Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα..Θέλω να αγοράσω το mi note 3 και λέω να το πάρω απο banggood..Στις απαντησεις σε ερωτησεις στο εν λογω κινητό γράφει μεν ότι ειναι η global rom με το MUI 9 γράφει όμως σ ολες τις απαντήσεις no ota updates..Αυτό σημαίνει ότι δεν πρόκειται να πάρει καμία αναβάθμιση το κινητο σ αυτή την εκδοση και θα μείνει έτσι για πάντα;;;
Θα τις κάνεις χειροκίνητα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μολις περασα την 8.3.15 developer η οποια συμφωνα με την xiaomi εχει δωσει update στην καμερα.Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες.Τραβηξα καποιες φωτο και ειδα διαφορα με το δικο μου το ματι.Θα περιμενω να τραβηξω καποιες low light γιατι εκει φαινεται αν οντως υπαρχει μεγαλη διαφορα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο που να βάλεις και dev. Η κάμερα είναι μέρα με την νύχτα. Τρελή βελτίωση

 

Μολις περασα την 8.3.15 developer η οποια συμφωνα με την xiaomi εχει δωσει update στην καμερα.Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες.Τραβηξα καποιες φωτο και ειδα διαφορα με το δικο μου το ματι.Θα περιμενω να τραβηξω καποιες low light γιατι εκει φαινεται αν οντως υπαρχει μεγαλη διαφορα

 

Όταν λες βελτίωση εννοείς σε σχέση με την stable ή τις προηγούμενες dev? Το hht που ενεργοποιούταν και μέρα (αν είχες στις ρυθμίσεις αυτόματη ενίσχυση νυχτερινών) το έχουν διορθώσει;

Link to comment
Share on other sites

Πριν ειχα την developer 8.3.8.Στις ημερησιες με φανηκε σαν να εχουν λιγοτερο θορυβο οταν ζουμαρω την φωτο.Δεν εχω βγαλει low light για να συγκρινω.Το hht δεν το διορθωσαν παραμενει

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Πριν ειχα την developer 8.3.8.Στις ημερησιες με φανηκε σαν να εχουν λιγοτερο θορυβο οταν ζουμαρω την φωτο.Δεν εχω βγαλει low light για να συγκρινω.Το hht δεν το διορθωσαν παραμενει

 

Τότε λογικά δεν άλλαξε κάτι.

 

Η gcam δουλεύει; Γιατί στο mi6 από κάποιο update και πέρα αναγκάζονται να βάλουν παλαιότερα libraries για να δουλέψει το api2.

Link to comment
Share on other sites

Τότε λογικά δεν άλλαξε κάτι.

 

Η gcam δουλεύει; Γιατί στο mi6 από κάποιο update και πέρα αναγκάζονται να βάλουν παλαιότερα libraries για να δουλέψει το api2.

 

Δουλευει εχω αυτην που προτεινες MGC_3.2.045_FINAL_3.1

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει εχω αυτην που προτεινες MGC_3.2.045_FINAL_3.1

 

Οπότε δεν πρέπει να άλλαξε κάτι.

 

Σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τίποτε άλλο από XDA εκτός από Miui; Κάτι σε lineage OS ας πούμε. Και σε τι φάση βρίσκεται; Είναι σταθερές η όχι ακομα;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έχω αρκετό διάστημα που παρακολουθώ το νήμα και σύντομα θα έχω το νέο μου κινητό. Κάτοχος coolpad τα τελευταία 3 1/2 χρόνια έψαξα αρκετά πριν την νέα αγορά. Ελπίζω να δικαιωθώ για την επιλογή αυτή. Έκανα παραγγελία στο lightinthebox το 6g-64g και με ασφάλεια τελωνείου καπάκι παράγγειλα από ebay όλα τα καλούδια (θήκες-τζάμια..) και τζίφος!! Μετά την παραγγελία μου στέλνουν μήνυμα πως βγήκε out of stock!!!! και η νέα παραλαβή θα πάει σε 10+ εργάσιμες μέρες. Άντε και πέρασαν αλλά πήρε νέα παράταση οπότε πάει για τέλος μήνα, έτσι σκεπτόμενος πως αν περάσει και τελωνείο Πασχαλιάτικα πάμε για Μάιο!! Ακύρωση καπάκι την παραγγελία και πριν δώσω καινούργια στο Honorbuy έχω την εξής ερώτηση: Το ακυρωμένο μου έβγαινε μαζί με την ασφάλεια 267 ευρώ. Στο honorbuy η ίδια έκδοση πάει 310 και η 6g-128g κομπλέ πάει στα 350. Αξίζει να κάνω την υπέρβαση από τα 310 στα 350 για τον έξτρα χώρο;

