Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως άλλαξε και το σηματακι όταν ανοίγουμε τα δεδομένα. Το έβγαζε 4g και τώρα το έχει H+...για να το δει και άλλος και να μου πει.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως άλλαξε και το σηματακι όταν ανοίγουμε τα δεδομένα. Το έβγαζε 4g και τώρα το έχει H+...για να το δει και άλλος και να μου πει.....

 

Ποίο σήμα? Στη status bar? Αν γράφει h+ δεν είναι 4g οπότε δεν θα έπρεπε να γράφει 4g

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως άλλαξε και το σηματακι όταν ανοίγουμε τα δεδομένα. Το έβγαζε 4g και τώρα το έχει H+...για να το δει και άλλος και να μου πει.....

 

Όχι εμένα γράφει 4g.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστηκα να κάνω καθαρή εγκατάσταση δυστυχώς διότι μου έβγαζε μήνυμα UI has stopped στην εκκίνηση.

 

Άντε πες τις 2 προηγούμενες φορές από 7.1.1 σε 8 και από εκει σε 8.1 είχα επιδιώξει καθαρή εγκατάσταση,τώρα όμως όχι.

 

Αυτό που συμβαίνει κάθε φορά κοινό σε όλες τις αναβαθμίσεις που κάνω ότι χάνω custom recovery.

 

Ακόμα και όταν το περάσω ξανά μέσω pc μετά στην εκκίνηση UI has stopped και επανεκκινεί.

 

Πριν αναβαθμισω είχα κάνει wipe cache όπως και ξανά μετά, αλλά τίποτα πάλι στην εκκίνηση του τηλεφώνου UI has stopped.

 

Τουλάχιστον δεν είχα θέμα με εγκατάσταση twrp blue spark,magisk 16 και Xposed όπου με την μια εγκαταστάθηκαν με την καθαρή εγκατάσταση.

 

Άντε τώρα στήσιμο από αρχή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κριμα Αλεξ και εγω το βαριεμαι το στησιμο, ισως καποιο απο τα overlay να στο εκανε, κανενα θεμα εδω ουτε με αριθμομηχανη ουτε κατι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

κριμα Αλεξ και εγω το βαριεμαι το στησιμο, ισως καποιο απο τα overlay να στο εκανε, κανενα θεμα εδω ουτε με αριθμομηχανη ουτε κατι αλλο.

 

Ωχχχχχ ναι ρε τα ξέχασα να τα αφαιρέσω και είχα μπόλικα εγκατεστημένα.:chair:

 

Την επόμενη φορά να θυμηθώ να τα αφαιρέσω.:p

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την Open Beta 5 με dirty flash.

 

Στην πρώτη προσπάθεια την έπαθα με bootloop αφού είπα να δοκιμάσω χωρίς να κάνω recovery τα overlay.

 

Έκανα restore και αφού αφαίρεσα τα overlay το update έγινε χωρίς προβλήματα.

 

Το calculator λειτουργούσε πριν, λειτουργεί και τώρα και σε εμένα.

 

Προσπάθησα να ξαναπεράσω ένα overlay Κ-Klock να βαλω το ρολόι στο κεντρο, αλλά μπηκε πάλι σε bootloop.

 

Ξέρεις κανεί κανένα καλό app να βάλω το ρολοι στο μέσον της status bar;

Δεν έχω βάλει xposed μονο root

Edited by kostasls

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ την Open Beta 5 με dirty flash.

 

Στην πρώτη προσπάθεια την έπαθα με bootloop αφού είπα να δοκιμάσω χωρίς να κάνω recovery τα overlay.

 

Έκανα restore και αφού αφαίρεσα τα overlay το update έγινε χωρίς προβλήματα.

 

Το calculator λειτουργούσε πριν, λειτουργεί και τώρα και σε εμένα.

 

Προσπάθησα να ξαναπεράσω ένα overlay Κ-Klock να βαλω το ρολόι στο κεντρο, αλλά μπηκε πάλι σε bootloop.

 

Ξέρεις κανεί κανένα καλό app να βάλω το ρολοι στο μέσον της status bar;

Δεν έχω βάλει xposed μονο root

 

Κάποια στιγμή σκέφτηκα να κάνω full restore αλλά δεν μου ήρθε στο μυαλό το overlays αλλιως θα το έκανα και θα είχα αφαιρέσει όλα τα overlays και τότε αυστηρά σε αναβάθμιση θα προχωρούσα.

