Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Παιδιά εδώ συμβαίνει κάτι που δεν έχω ξαναδεί. Όταν ενεργοποιώ το wifi του κινητού μου πετάει το ping 400 με 500ms.Και το κάνει μόνο σε αυτό το τηλέφωνο και σε διαφορετικά ρουτερ στο σπίτι μόνο.Φοραει το EMUI 5.1.Έκλεισα αυτόματες ενημερώσεις έκανα factory reset ότι χρειάστηκε. Έχει ακούσει κανείς κάτι παρόμοιο; Μπορεί να παίζει ρόλο κ μια ενημέρωση που έκανα πρόσφατα. Αν δεν αλλάξει κάτι μέχρι την άλλη εβδομάδα σκέφτομαι να το στείλω για σέρβις, τι να πω.Θα μιλήσω μαζί τους ξανά. Ψιλό απογοήτευση γιατί ήμουν χρόνια χρήστης samsung και είπα να πάω εδώ λόγω τιμής. Ευχαριστώ

 

Καλημέρα, αυτό που περιγράφεις μοιάζει με το πρόβλημα που έχω... το κινητό δεν συνδέεται στο wifi του σπιτιού (για την ακρίβεια το router δεν είναι στο σπίτι μου, είναι στο διπλανό και το μοιραζόμαστε - είμαστε μονοκατοικία). Όλες οι άλλες συσκευές που έχουμε (άλλα κινητά, τάμπλετ, τηλεοράσεις, φορητά, σταθερά) συνδέονται κανονικά. Το δικό μου όχι. Μόνο όταν άλλαζα SSID έπαιζε για 2-3 μέρες και ξανασταματούσε. Στη δουλειά το κινητό συνδέεται κανονικότατα. Αυτό συμβαίνει ένα μήνα και κάτι. Δοκίμασα να αλλάξω κανάλια στο router του σπιτιού, να αλλάξω router, ρυθμίσεις στο κινητό, factory reset, τίποτα. Σταμάτησα να το ψάχνω. Τις τελευταίες μέρες, έτσι ξαφνικά, άρχισε να συνδέεται και στο σπίτι. Το βλέπω όμως ότι ζορίζεται να φορτώσει τη σελίδα. Δεν την πετάει με τη μία...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στη παρεα. Επειδή βαρεθηκα το τζαμακι λεω να το βγαλω και να βαλω ζελατινα αλλα αν ειναι δυνατον δεν μπορω να βρω στο ebay??? Περασα 30 σελιδες και μονο τζαμακια ειχε τι εγινε τις καταργησαν της ζελατινες??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αυτό που περιγράφεις μοιάζει με το πρόβλημα που έχω... το κινητό δεν συνδέεται στο wifi του σπιτιού (για την ακρίβεια το router δεν είναι στο σπίτι μου, είναι στο διπλανό και το μοιραζόμαστε - είμαστε μονοκατοικία). Όλες οι άλλες συσκευές που έχουμε (άλλα κινητά, τάμπλετ, τηλεοράσεις, φορητά, σταθερά) συνδέονται κανονικά. Το δικό μου όχι. Μόνο όταν άλλαζα SSID έπαιζε για 2-3 μέρες και ξανασταματούσε. Στη δουλειά το κινητό συνδέεται κανονικότατα. Αυτό συμβαίνει ένα μήνα και κάτι. Δοκίμασα να αλλάξω κανάλια στο router του σπιτιού, να αλλάξω router, ρυθμίσεις στο κινητό, factory reset, τίποτα. Σταμάτησα να το ψάχνω. Τις τελευταίες μέρες, έτσι ξαφνικά, άρχισε να συνδέεται και στο σπίτι. Το βλέπω όμως ότι ζορίζεται να φορτώσει τη σελίδα. Δεν την πετάει με τη μία...

 

Εγώ έχω πρόβλημα με το ping του ρουτερ. Το μετράω με το Samsung s5 που έχω. Το ανεβάζει τρελά και από cosmote μου είπαν ότι βλέπουν υψηλό upload στο ρουτερ. Δεν το έχω ξαναδεί ειλικρινά. Σκέφτομαι να το πάω για σέρβις να το δουν κ αυτοί. Επίσης το εικονίδιο του WiFi όταν π.χ συνδεθώ για πρώτη φορά τα μικρά εικονίδια του download upload ανάβουν συνέχεια. Όταν κάνω επανεκκίνηση ίσως κ 2 φορές στρώνουν κάπως. Επίσης ενημέρωση έχω την 135 στο τέλος. Εσείς ποια φοράτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα. Επειδή βαρεθηκα το τζαμακι λεω να το βγαλω και να βαλω ζελατινα αλλα αν ειναι δυνατον δεν μπορω να βρω στο ebay??? Περασα 30 σελιδες και μονο τζαμακια ειχε τι εγινε τις καταργησαν της ζελατινες??

