Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ετσι απο περιεργεια...

Α) Τι καρτα μνημης περνει? (οχι να ξερω)

Β) Σε ποιο σημειο εκανε την τρυπα?

Γ) Ποσα MB εχει πανω τωρα?

 

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ! Το εβαλα και στο Qtek! http://img214.imageshack.us/img214/8307/066wt2.th.jpg

 

Για να μην λες :P

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι απο περιεργεια...

Α) Τι καρτα μνημης περνει? (οχι να ξερω)

Β) Σε ποιο σημειο εκανε την τρυπα?

Γ) Ποσα MB εχει πανω τωρα?

 

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ! Το εβαλα και στο Qtek! http://img214.imageshack.us/img214/8307/066wt2.th.jpg

 

Για να μην λες :P

 

μπράβο σου για το πλυντήριο!:p

Α)Πέρνει την micro sd πως την αναγνωρίζει το λογισμικό μη με ρωτήσεις δε ξέρω

Β)Πίσω απ'τη μπαταρία

Γ)έχει μία 512mb οκ????;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Και ετσι απο περιεργεια...

Α) Τι καρτα μνημης περνει? (οχι να ξερω)

Β) Σε ποιο σημειο εκανε την τρυπα?

Γ) Ποσα MB εχει πανω τωρα?

 

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ! Το εβαλα και στο Qtek! http://img214.imageshack.us/img214/8307/066wt2.th.jpg

 

Για να μην λες :P

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

KORIFH

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε παρατηρήση πανω στης sim διάφορους αριθμούς σε τετραδες. Ξέρει κα΄νείς τι συμβολίζουν αυτοί οι αριθμοι;
VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

Πυθαγορα, επετρεψε μου χωρις μερικες φωτο απο το menu αλλα και hardware να μην μπορω να πιστεψω την "μοντιφα" αυτη. Πρακτικα ειναι μεν δυνατο (ηλεκτρονικα ειναι, ολα γινονται ;)) αλλα :

 

1) Να μου ελεγες Memory stick duo αντε θα το σκεφτομουν, μιας και τα λογισμικα των Κ700 - Κ750 εχουν ιδιες βασεις (πυρηνα κλπ -νομιζω-). 2) Οποιαδηποτε καρτα μνημης θα θελει ξεχωριστο controller, που απλα ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ. οποτε ακομα κατι ακατορθωτο για ενα τοσο μικρο κινητο. 3) Το μαγαζακι δεν θα ηταν γνωστο στο myphone? :) Πολλοι συμφορουμιτες δουλευουν σε εταιριες κινητης - αντιπροσωποιες κλπ... ;)

 

Την βλεπει σαν εσωτερικη μνημη η εξωτερικη?...

 

Δεν πιστευω τπτ αν δεν το δω απο κοντα...

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι απο περιεργεια...

Α) Τι καρτα μνημης περνει? (οχι να ξερω)

Β) Σε ποιο σημειο εκανε την τρυπα?

Γ) Ποσα MB εχει πανω τωρα?

 

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ! Το εβαλα και στο Qtek! http://img214.imageshack.us/img214/8307/066wt2.th.jpg

 

Για να μην λες :P

 

Χαχαχαχαχαχα τέλειο:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πυθαγορα, επετρεψε μου χωρις μερικες φωτο απο το menu αλλα και hardware να μην μπορω να πιστεψω την "μοντιφα" αυτη. Πρακτικα ειναι μεν δυνατο (ηλεκτρονικα ειναι, ολα γινονται ;)) αλλα :

 

1) Να μου ελεγες Memory stick duo αντε θα το σκεφτομουν, μιας και τα λογισμικα των Κ700 - Κ750 εχουν ιδιες βασεις (πυρηνα κλπ -νομιζω-). 2) Οποιαδηποτε καρτα μνημης θα θελει ξεχωριστο controller, που απλα ειναι ΜΕΓΑΛΟΣ. οποτε ακομα κατι ακατορθωτο για ενα τοσο μικρο κινητο. 3) Το μαγαζακι δεν θα ηταν γνωστο στο myphone? :) Πολλοι συμφορουμιτες δουλευουν σε εταιριες κινητης - αντιπροσωποιες κλπ... ;)

 

Την βλεπει σαν εσωτερικη μνημη η εξωτερικη?...

 

Δεν πιστευω τπτ αν δεν το δω απο κοντα...

ε βέβαια ο καθένας έχει τη γνώμη του καλά κάνεις και δε το πιστεύεις τι να σου πω εγώ!Πάντως την βλέπει σαν εσωτερική μνήμη και δε τα γράφει σαν mb αλλά σαν kb!!!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος προσαρμογέας ακουστικών που να επιτρέπει πχ χρήση ακουστικών Νόκια με κινητό Sony Ericsson? Με ενδιαφέρει ώστε να μην κουβαλάω 2 ζευγάρια ακουστικών για διαφορετικές μάρκες κινητών.

Από οποιαδήποτε εταιρεία αν προσφέρεται κάτι τέτοιο.

Παρόμοια θα με ενδιέφερε αν υπάρχει κάτι ανάλογο για τους φορτιστές (αν και το βλέπω δύσκολο)

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι απο περιεργεια...

Α) Τι καρτα μνημης περνει? (οχι να ξερω)

Β) Σε ποιο σημειο εκανε την τρυπα?

Γ) Ποσα MB εχει πανω τωρα?

