Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πωωωωω την περιμένω από Τρίτη...δεν το πρόσεξα πως της λείπει μια τροουυπαα...:p:p;);)
Περιμένουμε εντυπώσεις από το nillkin. Από που το πήρες φίλε μου?

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Από banggood όπως και το τηλέφωνο. 9,77 γιαυρακια...

Γνωρίζει κανείς εάν αγοράσω αυτή την "μάσκα" το κινητό μας, υποστηρίζει VR...

Λέμε τώρα ....εάν το "σηκώνει"...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους με υγεία!

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια!ενδιαφερομαι να το αγορασω. θα ηθελα να μαθω περισσοτερο για το τι παιζει με την b20 εχω βονταφον μενω πατρα.θα εχω θεμα; μου ειπαν μερικα παιδια οτι σε λιγο ολες οι εταιριες θα χρησιμοποιουνε την 800αρα και οτι θα εχω θεμα.μονο εκει κολλαω και δεν το εχω αγορασει ακομα γτ σε ολα τα αλλα πεταει.εσεις τι πιστευεται; ειναι τοσο μεγαλο μειον η ελειψη της 800αρας ; αν μπορειται οσοι το εχετε γραψτε απο κατω που μενετε τι εταιρια εχετε και πως παει με το σημα!!(γραψτε και τη σημα πιανατε με την προηγουμενη συσκευη σας αν εχετε προσεξει διαφορες)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια!ενδιαφερομαι να το αγορασω. θα ηθελα να μαθω περισσοτερο για το τι παιζει με την b20 εχω βονταφον μενω πατρα.θα εχω θεμα; μου ειπαν μερικα παιδια οτι σε λιγο ολες οι εταιριες θα χρησιμοποιουνε την 800αρα και οτι θα εχω θεμα.μονο εκει κολλαω και δεν το εχω αγορασει ακομα γτ σε ολα τα αλλα πεταει.εσεις τι πιστευεται; ειναι τοσο μεγαλο μειον η ελειψη της 800αρας ; αν μπορειται οσοι το εχετε γραψτε απο κατω που μενετε τι εταιρια εχετε και πως παει με το σημα!!(γραψτε και τη σημα πιανατε με την προηγουμενη συσκευη σας αν εχετε προσεξει διαφορες)
Cosmote Αττική κανένα πρόβλημα..

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα καλη χρονια!ενδιαφερομαι να το αγορασω. θα ηθελα να μαθω περισσοτερο για το τι παιζει με την b20 εχω βονταφον μενω πατρα.θα εχω θεμα; μου ειπαν μερικα παιδια οτι σε λιγο ολες οι εταιριες θα χρησιμοποιουνε την 800αρα και οτι θα εχω θεμα.μονο εκει κολλαω και δεν το εχω αγορασει ακομα γτ σε ολα τα αλλα πεταει.εσεις τι πιστευεται; ειναι τοσο μεγαλο μειον η ελειψη της 800αρας ; αν μπορειται οσοι το εχετε γραψτε απο κατω που μενετε τι εταιρια εχετε και πως παει με το σημα!!(γραψτε και τη σημα πιανατε με την προηγουμενη συσκευη σας αν εχετε προσεξει διαφορες)

 

Εχουν οι γονεις μου Vodafone και Wind.Ο ενας εχει xiaomi χωρις την B20 και ο αλλος global version με την Β20.Σε Πιερια και Θεσσαλονικη κανενα θεμα με Vodafone σε γενικες γραμμες.Απλα σε εσωτερικο χωρο,ενα κινητο με B20 ειχε ελαφρως καλυτερο σημαΕιδικα στη Πιερια.Στην Ημαθια απο Βεροια εως Κλειδι χωρις 800αρα δυσκολα.

Στη πολη της Ξανθης,στα στενα εβλεπα οτι εβρισκε 4G με καλο σημα αλλα το εχανε.Αυτο το ειδα στο χιαομι χωρις την b20.Αντιθετα η Wind,χωρις B20 εχεις θεμα και φαινεται σημαντικα η ελλειψη της.

