Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω πήρα την ενημέρωση 338 χτες το βράδυ, την έκανε μόνο του. Προς το παρόν όλα καλά φαίνονται. Όταν άνοιγα το messenger μου έβγαζε μια ειδοποίηση ότι είναι πολύ ενεργοβόρα εφαρμογή και δεν μπορώ να την σβήσω. Έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να το κάνω να μην εμφανίζεται καθόλου;

Εμένα γιατί δεν κάνει update στην 338 ?view?usp=drivesdk

Edited by azakan5678
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και χρονια πολλα.Ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερο δυνατο σημειο του κινητου?

 

Η τιμή του; ξέρω γω έχει πολλά καλά στοιχεία. Είναι ενα low bugdet τηλέφωνο με μεγάλη μνήμη, καλή φωτογραφική τουλάχιστον με τον ανταγωνισμό, καλό design και καλή μπαταρία. Εγώ ήρθα από samsung και λάτρεψα το emui. Τώρα μη περιμένεις amoled οθόνες, ασύρματη φόρτιση, camera stabilizer, αδιαβροχοποιηση και άλλα τέτοια. Μιλάμε για τηλέφωνο κάτω των 300€ που κάνει και με το παραπάνω τη δουλειά σου κ όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Αποφάσισα να πειραματιστω με το κινητό , ξεκλειδωσα το bootloader και πέρασα τη ρομ morfuz 3,6 από το xda. Η ρομ είναι ίδια με την επίσημη έχοντας λίγες παραπάνω ρυθμίσεις. Μια από αυτές το περιβόητο GT turbo. Προσωπικη εκτίμηση δεν είδα καμία διαφορά στις επιδόσεις ή στην μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Αποφάσισα να πειραματιστω με το κινητό , ξεκλειδωσα το bootloader και πέρασα τη ρομ morfuz 3,6 από το xda. Η ρομ είναι ίδια με την επίσημη έχοντας λίγες παραπάνω ρυθμίσεις. Μια από αυτές το περιβόητο GT turbo. Προσωπικη εκτίμηση δεν είδα καμία διαφορά στις επιδόσεις ή στην μπαταρία

Επαιξες καποιο παιχνιδι που να υποστηριζει gpu turbo? Οπως το pubg παραδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Επαιξες καποιο παιχνιδι που να υποστηριζει gpu turbo? Οπως το pubg παραδειγμα?

Τι μου έκανες τώρα! Το εγκατεστησα (1,5 gb) και το έπαιξα κανονικά, αν και να πω την αλήθεια δεν ξέρω από παιχνίδια, ωστόσο έπαιζε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.Ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερο δυνατο σημειο του κινητου?

 

Μπαταρια,Σβελταδα.Για τα λεφτα του αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Τι μου έκανες τώρα! Το εγκατεστησα (1,5 gb) και το έπαιξα κανονικά, αν και να πω την αλήθεια δεν ξέρω από παιχνίδια, ωστόσο έπαιζε κανονικά

Χαχαχαχα... Αλλη μια χαρη θελω τοτε. Μπορεις να δεις αν σε αφηνει να διαλεξεις επιλογη HD? Και αν ναι.. Κολλαει πολυ η λιγο??

Ξερω ζηταω πολλα, αλλα θελω να δω αν αξιζει να κατεβασω και εγω τη ρομ που εχεις κατεβασει και εσυ.ευχαριστω αδερφε.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... Αλλη μια χαρη θελω τοτε. Μπορεις να δεις αν σε αφηνει να διαλεξεις επιλογη HD? Και αν ναι.. Κολλαει πολυ η λιγο??

Ξερω ζηταω πολλα, αλλα θελω να δω αν αξιζει να κατεβασω και εγω τη ρομ που εχεις κατεβασει και εσυ.ευχαριστω αδερφε.

Θα σε στεναχωρισω, έβαλα τα γραφικά στο HD και μου έγραψε μήνυμα ότι θα είναι διαθέσιμο για τη συσκευή μου σύντομα. Άρα μην κάνεις τίποτα, δεν αξίζει. Εγώ ήθελα μόνο να είναι ροοτ η ρομ , γιατί δεν μπορώ τις διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στεναχωρισω, έβαλα τα γραφικά στο HD και μου έγραψε μήνυμα ότι θα είναι διαθέσιμο για τη συσκευή μου σύντομα. Άρα μην κάνεις τίποτα, δεν αξίζει. Εγώ ήθελα μόνο να είναι ροοτ η ρομ , γιατί δεν μπορώ τις διαφημίσεις

 

Ευχαριστω για το κοπο σου φιλε. Σιγουρα απαντησες και στα αλλα παιδια εδω περα που ειχαν απορια για το υπερ-υπερ εκτιμημενο gpu turbo. Πισω και απο τα xiaomi των 160€ ειμαστε δηλαδη?!?! Μαλιστα.....