 

Θα περάσω πρώτα πρώτα το k-klock substratum να δω αν θα έχω θέμα η όχι,πάντως δούλευε άψογα όλο το διάστημα το είχα πριν τη σημερινή φρέσκια εγκατάσταση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξαναγύρισα σε Open Beta 4 με restore. Μου φανηκε ότι μου ψιλολαγγαρε η 5 και επίσης δεν μου λειτουργούσε double tap στο ambient display.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστηκα να κάνω καθαρή εγκατάσταση δυστυχώς διότι μου έβγαζε μήνυμα UI has stopped στην εκκίνηση.

 

Άντε πες τις 2 προηγούμενες φορές από 7.1.1 σε 8 και από εκει σε 8.1 είχα επιδιώξει καθαρή εγκατάσταση,τώρα όμως όχι.

 

Αυτό που συμβαίνει κάθε φορά κοινό σε όλες τις αναβαθμίσεις που κάνω ότι χάνω custom recovery.

 

Ακόμα και όταν το περάσω ξανά μέσω pc μετά στην εκκίνηση UI has stopped και επανεκκινεί.

 

Πριν αναβαθμισω είχα κάνει wipe cache όπως και ξανά μετά, αλλά τίποτα πάλι στην εκκίνηση του τηλεφώνου UI has stopped.

 

Τουλάχιστον δεν είχα θέμα με εγκατάσταση twrp blue spark,magisk 16 και Xposed όπου με την μια εγκαταστάθηκαν με την καθαρή εγκατάσταση.

 

Άντε τώρα στήσιμο από αρχή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Για να μην χάσεις recovery, μετά τη ρομ περνάς ξανά το recovery και μετά το magisk χωρίς reboot, το ένα μετά το αλλο

 

Για το UI has stopped, μήπως είχες επιλογή για centered clock σε κάποιο substratum overlay?

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξαναγύρισα σε Open Beta 4 με restore. Μου φανηκε ότι μου ψιλολαγγαρε η 5 και επίσης δεν μου λειτουργούσε double tap στο ambient display.

 

Είχες δίκιο και εμένα bootloop όταν πήγα να βάλω k-klock overlay.

 

Κρίμα,ψιλό ξενέρωσα τώρα.

 

Μόνο gravity box πλέον η εναλλακτική λύση για ημερομηνία και ώρα στο κέντρο η flat style bar indicator.

 

Εγώ επειδή έχω ElementalX και έτσι έχω αντικαταστήσει το double tap με swipe up και έτσι δεν πρόλαβα καν να δω αν δουλεύει η όχι το double tap στο ξύπνημα οθόνης στο ambient display.

 

Για να μην χάσεις recovery, μετά τη ρομ περνάς ξανά το recovery και μετά το magisk χωρίς reboot, το ένα μετά το αλλο

 

Για το UI has stopped, μήπως είχες επιλογή για centered clock σε κάποιο substratum overlay?

 

Ειχα ναι και αυτό και πολλά επιπλέον overlays.

 

 

Edit: Τελικά έκανα restore στην προηγούμενη έκδοση με το backup που είχα καβάτζα.

 

Και τα gesture navigation μου φάνηκαν σαν να έχασαν την σπιρτάδα και αμεσότητα τους σε σχέση με Beta 4.

 

Επίσης είναι ουσιώδες για εμένα να δουλεύουν απρόσκοπτα όλα τα overlays.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Edit: Τελικά έκανα restore στην προηγούμενη έκδοση με το backup που είχα καβάτζα.

 

Και τα gesture navigation μου φάνηκαν σαν να έχασαν την σπιρτάδα και αμεσότητα τους σε σχέση με Beta 4.

 

Επίσης είναι ουσιώδες για εμένα να δουλεύουν απρόσκοπτα όλα τα overlays.

 

Κι εμένα μου φαίνεται πιο smooth η Beta 4, και ήθελα επίσης κι εγώ να μου δουλεύουν τα overlay. Άσε που είδα στο xda ότι ίσως χάνει και σε μπαταρία.

Έκανα κι ενα backup με Titanium την εφορμογή της κάμερας και την επανέφερα οπότε έχω στην beta 4 την 2.5.27 αντί 2.5.25.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστηκα να κάνω καθαρή εγκατάσταση δυστυχώς διότι μου έβγαζε μήνυμα UI has stopped στην εκκίνηση.

 

Άντε πες τις 2 προηγούμενες φορές από 7.1.1 σε 8 και από εκει σε 8.1 είχα επιδιώξει καθαρή εγκατάσταση,τώρα όμως όχι.

 

Αυτό που συμβαίνει κάθε φορά κοινό σε όλες τις αναβαθμίσεις που κάνω ότι χάνω custom recovery.

