Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το χρονολογίο του Google maps? Σε εμένα δεν δουλεύει καθόλου (δεν γράφει καθόλου το που έχω κινηθεί)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρατάω στο χέρι μου σε ένα δωμάτιο το Huawei mate 10 lite και ένα Samsung J5 16

Το δικό μου δεν έχει καλό έως καθόλου σήμα WiFi αλλάζει μια σταθερό μια δεδομένα

 

Το άλλο μια λίγο μια πολύ αλλά σταθερά στο WiFi συνδεμένο

 

Έχει καλύτερο σήμα

 

Ακόμη και το Samsung s5 παλιό μοντέλο έχει σήμα καλό στο ίδιο σημείο

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω σε ένα ύπνοδωμάτιο με φουλ σήμα το Mate 10 lite... Και κανένα άλλο με Vodafone κι το ρουτερ είναι στην κουζίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο χαμηλό φωτισμό η φωτογραφία δεν έχει καμία σχέση

Με τις φωτογραφίες ίδιου χαμηλού φωτισμού με το Samsung Galaxy S6 Edge

Παλιότερο μοντέλο 1 κάμερα αλλά κατά πολύ πιο καλές καθαρές φωτογραφιες

 

Αυτή είναι η αλήθεια

 

Αν έχει περισσότερο φωτισμό είναι τέλειες

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του τηλεφώνου είναι το μεγάλο του μείον, υστερεί πολύ σε χαμηλό φωτισμό αλλά και στις ημερήσιες αν κάνεις ζουμ σε υπολογιστή θα δεις πρόβλημα στη ποιότητα. Το μόνο μείον του.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ακριβώς

Αν και 4 κάμερες δεν είναι αυτό που θα έπρεπε και μάλιστα για τα 280 ευρώ που στοίχισε

 

Κατά τα άλλα είναι πάρα πολύ καλό θα πεις όλα δεν γίνεται να τα έχουμε

 

Πως δεν γίνεται από την στιγμή που πουλάνε με τόσα χρήματα ένα τέτοιο κινητό θα μπορούσε να έχει και καλή κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω στο χέρι μου σε ένα δωμάτιο το Huawei mate 10 lite και ένα Samsung J5 16

Το δικό μου δεν έχει καλό έως καθόλου σήμα WiFi αλλάζει μια σταθερό μια δεδομένα...

 

Νομίζω πως αυτό που περιγράφεις είναι αποτέλεσμα της Χρήσης του Wi-Fi+

Όταν το Wi-Fi+ ενεργοποιηθεί, η συσκευή σας θα ενεργοποιήσει ή θα απενεργοποιήσει αυτόματα το Wi-Fi και θα συνδεθεί στο δίκτυο Wi-Fi που έχει το καλύτερο σήμα.

 

Να συμφωνήσω ότι οι φωτογραφικές δυνατότητες του κινητού θα έπρεπε να είναι ακόμη καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν πιάνει καλό σήμα από WiFi σε μικρή απόσταση σε άλλο δωμάτιο και γυρίζει στα δεδομένα

 

Επίσης όταν απενεργοποιώ το WiFi +

Πάλι τα ίδια κάνει

Θέλω να πω ότι είναι αδύναμο σε αυτό το θέμα ενώ παλιότερες συσκευές δεν έχουν θέμα

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως πιανει μια χαρα ακομα και οταν ειμαι στην πυλωτη της πολυκατοικιας...απο τον πρωτο οροφο μεν,που ειναι το μοντεμ,διιαμετρικα αντιθετα δε,στην αλλη γωνια που ειναι το παρκιν

Μηπως να δυναμωσεις την ενταση εκπομπης του μοντεμ σου;

Edited by dalain
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα σημεία του σπιτιού δεύτερος όροφος και κάτω πιάνω στο συγκεκριμένο μόνο δωμάτιο όχι

 

Αλλά στο συγκεκριμένο δωμάτιο πιάνουν τα παλιά κινητά

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι το πίσω δωμάτιο έχει μια απόσταση με ένα ζικ ζακ χωλ

Ότι και να είναι τα παλιά εκεί πιάνουν αυτό πιάνει μετά δυσκολίας

 

