Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον την EU την τελευταία έχει ο Αντρέας.[/quote

 

μπορεις να δωσεις link μη μπερδευτω??

σκεφτομαι να ξεκλειδωσω και να περασω καμία άλλη αφού όπως είπε και ο φίλος βελτιώνει και τη κάμερα

mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μάλλον την EU την τελευταία έχει ο Αντρέας.[/quote

 

μπορεις να δωσεις link μη μπερδευτω??

σκεφτομαι να ξεκλειδωσω και να περασω καμία άλλη αφού όπως είπε και ο φίλος βελτιώνει και τη κάμερα

 

Περίμενε λίγο να το δει ο Αντρέας και να σου στείλει αυτός που ξέρει καλύτερα. Δεν θα αργήσει....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα πόσο μπορούν να διαφέρουν οι απαιτήσεις :) Εγώ είμαι στην επίσημη Global και έχω εντυπωσιαστεί από το πόσο γρήγορο είναι το κινητό. Από την άλλη το προηγούμενο μου ήταν το Redmi Note 3 με 2GB μνήμη :D

 

Για το face recognition μίλαγα ;)

 

Σε ταχύτητα το ίδιο το κινητό είναι αρκετά τιμιο για τα λεφτά του. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μπορεις να δωσεις link μη μπερδευτω??

σκεφτομαι να ξεκλειδωσω και να περασω καμία άλλη αφού όπως είπε και ο φίλος βελτιώνει και τη κάμερα

 

Βάλε είτε κάποια πρόσφατη dev είτε την stable 9.5.4.0. Απλά θα πρεπε να βάλεις είτε eu είτε της ελληνικής κοινότητας αφού δεν έχει βγει global έκδοση.

 

Η arwma απλά έχει επιλογές για apps, root κλπ κατά την εγκατάσταση. Οποία και να βάλεις ίδια είναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λίγο σερφάρισμα πας να κάνεις και σου βγάζει το λάδι..

 

Τωρα ας ειμαστε λιγο σοβαροι... Αν περιμενεις 5 δευτερολεπτα περισσοτερ δηλαδη θα σου βγει το λαδι; Τι φορτωνεις και ειναι τοσο βαρυ δηλ.

 

Μια χαρα ειναι ακομα το 3G για το 95% της χρησης internet.

Host

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ειμαι σε MIUI Global 9.1.4.0

Μολις μου ήρθε η 9.5.3.0 1.7G .

Την περνάω ή περιμένω ?

 

Την περνάς φυσικά.... Τέλος η αναμονή.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ας ειμαστε λιγο σοβαροι... Αν περιμενεις 5 δευτερολεπτα περισσοτερ δηλαδη θα σου βγει το λαδι; Τι φορτωνεις και ειναι τοσο βαρυ δηλ.

 

Μια χαρα ειναι ακομα το 3G για το 95% της χρησης internet.

 

Φιλε μου παντα σοβαρός ειμαι. Δεν ξερω τι προβλημα εχεις... την αποψη μου λεω. Και ΝΑΙ εν ετη 2018 το 4g κανει διαφορά. Οταν ανοιγω μια σελίδα σε 2-3 δευτερόλεπτα τα έξτρα 5 ειναι μεγάλη διαφορά... και μακάρι να ήταν μονο 5 (αν πχ πέσεις σε edge καλύτερα να το κλείσεις).

 

Προσωπικα επειδή το smartphone το χρησιμοποιω κυρίως για σερφάρισμα, το βρισκω ανούσιο να πάρω έναν ακριβότερο soc ενώ τελικά θα έχω bottleneck απο το mobile internet. Επιπλέον όταν δεν έχεις 4g δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα έχεις 3g+. Μπορει να έχεις απλό 3g ή μπορεί να έχεις και edge οπού εκεί ειναι σαν να μην έχεις καν ιντερνετ.

 

Καλό θα ήταν να ειμαστε συνειδητοποιήμενοι για τις αγορές μας, να μην φανατιζόμαστε και κυρίως να μην προσβάλουμε τους συνομιλητές μας. Εσένα μπορεί βέβαια να μην σου λείπει το 4g. Στη τελικη εσυ αν θες μπορεις να το χρησιμοποιείς το smartphone μονο για κλήσεις και sms... κανένας δεν θα σε κρίνει. Αλλά μην τα μηδενίζουμε όλα. Αν είσαι επαρχία, πολλές φορές η έλλειψη 800αρας μπορεί να ισοδυναμεί σε έλλειψη 4g και τελικά πρόβλημα για πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 9.1.4.0 τίποτα ακόμη, και δεν το κόβω να αναβαθμίζομαι έστω και με nightly.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Την τρέλα μου μέσα.... Πολύ γκαντεμιά!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι το Face Unlock παλι δεν ειναι διαθεσιμο στο νεο Update. :whistle:

 

Oχι οτι με νοιαζει..

