Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία ανανέωση: 07/05/2007

 

Μοντέλα που προστέθηκαν:

 

Nokia

Ν71 0,40

Ν73 1,06

Ν93 0,69

Ν95 0,58

5300 0,81

8800 sirocco 0,95

6300 0,57

6290 0,54

6288 0,76

 

Sony Ericsson

J100/J300/K310i/K320i/K610/K610im/M600i/P910i/P990i/V600i/V630/W300i/W710/W810i/W850i/W950i/Z300/Z520i/Z550/Z610i/Z710/Z800i

 

NEC

e101/e228/e232/e235/e242/e313/e338/e530/e540/e616/e808/n331i/n342i/

n400i/n401i/n411i

 

Samsung

E360/Z650i

 

Από: greek_aeras

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι προσφορές δεν αρκούν. Αυτό που πρέπει επειγόντως να γίνει είναι να πέσουν οι τιμές. Με ταρίφα 0.0119/δευτ. η βίντεο κλήση δεν μπορεί να προχωρήσει. Ούτε και το Mobile Internet με ταρίφα 0.00595/ΚΒ. Εδώ χρειάζονται όχι μόνο μειώσεις αλλά και flat επιλογές. Εκτός αν τα δίκτυα δεν είναι ικανά ακόμη να χωρέσουν μεγαλύτερη χρήση γιατί οπωσδήποτε από τη μηδενική -σχεδόν- χρήση που γίνεται τώρα θα περάσουν απότομα σε μια πιο μαζική χρήση -καλά μην φανταστείτε και τραγικά πράγματα...
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia.Exw mia aporia.Prospa8w na kalesw ena noumero omws ekei pou paei na ginei h syndesh gia thn klhsh stamataei kai me petaei ston katalogo.Einai akrivos oti 8a ginotan an patousa egw akyrosh klhshs ekeinh thn wra.Kserei kanenas ti einai pi8ano na exei kanei to atomo pou paw na parw?
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μάλλιστα γίνονται και 3... :p

 

Εγώ πάλι πιστεύω πως αναλόγως την εταιρία θα μπορούσαμε να δούμε διαφορά. Τι εννοώ... Αν έρθει καμιά Orange ας πούμε ή καμιά T-Mobile δεν πρόκειται να δούμε τίποτε το ιδιαίτερο καθώς πάνω κάτω παρέχουν τα ίδια πράγματα με τις υπόλοιπες εταιρίες. Αν όμως ερχόταν μια Three θα έφερνε επανάσταση τόσο στο 3G όσο και στο Mobile Internet. Με αυτό τον τρόπο θα κινητοποιούσε και τις άλλες εταιρίες με το 3G οπότε επιτέλους θα προχωρούσαμε και στην προώθηση των νέων τεχνολογιών. Τώρα, το στήσιμο του δικτύου -και ειδικά αν είναι και 3G-only- είναι ένα θέμα... Θα μπορούσε ή θα ήθελε κάποιος να διαθέσει ΤΑ τεράστια ποσά στην Ελλάδα για να φτιάξει γρήγορα ένα αξιόλογο δίκτυο Τρίτης Γενιάς; Ιδού η απορία...

Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές δεν αρκούν. Αυτό που πρέπει επειγόντως να γίνει είναι να πέσουν οι τιμές. Με ταρίφα 0.0119/δευτ. η βίντεο κλήση δεν μπορεί να προχωρήσει. Ούτε και το Mobile Internet με ταρίφα 0.00595/ΚΒ. Εδώ χρειάζονται όχι μόνο μειώσεις αλλά και flat επιλογές. Εκτός αν τα δίκτυα δεν είναι ικανά ακόμη να χωρέσουν μεγαλύτερη χρήση γιατί οπωσδήποτε από τη μηδενική -σχεδόν- χρήση που γίνεται τώρα θα περάσουν απότομα σε μια πιο μαζική χρήση -καλά μην φανταστείτε και τραγικά πράγματα...

 

Flat rate υπαρχουν αλλα ειναι ακριβες, μιλαμε για 100ε/μηνα για το απεριοριστο που στην ουσια ειναι 20GB/μηνα.

 

Το μονο καλο που εχω δει ειναι το tim plus non stop, εφοσον εχεις συμβολαιο tim με μολις 3,5ε/μηνα εχεις απεριοριστο internet browsing και σε 3g ταχυτητες, με καρτοκινητο μονο gprs.

 

Επισεις και το cu a lot με την υπηρεσια που εδωσε τωρα τελευταια θα δωσει σε αρκετους χρηστες την ευκαιρια να δοκιμασουν την video κληση με μολις 2,5ε/εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

τα πραγματα σε επιπεδο εσωτερικης χρησης πανε καλα επιτελους οπως π.χ. με τα απεριοριστα sms,mms και βιντεοκλησεις σε στησιματα οπως flexy-οικογενειακο της ΤΙΜ κ.λ.π.:)

 

Ποιος σου είπε πως το οικογενειακό της Tim ή οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμά της έχει απεριόριστες βιντεοκλήσεις????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ας δώσουν Ptt οι υπάρχουσες και ας μην έρθει καμία.

 

Κοινώς; ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ που καθυστερούν εσκεμμένα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορει καπιος να στησει ενα πραγραμμα (Εταιρια) που να λαμβενει και να στελνει SMS με 4 ψηφια οπως αυτα που εχει η midiatel πχ η αλλες εταιριες ? Τι μηχανηματα χριαζεται τι αδιες πχ ΟΤΕ? αν ξερετε παρακαλοω βοηθηστεμε αν ή πητε μου τι keywords να ψαξω οστε να βρω info στο google Ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο thread που ποσταρω αλλα δεν βρηκα καπου αλλου σχετικα για να παραθεσω το προβλημα μου.