Αλλά φυσικά έχει τόσα πολλά καλά που τα άλλα και πολλά καινούρια δεν έχουν

 

Απλά να είπα να το αναφέρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κοιταξτε τα κινητα σας μήπως εχουν προβλημα γιατί ειδικα στο wi fi ξεσκιζουν εμενα ποιανει στη δουλεια στο τριτο οροφο οταν το προηγουμενο μου samsung s6 δεν εποιανε καθολου ουτε μια γραμμη και με το mate 10 lite βλεπω και YouTube
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο συγκεκριμένο δωμάτιο υπάρχει πρόβλημα

Κατά τα άλλα είναι πολύ δυνατό. Ίσως κάτι το επιρεαζει

Απίστευτο ναι 2 ορόφους κάτω σε άλλο διαμέρισμα πιάνει

 

Αυτό δεν σημαίνει ότι έχει κάτι το κινητό αλλά κάτι άλλο

 

Τα παλιά όπως είπα είχαν σήμα

 

Στο συγκεκριμένο σημείο

 

Αλλά 2 ορόφους κάτω σε δωμάτιο δεν είχαν

 

Τέλος πάντων

Εγώ όταν αναπαύομαι είμαι σε αυτό το δωμάτιο και ζορίζομαι

 

Δεν θα αλλάζω υπνοδωμάτιο θα κοιτάξω άλλη λύση λολ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα για πολλοστή φορά

Όταν πάω στην μνήμη

Να δω κάτι που κατέβασα

 

Λέει υπάρχει μια ενημέρωση

Την κάνει και λέει η μνήμη του τηλεφώνου σας είναι στην ποιο πρόσφατη έκδοση

 

Αυτό φυσικά καλό είναι διορθώνει ίσως κάποια σφάλματα τα οποία εγώ δεν είχα

 

Γίνεται και σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερη διαχείριση δικτύων από παλιότερα κινητά που είχα, δεν έχω προβλήματα Wi-Fi.

Στο εγχειρίδιο γράφει ,

Όταν το Wi-Fi+ ενεργοποιηθεί, η συσκευή σας θα καταγράψει το ιστορικό σύνδεσης Wi-Fi και θα παρακολουθεί την ισχύ του σήματος και τη θέση σας. Στη συνέχεια, αυτές οι πληροφορίες χρησιμοποιούνται για την ενεργοποίηση ή την απενεργοποίηση του Wi-Fi και για τη σύνδεση στο δίκτυο Wi-Fi με το πιο ισχυρό σήμα.

Δεν είχα άλλο κινητό που να λειτουργεί έτσι!

 

Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με το παρακάτω, μπορεί να ισχύουν τα ίδια και για το EMUI,

Στο iOS υπάρχει η λειτουργία Wi-Fi Assist. Όταν την ενεργοποιούμε, ανιχνεύει αν η σύνδεση της συσκευής μας σε ένα δίκτυο Wi-Fi είναι ασθενής. Σε μία τέτοια περίπτωση απορρίπτει το δίκτυο Wi-Fi και να ενεργοποιεί τα δεδομένα.

 

Αν μπορείς άλλαξε την τοποθέτηση ή την ισχύ του router. :)

Edited by autofocus
Προσθήκη συμβουλής
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

προς το παρόν απενεργοποιησα το WiFi +

Έχει διαφορά

Η όταν πηγαίνω στο συγκεκριμένο δωμάτιο θα τραβάω και το ρουτερ μαζί έχει καλώδιο........

 

Απλά το ανέφερα να έτσι να έχουμε να λέμε μέχρι να έρθει το Μπισκότο.....

 

Αν και δεν βλέπω να κινείται κάτι

Link to comment
Share on other sites

OREOς είσαι, ρίχνεις ένα μπισκότο και...

 

Αυτό δεν κατάλαβα τι κάνει,

...Λέει υπάρχει μια ενημέρωση

Την κάνει και λέει η μνήμη του τηλεφώνου σας είναι στην ποιο πρόσφατη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κάτι και πήγα στα αρχεία

Από εκεί επιλέγεις ποια μνήμη θέλεις εσωτερική η εξωτερική

 

Πριν επιλέξω στην εσωτερική τα κατεβάζω

Μου βγάζει τακτικά ότι υπάρχει μια ενημέρωση διαθέσιμη

 

Και ενημερώνει

Κάτι σαν ενημέρωση για την εφαρμογή αρχεία

 

Όσο για το μπισκότο

Ναι το ρίχνω έτσι να μην ξεχνιόμαστε.....

