Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως αν περάσεις πρόγραμμα το οποίο είναι για QVGA θα έχεις πρόβλημα όπως συμβαίνει και με τις εφαρμογές στα κινητά κλπ..!

Λογικά θα υπάρχουν τα αντίστοιχα προγράμματα που θέλεις για VGA!

 

ΥΓ. Δεν έχω PDA, απλά σου λέω αυτό που βλέπω οτι γίνετε σε κινητά, υπολογιστές κλπ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Τα περισσότερα προγράμματα έχουν VGA εκδόσεις.

2. Όταν δεν υπάρχει VGA έκδοση η qvga παίζει κανονικά, αλλά όλα φαίνονται κάπως χοντροκομμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου, με WM6 professional (ελληνικά), κρασάρει και κλείνει αμέσως όταν μπαίνει σε GPRS δίκτυο. Σε 3G δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα...

 

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος αντίστοιχο πρόβλημα, ή είναι απλά πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Kalispera

 

Mias kai 8a paw se 1 vdomada bulgaria lew na ferw kai tipota kinitakia mazi mou;)

Mporei na mou pei kapoios se ti times kumainontai ekei ta kinita???

8a me endiefere an upirxe kai kapoio site sto opoio 8a mporousa na ta parageilw kai na einai etoimoparadota otan paw ekei;)

Me to telwneio dn 8a exw problem swsta???Afou i voulgaria mpike stin EE!!!:!:

 

Filika

 

Nikolas:D:):p;):)

 

P.S.As kanei edit kapoios mod ton titlo se "agora kinitwn tilefwnon apo to ekswteriko"

Euxaristw kai sorry gia ta greeklish alla exw prob sto pc:(

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

...οι τιμες ειναι παραπλησιες...εκτος και αν το ψαξεις με τιποτα παραεισαγωγεις (=προβληματικη εγγυηση).....η βρεις καμμια προσφορα απο εταιρεια κινητης τηλεφωνιας, αλλα σε αυτην την περιπτωσει πολυ φοβαμαι οτι θα ειναι κλειδωμενο...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θέλει κινητά στην ούτε μισή τιμή απ όσο κοστίζουν Ελλάδα ας πάει μια βόλτα απο Αραβία μεριά και συγκεκριμένα στο Qatar.

ενημερωτικά να πω πως το Νοκια Ν95 εκει κοστίζει 230 ευρώ και το 8γίγα 300 ευρω ολοκαίνουρια ! :-)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αποκτήσω νέο κινητό που να πληρεί ΤΟ HSDPA.H απορία μου συνίσταται μέχρι ποιο μέγεθος αρχείων μπορώ να κατεβάσω από το internet του κινητού.Με τα κινητά 3G μπορούμε να κατεβάσουμε μέχρι κ 1MB.Tί γίνεται στην περίπτωση της τεχνολογίας HSDPA?

Είναι σημαντικό να μπορεία να κατεβάσεις αρχεία από Ιnternet στο κινητό και στη συνέχεια να μπορείς να τα εκτυπώσεις χωρίς τη συμβολή Η/Υ,ιδίως όταν δν τον έχεις μαζί σου.Όπως επίσης και στο κατέβασμα τραγουδιών,μπορούμε να έχουμε τη δυνατότητα να κατβάσουμε ολόκληρο τραγούδι των 3,5MB για παράδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα.Πατώ το link κ ο internet explorer δν μπορεί να μου εμφανίσει την δελίδα.Μπορείς να μου πεις που ακριβώς πρέπει να πάω για να δω αυτό που μου προτείνεις ώστε να λυθούν οι απορίες μου?

 

ΟΚ.Νομίζω ότι το βρήκα μέσω του my library.Από ότι κατάλαβα γίνεται το download μεγάλων σε μέγεθος αρχείων.THANKS A LOT!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.Νομίζω ότι το βρήκα μέσω του my library.Από ότι κατάλαβα γίνεται το download μεγάλων σε μέγεθος αρχείων.THANKS A LOT!!!

 

τωρα μπορεις να κανεις κλικ και να δεις!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποιος θέλει κινητά στην ούτε μισή τιμή απ όσο κοστίζουν Ελλάδα ας πάει μια βόλτα απο Αραβία μεριά και συγκεκριμένα στο Qatar.

ενημερωτικά να πω πως το Νοκια Ν95 εκει κοστίζει 230 ευρώ και το 8γίγα 300 ευρω ολοκαίνουρια ! :-)

 

uparxei tropos na parageilw apo ekei kai na to steiloun????

