Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως αναφέρω στο post την αίτηση για ξεκλείδωμα την κάνεις μέσα από το κινητό από τις ρυθμίσεις. Την έκανα την πέμπτη το βράδυ και χθες το βράδυ που μπήκα στο mi unlock μου έλεγε πως θελω ακόμα 50 ώρες. Πέρυσι με το mi4c την αίτηση την έκανα από τον υπολογιστή, για αυτό και παραξενεύτηκα.Για αυτό τον λόγο προσπάθησα να κάνω αίτηση και μέσω υπολογιστή προχθές αλλά με έβγαζε συνέχεια στη σελίδα με το κατέβασμα του προγράμματος. Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Βρήκα και αυτο το site που βλέπω οτι παραγγέλνει κόσμος.

https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-note-3-64gb-4g-dual-sim-jet-black-english-only-cn-ver..html

Τιμη άκρως δελεαστική. Τους έχω ρωτήσει απο που στέλνουν. Απλα κοιτάω οτι λέει cn version. Λογικά εννοούν οτι θα έχει την china rom οπότε περνάμε global κανονικά ε?

Το συγκεκριμένο μαγαζί το στελνει απο Ευρώπη; Δηλαδή στανταρ δεν πληρωνεις τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο μαγαζί το στελνει απο Ευρώπη; Δηλαδή στανταρ δεν πληρωνεις τελωνείο?

 

Έτσι λέει. Έχω δει αναφορές από χρήστες εδώ στο φόρουμ που έχουν πάρει. Αλλά για κάποιο λόγο επειδή τους έχω ρωτήσει 2 μέρες αλλά δεν έχω πάρει απάντηση κατέληξα και το παρήγγειλα από το honorbuy. Λίγο πιο ακριβά αλλά θεωρητικά μέχρι το τέλος της βδομάδας θα το έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την αιτηση την κανεις και ας μην εχεις το κινητο απλως να δωσεις ενα αριθμο τηλεφονου για να ερθουν τα μηνυματα

για επιβεβαιωση .και μπορεις να ξεκλειδωσεις ενα κινητο το μηνα

Απο το eglobal δεν περναει τελωνειο και παραλαμβανεις η με acs η γενικη ταχυδρ

Edited by makisfz
Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλείδωμα BL αν θυμάμαι καλά, χρειάζεται να του περάσουμε official dev rom?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε από Ελλάδα θα έχει international global με ελληνικά κανονικά;
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλείδωμα BL αν θυμάμαι καλά, χρειάζεται να του περάσουμε official dev rom?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απο οτι ξέρω η dev κινεζικη εχει περισσοτερες πιθανοτητες για ξεκλειδωμα με την πρωτη

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξέρω η dev κινεζικη εχει περισσοτερες πιθανοτητες για ξεκλειδωμα με την πρωτη
Ναι απλά δοκίμασα και με την τελευταία global που έχω και δεν τα κατάφερα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι το note 3 θέλει αλλαγή ip από ελληνική σε κινεζική για να ξεκλειδωσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις όταν θα πάμε μετα τις 72 ωρες και θα ανοιξουμε το miunlock θα χρησιμοποιησουμε vpn tool για την αλλαγη στην IP στον υπολογιστη;
Link to comment
Share on other sites

Πριν από τις 72 ώρες όταν θα πας να βάλεις στο miunlock status το mi account για επιβεβαίωση αν δεν έχεις κινεζική ip δεν τον παιρνει βγάζει error

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν έχεις πρόβλημα μετά από 26 θα ξεκλειδώσεις. Πριν μια εβδομάδα που ξεκλείδωσα ένα με China dev έπρεπε να αλλάξω ip. Μπορεί να άλλαξε κάτι και τώρα να μην θέλει. Με πια ρομ εισαι

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνο ψυχαναγκαστικος που θέλει να αλλάξει το όνομα του θέματος forum από '' xiaomi mi note 3 "σε" Xiaomi Mi Note 3"???

 

Ίσως το καλύτερο ποστ σε αυτό το θέμα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρουμε από Ελλάδα θα έχει international global με ελληνικά κανονικά;

 

Κάνεις που να γνωρίζει ;

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από κατάστημα που τα προμηθεύεται απο την infoquest έχει την global stable με ελληνικά. Από το σκρουτς μπορεί να έχει China Rom που δεν έχει ελληνικα. Το καλύτερο μίλησε με το κατάστημα αν έχει global η china

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Το mi note 3 δεν το φέρνει η infoquest τουλάχιστον ακόμη...

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Απο Honorbuy λεω να το παρω γιατι βαριεμαι να περιμενω απο Κινα, με τι rom ερχεται απο honor????

 

Official global rom αναφέρει. Θα αποδειχθεί σύντομα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα μολις απο Banggood 265e. Καλη τιμούλα, τίμια.

 

Και τζαμι nillkin:

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

Το τσιμπησα μολις απο Banggood 265e. Καλη τιμούλα, τίμια.

 

Και τζαμι nillkin:

Το ήθελα και εγώ το Nilkin αλλά αν παρατήρησες λείπει μια τρύπα στο τζάμι..

Αυτή της σελφοκάμερας..

Πες μας πων ειναι οταν το παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρηγγειλα μια Nillkin θηκουλα, την κλασσική που αφήνει κενά πάνω κάτω, αλλά έχει καλό κράτημα και είναι διακριτική.

 

Πολύ δυνατή η αυτονομία του πάντως με την τελευταία global stable. Πολύ θετικό αυτό!

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ξεκλείδωμα του bootloader (είμαι με china stable) σκεφτομαι να βαλω την Aroma dev.Αν μετά θέλω να παω στην global dev ή stable τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούμε να έχουμε global με ξεκλειδωτο bootloader και twrp?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...