 

Ακόμα και όταν το περάσω ξανά μέσω pc μετά στην εκκίνηση UI has stopped και επανεκκινεί.

 

Πριν αναβαθμισω είχα κάνει wipe cache όπως και ξανά μετά, αλλά τίποτα πάλι στην εκκίνηση του τηλεφώνου UI has stopped.

 

Τουλάχιστον δεν είχα θέμα με εγκατάσταση twrp blue spark,magisk 16 και Xposed όπου με την μια εγκαταστάθηκαν με την καθαρή εγκατάσταση.

 

Άντε τώρα στήσιμο από αρχή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τα ίδια και εγώ....

αναγκάστηκα να κάνω εγκατάσταση από την αρχή και πέρασα και τον εξειρετικό Kernel EX! Αν δεν περάσεις κάποιον άλλο kernel (στην δική μου περίπτωση τον EX) υπάρχει μεγάλη κατανάλωση στην μπαταρία στην Beta5! Έτσι το θέμα διορθώθηκε άριστα και η beta είναι πιό στιβαρή version!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στην κάμερα έχουμε με το καινούργιο build?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Οχι η ίδια έκδοση παραμενει.

 

Πάντως εγω ρε παιδια δεν έχω κανένα θέμα απο οσα λετε.

Και πολύ καλο stand by και ολα όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Οχι η ίδια έκδοση παραμενει.

 

Δεν είναι ακριβώς η ίδια, η ΒΕΤΑ 5 έχει 2.5.27 και η ΒΕΤΑ 4 εχει 2.5.25.

 

Βέβαια δεν δοκίμασα να δω αν εχουν καμια σημαντική διαφορά οι δυο.

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο αν δουλεύει η αριθμομηχανή στη beta5 γιατί όταν έβαλα την beta4 δεν άνοιγε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα και εγώ θέμα με την αριθμομηχανή και με την beta5 απλά δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι αναμεσα στο 5t και το lg v30 αν αφησουνε στην ακρη την διαφορα τιμης πιο πισυευετε ειναι πιο αξιοπιστο εμενα με ενδιαφερει κυριως να μην μου βγαλει προβληματα σε βαθος χρονου(βλεπε boot loop στο lg g4). Ποια ειναι η αποψη σας;
Link to comment
Share on other sites

Ενώ πηγαιναν ολα μια χαρά σήμερα ξεκίνησε να έχει stutter αρκετό αλλα και drain με την τελευταία beta. Δοκίμασα wipe cache δεν εφτιαξε και γύρισα σε stable 5.0.4.

Δεν είμαστε για αλλα πειράματα οταν βγει με το καλό η νεα stable αναβαθμιζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ πηγαιναν ολα μια χαρά σήμερα ξεκίνησε να έχει stutter αρκετό αλλα και drain με την τελευταία beta. Δοκίμασα wipe cache δεν εφτιαξε και γύρισα σε stable 5.0.4.

Δεν είμαστε για αλλα πειράματα οταν βγει με το καλό η νεα stable αναβαθμιζουμε.

Θα μπορούσες να επιστρέψεις στην beta 4 και να εχεις ολα τα νεα feature και βραχος σταθερότητας και ομαλότητας 3 εβδομάδες που την έχω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να επιστρέψεις στην beta 4 και να εχεις ολα τα νεα feature και βραχος σταθερότητας και ομαλότητας 3 εβδομάδες που την έχω.
Ναι το ξέρω απλά λεω για σιγουριά να παω στη stable γιατι με κουρασαν τα στησίματα.

Η αλήθεια είναι ότι και στη beta δεν ενθουσίαστηκα με τα νεα features. Μόνο τα έξτρα ρολόγια στην ambient μου άρεσαν.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να επιστρέψεις στην beta 4 και να εχεις ολα τα νεα feature και βραχος σταθερότητας και ομαλότητας 3 εβδομάδες που την έχω.

 

Πραγματικά η Beta 4 είναι απίστευτη και απο σταθερότητα αλλά και μπαταρία! Θα έλεγα καλυτερη και απο stable.

 

Εν τω μεταξυ ενω έλεγα σιγα μην χρησιμοποιήσω τα gestures αλλά ας τα βάλω να δω αν λειτουργουν από περιέργεια, από τότε κόλησα. Δεν μπορώ να με φανταστώ με τα κουμπιά πλέον. Το ωραίο είναι όταν επεξεργάζομαι άλλα κινητά και λόγω συνήθειας κάνω swipe up για να γυρισω home screen ή για να παει πίσω!

 

Open Beta 4 Rocks!

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...