Link to comment
Share on other sites

...Μου βγάζει τακτικά ότι υπάρχει μια ενημέρωση διαθέσιμη...

Ναι το είδα επέλεξα "Αναβάθμιση τώρα" και μόλις τελείωσε την εγκατάσταση χωρίς πρόβλημα.

 

Δεν το χρισημοποιώ πια έχω το File manager της ASUS ;)

...που έχει ενσωματωμένη την επιλογή για να συνδεθεί με τον υπολογιστή μέσω wifi και μπορώ να γράψω και να σβήσω στην SD από το PC (web browser)!...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει να χρησιμοποιώ αυτά τις εταιρίας μέχρι τώρα δεν ήμουν ικανοποιημένος

 

Τώρα πρώτη φορά με αυτό το κινητό και δεν χρειάστηκα ούτε launcher ούτε κάτι άλλο με κάλυψε σχεδόν σε όλα

 

Αλλά για να δω αυτό που λες

Να δω τι είναι

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως πιανει μια χαρα ακομα και οταν ειμαι στην πυλωτη της πολυκατοικιας...απο τον πρωτο οροφο μεν,που ειναι το μοντεμ,διιαμετρικα αντιθετα δε,στην αλλη γωνια που ειναι το παρκιν

Μηπως να δυναμωσεις την ενταση εκπομπης του μοντεμ σου;

 

Εγώ δεν έχω παράπονο. Και μένα πιάνει μέχρι και την πυλωτή κάτω στο πάρκινγκ από τον 3ο όροφο. Το ίδιο και με το Samsung s5 που έχω σαν δεύτερο. Η πιο φυσιολογική ερώτηση που μπορώ να σου κάνω είναι τι ρουτερ έχεις; Εγώ κάνω αυτό που περιέγραψα με ένα speedport zte της cosmote. Η συχνότητα του ρουτερ είναι κάτι υποκειμενικό δεν νομίζω ότι φταίει το τηλέφωνο. Και στην τελική παιδιά 250€ κάνει, γιατί σας ακούω που μιλάτε για φωτογραφική. Αν θέλετε θαύματα ξοδεψτε 700 με 1000 €. Η κάμερα είναι αρκετά καλή κατα την γνώμη μου. Δεν είναι leica, ok αλλά εκείνη κοστίζει και 300€ περισσότερα. Να είμαστε αντικειμενικοι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω παράπονο. Και μένα πιάνει μέχρι και την πυλωτή κάτω στο πάρκινγκ από τον 3ο όροφο. Το ίδιο και με το Samsung s5 που έχω σαν δεύτερο. Η πιο φυσιολογική ερώτηση που μπορώ να σου κάνω είναι τι ρουτερ έχεις; Εγώ κάνω αυτό που περιέγραψα με ένα speedport zte της cosmote. Η συχνότητα του ρουτερ είναι κάτι υποκειμενικό δεν νομίζω ότι φταίει το τηλέφωνο. Και στην τελική παιδιά 250€ κάνει, γιατί σας ακούω που μιλάτε για φωτογραφική. Αν θέλετε θαύματα ξοδεψτε 700 με 1000 €. Η κάμερα είναι αρκετά καλή κατα την γνώμη μου. Δεν είναι leica, ok αλλά εκείνη κοστίζει και 300€ περισσότερα. Να είμαστε αντικειμενικοι.

 

δεν εκανα εγω παραπονα φιλε μου!εγω ειμαι ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο....οσο για τις φωτο...τελειες!

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανα εγω παραπονα φιλε μου!εγω ειμαι ικανοποιημενος απο το τηλεφωνο....οσο για τις φωτο...τελειες!

 

Καταρχήν να πω ότι μιλάω πάντα σε φιλικό επίπεδο και δεν κάνω επίθεση σε κανέναν. Κατα δεύτερον απάντησα στο μήνυμα σου επειδή έλεγες για το wifi. Και τρίτον ήθελα να πω στους απαιτητικούς οτι με 300€ συσκευή, πετάει!

Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...