Πριν δεν ειχαν 4G κινητα,αλλα η συγκριση την θεωρω πιο αντικειμενικη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται re-stock απο Banggood τις επομενες μερες λεω να το παρω απο εκει.

 

Ερχεται με τη official global [Global Stable] η εχουν παρεμβει αυτοι και εχουν περασει δικια τους ; (Και πρεπει να κανω flash απο en.miui.com)

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται re-stock απο Banggood τις επομενες μερες λεω να το παρω απο εκει.

 

Ερχεται με τη official global [Global Stable] η εχουν παρεμβει αυτοι και εχουν περασει δικια τους ; (Και πρεπει να κανω flash απο en.miui.com)

Απάντηση από cs( αν ισχύει ή όχι θα δείξει)

Dear customer,

 

We talked on livechat before.

 

For item 1198804,please kindly check the information as follow:

1)is unlocked with unlocked bootloader

yes,it's is unlocked with unlocked bootloader

 

2)has global or cn rom

yes,has global rom

 

3)has google play store

yes,has google play store

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

σκέφτομαι να παραγγείλω και εγώ το κινητό .. αλλα απο banggood βλέπω έχει 900 pre-order .. οποτε δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει το restock ώστε να περισσέψουν..

 

στο gearbest έχει τις επιλογές

Netherlands Registered 15 - 28 business days

Sweden Registered 15 - 28 business days

EU Registered 20 - 30 business days

Azerbaijan Registered(Please provide English address) 15 - 25 business days

Belgium Registered(Please provide your address&city with English characters) 18 - 28 business days

 

για registered mail, ποιες από αυτές δεν πάνε τελωνείο ? και πόσο καιρό κάνουν ?

 

πχ από banggood πάνε μέσω POST NL και κατά μέσω όρο τα έχω στις 10-12 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες βλεπω η διαφορα με τα σκρουτζομαγαζα και με τα κινεζομαγαζα ειναι στα 100 ευρω...αλλα αυτο που με απασχολει ειναι

1) ποσες μερες θα κανει να μου ερθει;(αν παρω ας πουμε απο το bangood και δεν θελω να πληρωσω τελωνειο ποσες μερες;)

2) τι γινετε με την εγγυηση;εχω ακουσει οτι και τα σκρουτζομαγα οτι αμα παθει κατι η συσκευη και αυτοι στην κινα θα το στειλουν και παλι θα περιμενω το ιδιο διαστημα για να μου το φτιαξου νκαι να μου το φερουν ισχυει;

3) να φανταστω οτι ερχεται μονο με αγγλικα και αμα θελω να περασω και τα ελληνικα πρεπει να πειραξω την ρομ;(ειναι δυσκολο αυτο;γτ δεν το εχω ξανακανει)

4)απο οτι καταλβα η 800αρα μπαντα δεν παιζει τοσο πολυ ρολο μεγαλος ντορος για το τιποτα.καπου διαβασα δεν ξερω αν ισχυει οτι η 800αρα πιανει 4γ αλλα πολλες φορες ειναι πιο αργο και απο 3γ .οποτε...

εγω ετσι και αλλιος μενω πατρα και το προβλημα το εντονο ειναι στην επαρχια οποτε κατα 80% δεν θα εχω τοσο μεγαλο θεμα ε; εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Ή άσχετος είναι ή κάτι άλλο ήθελε να πει

 

MI 5 using Tapatalk

 

2. About The System update:All the phones produced in China like the Letv/ ZTE/ Nubia/MEITU and so on ,when we get phones from factory, they only support English and Chinese.So we will open the Box to install the multi-language.if buyer update the system,it will lose multi-language,then cause the phone only support English and Chinese.Therefore,we don't suggest you update the phone system.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά, μια ερώτηση να κάνω κι εγώ μιάς και αποφάσισα να το αγοράσω και να αφήσω στην άκρη το Mi Max μου....led φωτάκι για ειδοποιήσεις έχει;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

2. About The System update:All the phones produced in China like the Letv/ ZTE/ Nubia/MEITU and so on ,when we get phones from factory, they only support English and Chinese.So we will open the Box to install the multi-language.if buyer update the system,it will lose multi-language,then cause the phone only support English and Chinese.Therefore,we don't suggest you update the phone system.

