Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την επαναφορά και της εγκατάστασης πήγε 20 τα εκατό και τώρα το φορτίζω. Το έβγαλα κατά 67% και τώρα έχει 35% τα πήγε πολύ καλά πάντως με πολύ GPS και Internet

 

Χαίρομαι. Επειδή είναι η δεύτερη φορά που την πατάω με αναβάθμιση και μάλιστα η πρώτη ήταν ένα μήνα μετά την αγορά με πρόβλημα στο Wi-Fi, στην gpu turbo θα πέσει από την αρχή επαναφορά. Μάλιστα την πρώτη φορά που την έπαθα ήμουν έτοιμος ναντο στείλω πίσω και καλά που ειχα μπει στο φόρουμ κ είδα ότι πήρατε ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαίρομαι. Επειδή είναι η δεύτερη φορά που την πατάω με αναβάθμιση και μάλιστα η πρώτη ήταν ένα μήνα μετά την αγορά με πρόβλημα στο Wi-Fi, στην gpu turbo θα πέσει από την αρχή επαναφορά. Μάλιστα την πρώτη φορά που την έπαθα ήμουν έτοιμος ναντο στείλω πίσω και καλά που ειχα μπει στο φόρουμ κ είδα ότι πήρατε ενημέρωση

 

Τόνισα το πολύ GPS και θέλω να δω πως θα πάει σήμερα... και αν θα έχω μπαταρία το βράδυ. Σήμερα ξεκινήσαμε με 100% έχουμε φτάσει στο 82 και γενικά βρέθηκε σε αναμονή γι κανένα 2 ωρο άρα είμαστε οκ

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση... Υπάρχει κάποιος εδώ που εκτός κάτοχος του κινητού να είναι και κάτοχος ρολογιού garmin fenix 5???

Ρωτάω γιατί μετά την αναβάθμιση σε ορεο δεν μου κραταει την σύνδεση του ρολογιού με το τηλέφωνο μέσω Bluetooth. Ανοίγω την εφαρμογή συνδέεται στο ρολόι αλλά μόλις κλείσω την καρτέλα απ το παρασκήνιο κ σβήσει η οθόνη χάνεται και η σύνδεση.

Κάτι παίζει στις ρυθμίσεις - μπαταρία - εκκίνηση αλλά δεν μπορώ να βρω τον συνδυασμό... Καμια ιδέα κανείς;;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση... Υπάρχει κάποιος εδώ που εκτός κάτοχος του κινητού να είναι και κάτοχος ρολογιού garmin fenix 5???

Ρωτάω γιατί μετά την αναβάθμιση σε ορεο δεν μου κραταει την σύνδεση του ρολογιού με το τηλέφωνο μέσω Bluetooth. Ανοίγω την εφαρμογή συνδέεται στο ρολόι αλλά μόλις κλείσω την καρτέλα απ το παρασκήνιο κ σβήσει η οθόνη χάνεται και η σύνδεση.

Κάτι παίζει στις ρυθμίσεις - μπαταρία - εκκίνηση αλλά δεν μπορώ να βρω τον συνδυασμό... Καμια ιδέα κανείς;;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι (ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Παραβλεψη βελτιστοποιησεων->Πατας στο βελακι διπλα απο το επιτρεπεται και επιλεγεις "Ολες οι εφαρμογες"->Πατας στην εφαρμογη και επιλεγεις "Αποδοχη"

 

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση->Πατας στη εφαρμογη ωστε να γυρισει σε "Μη αυτοματη διαχειριση" και επιλεγεις να ειναι ενεργα και οι 3 επιλογες (Αυτοματη εκκινηση,Δευτερευουσα εκκινηση,Εκτελεση στο παρασκηνιο)

 

Ανοιγεις την εφαρμογη την κανεις minimize, ανοιγεις την λιστα με τις εφαρμογες που τρεχουν και πατας στο λουκετο (διπλα απο το X) στην εφαρμογη σου

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση να κάνω.

Γιατί κάνετε επαναφορά όταν γίνεται αναβάθμιση?

 

Για να καθαριστεί το κινητό από περιττές εγκαταστάσεις... Πχ η εφαρμογή γιορτές μετά απο τρεις αναβάθμιση δεν δουλεύει τώρα δουλεύει σωστά.. Είναι ίδια ερώτηση γιατί κανείς φορματ

Link to comment
Share on other sites

Όταν το γυρίζω ανάποδα η δεξιά πλευρά του πάνω έργα κάτω σαν μια γραμμή έχει αλλοιωθεί το χρώμα του λίγο ξεθωριασε

Πάντα ήταν σε θήκη...

