Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναρωτιεμαι με το review του gsmarena...

 

Το άρθρο είναι καταρχήν αρνητικό στο ότι η συσκευή δεν έπρεπε να έχει όνομα από τη σειρά Mate. Συγκεκριμένα όμως δεν αναφέρει σοβαρά μειονεκτήματα.

 

Πάντως εγώ δεν το επέλεξα για το όνομα Μate αλλά γιατί στην τιμή που το πήρα δεν υπήρχε άλλο κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το κινητο που κυκλοφορει στα καταστηματα του best price παιζει να εχουν καποιο θεμα με μπαντες 4g ή κατι παρομοιο? αν ειναι παραεισαγωγη το καλυπτει η τοπικη αντιπροσωπεια?
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις αν εχει την β20 (800) μπάντα;;

Φυσικα και εχει τη μπαντα. Επισης να πω πως η huawei δεν εχει καμια σχεση με τη xiaomi, με την εννοια οτι οι συσκευες τις καλυπτονται ολες απο την εγγυηση εδω στην ελλαδα σε αντιθεση με τη xiaomi που υποστηριζει μονο αυτες που ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας. Γι αυτο και τα μαγαζια που κανουν παραεισαγωγη δινουν εκεινα εγηυηση και οχι επισημης αντιπροσ. π. χ. Το note 3 της xiaomi αν δεν κανω λαθος διορθωστε με δεν εισαγεται επισημα και φυσικα δεν υποστηριζει την εν λογω μπαντα. Με τη huawei δεν υπαρχουν τετοια θεματα με καμια συσκευη και φυσικα ουτε με την mate 10 lite.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο που κυκλοφορει στα καταστηματα του best price παιζει να εχουν καποιο θεμα με μπαντες 4g ή κατι παρομοιο? αν ειναι παραεισαγωγη το καλυπτει η τοπικη αντιπροσωπεια?

 

best price η skoytz αμα γραφουν eu σημαινει οτι καλυπτονται απο ευρωπαικη εγγυηση..αρα και Ελληνικη .

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι με το review του gsmarena για το κινητο.... Πραγματικα δοκιμασανε το ιδιο τηλέφωνο με αυτο εδω που χρησιμοποιω καθημερινα και του πινω το αιμα εδω και 4 μηνες; Τι θαψιμο ειναι αυτο.... Γενικα εμπιστευομαι το site αυτο αλλα μετα απο αυτο το review θα διατηρω τις επιφυλαξεις μου... Ειμαι χρηστης smartphone απο τοτε που βγηκε το πρωτο κινητο siemens που επαιζε mp3 εως σημερα, εχοντας χρησιμοποιησει και αγορασει τα καλυτερα.... Απο τα πανακριβα νοκια με symbian, siemens, sony ericsson σειρα p, iphone 3gs - 4s - 5s, samsung s4-note 3-note 4...... Και ειναι η πρωτη φορα που πηρα mid range κινητο... Και το καλυτερο ολων ειναι οτι ειμαι και υπερευχαριστημενος.... Το κινητο τα σπαει σε ολα...Δεν μου εχει κολλησει ποτε!!!! Η μπαταρια μου κραταει δυο μερες και με την ιδια χρηση αλλα δεν μου εβγαζαν ουτε μερα.... Και καθε μερα το χρησιμοποιώ για να στριμαρω αρχεια word pdf excel στο lan της δουλειας μου, να παρω να στειλω e mail, να σερφαρω, ειναι συνδεδεμενο στο bluetooth του, το ακουστικο και το fenix μου μονιμα, viber, whats up, το προγραμμα της yamaha για τον ενισχυτη μου, ημερολογια, garmin connect, insight, μονο παιχνιδια δεν παιζω και facebook που δεν ασχολουμε... Εχω βρει απειρως χρησιμο το γεγονος που μου δειχνει μετρητη για τη μπαταρια του bluetooth ακουστικου μου κατι που δεν κανει καμια εταιρία, το γεγονος που εχω μετρητη δεδομενων ειτε ειμαι wifi ειτε 4g. Μια διαχειρηση ραμ εξαιτερικη εχω τα παντα ανοιχτα και διαθεσιμα ανα πασα στιγμη συν καμια δεκαρια καρτελες στο chrome ανοιχτες. Ανοιγω μεγαλα αρχεια pdf και word στο λεπτο και δουλευω μ αυτα ανετοτατα.... Ε τι αλλο να θελει κανεις απο ενα τηλ; Και το λαμπακι των ειδοποιησεων που το ειχα στα note και αυτο το εχει και λειτουργει αψογα.... Και ολα αυτα σε μια τιμη που δεν υπαρχει σε κανενα κινητό μ αυτα τα χαρακτηριστικα....