 

Dear Mi Note 3 users,

 

A New Global Beta Stable V9.5.3.0.NCHMIFA for Mi Note 3 is currently being pushed to random users. If you didn't get the update wait for its public release. The Update will be through OTA only and will be with/without Changelog.

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι το Face Unlock παλι δεν ειναι διαθεσιμο στο νεο Update. :whistle:

 

Oχι οτι με νοιαζει..

 

Ναι σωστά διάβασες, το έχουν αναφέρει τα παιδιά που ήδη έχουν κάνει την αναβάθμιση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από την 9.5.4.0 και μετά επιστρέφει.

 

Βάλτε καμιά eu ή dev και μην σκατε. Ίδια καλά με την official και με βελτιωμένη μάλιστα μπαταρία και debloated.

Link to comment
Share on other sites

Από την 9.5.4.0 και μετά επιστρέφει.

 

Βάλτε καμιά eu ή dev και μην σκατε. Ίδια καλά με την official και με βελτιωμένη μάλιστα μπαταρία και debloated.

 

Εσύ καλά τα λες Αντρέα, αλλά εγώ τουλάχιστον κωλύομαι να το κάνω μήπως και δεν τα καταφέρω... Που είπαμε ότι βρίσκεσαι να στο στείλω πακέτο να το κάνεις εσύ!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά τα λες Αντρέα, αλλά εγώ τουλάχιστον κωλύομαι να το κάνω μήπως και δεν τα καταφέρω... Που είπαμε ότι βρίσκεσαι να στο στείλω πακέτο να το κάνεις εσύ!!!!

 

Αν έχεις ξεκλειδωτο bootloader κάτι μπορούμε να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά τα λες Αντρέα, αλλά εγώ τουλάχιστον κωλύομαι να το κάνω μήπως και δεν τα καταφέρω...

 

άδικα αγχώνεσαι φίλε μου, αρκεί να έχεις ηρεμία την ώρα που θα κάνεις την όλη διαδικασία ( όπως εγώ δλδ που διάλεξα λάθος ώρα και έφαγα πακέτο για αστεία λάθη )!! Μην ξεχνάς πως όλα τα παιδιά εδώ βοηθάνε οπότε μην μασάς!!

 

Οι δικές μου εντυπώσεις μετά το ξεκλείδωμα είναι μια χαρά, τις πρώτες 2-3 αναβαθμίσεις τις έκανα με την eu dev και μετά κέρασα (VIP) δυο καφέδες τα παλικάρια στην Ελληνική ομάδα miui και τώρα έχω αναβαθμίσεις μέσω OTA & βοήθεια αν χρειαστεί. Να σημειώσω πως παρακολουθώντας το φόρουμ παρατήρησα ότι τα λιγότερα bug σε συσκευές τα έχει το δικό μας, άρα ακόμα και να βγει η επίσημη θα παραμείνω σε αυτήν που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου παντα σοβαρός ειμαι. Δεν ξερω τι προβλημα εχεις... την αποψη μου λεω. Και ΝΑΙ εν ετη 2018 το 4g κανει διαφορά. Οταν ανοιγω μια σελίδα σε 2-3 δευτερόλεπτα τα έξτρα 5 ειναι μεγάλη διαφορά... και μακάρι να ήταν μονο 5 (αν πχ πέσεις σε edge καλύτερα να το κλείσεις).

 

Προσωπικα επειδή το smartphone το χρησιμοποιω κυρίως για σερφάρισμα, το βρισκω ανούσιο να πάρω έναν ακριβότερο soc ενώ τελικά θα έχω bottleneck απο το mobile internet. Επιπλέον όταν δεν έχεις 4g δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα έχεις 3g+. Μπορει να έχεις απλό 3g ή μπορεί να έχεις και edge οπού εκεί ειναι σαν να μην έχεις καν ιντερνετ.

 

Καλό θα ήταν να ειμαστε συνειδητοποιήμενοι για τις αγορές μας, να μην φανατιζόμαστε και κυρίως να μην προσβάλουμε τους συνομιλητές μας. Εσένα μπορεί βέβαια να μην σου λείπει το 4g. Στη τελικη εσυ αν θες μπορεις να το χρησιμοποιείς το smartphone μονο για κλήσεις και sms... κανένας δεν θα σε κρίνει. Αλλά μην τα μηδενίζουμε όλα. Αν είσαι επαρχία, πολλές φορές η έλλειψη 800αρας μπορεί να ισοδυναμεί σε έλλειψη 4g και τελικά πρόβλημα για πολύ κόσμο.

