Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι παίζει αλλά σύμφωνα με αυτό τέρμα τα θέματα στο επόμενο update. Ελπίζω να είναι λάθος

https://itechnews.gr/2018/02/xiaomi-themes-mi-messaging-service-stop/#

 

Πως έχετε καταφέρει να την κάνετε να δουλέψει, εμένα μου ζητάει να κάνω αριστερά με το δάχτυλο μου για να πάει στο βίντεο και αμέσως μου πετάει error και κλείνει.

 

Έχεις ενεργό api2?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δεν είναι λάθος όσον αφορά τα θέματα δυστυχώς....

Ότι να ναι η xiaomi....

Διάβασα ότι άμα το γύρισεις σε region India επανέρχονται.

 

May the mi note 3 force be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λάθος όσον αφορά τα θέματα δυστυχώς....

Ότι να ναι η xiaomi....

Διάβασα ότι άμα το γύρισεις σε region India επανέρχονται.

 

May the mi note 3 force be with you

 

Γράφει ότι έχει να κάνει με πνευματικά δικαιώματα

 

Κάποια θέματα αντιγραφαν άλλες συσκευές (πχ iphone)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει αλλά σύμφωνα με αυτό τέρμα τα θέματα στο επόμενο update. Ελπίζω να είναι λάθος

https://itechnews.gr/2018/02/xiaomi-themes-mi-messaging-service-stop/#

 

 

 

Έχεις ενεργό api2?

 

Αφού το είπες, πες μου τώρα πως το ενεργοποιώ γιατί λογικά αυτό φταίει.

Όσον αφορά την ανακοίνωση σειρά τα ωά, αλλάζεις region και όλα θα είναι μια χαρά όπως είπα ο Γιάννης, εγώ το έχω μόνιμα Κίνα η Ινδία (το mi max).

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το να πρέπει να μπαίνεις σε διαδικασία να αλλάζεις region κάθε φορά που θες να παίξεις λιγο με θέματα δεν ειναι και το πιο βολικό.

 

Όσον αφορά την gcam νομίζω σου χω ξαναστείλει τον οδηγό. Εδώ είσαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462218 ;). Θέλει ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το να πρέπει να μπαίνεις σε διαδικασία να αλλάζεις region κάθε φορά που θες να παίξεις λιγο με θέματα δεν ειναι και το πιο βολικό.

 

Όσον αφορά την gcam νομίζω σου χω ξαναστείλει τον οδηγό. Εδώ είσαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462218 ;). Θέλει ρουτ.

 

Ούτε καν επανεκκίνηση θέλει για να αλλάξεις το region, σιγά το δύσκολο.

 

Root; αφού λένε πως δουλεύει πλέον και χωρίς root.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το περάσεις μέσα από προσωρινό boot του twrp. Οπότε αν έχεις την άνεση μπορείς να το κάνεις έτσι :)

 

Σίγουρα όμως δεν δουλεύει με απλή εγκατάσταση της gcam.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το περάσεις μέσα από προσωρινό boot του twrp. Οπότε αν έχεις την άνεση μπορείς να το κάνεις έτσι :)

 

Σίγουρα όμως δεν δουλεύει με απλή εγκατάσταση της gcam.

 

Μένω ως έχει με την stock τότε, δεν κάνω πειράματα. Μέσα στο xiaomi-miui.gr κάποιο παιδί λέει πως μάλλον έχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του api2 και δεν του ανοίγει η κάμερα με καμία εφαρμογή. Εξάλλου λογικά θα δώσουν update και στο δικό μας τηλέφωνο οι Κινέζοι οσονούπω, για αυτό ας αφήσω τα πειράματα για αργότερα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μένω ως έχει με την stock τότε, δεν κάνω πειράματα. Μέσα στο xiaomi-miui.gr κάποιο παιδί λέει πως μάλλον έχει πρόβλημα με την ενεργοποίηση του api2 και δεν του ανοίγει η κάμερα με καμία εφαρμογή. Εξάλλου λογικά θα δώσουν update και στο δικό μας τηλέφωνο οι Κινέζοι οσονούπω, για αυτό ας αφήσω τα πειράματα για αργότερα.

 

Πρόσθεσες γραμμη στο build.prop ? Αν δεν πρόσθεσες πως να μην έχεις θέμα από τη στιγμή που το χεις ανενεργό το api2?

