομενα.μπαινω στο νετ καθημερινα και για αρκετεσ ωρες,δεν με ενδιαγερει η ταχυτητα που εχω,θελω κατι φθηνο που να με καλυπτει.επισης δεν μπορω να καταλαβω τι θα πληρωνω και που αμα βαλω πχ μια pstn απο acs,q,tellas,forthnet?Απο αυτες τις εναλλακτικες ποια ειναι πιο φθηνη,ευχαριστω πολυ.Μου εχουν φυγει πολλα στον οτε με isdn 64 και δεν θελω να γυρισω στα παλια!Αν σε καποια αλλη εταιρια θα με συμφερε περισσοτερο isdn πειτε μου.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε DSL από ΟΤΕ και μια 256άρα σύνδεση, θα πληρώνεις γύρω στα 40 το μήνα και θα γλιτώσεις τα λεφτά της ISDN συνδρομής καθώς και τον ΕΠΑΚ. Περισσότερα στο forum Ευρυζωνικά.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ. Εαν μπαίνεις πολλές ώρες βάλε DSL.

Εαν όπως λές δεν σε ενδιαφέρει η ταχύτητα εγώ σου προτείνω την sDSL 128 της TelePassport με € 39 (Αν τον Μαϊο ισχύσει η φορητότητα τότε θα περάσεις και τον αριθμό σου και δεν θα έχείς κανένα πάγιο στον ΟΤΕ)

Επίσης δεν θα πληρώσεις ούτε ένα € για εγκατάσταση.

 

Ολα αυτά αν έχεις κάλυψη.

Αλλιώς ακολούθησε την συμβουλή του φίλου μας eLeKtriK EyE

Περισσότερα στο forum Ευρυζωνικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν εχει ερθει dsl εδω...και ο οτε δεν σκοπευει να φερει γρηγορα.σε αυτη την περιπτωση τι μου προτεινετε?α αν δεν εχει ο οτε dsl εδω μπορει να εχουν οι αλλες εταιριες?
Link to comment
Share on other sites

den exei ferei o ote akoma... periergo mou fainetai...

ναι δεν εχει φερει...εχει στο διπλανο χωριο αλλα εδω οχι.

τωρα μπαινω με pass που δινοντε free οπως της hol αλλα κοστιζει οσο μια κανονικη κληση.εγω δεν το ηξερα αυτο και καθομουν με τις ωρες στο pc και οταν ηρθε ο λογαριασμος τα παιξα(300ευρω).πρεπει να κανω κατι γρηγορα...γιατι αν ερθει κι αυτο το 2μηνο τοσα οι γονεις μου θα με αποκληρωσουν! :p

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εχει φερει...εχει στο διπλανο χωριο αλλα εδω οχι.

τωρα μπαινω με pass που δινοντε free οπως της hol αλλα κοστιζει οσο μια κανονικη κληση.εγω δεν το ηξερα αυτο και καθομουν με τις ωρες στο pc και οταν ηρθε ο λογαριασμος τα παιξα(300ευρω).πρεπει να κανω κατι γρηγορα...γιατι αν ερθει κι αυτο το 2μηνο τοσα οι γονεις μου θα με αποκληρωσουν! :p

 

 

Allo ena THUMA kurioi tou legomenou FREE INTERNET!eidate?Kati iksere h T®ellas kai to iothetise prwth prwth!!!

 

 

File mou ap oti fenetai den ginetai na xeis kati kalutero apo mia normal sundesh dial up!koitakse ligakik tis prosfores ths altec.

Epishs an tuxon eisai xrhsths tou diktuou Vodafone na ksereis pws exeis dikaiwma gia DWREAN sundesh dial up otan kaneis panw apo 17 eurw logariasmo sto ΚΙΝΗΤΟ

 

Filika giwrgos.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Allo ena THUMA kurioi tou legomenou FREE INTERNET!eidate?Kati iksere h T®ellas kai to iothetise prwth prwth!!!

 

 

File mou ap oti fenetai den ginetai na xeis kati kalutero apo mia normal sundesh dial up!koitakse ligakik tis prosfores ths altec.

Epishs an tuxon eisai xrhsths tou diktuou Vodafone na ksereis pws exeis dikaiwma gia DWREAN sundesh dial up otan kaneis panw apo 17 eurw logariasmo sto net.

 

Filika giwrgos.

πως γινεται αυτο με την vodafone?vodafone εχω...στο κινητο δεν εννοεις?τι πρεπει να κανω?και τι ειναι δωρεαν ακριβως?τι πληρωνω εξτρα μετα?

ευχαριστω πολυ ολους... :D

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο με την vodafone?vodafone εχω...στο κινητο δεν εννοεις?τι πρεπει να κανω?και τι ειναι δωρεαν ακριβως?τι πληρωνω εξτρα μετα?

ευχαριστω πολυ ολους... :D

 

 

Einai dwrean sundromh ths vodafone gia tous pelates ths me sindesh kai opws sou pa pio panw logariasmous anw twn 17 eurw ton mhna.

pas edw kai kaneis oti sou pei...http://system5.panafonet.gr/NASApp/Registration/Gr/register/promotionRegister.jsp

 

Einai apolutos asfales!

Den exei na plhrwseis extra TIPOTA!!!!!To exw spiti edw kai 4-5 mhnes.