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Το κινητό δεν παίζεται τους δύο μήνες που το εχω. Απλά τα τσακάλια αποφάσισαν για επαγγελματικόυς λόγους να θάψουν το κινητό, μάλλον δεν τα σκάει η Huawei για ωραία σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Kαλγσπερα...huawei mate 10 lite ή samsung a8 2018...Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 αλλά θέλω την γνώμη κάποιου που ξέρει ?
Πιο ολοκληρωμένο το Α8 και με πιο σύγχρονα χαρακτηριστικά, αλλά.... Πιο ακριβό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Νεος χρηστης του κινητου και ψαχνω να βρω τροπο να ενεργοποιησω τους αισθητηρες για θηκη τυπου book αλλα δεν βρηκα κατι. Υπαρχει τροπος;
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω με 350€ . Σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κάτι καλύτερο ?

 

φιλε δεν ξερω απο που θελεις να αγορασεις αλλα το τηλεφωνο παιζει πλεον στα 250€

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να ρυθμίσουμε πια ημέρα του μήνα να κάνει την ανανέωση των δεδομένων του προγράμματος μας;;;

 

Δεν έχω βρει τέτοια ρύθμιση....

Δυστηχώς πρέπει να περιμένεις να φτάσει ημερολογιακά η μέρα που ξέρεις ότι κλείνει ο κύκλος σου και να μηδενίσεις τον μετρητή...( πας στο μολυβάλι που υπάρχει δίπλα στα data που χρησιμοποιούνται...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω βοήθεια!! Προσπαθώ να το συνδέσω με Bluetooth με άλλη συσκευή ή με το σύστημα ανοιχτής ακρόασης του αυτοκινήτου και δεν γίνεται τίποτα!! Λήψη αρχείου από άλλο κινητό κάνει, αποστολή δεν κάνει γιατί δεν βρίσκει την άλλη συσκευή (Α5 2016 που είναι ορατή και αυτή). Στις ρυθμίσεις έχω βάλει: ''ορατή και να μην έχει χρονικό όριο που θα φαίνεται στις άλλες συσκευές. Ψάχνει, ψάχνει και τίποτα! Στο τέλος βγάζει μήνυμα που λέει: ''Δεν είναι δυνατή η σύζευξη με τη συσκευή Galaxy Α5 (2016) λόγω εσφαλμένου αριθμού PIN ή κλειδιού πρόσβασης''. Το ίδιο μήνυμα και στο αυτοκίνητο (Το Α5 δούλευε κανονικά από την πρώτη στιγμή)! Κάνω κάτι λάθος ή έχει θέμα το τηλέφωνο? Εχει συμβεί παρόμοιο σχέδιο σε άλλον? Ευχαριστώ πολύ! Edited by jimP
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει τέτοια ρύθμιση....

Δυστηχώς πρέπει να περιμένεις να φτάσει ημερολογιακά η μέρα που ξέρεις ότι κλείνει ο κύκλος σου και να μηδενίσεις τον μετρητή...( πας στο μολυβάλι που υπάρχει δίπλα στα data που χρησιμοποιούνται...)

 

Ευχαριστώ!! Μάλλον αυτή είναι η λύση. Κρίμα γιατί στο xiaomi που είχα πριν τις είχε αυτές τις ρυθμίσεις και μερικές ακόμα που βόλευαν πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ακριβό για tempered glass......