 

Χρησιμοποιω το κινητο για spotify, duolingo (μιας και ειμαι στο εξωτερικο και κατεβαζει αρκετα data) fb και αρκετο serfing σε ελληνικα και ξενα site plus translation και παντα με 3G (δεν μιλαω για edge απλα δεν υπαρχει). 1.5GB ευκολα το μηνα με χρηση μονο πρωι και απογευμα (μιας και παιζει wifi στην δουλεια). Εχω στο σπιτι μου 200αρα γραμμη και αν να εχω εχω δει διαφορα 2-3 δευτερολεπτα και αυτο ειναι σπανιο. Αν θεωρεις οτι 3 δευτερολεπτα ειναι πολυ.... τι να πω. Στο 4G εχει πραγματικο οφελος σε streaming FHD εκει ναι. παιζει buffering αρκετο και ειναι κομματι σπαστικο. Αλλα σε ολα τα αλλα δεν υπαρχει καμια μα καμια διαφορα (περα απο την extra καταναλωση).

 

Θα ελεγα ακουγεται οτι εχω 600 HP αυτοκινητο σε δρομο που με κινηση το παταω τερμα απλα γιατι εχω 600HP και θα καλυψω την αποσταση μεταξυ δυο αυτοκινητων απο 5 σε 3 δευτερα.

Edited by fumantsu

Host

Link to comment
Share on other sites

Βρε κάνε ότι θέλεις. Αγενης μόνο να μην είσαι και όλα καλά. Εγώ πάντα σοβαρα μιλάω. Αν εσύ δεν το καταλαβαίνεις δεν φταιω εγώ ;)

 

Για την ιστορία αυτά που έγραψες μπορείς να τα κάνεις και με τον 625 (μην σου πω και τον 430). Έγινε κάτι αν πάει λίγα δευτερόλεπτα πιο αργά; Για αρκετό κόσμο ίσως όχι και για αυτό αυτοί θα πάρουν πιο οικονομική συσκευή. Κάποιοι άλλοι όμως το θέλουν πιο σβέλτο. Αντίστοιχα και κάποιοι άλλοι θέλουν γρήγορο σερφαρισμα. Ότι πατας να ανοίγει γρήγορα και αντίστοιχα να μην περιμένεις ένα βίντεο να κάνει buffering. Άσε που πολλές φορές υπάρχουν σημεία που είτε έχεις 4g με 800αρα είτε edge. Εκεί λοιπόν δεν παλεύεται για μένα προσωπικά.

 

Εσύ μπορείς να διαφέρεις. Δεν είναι κακό. Για μένα όμως όχι δεν παλεύεται η έλλειψη 4g και το λέω σοβαρά. Αλλά επειδή είμαι Αθήνα δεν έχω θέμα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω αγοράσει εδώ και 1,5 μήνα το κινητό από το geekbuying Γερμανίας (6/64), το οποίο είχε εγκατεστημένο το play store κι ήταν με official global rom που υποτίθεται ότι έπαιρνε updates ota. Αλλά ποτέ δεν μου εμφανίζονται ενημερωσεις στην Ιταλία όπου ζω. Είναι στην MIUI 9.1.4.0 Σταθερή. Στην Ελλάδα σε ποια rom είστε ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι κι εγώ στην ίδια rom είμαι όπως και πολλοί άλλοι, σύντομα θα πάρεις αναβάθμιση σε 9.5.3.0 για αρχή..... Ήδη ξεκίνησε να ρολάρει το update.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

μη τρελένεστε παιδιά για το update!!

εγω δεν το έχω πάρει ακόμα αλλα κια με αυτή που είμαι bug δεν έχω βρεί κανένα και απο ταχύτητα σφαίρα!

 

μόνο το software της κάμερας θα ήθελα καλύτερο

mi8
Link to comment
Share on other sites

Θέμα prestige είναι και μόνο χαχαχα, είμαστε οι μόνοι που έχουμε το τηλέφωνο κοντά τρεις μήνες και δεν έχουμε πάρει ένα τόσα δα update... Συμφωνώ με ότι είπες παραπάνω για ταχύτητα και bug.... Και χωρίς update είναι άψογο. Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Φοβήθηκα ότι κάτι έτρεχε με το κινητό μου και δεν παίρνει updates ota
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...