Το έχω σε μπλε

Link to comment
Share on other sites

Και τι χάνω όταν κάνω επαναφορά?

Εικόνες, μουσική, προγράμματα τα χάνω?

Γενικά τα πάντα αλλά κανείς back up τις εφαρμογές και ότι έχεις κατεβάσει και τις επαφές και τα δίκτυα που έχεις μπει τα κρατάει η Google.. Άμα έχεις καταχωρημένο το Gmail.. Άρα τα μην χάνονται εκτός αν κατεβάσεις μια εφαρμογή που τα κάνει όλα back up..

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Κατω στο γραναζι (ρυθμισεις)->Ειδικη προσβαση->Παραβλεψη βελτιστοποιησεων->Πατας στο βελακι διπλα απο το επιτρεπεται και επιλεγεις "Ολες οι εφαρμογες"->Πατας στην εφαρμογη και επιλεγεις "Αποδοχη"

 

Ρυθμισεις->Μπαταρια->Εκκινηση->Πατας στη εφαρμογη ωστε να γυρισει σε "Μη αυτοματη διαχειριση" και επιλεγεις να ειναι ενεργα και οι 3 επιλογες (Αυτοματη εκκινηση,Δευτερευουσα εκκινηση,Εκτελεση στο παρασκηνιο)

 

Ανοιγεις την εφαρμογη την κανεις minimize, ανοιγεις την λιστα με τις εφαρμογες που τρεχουν και πατας στο λουκετο (διπλα απο το X) στην εφαρμογη σου

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το πρώτο κομμάτι δεν το ήξερα καθόλου!! Το δεύτερο έτσι το είχα!! Τώρα το τρίτο δεν γίνεται να το παρακαμψουμε;; δλδ να μην είναι κλειδωμένη η εφαρμογή που θα τρέχει από πίσω στις καρτέλες;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό με το χρώμα ξεθωριασε

Από πάνω ως κάτω στο μήκος σαν μια γραμμή

Και φυσικά μου την έδωσε

Από την στιγμή που ήταν πάντα σε θήκη

 

Ίσως η σιλικόνη θήκη με την θερμοκρασία.

Αλλά το είχα και σε άλλες σαν βιβλίο θήκη

Τις άλλαζα τακτικά

 

Πολύ μεγάλο αρνητικό αυτό

 

Δεν θα ήθελα να γυρίσω στα παλιά που έλεγα κινέζικα είναι κ κάπου θα δεις τις ατέλειες

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω τώρα για τις βαφές αλουμινίου βλέπω ότι,

"Γενικά, οι βασικές μαύρες βαφές διαμορφώνονται για να δώσουν επαρκή προστασία, αλλά συγκεκριμένα χρώματα, όπως τυρκουάζ ή ροζ, μπορεί να μην παρέχουν ίση προστασία από το φως, τη θερμότητα και τα χημικά."

Είναι πιο ευαίσθητες...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Το πρώτο κομμάτι δεν το ήξερα καθόλου!! Το δεύτερο έτσι το είχα!! Τώρα το τρίτο δεν γίνεται να το παρακαμψουμε;; δλδ να μην είναι κλειδωμένη η εφαρμογή που θα τρέχει από πίσω στις καρτέλες;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να το δοκιμάσεις αλλά από την στιγμή που αν κλείσεις την εφαρμογή από τις πρόσφατες χάνεται η σύνδεση δεν νομίζω να μπορείς να το αποφύγεις. Την κλειδώνεις ώστε να μην την κλείσεις κατά λάθος.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι κρατάει τα δίκτυα που έχεις μπει!!! Αυτά συνήθως τα χάνω...

 

γενικα τα κραταει

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά αυτό με το χρώμα ξεθωριασε

Από πάνω ως κάτω στο μήκος σαν μια γραμμή

Και φυσικά μου την έδωσε

Από την στιγμή που ήταν πάντα σε θήκη

 

Ίσως η σιλικόνη θήκη με την θερμοκρασία.