Μπορείς να ανεβάσει μια φωτογραφία να δούμε πως κάθεται στο τηλέφωνο; Κάνει κούρμπα στις άκρες και πιάνει όλη την οθόνη ή τελειώνει πριν την κυρτότητα της οθόνης και αφήνει κενό γύρω γύρω;;

 

Δυστυχώς προσπαθω αλλα δεν μπορω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. .huawei mate 10 lite με 250 € ή samsung a8 2018 με 350€...? Ποιο έχει ποιο καλή camera ? Όχι στα χαρτιά. ..Στο μάτι ..Επίσης η οθόνη του mate 10 lite είναι ποκυ σκοτεινή ή μου φαίνεται. ? Είναι κάποια ρύθμιση ή έτσι είναι ?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να ρυθμίσουμε πια ημέρα του μήνα να κάνει την ανανέωση των δεδομένων του προγράμματος μας;;;

 

Ευτυχώς μετά την τελευταία φορητότητα είμαι σε κύκλο χρεώσεων κάθε 1η του μήνα όποτε ταιριάζει με τη λειτουργία του τηλεφώνου αν και τώρα πια το διαθέσιμο υπόλοιπο μπορώ να το παρακολουθώ με την εφαρμογή της εταιρίας κινητής.

 

Παρόλα αυτά στο τηλέφωνο έχω ορίσει το μηνιαίο και ημερήσιο όριο δεδομένων και κάνω διορθώσεις στα δεδομένα που χρησιμοποιούνται όποτε χρειάζεται για να βλέπω το σωστό υπόλοιπο δεδομένων.

 

Θα έπρεπε να μπορείς να ορίσεις ημερομηνία, είναι έλλειψη του λειτουργικού της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς μετά την τελευταία φορητότητα είμαι σε κύκλο χρεώσεων κάθε 1η του μήνα όποτε ταιριάζει με τη λειτουργία του τηλεφώνου αν και τώρα πια το διαθέσιμο υπόλοιπο μπορώ να το παρακολουθώ με την εφαρμογή της εταιρίας κινητής.

 

Παρόλα αυτά στο τηλέφωνο έχω ορίσει το μηνιαίο και ημερήσιο όριο δεδομένων και κάνω διορθώσεις στα δεδομένα που χρησιμοποιούνται όποτε χρειάζεται για να βλέπω το σωστό υπόλοιπο δεδομένων.

 

Θα έπρεπε να μπορείς να ορίσεις ημερομηνία, είναι έλλειψη του λειτουργικού της συσκευής.

 

Η αλήθεια είναι ότι έχει κάποιες ελλείψεις λειτουργικού που κάνουν την ζωή ευκολότερη....

Αυτό με το data reset, το tap tap για ξεκλείδωμα της οθόνης, το eye detection για να μένει αναμμένη η οθόνη όταν διαβάζεις κάτι και να μην σβήνει...

Αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή την ζωή.....

Θα χαρούμε βέβαια αν σε μια μελλοντική αναβάθμιση δώσει κάποια από αυτά η Huawei....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Νεος χρηστης του κινητου και ψαχνω να βρω τροπο να ενεργοποιησω τους αισθητηρες για θηκη τυπου book αλλα δεν βρηκα κατι. Υπαρχει τροπος;

 

Καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε την διαδρομή: Ρυθμίσεις—>Έξυπνη βοήθεια—>Έξυπνο κάλυμμα. :)
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα;;;

αν πηρες καμια ωραια θηκη για ανεβασε φωτογραφιες...για να παρουμε ιδεες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω βοήθεια!! Προσπαθώ να το συνδέσω με Bluetooth με άλλη συσκευή ή με το σύστημα ανοιχτής ακρόασης του αυτοκινήτου και δεν γίνεται τίποτα!! Λήψη αρχείου από άλλο κινητό κάνει, αποστολή δεν κάνει γιατί δεν βρίσκει την άλλη συσκευή (Α5 2016 που είναι ορατή και αυτή). Στις ρυθμίσεις έχω βάλει: ''ορατή και να μην έχει χρονικό όριο που θα φαίνεται στις άλλες συσκευές. Ψάχνει, ψάχνει και τίποτα! Στο τέλος βγάζει μήνυμα που λέει: ''Δεν είναι δυνατή η σύζευξη με τη συσκευή Galaxy Α5 (2016) λόγω εσφαλμένου αριθμού PIN ή κλειδιού πρόσβασης''. Το ίδιο μήνυμα και στο αυτοκίνητο (Το Α5 δούλευε κανονικά από την πρώτη στιγμή)! Κάνω κάτι λάθος ή έχει θέμα το τηλέφωνο? Εχει συμβεί παρόμοιο σχέδιο σε άλλον? Ευχαριστώ πολύ!

 

Τελικά έκανα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και όλα ΟΚ! Μάλλον είχε φάει κάποιο σκάλωμα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...