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 338 δεν μου αρέσει και πολύ η μπαταρία. Μπορεί να είναι και ιδέα μου

Και εμενα φιλε μου ,μου φαίνεται να αδειαζει πολυ γρηγορα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα φιλε μου ,μου φαίνεται να αδειαζει πολυ γρηγορα!!!!

 

Ίσως. Αλλά για να λέω κ την αλήθεια 4 μισή ώρες οθόνη την βγάζω. Παρόλο που σε αδράνεια νομίζω κρατάει λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάποια διαφορά στη μπαταρία μετά την αναβάθμιση. Ούτε γενικά φαίνεται να έχει ακόμα κάποια διαφορά στον ένα χρόνο που το έχω.
Link to comment
Share on other sites

Διανέμεται ήδη η RNE-L21 8.0.0.339(C185),

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Google που εκδόθηκαν τον Δεκέμβριο του 2018 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2018/12/.

 

Είναι ενδεικτική για το τι θα περιλαμβάνει η (C432) εκτός και αν κάνουν την έκπληξη.

 

Πληροφοριακά,

Language Code: C185

Region / Country: Middle East Africa Latin America

Country and Language supported: Bahrain, Cyprus, Egypt, Iran, Iraq, Israel, Jordan, Kuwait, Lebanon, Oman, Qatar, Saudi Arabia, Syria, Turkey, United Arab Emirates, Yemen, Arabic, Hebrew, Persian, Turkish

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα κάποια διαφορά στη μπαταρία μετά την αναβάθμιση. Ούτε γενικά φαίνεται να έχει ακόμα κάποια διαφορά στον ένα χρόνο που το έχω.

 

http://imgur.com/XDDKldS

 

Μετά την αναβάθμιση χωρίς επαναφορά ρυθμίσεων ή κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

GPU Turbo υπάρχει από τον Αύγουστό με τις RNE-L21 8.0.0.333(C10) Ρωσία και RNE-L21 8.0.0.333(C461) Ουκρανία,το Σεπτέμβριο με την RNE-L21 8.0.0.334(C185).

 

Έπειτα είμαστε και εμείς (C432) Ευρώπη.

 

Τον Οκτώβριο είχαμε τις RNE-L22 8.0.0.331(C675) Ινδία και RNE-L22 8.0.0.334(C636) Ασία, όπου υπάρχει σαν Huawei Nova 2i (Μαλαισία), Huawei Maimang 6 (Κίνα), Huawei Honor 9i (Ινδία)

 

Να μας θυμίσω και το δελτίο τύπου,

https://consumer.huawei.com/gr/press/news/2018/news-180718/

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εγω, το αγορασα την Black Friday και δηλωνω πολυ ικανοποιημενος απο τη συσκευη. Εχω ομως ενα προβληματακι. Απο τοτε που τελειωσα το σεταρισμα καθε μερα (0χι την ιδια ωρα) μου ερχεται μηνυμα απο cosmote οτι συνδεθηκα στο internet. Εγω ομως εχω απενεργοποιησει και τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας και τις εφαρμογες (εγκατεστημενες και συστηματος) απο τη χρηση δικτυων ανα εφαρμογη. Μηπως μου διαφευγει καποια αλλη ρυθμιση, γνωριζετε κατι γι αυτο ;

Να σημειωθει οτι εγκατεστησα ακριβως τις ιδιες εφαρμογες που ειχα και στο προηγουμενο κινητο μου (Lenovo Vibe P1) στο οποιο δεν ειχα παρομοιο προβλημα. Επισης στο κινητο υπαρχουν δυο sim και οι δυο απο cosmote

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος κι εγω, το αγορασα την Black Friday και δηλωνω πολυ ικανοποιημενος απο τη συσκευη. Εχω ομως ενα προβληματακι. Απο τοτε που τελειωσα το σεταρισμα καθε μερα (0χι την ιδια ωρα) μου ερχεται μηνυμα απο cosmote οτι συνδεθηκα στο internet. Εγω ομως εχω απενεργοποιησει και τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας και τις εφαρμογες (εγκατεστημενες και συστηματος) απο τη χρηση δικτυων ανα εφαρμογη. Μηπως μου διαφευγει καποια αλλη ρυθμιση, γνωριζετε κατι γι αυτο ;

Να σημειωθει οτι εγκατεστησα ακριβως τις ιδιες εφαρμογες που ειχα και στο προηγουμενο κινητο μου (Lenovo Vibe P1) στο οποιο δεν ειχα παρομοιο προβλημα. Επισης στο κινητο υπαρχουν δυο sim και οι δυο απο cosmote

Δοκίμασε να φτιάξεις ένα APN με άκυρα στοιχεία και να το έχεις ενεργό.Ρυθμίσεις ασυρματων και δικτύων-Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας - όνομα σημείου πρόσβασης

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...