Υ.Γ: Η πλάκα είναι πως ήδη έχω λάβει 2 θήκες και κινητό γιοκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έχω αρκετό διάστημα που παρακολουθώ το νήμα και σύντομα θα έχω το νέο μου κινητό. Κάτοχος coolpad τα τελευταία 3 1/2 χρόνια έψαξα αρκετά πριν την νέα αγορά. Ελπίζω να δικαιωθώ για την επιλογή αυτή. Έκανα παραγγελία στο lightinthebox το 6g-64g και με ασφάλεια τελωνείου καπάκι παράγγειλα από ebay όλα τα καλούδια (θήκες-τζάμια..) και τζίφος!! Μετά την παραγγελία μου στέλνουν μήνυμα πως βγήκε out of stock!!!! και η νέα παραλαβή θα πάει σε 10+ εργάσιμες μέρες. Άντε και πέρασαν αλλά πήρε νέα παράταση οπότε πάει για τέλος μήνα, έτσι σκεπτόμενος πως αν περάσει και τελωνείο Πασχαλιάτικα πάμε για Μάιο!! Ακύρωση καπάκι την παραγγελία και πριν δώσω καινούργια στο Honorbuy έχω την εξής ερώτηση: Το ακυρωμένο μου έβγαινε μαζί με την ασφάλεια 267 ευρώ. Στο honorbuy η ίδια έκδοση πάει 310 και η 6g-128g κομπλέ πάει στα 350. Αξίζει να κάνω την υπέρβαση από τα 310 στα 350 για τον έξτρα χώρο;

Υ.Γ: Η πλάκα είναι πως ήδη έχω λάβει 2 θήκες και κινητό γιοκ!!!

Δεν αξίζει με τόσα λεφτά το παίρνεις και από Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έχω αρκετό διάστημα που παρακολουθώ το νήμα και σύντομα θα έχω το νέο μου κινητό. Κάτοχος coolpad τα τελευταία 3 1/2 χρόνια έψαξα αρκετά πριν την νέα αγορά. Ελπίζω να δικαιωθώ για την επιλογή αυτή. Έκανα παραγγελία στο lightinthebox το 6g-64g και με ασφάλεια τελωνείου καπάκι παράγγειλα από ebay όλα τα καλούδια (θήκες-τζάμια..) και τζίφος!! Μετά την παραγγελία μου στέλνουν μήνυμα πως βγήκε out of stock!!!! και η νέα παραλαβή θα πάει σε 10+ εργάσιμες μέρες. Άντε και πέρασαν αλλά πήρε νέα παράταση οπότε πάει για τέλος μήνα, έτσι σκεπτόμενος πως αν περάσει και τελωνείο Πασχαλιάτικα πάμε για Μάιο!! Ακύρωση καπάκι την παραγγελία και πριν δώσω καινούργια στο Honorbuy έχω την εξής ερώτηση: Το ακυρωμένο μου έβγαινε μαζί με την ασφάλεια 267 ευρώ. Στο honorbuy η ίδια έκδοση πάει 310 και η 6g-128g κομπλέ πάει στα 350. Αξίζει να κάνω την υπέρβαση από τα 310 στα 350 για τον έξτρα χώρο;

Υ.Γ: Η πλάκα είναι πως ήδη έχω λάβει 2 θήκες και κινητό γιοκ!!!

 

Βρες κάποιον που να έχει απαλλαγή ΦΠΑ και πάρτο από σκρουτζομαγαζο. Εγώ το πήρα χωρίς ΦΠΑ όταν έκανε 330. τώρα βλέπω έχει 310€.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει με τόσα λεφτά το παίρνεις και από Ελλάδα.

 

Ελλάδα το 6-64 έχει +50 ευρώ και το 6-128 από +70..( εδώ βέβαια είδα το εξής τρελό: 420 το πιο φθηνό μαγαζί και το αμέσως επόμενο το έχει 530!!)