 

Εγω ειχα παρει αυτη....ειναι πολυ ανθεκτικη...βεβαια δεν την κρατησα πολυ γιατι δεν την ειχα τοποθετησει σωστα και ειχε φουσκαλες...Γενικα οι μεμβρανες θελουν πολυ προσοχη στην τοποθετηση τοσο για τις φουσκαλες οσο και για τα χνουδακια που οσο και να εχεις καθαρισει την οθονη τα ατιμα εμφανιζονται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα. Επειδή βαρεθηκα το τζαμακι λεω να το βγαλω και να βαλω ζελατινα αλλα αν ειναι δυνατον δεν μπορω να βρω στο ebay??? Περασα 30 σελιδες και μονο τζαμακια ειχε τι εγινε τις καταργησαν της ζελατινες??

 

Ψάξε στο ebay για ζελατίνες vikuiti της 3.Από Γερμανό πωλητή θα είναι λογικά και θα έχει είτε ματ είτε κανονικές. Σίγουρα θα σου πουλάει κ τις 3 γύρω στα 7 ευρώ. Όμως είναι καλές, εφαρμόζουν και άψογα και ποιοτικές

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F302503045949

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ebay για ζελατίνες vikuiti της 3.Από Γερμανό πωλητή θα είναι λογικά και θα έχει είτε ματ είτε κανονικές. Σίγουρα θα σου πουλάει κ τις 3 γύρω στα 7 ευρώ. Όμως είναι καλές, εφαρμόζουν και άψογα και ποιοτικές

Ανέβασε κανένα λινκ...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα με WiFi δεν έχω κι συνδέομαι σε πάρα πολλά

Δεν καταλαβαίνω γιατί σας δημιουργεί πρόβλημα

 

Για μεμβράνη από mythiki τέλεια είναι έστρωσε μου την πέρασαν κιόλας εννοείται

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα με WiFi δεν έχω κι συνδέομαι σε πάρα πολλά

Δεν καταλαβαίνω γιατί σας δημιουργεί πρόβλημα

 

Για μεμβράνη από mythiki τέλεια είναι έστρωσε μου την πέρασαν κιόλας εννοείται

Από που τη πήρες πες τπτ δώσε κανένα λινκ στο λαό...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που δεν βρίσκω την αποδείξει αγοράς δεν είναι στο κουτί μέσα όπως πάντα κάνω αύριο θα δώ σε άλλα πιθανά μέρη και θα δώσω λινκ

 

Εύχομαι να μην πάθει κάτι γιατί δίχως απόδειξη δεν την βγάζω καθαρή

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις που δεν βρίσκω την αποδείξει αγοράς δεν είναι στο κουτί μέσα όπως πάντα κάνω αύριο θα δώ σε άλλα πιθανά μέρη και θα δώσω λινκ

 

Εύχομαι να μην πάθει κάτι γιατί δίχως απόδειξη δεν την βγάζω καθαρή

 

Αυτη μηπως;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ναι την συγκεκριμένη μάρκα την έχω σε διάφορα κινητά και είμαι υπέρ ευχαριστημένος

 

Κοστίζει λίγο παραπάνω αλλά αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ακριβή δεν είναι για απλή μεμβράνη; θα ήθελες να μας στείλεις καμία φώτο να δούμε πως σου έστρωσε. Εγώ προσωπικά αυτές τις vikuiti 3M τις είχα αγοράσει για το galaxy s5 και έστρωνα πραγματικά υπέροχα μέχρι που το πέρασα nillkin τζάμι κ σώθηκα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Εγώ το περίεργο που παρατηρώ είναι το εξής... Όταν ανοίγω το Bluetooth για να το συνδέσω με το smart watch μου, τότε το wifi σέρνεται!! Όχι ότι δεν ανοίγει σελίδες κλπ αλλά αργεί χαρακτηριστικά (και εκνευριστικά!!) όταν κλείνω το Bluetooth τότε λειτουργεί κανονικά κ γρήγορα! Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;; καμία ιδέα?? (το κινητο έχει την Β135)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Εγώ το περίεργο που παρατηρώ είναι το εξής... Όταν ανοίγω το Bluetooth για να το συνδέσω με το smart watch μου, τότε το wifi σέρνεται!! Όχι ότι δεν ανοίγει σελίδες κλπ αλλά αργεί χαρακτηριστικά (και εκνευριστικά!!) όταν κλείνω το Bluetooth τότε λειτουργεί κανονικά κ γρήγορα! Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;; καμία ιδέα?? (το κινητο έχει την Β135)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ με το Bluetooth xiaomi... Όλα γοοδ.. Μάλλον πρέπει να αλλάξεις κανάλι στο wifi...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Εγώ το περίεργο που παρατηρώ είναι το εξής... Όταν ανοίγω το Bluetooth για να το συνδέσω με το smart watch μου, τότε το wifi σέρνεται!! Όχι ότι δεν ανοίγει σελίδες κλπ αλλά αργεί χαρακτηριστικά (και εκνευριστικά!!) όταν κλείνω το Bluetooth τότε λειτουργεί κανονικά κ γρήγορα! Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό;; καμία ιδέα?? (το κινητο έχει την Β135)