Mporis na mou dwseis kapoio link gia na dw endiktikes times???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Guest kostakispantas
Παιδιά,καλημέρα!Ήθελα να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάρτα sim όπου θα μπορώ να αποθηκεύσω πάνω από 500 επαφές και πολλά περισσότερα μηνύματα από ότι οι κανονικές!Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω καμια... γιατι δεν ψαχνεις στο internet?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν ξερω καποιο σαιτ αν βρει καποιος κατι που να δεχοντε και παραγγελιες Ελλαδα θα μας ελυνε τα χερια. Φιλοι παντως που αγορασαν κινητα απο εκει μου ειπαν τα καλυτερα, δεν εχουν ελληνικα μενου βεβαια μονο αγγλικο αλλα δεν νομιζω πως ειναι και τοσο μειον αυτο. οι τιμες ειναι εξεφτελιστικες σε συγκριση με Ελλαδα, τα κινητα και οχι μονο εκει κοστιζουν ουτε τα μισα απο οσο κανουν εδω.. Ελλαδαρα αθανατη..!Το καλοκαιρι που θα παω και γω μια βολτα θα αγορασω απο κει το τελευταιο μοντελο για ψiχουλα ! :-)

ekei ολοι εχουν απο Ν95 και πανω τοσο φτηνα που ειναι.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει.

Όλος ο κόσμος στο τηλέφωνο τα αποθηκεύει. Δεν υπάρχει λόγος για παραπάνω επαφες στην κάρτα..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

..οι SIM MAX καρτες εχουν δυο τηλεφωνικους καταλογους ο καθε ενας εχει 250 επαφες....συνολο 500....δεν ξερω αν σε βολευει αυτο.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

..οι SIM MAX καρτες εχουν δυο τηλεφωνικους καταλογους ο καθε ενας εχει 250 επαφες....συνολο 500....δεν ξερω αν σε βολευει αυτο.....

 

+1!!!;)

 

για ποιο λογο ομως αυτο αφου γι αυτο υπαρχουν και οι καρτες μνημης??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι παρατηρητικοί θα κατάλαβαν ότι έκανα λάθος...

Τα δίκτυα είναι 3G και GSM, όχι GPRS.

 

Εκ παραδρομής έγραψα GPRS, και πλέον δε μπορώ να αλλάξω το προηγούμενο post μου, οπότε... ;)

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο...

 

http://www.globalsimcard.co.uk/simpig

 

..δεν το εχω δοκιμασει αλλα πολυ πιθανον να ενδιαφερει καποιον :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει?

 

..."ξεγελαει" το κινητο....το οποιο νομιζει οτι εχει SIM του δικτυου στο οποιο κλειδωθηκε...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση και χρήσιμο σ'αυτούς που έκαναν το λάθος και αγόρασαν κλειδωμένο κινητό.

 

Αραγε θα το χρησιμοποιήσει κάποιος να δουμε αν όντως δουλεύει?

 

 

ΥΓ. ebay δεν βρήκα κάτι, μόνο εδώ υπάρχει?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. ebay δεν βρήκα κάτι, μόνο εδώ υπάρχει?

 

..ετσι φαινεται...:wacko:...κοιταξα και εγω να δω στο e-bay

αλλα δεν βρηκα τιποτα...κριμα γιατι εχω ενα κλειδωμενο

αυστραλεζικο siemensακι :(

 

ΥΓ....τελικα υπαρχει κατι :)...

 

αν βαλεις στην ευρεση του e-bay...X-SIM UNLOCK...βγαζει αντιστοιχες καρτουλες ;)

 

YΓ2...πληροφοριες....

 

http://www.x-simcard.com/

http://www.engadget.com/2008/01/05/x-sim-ii-claims-to-unlock-some-iphones-looks-way-sketchy/

http://www.one-stop-china.com/pdetail.jsp?productid=13683

 

ΥΓ3...

http://www.turbosim.gr/products/turbosim.html

 

ΥΓ4...

 

αν βαλεις στην ευρεση του e-bay...turbo sim...βγαζει αντιστοιχες καρτουλες..σε ξεφτιλα τιμες... :)

 

πλην ομως ...θελει προσοχη το θεμα γιατι καποιες απο αυτες ειναι προγραμματισμενες απο πριν ενω αλλες προγραμματιζομενες απο τον χρηστη ;)

 

ΥΓ5..και τελευταιο

http://en.wikipedia.org/wiki/Turbo_SIM

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...