Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεος κατοχος και εγω. Μεταβαση απο Huawei Mate S.

Σε πρωτη φαση πολυ καλη οθονη, φαινεται ταχυτατο. Καμερα δεν εχω δοκιμασει.

Αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης και καθεται καλα στο χερι.

Για να δουμε αν θα το υποστηριξει η Huawei.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω.

Δεν βρισκω double tap για να αναβει η οθονη. Υπαρχει;

Δεν έχει φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει φίλε μου.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

 

Tραγικο για εμενα που δεν εχει.

Το mate S αν θυμαμαι καλα ειχε. (σκαλωσα τωρα δεν θυμαμαι)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το honor 7x και επειδή λίγο πολύ είναι το ίδιο τηλέφωνο θέλω αν μπορείτε να μου πείτε τα Προβλήματα και bug του mate 10 lite ώστε να τσεκάρω αν υπάρχουν και στο 7x για να υπάρχει μια δίκαιη σύγκριση μιας και μιλάμε για σχεδόν ίδιο κινητό σε χαρακτηριστικά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες πήρα κι εγώ το κινητό, μιας και υπήρχε επιδότηση και με έβαλαν σε πειρασμό οι 4 κάμερες. Λίγο με το μέγεθος έχω πρόβλημα, μιας και μου φαίνεται μικρό μετά το Mi Max. Πάντως ο δεύτερος ενδοιασμός μου, η μπαταρία, δεν επαληθεύτηκε, μιας και κρατάει πολύ καλά. Μόνο οι υπέρυθρες μου λείπουν..

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες πήρα κι εγώ το κινητό, μιας και υπήρχε επιδότηση και με έβαλαν σε πειρασμό οι 4 κάμερες. Λίγο με το μέγεθος έχω πρόβλημα, μιας και μου φαίνεται μικρό μετά το Mi Max. Πάντως ο δεύτερος ενδοιασμός μου, η μπαταρία, δεν επαληθεύτηκε, μιας και κρατάει πολύ καλά. Μόνο οι υπέρυθρες μου λείπουν..

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα δεις οτι προκειται για εξαιρετικη συσκευη.... Ειχα πριν note 4 το οποιο του ειχα πιει το αιμα... Και ειναι πρωτη φορα που πηρα midrange συσκευη και καλα... Και ειναι η πρωτη φορα που νιωθω οτι πιασαν τοπο τα χρηματα μου... Το κινητο τα σπαει... Ειναι ακουραστο και με μια μπαταρια που καλυτερη διαρκεια δεν ειχα ποτε... Ξανα λεω οποιος το σκεφτεται να το παρει... Το μονο που δεν εχω τεσταρει τη συσκευη ειναι τα παιχνιδια τα οποια με αφηνουν αδιαφορο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά,υπάρχει κάποιο γυαλάκι να εφαρμόζει τέλεια;;Έχω βάλει δυο και τα έχω βγάλει.
Λίγο δύσκολα να βρεις και εγώ άλλαξα 3 ως τώρα και δυστυχώς σε όλα υπάρχει ένα μικρό κενό από δεξιά και αριστερά

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολα να βρεις και εγώ άλλαξα 3 ως τώρα και δυστυχώς σε όλα υπάρχει ένα μικρό κενό από δεξιά και αριστερά

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι δεν μπορώ, το άφησα γυμνό κάνει και αυτό το κενό στα πλαϊνά και μου την δίνει στο μάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει η δυνατότητα κάνοντας swipe right (σε πάει στην οθόνη αριστερά) να έχει τα νέα της Google? Το είχα στο nexus και με βολεύε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά,υπάρχει κάποιο γυαλάκι να εφαρμόζει τέλεια;;Έχω βάλει δυο και τα έχω βγάλει.

 

Για δες αυτό...

https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Guali-Prostasias-Mate-10-Lite-1-ΜΑΥΡΟ-FRAME.htm

 

Το είχα μέχρι προχθές. Έπεσε το κινητό κι ευτυχώς ράγισε αυτό και όχι η οθόνη του κινητού. Θα πάω αύριο στο Πλαίσιο να το αγοράσω ξανά.

 

Πιάνει όλη, μα όλη την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

με τις ειδοποιήσεις από το Gmail πως τα πηγαίνετε;έρχονται στην ώρα τους;τις τελευταίες ημέρες βλέπω ότι αργεί να συγχρονίσει για πολλές ώρες.ολες οι ρυθμίσεις ειδοποιήσεων της εφαρμογής ειναι ενταξει.θα πρέπει δηλαδή να την κλειδώσω για να μην κλείνει όταν κάνω εκκαθάριση τις ανοιχτές εφαρμογές;;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η μπαταρια ειναι πολυ καλη, πραγματικα εως τωρα τα πηγαινει πολυ καλα και δεν το περιμενα. Και δεν εχω βαλει και εξοινονηση ενεργειας.