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ εγω το ίδιο θέμα έχω.μολις συνδέω τα Bluetooth ακουστικά σέρνεται το ίντερνετ.το ιδιο γινόταν και με ενα mi Max 2 , αλλά και με αυτό. Να αλλαξω κανάλι???

Link to comment
Share on other sites

εγώ με το Bluetooth xiaomi... Όλα γοοδ.. Μάλλον πρέπει να αλλάξεις κανάλι στο wifi...
Παίζει αυτό που λες... Θέλω να τσεκάρω αν το κάνει και με mifi που έχω! Αν εκεί δεν έχω θέμα τότε θα κοιτάξω να αλλάξω κανάλι... Αλλά ποιο να βάλω;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει αυτό που λες... Θέλω να τσεκάρω αν το κάνει και με mifi που έχω! Αν εκεί δεν έχω θέμα τότε θα κοιτάξω να αλλάξω κανάλι... Αλλά ποιο να βάλω;;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω το κανάλι 11 με το xiaomi Bluetooth headset και δεν βλέπω κάποια διαφορά....κάντε μια αλλαγή καναλιού και δείτε

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το ίδιο θέμα έχω.μολις συνδέω τα Bluetooth ακουστικά σέρνεται το ίντερνετ.το ιδιο γινόταν και με ενα mi Max 2 , αλλά και με αυτό. Να αλλαξω κανάλι???

 

Καλησπέρα. Καταρχάς μισό γιατί μπερδεύτηκα. Εμένα όταν ανοίγω το wifi σπίτι μου τρελαινει το ping του ρουτερ. Αν κάνω επανεκκίνηση στο κινητό στρώνει και δεν κολλάει. Με Bluetooth δεν το δοκίμασα. Μετά εννοείς να αλλάζω κανάλια στο ρουτερ μέσω του interface του ρουτερ στο configuration μπας κ σταματήσει το κόλλημα; Επίσης και γω την 135 φοράω και φαίνεται προβληματική. Θα δοκιμάσω τα κανάλια κ θα σου πω.Ίντερνετ έχω οτε και στην αρχή νόμιζα ότι φταίει το ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεώτερο για αναβάθμιση σε oreo έχουμε;όχι ότι με καίει κιόλας αλλά καινούρια συσκευή είναι μία αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού θα ήταν μια πολύ καλή κίνηση για την εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεώτερο για αναβάθμιση σε oreo έχουμε;όχι ότι με καίει κιόλας αλλά καινούρια συσκευή είναι μία αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού θα ήταν μια πολύ καλή κίνηση για την εταιρία.

 

Όλοι αγωνιουμαι....

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεώτερο για αναβάθμιση σε oreo έχουμε;όχι ότι με καίει κιόλας αλλά καινούρια συσκευή είναι μία αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του λειτουργικού θα ήταν μια πολύ καλή κίνηση για την εταιρία.

 

Τα νέα είναι θετικά. Θα πάρει αναβάθμιση μέσα στους επόμενους μήνες. Στην Γερμανία ήδη δουλεύουν την beta με μερικά προβλήματα όμως.Στο YouTube έχει πολλά βίντεο από ανατολικές χώρες με την ορεο με θετικές εντυπώσεις από όσο είδα. Ειδικά στην κατανάλωση μπαταρίας προς θετική κατεύθυνση

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα είναι θετικά. Θα πάρει αναβάθμιση μέσα στους επόμενους μήνες. Στην Γερμανία ήδη δουλεύουν την beta με μερικά προβλήματα όμως.Στο YouTube έχει πολλά βίντεο από ανατολικές χώρες με την ορεο με θετικές εντυπώσεις από όσο είδα. Ειδικά στην κατανάλωση μπαταρίας προς θετική κατεύθυνση

 

Θετικό αυτό που λες για την μπαταρία.οχι ότι είναι άσχημη αλλά από το honor 6x που έρχομαι είναι ένα κλικ πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

Στην Γερμανία δουλεύουν την Beta αλλά έχουν πρόβλημα όσον αφορά την αναβάθμιση και ότι δεν έχει τουλάχιστον αυτή τόσες πολλές διαφορές
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...