 

Να το πω πιο απλά, αν δεν μπει χέρι δεν έχεις ενεργό api2. Officially δεν ειναι ενεργοποιημένο. Οπότε οι μόνες gcam που μπορούν να παίξουν όπως έχεις το κινητό σου ειναι οι απλές και όχι τα ports με hdr+.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω παρει το κινητο κανα μηνα.Καταρχας να πω σε οσους ενδιαφερονται να το αγορασουν.οτι το κινητο πεταει σε ολους τους τομεις.εχω μεινει ευχαριστημενος.με 4g δεν εχω θεμα μενω ΠΑΤΡΑ περιοχη κοντα στα ΤΕΙ και πιανω 4g οπως επιανα και στις προηγουμενες συσκευες μου.το αγορασα απο το banggood και μου ηρθε με την εκδοση MIUI GLOBAL 9.1 σταθερη 9.1.4.0(NCHMIEI) και θα ηθελα να ρωτησω.αυτη ειναι η σωστη εκδοση που πρεπει να εχω; η πρεπει να περασω καποια αλλη ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η τελευταία επίσημη της xiaomi, όλοι τώρα περιμένουμε το update για να δούμε που θα μας πάει. Ακούγεται ότι πάμε απευθείας σε Android 8.0 oreo και MIUI 10. Ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα γίνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτή την έκδοση https://mega.nz/#!Yw8BACRT!umGc7zjnlxu0XM2Eixluk1PDmEBcrSE2g9I8r3fnw10

 

Στο autoexposure-mode πλέον έχει επιλογή dual exposure όπου βάζει την μισή ταχύτητα.

Αν δηλαδή τράβαγε με shutter 1/30 θα τραβήξει σε 1/15. Αν τράβαγε στα σκοτάδια σε 1/10 θα τραβήξει με 1/5.

Μην ξεχνάμε ότι το hdr+ είχε στηθεί για κινητά χωρίς ois. Οπότε για κινητά με OIS κάνει την διαφορά αυτή η ρύθμιση.

 

Για να δουλέψει στο Mi Note 3/Mi Mix 2 βάλτε

  • Model: Nexus 6p
  • Config Back: AutoHdr+ (Simple)
  • Config Front: NoHdr+

 

Τα υπόλοιπα είναι δική σας υπόθεση :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτή την έκδοση https://mega.nz/#!Yw8BACRT!umGc7zjnlxu0XM2Eixluk1PDmEBcrSE2g9I8r3fnw10

 

Στο autoexposure-mode πλέον έχει επιλογή dual exposure όπου βάζει την μισή ταχύτητα.

Αν δηλαδή τράβαγε με shutter 1/30 θα τραβήξει σε 1/15. Αν τράβαγε στα σκοτάδια σε 1/10 θα τραβήξει με 1/5.

Μην ξεχνάμε ότι το hdr+ είχε στηθεί για κινητά χωρίς ois. Οπότε για κινητά με OIS κάνει την διαφορά αυτή η ρύθμιση.

 

Για να δουλέψει στο Mi Note 3/Mi Mix 2 βάλτε

  • Model: Nexus 6p
  • Config Back: AutoHdr+ (Simple)
  • Config Front: NoHdr+

 

Τα υπόλοιπα είναι δική σας υπόθεση :)

 

Πρέπει να είμαστε root ή δουλεύει με απλή εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Θες ενεργοποιημένο api2 προφανώς ;)

το αρχείο build.prop στο Νοτε 3 δεν αναφέρει καθόλου την γραμμή "persist.camera.HAL3.enabled" και αν την προσθέσεις με το χέρι το τηλ. δεν ξεκινά!

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς γιατί δεν μπορώ να περάσω την χρεωστική μου στο winbank wallet?

Συνέχεια βγάζει αυτό το μνμ.

Έχω Πειραιώς. bc0a4d59d89eb7585fef27a7695b0d26.jpg

 

May the mi note 3 force be with you

Το κατάφερες η όχι ακόμη;; γιατί και εγώ με Πειραιώς είμαι κομπλέ και κάνω κανονικά πληρωμές με nfc

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερες η όχι ακόμη;; γιατί και εγώ με Πειραιώς είμαι κομπλέ και κάνω κανονικά πληρωμές με nfc

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως τα κατάφερα και την έχω περάσει, αγορά δεν έχω κάνει ακόμη, αλλά νομίζω δεν θα έχω πρόβλημα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

το αρχείο build.prop στο Νοτε 3 δεν αναφέρει καθόλου την γραμμή "persist.camera.HAL3.enabled" και αν την προσθέσεις με το χέρι το τηλ. δεν ξεκινά!