Επισης φορτιζει απο 20%->100% περιπου σε 1.30 λεπτα.

Οθονη εχω μεινει αρκετα ικανοιποιημενος και εχει πολυ καλη φωτεινοτητα(ειχα διαβασει οτι δεν εχει) Οι γωνιες θεασης ειναι λιγο περιεργες.

Επισης οι φωτογραφικες του δεν ειναι επιπεδου ναυαρχιδων αλλα ειναι αρκετα καλες.

Απο ταχυτητα πραγματικα δεν κολλαει πουθενα, ειναι ταχυτατο.

 

Ξερουμε καμια εφαρμογη που να λειτουργει σωστα για double tap στην οθονη;

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό...

https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Guali-Prostasias-Mate-10-Lite-1-ΜΑΥΡΟ-FRAME.htm

 

Το είχα μέχρι προχθές. Έπεσε το κινητό κι ευτυχώς ράγισε αυτό και όχι η οθόνη του κινητού. Θα πάω αύριο στο Πλαίσιο να το αγοράσω ξανά.

 

Πιάνει όλη, μα όλη την οθόνη.

 

Μιας και το είχες δοκιμάσει εφαρμόζει καλά σε όλη την οθόνη ή έχει αέρα στα άκρα (halo effect);

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το είχες δοκιμάσει εφαρμόζει καλά σε όλη την οθόνη ή έχει αέρα στα άκρα (halo effect);
Ναι όντως γιατί εγώ ότι δοκίμασα εμφάνισε halo effect

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως γιατί εγώ ότι δοκίμασα εμφάνισε halo effect

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ της nillkin που έχω βάλει αφήνει αυτό το κενό...

Νομίζω ότι λόγω καμπυλότητας στις άκρες δεν το γλιτώνουμε αυτό....

Εκτός και αν το τζάμι είναι αρκετά μικρότερο οπότε δεν θα φτάνει στην καμπύλη και δεν θα έχει κενό...

Αλλά η προστασία και η αίσθηση στο touch (στις άκρες...) πάνε περίπατο....

 

Πάντως εκτός του ότι δεν είναι ωραίο στο μάτι αυτό το κενό, πιστεύω πως με τον καιρό θα μαζεύει και σκόνη εκεί μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ της nillkin που έχω βάλει αφήνει αυτό το κενό...

Νομίζω ότι λόγω καμπυλότητας στις άκρες δεν το γλιτώνουμε αυτό....

Εκτός και αν το τζάμι είναι αρκετά μικρότερο οπότε δεν θα φτάνει στην καμπύλη και δεν θα έχει κενό...

Αλλά η προστασία και η αίσθηση στο touch (στις άκρες...) πάνε περίπατο....

 

Πάντως εκτός του ότι δεν είναι ωραίο στο μάτι αυτό το κενό, πιστεύω πως με τον καιρό θα μαζεύει και σκόνη εκεί μέσα...

Μην το πιστεύεις μαζεύει, κι γεμίζει πολλές τριχουλες και γίνεται ακόμα χειρότερο, εγώ το αφήνω γυμνό και ότι γίνει.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω δίδυμη εφαρμογή στο viber; Μόνο με το Facebook και το messenger με αφήνει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες για το Mate 10 lite αναφέρεται ότι η Δίδυμη εφαρμογή (App twin) υποστηρίζει μόνο το Facebook και το WhatsApp ενώ για το Mate10 Pro έχει επιπλέον το Messenger και τα WeChat, QQ, LINE, Snapchat! Φαίνεται πως υπήρχε τρόπος να προσθέσεις άλλες εφαρμογές σε προηγούμενη έκδοση EMUI, υπάρχουν άρθρα στο διαδίκτυο που περιγράφουν τον τρόπο αλλά υπάρχουν σχόλια ότι δεν ισχύει πια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος: δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο f/b messenger, πρέπει να το έχω ανοιχτό το app για να δουλέψει και μολις κλειδωνω το κινητο, τιποτα απο notification, ούτε το chat head δουλεύει. Καμία λύση ?? Thanks in advance
mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος: δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις στο f/b messenger, πρέπει να το έχω ανοιχτό το app για να δουλέψει και μολις κλειδωνω το κινητο, τιποτα απο notification, ούτε το chat head δουλεύει. Καμία λύση ?? Thanks in advance
Έχεις ενεργές τις ειδοποιήσεις; f58974bf9c9ec734f0699b9d4de888a0.jpg

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...