Αρα εχει σκοπό να σου βάλει ''μη official rom''. Στη θέση σου θα του έλεγα να μην το πειράξει καθόλου και αν ήθελα πειράγματα μπορώ να τα κάνω και μόνος μου

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και Καλή Χρονιά. Τελικά από banggood μπορούμε να παραγγείλουμε και να μην περάσει τελωνείο? Με priority direct mail λένε ότι είναι ασφαλές αλλά υπάρχει κάποιος να τι επιβεβαιώσει ή αν υπάρχει κάποιος άλλος seller με ασφάλεια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει, το βρήκα απο κάποιο παλικάρι σφραγισμένο που το έχει πάρει απο gearbest.... Ξέρει κανένας αν έρχεται με ελληνικά ή μόνο αγγλικά έχει βγει;

 

Κι αν έρχεται με σταθερή rom αλλά στα αγγλικά, μπορώ να περάσω με τον updater την global dev που υποστηρίζει λογικά ελληνικά;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει, το βρήκα απο κάποιο παλικάρι σφραγισμένο που το έχει πάρει απο gearbest.... Ξέρει κανένας αν έρχεται με ελληνικά ή μόνο αγγλικά έχει βγει;

 

Κι αν έρχεται με σταθερή rom αλλά στα αγγλικά, μπορώ να περάσω με τον updater την global dev που υποστηρίζει λογικά ελληνικά;

 

Το κινητο αν δεν στο εχει φλασαρει αυτος που το αγορασε απο Gearbest λογικα θα εχει αγγλοκινεζικα.

Εκτος αν το αγορασε με την official global εγγατεστημενη.

Και στις 2 περιπτωσεις κανει ΟΤΑ updates

Ελληνικα θα εχεις μονο με την official global rom οχι με την αγγλοκινεζικη.

Ρωτα αυτον που το αγορασε θα ξερει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει, το βρήκα απο κάποιο παλικάρι σφραγισμένο που το έχει πάρει απο gearbest.... Ξέρει κανένας αν έρχεται με ελληνικά ή μόνο αγγλικά έχει βγει;

 

Κι αν έρχεται με σταθερή rom αλλά στα αγγλικά, μπορώ να περάσω με τον updater την global dev που υποστηρίζει λογικά ελληνικά;

 

Φίλε και εγώ από gearbest το πήρα σφραγισμένο, έρχεται με αγγλοκινεζικη επίσημη με αναβάθμισεις. Εγώ πέρασα global. Θα σου έρθει αναβάθμιση μόλις το ανοίξεις αλλά μην την κάνεις ώστε να περάσεις χωρίς ξεκλείδωμα με το xiaomi tool την global. Εγώ έκανα αναβάθμιση και χρειάστηκε ξεκλείδωμα. υπάρχει οδηγός στο YouTube είναι εύκολο για πέρασμα σε global.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Η xiaomi εδώ και μέρες έχει κάνει release τα kernel sources και ακόμη να βγάλει global developer rom...

 

Επισης λείπουν πράματα από την global stable τα οποία έχει η China stable...

 

Ούτε μια ενημέρωση προς το παρών.....

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ από gearbest το πήρα σφραγισμένο, έρχεται με αγγλοκινεζικη επίσημη με αναβάθμισεις. Εγώ πέρασα global. Θα σου έρθει αναβάθμιση μόλις το ανοίξεις αλλά μην την κάνεις ώστε να περάσεις χωρίς ξεκλείδωμα με το xiaomi tool την global. Εγώ έκανα αναβάθμιση και χρειάστηκε ξεκλείδωμα. υπάρχει οδηγός στο YouTube είναι εύκολο για πέρασμα σε global.

 

Επειδή έκανα και εγώ αναβάθμιση και θέλει ξεκλείδωμα έχουμε τον οδηγό για το ξεκλείδωμα γιατί αυτό που έχω κάνει έως τώρα δεν έχουν πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...