 

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ! Το εβαλα και στο Qtek! http://img214.imageshack.us/img214/8307/066wt2.th.jpg

 

Για να μην λες :P

AquaSonic Εισαι απίστευτος !!! Έχω λιώσει και ηδη η φωτο είναι wallpaper!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ετσι απο περιεργεια...

Α) Τι καρτα μνημης περνει? (οχι να ξερω)

Β) Σε ποιο σημειο εκανε την τρυπα?

Γ) Ποσα MB εχει πανω τωρα?

 

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ! Το εβαλα και στο Qtek! http://img214.imageshack.us/img214/8307/066wt2.th.jpg

 

Για να μην λες :P

 

nice... και εγω ετσι το ειχα αλλα μου τελειωνε την μπαταρια...:lol:!

 

βασικα δεν παιζει να το εκανε..

+θελει πειραγμα το firmware επειδη δεν εχει "driver" για να διαβασει την καρτα...

+η πλακετα δεν εχει υποδοχη για να μπει η καρτα μνημης

+δεν υπαρχει χωρος για την υποδοχη της καρτας

 

η μονη περιπτωση να γινει ειναι αν βγαλανε το chip της εσωτερικης μνημης και στην θεση του βαλανε την υποδοχη της καρτας...:blink:

πραγμα μαλλον απιθανο..

 

αλλα και παλι αυτο με πλυντηριο μου πιο ευκολο μου φαινεται...:lol:

 

+η ολη φαση μου μοιαζει με μια πλακα που καναμε μεσω του BT Info(που χειριζεσαι μεσω bluetooth αλλο κινητο)και λεγαμε σε εναν οτι εχει φωνητικες εντολες το Κ700... "πηγαινε στις φωτογραφιες και ανοιξε την πρωτη...":p

Link to comment
Share on other sites

Αν την βλεπει σαν εσωτερικη... τοτε απλα δεν γινεται και σε δουλευουν η μας δουλευεις. Εκτως αν σε καθε καρτα μνημης που θα βαζει θα πρεπει να ριχνει και ενα flashαρισμα το firmware του κινητου...
Link to comment
Share on other sites

Με τον φορτιστη θεωρειτικα δεν εχεις προβλημα, αφου οποιο κινητο περνει ρευμα απο usb περνει ρευμα 5v :) Εχω σταματησει τον φορτιστη καιρο τωρα!

 

Οσο για τον προσαρμογεα, Μπορεις να παρεις τον ανταπτορα AD-15 της nokia και να τον βαλεις στην pop-port που δινει jack 3.5mm που μπαινει οποιοδηποτε ζευγαρι ακουστικα :) Η SE εχει ενα αντιστοιχο νομιζω οποτε περνεις αυτα και κανεις την δουλεια σου με ενα ζευγαρι ακουστικα! :D Αλλα μετα δεν θα εχεις μικροφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω με το Mig33 ειναι αρκετα καλο, αλλα θα προτιμουσα να εχω το επισημο msn live messenger σε symbian μορφη! Βρηκα το αρχειο αυτο αλλα κατα την εγκατασταση στο κινητο μου Ε65 βγαινει μηνυμα οτι το πιστοποιητικο εχει ληξει! αν εχει κανεις καποια ιδεα, ειναι ευπροσδεκτη... Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και όντως "ζιπάρει" πολύ πράγμα. Χρήσιμο για χρήστες Voda live που δίνει όριο 1 ΜΒ τη μέρα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το opera δεν το γνωρίζω πολύ καλά αλλά από μια γρήγορη ματιά τα βασικά πλεονεκτήματα του zipit είναι ότι δεν χρειάζεται να κάνει ο χρήστης download οποιοδήποτε πρόγραμμα προτού το χρησιμοποιήσει και έχει χρήσιμα links όπως messenger. Μήπως ξέρεις αν το opera είναι συμβατό με όλα τα κινητά? :D. Υ.Γ. το opera πέραν του free trial μετά για να κατεβάσει κανείς το πρόγραμμα εκτός του ότι πρεπει να πληρώσει πιάνει και 5,6 Mb από την πολύτιμη μνήμη του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Η κωδικοποίηση στο meteo.gr από το blackberry είναι εντάξει. από τί κινητό και με τι browser μπήκες? Αν μπορείς κάνε μετρήσεις σε ένα site με το opera και me to zipit (πχ. in2life.gr) και πες μου διαφορές.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αλαζοντας firmware με ενα συγκεκριμενω το κ700 μπορεις να το βαλεις μεχρι 4gb.
Link to comment
Share on other sites

αλαζοντας firmware με ενα συγκεκριμενω το κ700 μπορεις να το βαλεις μεχρι 4gb.

 

άντε ρε φίλε ρίξε τα φώτα σου:)που όλοι κορωιδεύουν!!!!:mad::X

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Μπας και εννοει το παλικαρι σε Κ750?Γιατι το Κ700 λιγο δυσκολο να σηκωσει 4gb..

Και παλι με πιον τροπο μπορεις να τα βαλεις?Πρεπει να κανεις και πατεντα..

Οσο για το κ700 με την καρτα μνημης λογικα θα την βλεπει σαν εσωτερικη γιατι τοτε ειναι που θα πρεπει να αλλαξει firmware..Εγω εχω δει P900 με οθονη 262κ αντι 65κ χρωματων που ειχε και μνημη 2g που δεχοταν μεχρι 128mb εχω ακουσει για w550 με μνημη σταθερη 512 αντι για 256 που ειχε..Και τελος εχω δει με τα ματια μου ενα 8310 με δυο sim.:!:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...