Η αγορά θα γίνει στάνταρ από το εξωτερικό, τα 50+ παραπάνω στην τιμή είναι υπολογίσιμο πλέον, το δίλημμα είναι αν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για την έξτρα μνήμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρες κάποιον που να έχει απαλλαγή ΦΠΑ και πάρτο από σκρουτζομαγαζο. Εγώ το πήρα χωρίς ΦΠΑ όταν έκανε 330. τώρα βλέπω έχει 310€.

 

Τους τελευταίους 3 μήνες του πέρασα κάπως έτσι αλλά δεν βρήκα κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα το 6-64 έχει +50 ευρώ και το 6-128 από +70..( εδώ βέβαια είδα το εξής τρελό: 420 το πιο φθηνό μαγαζί και το αμέσως επόμενο το έχει 530!!)

Η αγορά θα γίνει στάνταρ από το εξωτερικό, τα 50+ παραπάνω στην τιμή είναι υπολογίσιμο πλέον, το δίλημμα είναι αν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για την έξτρα μνήμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τους τελευταίους 3 μήνες του πέρασα κάπως έτσι αλλά δεν βρήκα κάποιον.

Ανάλογα με το πόσο αποθηκευτικό χώρο χρειάζεσαι αν έχεις σκοπό να κρατήσεις την συσκευή για αλλά 3+ χρόνια. Σίγουρα το 128 είναι καλύτερη λύση αλλά είναι στο χέρι σου πως την διαχειρίζεσαι. Αν σου φτάνουν τα 50φευγα GB που σου δίνει η 64αρα και δεν την γεμίζεις ποτέ, χτυπά το μικρό.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μόλις το πάρω θα τα πούμε ξανά για τα περαιτέρω..( rom, root )
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μόλις το πάρω θα τα πούμε ξανά για τα περαιτέρω..( rom, root )

 

 

Γιατι δεν κανεις αγορα απο banggood? 287 εχει αυτη τη στιγμη και ειναι σε stock

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις αγορα απο banggood? 287 εχει αυτη τη στιγμη και ειναι σε stock

 

ναι αλλά την πιθανότητα του τελωνείου; δεν παίρνω ρίσκο να μου βγει πιο ακριβό και από Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βιάζεσαι πάντως το Lightinthebox είναι super safe, πήρα το mi Note 3 και άλλο ένα κινητό, πέρασαν τελωνείο και μου έβαλαν τα λεφτά στο paypal την επόμενη μέρα που τους έστειλα σκαν της απόδειξης...
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έκανε να έρθει από εκεί; το θεωρώ μακράν το πιο αναξιόπιστο σε χρόνους παράδοσης
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά την πιθανότητα του τελωνείου; δεν παίρνω ρίσκο να μου βγει πιο ακριβό και από Ελλάδα
Με priority direct mail δεν περνάει τελωνείο

 

Redmi n3pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μόλις το πάρω θα τα πούμε ξανά για τα περαιτέρω..( rom, root )

 

Βαλε το κουπονι BGMIN3 στο banggood και πεφτει η τιμη του -32 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το κουπονι BGMIN3 στο banggood και πεφτει η τιμη του -32 ευρω

 

έχω πάρει αρκετά καλούδια από εκεί και μόλις παρατήρησα πως έχουν και αυτοί την ασφάλεια δασμών - επιστροφής - τελωνείου και μάλιστα λίγο πιο φθηνά από το lightinthebox!!! την Δευτέρα παραγγέλνω, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στο Lightinthebox 8 Φεβρουαρίου, ήρθε σε 15 μέρες αλλά έκατσε τελωνείο κ.λ.π. άλλο τόσο, συνολικά ~1 μήνα. Όταν το παράγγειλα βέβαια πλήρωσα 260€ κι εδώ είχε 360€...

 

edit: το banggood είναι επίσης αξιόπιστο μαγαζί, έχω πάρει κι από αυτούς πολλά.

Edited by fufutos
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά την πιθανότητα του τελωνείου; δεν παίρνω ρίσκο να μου βγει πιο ακριβό και από Ελλάδα

 

Εχω παρει το δικο μου μεσω banggood και δεν πληρωσα τελωνειο. Απλα τσεκαρεις την επιλογη priority direct mail. 100% χωρις τελωνειο.

Blue Mi Note 3

Letv Le1 X 600

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...