Αλλά το είχα και σε άλλες σαν βιβλίο θήκη

Τις άλλαζα τακτικά

 

Πολύ μεγάλο αρνητικό αυτό

 

Δεν θα ήθελα να γυρίσω στα παλιά που έλεγα κινέζικα είναι κ κάπου θα δεις τις ατέλειες

 

η δικια μου διαφανη θηκη και εχω αλλαξει τρεις δεν ειδα καποιο ξεθωριασμα ....μην το βαζεις στον ηλιο δεν κανει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν ποτέ στον ήλιο

Ίσως βάφτηκε από καφέ θήκη χνουδωτη που το είχα να έβγαλε χρώμα ίσως με τον καιρό φύγει δεν διακινδυνευω να το πειράξω αν είναι χρώμα από την θήκη θα φύγει με τον καιρό θα ενημερώσω

 

Γιατί το μπλε μου άρεσε και σκοπεύω κατά την άνοιξη το Matte 20 lite

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν ποτέ στον ήλιο

Ίσως βάφτηκε από καφέ θήκη χνουδωτη που το είχα να έβγαλε χρώμα ίσως με τον καιρό φύγει δεν διακινδυνευω να το πειράξω αν είναι χρώμα από την θήκη θα φύγει με τον καιρό θα ενημερώσω

 

Γιατί το μπλε μου άρεσε και σκοπεύω κατά την άνοιξη το Matte 20 lite

 

Η θήκη θα έβγαλε χρώμα το έχω προσέξει από τον ήλιο

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θέλω να πιστεύω γιατί ήταν η εσωτερική επένδυση χνουδωτη καφέ

Και αυτό το ξεθώριασμα είναι κάτι σαν καφέ

Δεν το πειράζω με κάτι να το βγάλω θα φύγει με τον καιρό

Κρίμα αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Και τι χάνω όταν κάνω επαναφορά?

Εικόνες, μουσική, προγράμματα τα χάνω?

 

Αν τα έχεις αποθηκευμένα στο κινητό ναι. Εγώ π.χ έχω μια micro sd και τα έχω όλα μέσα. Επίσης κάνω αντίγραφο μεντην εφαρμογή της huawei. Οπότε όταν κάνεις επαναφορά μετα τα επαναφέρεις και χρειαζεταινα αλλάξεις μόνο μερικά χαζά πραγματάκια όπως κωδικοί wifi η στοιχεία σε εφαρμογές τράπεζας κ τέτοια. Επίσης στην εφαρμογή μπορείς να κάνεις διαχείριση τα αντίγραφα που έχεις και διαχειριζεσαι, έως και διαγραφή αντιγράφων

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά αυτό με το χρώμα ξεθωριασε

Από πάνω ως κάτω στο μήκος σαν μια γραμμή

Και φυσικά μου την έδωσε

Από την στιγμή που ήταν πάντα σε θήκη

 

Ίσως η σιλικόνη θήκη με την θερμοκρασία.

Αλλά το είχα και σε άλλες σαν βιβλίο θήκη

Τις άλλαζα τακτικά

 

Πολύ μεγάλο αρνητικό αυτό

 

Δεν θα ήθελα να γυρίσω στα παλιά που έλεγα κινέζικα είναι κ κάπου θα δεις τις ατέλειες

 

Το mate 20 lite με το γυαλί ξεπερνά τα προβλήματα τέτοιου τύπου. Υο ειφα χτες υπέροχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος έχει πρόβλημα με μπαταρία λόγω αναβάθμισης, γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το reset αλλά σε nougat?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος έχει πρόβλημα με μπαταρία λόγω αναβάθμισης, γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το reset αλλά σε nougat?

Μόνο μέσω flashboot ψαξτο λίγο στο xda.. Αλλά θα πρότεινα να κάνει πρώτα μια επαναφορά εργοστασιακων μήπως στρώσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένας φίλος έχει πρόβλημα με μπαταρία λόγω αναβάθμισης, γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το reset αλλά σε nougat?

 

Και μεις είχαμε πρόβλημα με την αναβάθμιση, αν διαβάσεις τα μηνύματα μας. Σε μας προσωπικά έστρωσε με επαναφορά. Για να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία δεν παίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αναβάθμιση εχτές το βράδυ. Το φορτίσα 100% και το πρωί ήταν στο 92%..... Απαράδεκτο.

Να κάνω επαναφορά θα στρώση η τσάμπα....?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...