 

Είσαι ο πρώτος από τον οποίο το διαβάζω. Μέχρι και την έκδοση 8.2.1 (developers eu) που έχω εγώ δουλεύει χωρίς προβλήματα.

Ειδικά το να μην μπουτάρει μου φαίνεται πολύ περίεργο.

 

Μήπως πείραξες και κάτι άλλο (πχ permissions); Το έκανες ακολουθώντας τον οδηγό μου; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462218

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή την θήκη, πολύ ωραία εμφανισιακά αλλά τελικά δεν μου φαίνεται και τόσο βολική,το κάνει λίγο τούβλο το κινητό.de59e7f7a7f5bfee08e0e1bdeb0a62aa.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο πρώτος από τον οποίο το διαβάζω. Μέχρι και την έκδοση 8.2.1 (developers eu) που έχω εγώ δουλεύει χωρίς προβλήματα.

Ειδικά το να μην μπουτάρει μου φαίνεται πολύ περίεργο.

 

Μήπως πείραξες και κάτι άλλο (πχ permissions); Το έκανες ακολουθώντας τον οδηγό μου; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462218

Δυστυχώς έτσι είναι είμαι βέβαια με Stable EU V9.2.2.0 δεν το εχω root το τηλ. αλλά παίρνω το αρχείο build.prop με τον file manager του TWRP και το επεξεργάζομαι με τον Pluma editor σε Linux και μετά το ξαναρίχνω στην θέση του πάντως δεν την έχει την γραμμή καθόλου!

Θέμα με τα permision δεν εχει καθώς όταν του αφαιρώ την γραμμή αμέσως μπουτάρει κανονικά άρα δεν πειράζει τα permision o file manager του TWRP.

Αλώστε πολλές φορές εχω πειράξει build.prop σε αλλά τηλ. με αυτόν τον τρόπο και ειδικά σε Samsung J5, J7 που χακαρα το κολο KnoxBloat ...

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι είμαι βέβαια με Stable EU V9.2.2.0 δεν το εχω root το τηλ. αλλά παίρνω το αρχείο build.prop με τον file manager του TWRP και το επεξεργάζομαι με τον Pluma editor σε Linux και μετά το ξαναρίχνω στην θέση του πάντως δεν την έχει την γραμμή καθόλου!

Θέμα με τα permision δεν εχει καθώς όταν του αφαιρώ την γραμμή αμέσως μπουτάρει κανονικά άρα δεν πειράζει τα permision o file manager του TWRP.

Αλώστε πολλές φορές εχω πειράξει build.prop σε αλλά τηλ. με αυτόν τον τρόπο και ειδικά σε Samsung J5, J7 που χακαρα το κολο KnoxBloat ...

 

Σίγουρα κάτι γίνεται λάθος αφού αν το πειράξεις μέσω root (πχ με τον οδηγό που χω γράψει) δεν έχει θέμα.

Δυστυχώς δεν το χω δοκιμάσει με αυτό το τρόπο οπότε δεν μπορω να σε βοηθήσω.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι η ίδια η ενεργοποίηση του api2 δεν μπορεί να σε οδηγήσει σε bootloop. Άντε να κράσαρε η κάμερα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμενη συσκευή θα ήθελα την γνώμη σας αν αξίζει να προχωρήσω στην αγορά της η να πάω στο mi6 ( αναφέρω το μι6 γτ σαφώς είναι καλύτερο σε σπεκς αλλά αυτά που έχω ακούσει για την μπροστινή κάμερα του με προβληματίζει)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε θέμα με τις ειδοποιήσεις;Πολλές φορές δεν μου έρχονται κυρίως από whatsapp και sofascore.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε θέμα με τις ειδοποιήσεις;Πολλές φορές δεν μου έρχονται κυρίως από whatsapp και sofascore.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε τα ανάλογα δικαιώματα στην κάθε εφαρμογή αν δεν το έχεις κάνεις ήδη, και μετά ρυθμίσεις/άδειες/αυτόματη έναρξη... Επιλέγεις αυτές που θέλεις να παίρνεις τις ειδοποιήσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δώσε τα ανάλογα δικαιώματα στην κάθε εφαρμογή αν δεν το έχεις κάνεις ήδη, και μετά ρυθμίσεις/άδειες/αυτόματη έναρξη... Επιλέγεις αυτές που θέλεις να παίρνεις τις ειδοποιήσεις.
Ευχαριστώ πολύ, το δεύτερο δεν το είχα κάνει.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...