Rikse mia matia sto link loipon kai to problhma sou ,an eisai sundromhths ths Vodafone,LUTHIKE DWREAN.Bebaia mh ksexnas oti esu tha plhrwneis mono to ΕΠΑΚ.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

mikro lathaki pou diorthwsa (upogramisa pio panw).17 oxi sto net ma sto logariasmo tou kinhtou sou.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

καρτοκινητο εχω...δεν γινεται?τι ειναι το ΕΠΑΚ?εχεις καποιο λινκ να δω για altec?

 

 

Pwpw.

Mia mia tis erwthseis.

 

loipon exoume kai leme.

To epak einai h xrewsh pros ton Ote h opoi an den kanw lathos einai 120 drx thn wra kai meta tis 10 to bradu sta misa. kai xrewnetai an 2-3 lepta(den exw idea gia ritmo xrewseis).

Me to kartokinhto sou den mporeseis,opws tha xeis HDH katalabei na xeis autou tou eidous thn sundesh.

oso gia to site ths altec einai auto edw>>>>>>>http://www.altec.gr

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση προς ΕΠΑΚ είναι όσο λέει ο cicilianos, και η μονάδα πέφτει ανά 4,5 λεπτά την ημέρα και ανά 9 λεπτά 22:00-08:00. Αυτήν την χρέωση δεν τη γλιτώνεις φίλε. Είναι σαφώς λιγότερα από την αστική χρέωση που έχει το "free" που χρησιμοποιούσες. ΕΠΑΚ πληρώνεις όταν καλείς νούμερο τύπου 8962xxxxxx. Αν καλείς νούμερο τύπου 801xxxxxxx ή 211xxxxxxx πληρώνεις πολύ περισσότερα και συμφέρει μόνο αν μπαίνεις λίγες ώρες το μήνα.

 

Πρέπει να βρεις και μια συνδρομή. Αν έχεις καρτοκινητό vodafone άσε την panafonet, μιας και δεν είναι τζάμπα για καροτκινητά και ψιλουστερεί σε ποιότητα και άντε κάνε τρίμηνη ή εξάμηνη σύνδεση με forthnet (=κορυφή).

Προσωρινά μπορείς να αγοράσεις και μια Forthnet Netkey των 20€, με την οποία θα έχεις απεριόριστη πρόσβαση για 47 μέρες, αλλά για μόνιμη λύση δε συμφέρει αφού με 20€ έχεις 30 μέρες (απλά αυτόν τον καιρό έχει προσφορά). Πρόσεξε ότι είτε κάνεις κανονική σύνδεση είτε χρησιμοποιήσεις κάρτα πάντα πληρώνεις και το ΕΠΑΚ για τις κλήσεις στο internet.

Καλή συνέχεια και άλλη φορά να προσέχεις περισσότερο οτιδήποτε έχει μέσα τη λέξη free.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οι καρτες smile and web απο otenet συμφερουνε?

Είπαμε, αν μπαίνεις τόσες ώρες όσες λες δε σε συμφέρει σε καμία περίπτωση κάρτα, εκτός ίσως από την προσωρινή προσφορά της NetKey (47 ημέρες απεριόριστη χρήση με 20€).

Ψάξτο λίγο και μόνο σου.

Άντε στο site της ΟΤΕΝΕΤ και δες τι προσφέρει η Smile & Web και με πόσα λεφτά, και ρίξε μια ματιά να δεις πόσο κοστίζει μια κανονική εξάμηνη σύνδεση από Forthnet ή Altec. Δε θέλει και πολλή σκέψη για να διαπιστώσεις τι σε συμφέρει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οι καρτες smile and web απο otenet συμφερουνε?

Οποσδήποτε είναι πιο καλές από το free internet

Το free ιντερνετ χρεώνει 1,84 ευρώ την ώρα

Με την smileandweb έχεις τις εξής χρεώσεις

με την κάρτα των 15 ευρώ 15/60= 0,26 την ώρα + τον ΕΠΑΚ

ο οποίος είναι 0,41 την μέρα και 0,20 την νύκτα

συνολικά η ωρα σου έρχεται 0,67 την μέρα και 0,46 την νύκτα

Όμως αν μπαίνεις πολλές ώρες τώτε χριάζεσαι σύνδεση

Για φτηνές συνδέσεις και φτηνές smileandweb ρίξε μια ματιά στο fleamarket

http://www.fleamarket.gr/category.cfm?categoryID=418&type=1

Link to comment
Share on other sites

αποφασισα να κανω μια 6μηνη forthnet.αλλα εδω ειναι χωριο και δεν εχει καταστημα που μπορω να παω,τι θα τους πω,και τι διαδικασιες θα χρειαστουν?θα πληρωσω την 6μηνη μαζι με τον λογαριασμο του οτε η στην forthnet επιτοπου?
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει πιστωτική κάρτα στο σπίτι μπορείς να αγοράσεις από το e-shop της forthnet με χρήση της κάρτας (το έχουν κάνει πολλοί γνωστοί μου και είναι ασφαλέστατο).

Αν δεν υπάρχει πιστωτική ψάξε τα σημεία πώλησης εδώ: http://www.forthnet.gr/templates/corporatePartnersSearch.aspx?c=10007488.

 

Πρόσεξε ότι υπάρχει και ειδική προσφορά 10μηνη συνδρομή με 66€+ΦΠΑ, που είναι εξαιρετικά συμφέρουσα τιμή.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...