Εχω ενα προβληματακι που μπορει να το δημιουργησα και μονος μου.

Σας παραθετω το μαιλ που μου ηρθε...

------------------------------------------------------

Thelete na mathete an to kinito sas parakoloytheitai?

 

Aksizei na afierosete ligo xrono gia na diapistosete an oi sunomilies sas

einai ... mono dikes sas!!!!

 

Kante apo to kinito sas tin eksis klisi :

 

#31#10 kai ton arithmo tou kinitou sas xoris to 6 mrosta

 

Px #31#10974mplampla............

 

An i klisi den ginei, o arithmos den uparxei kai tetoia, eisaste safe!

 

An omos sas apantisoun apo kapoia syggekrimeni ypiresia......PERASTIKA

SAS!!!!

---------------------------------------------

 

ΝΑΙ εκανα την λαλακια και το καλεσα...

Γιατι ρε??? θα μου πειτε με το δικιο σας.

 

Λογω οτι οντως εχω εδω και καιρο απειλητικα μυνηματα απο διαφορους αριθμους και τον αποστολεα του μαιλ τον γνωριζω...

Ειπα να το κανω...Βεβαια μετα σκευτικα οτι εκανα λαλακια και δεν επρεπε να καλεσω τον αριθμο γιατι παιζει να χει κανει τιποτα enstablish στη sim και να καλει καμια αμερικη τωρα που μιλαμε.

 

Το θεμα μου ειναι οτι το συγκεκριμενο μαιλ το λαβανε και αλλα ατομα στην εταιρια που δουλευω...Το εκαναν και δεν βρηκαν καποια απαντηση...

 

Εκτως απο μενα...που οντως μου απαντησε καποια ασχετη υπηρεσια.

Οποτε συμφωνα με τα λεγομενα του μαιλ εχω προβλημα.

Αλλα αν το μαιλ ειναι fake που μαλλον αυτο ειναι ισως και να δημιουργησα εγω ο ιδιος προβλημα.

 

Αν γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω ας βοηθησει...

Πρεπει να παρω καποιον στην ΤΙΜ να μου πει αν τρεχει τπτ περιεργο με τον αριθμο μου?

Να formaro το κινητο δεν νομιζω να βοηθησει γιατι αν παιζει τπτ το περιεργο θα εχει να κανει με την sim και οχι με το τηλ

 

 

??????????

 

 

 

Επειδη νομιζω οτι λαθος τοποθετησα τον προβληματισμο μου εδω.

Πρεπει να κανω κατι????

Link to comment
Share on other sites

Flat rate υπαρχουν αλλα ειναι ακριβες, μιλαμε για 100ε/μηνα για το απεριοριστο που στην ουσια ειναι 20GB/μηνα.

 

Το μονο καλο που εχω δει ειναι το tim plus non stop, εφοσον εχεις συμβολαιο tim με μολις 3,5ε/μηνα εχεις απεριοριστο internet browsing και σε 3g ταχυτητες, με καρτοκινητο μονο gprs.

 

Επισεις και το cu a lot με την υπηρεσια που εδωσε τωρα τελευταια θα δωσει σε αρκετους χρηστες την ευκαιρια να δοκιμασουν την video κληση με μολις 2,5ε/εβδομαδα.

Σύμφωνοι λύσεις υπάρχουν σήμερα όμως είναι όλες σε μορφή προσφορών (βαπτισμένες ως υπηρεσίες -τύπου Non-Stop, CU a lot). Εγώ μίλησα για αλλαγές στον βασικό τιμοκατάλογο.

Link to comment
Share on other sites

Ακούω πια τόσο πολύ γι αυτό το PTT... Γιατί το ζητάτε τόσοι πολλοί πια; Πόσες συσκευές το υποστηρίζουν για να το απαιτούμε κιόλας; Και στο εξωτερικό που υπάρχει έχω την αίσθηση ότι το χουν ακριβό (πέρα δηλαδή από το ότι δεν το υποστηρίζουν και πολλές εταιρίες)
Link to comment
Share on other sites

όλο και περισσότερες συσκευές το υποστηρίζουν. Γιατί το ζητάμε; γιατί πέρνεις τηλέφωνο και ρωτάς "έλα ρε που είσαι; Απάντηση: Κάτω απο το σπίτι σου, κατέβα ή έρχομαι σε 1 λεπτό..κατέβα." Αυτό με το ptt θα μπορούσε να αποφευχθεί. Δεν είναι θέμα χρέωσης μόνο, αλλά και συντομίας. Το ίδιο θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και με τα παιδιά που έχουν βγει να παίξουν παρα-δίπλα. "Αντωνάκη, όχι στα βαθιά παιδί μου":lol:
Link to comment
Share on other sites

#31# ειναι η αποκρυψη και *31# η αναιρεση της αποκρυψης.

 

Κατι παρομοιο καναμε πριν απο κατι χρονια στο δημοτικο, βαζαμε ενα προθεμα και τον αριθμο του κινητου μας και χτυπουσε... νομιζω μια φορα ειχαμε παρει σε ενα ταχυδρομειο....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O αριθμος 109 ειναι η διωξη!

και σχηματιζεται απο το 10 που πληκτρολογησες και το 9 που πατας μετα επειδη δεν βαζεις το 6 οπου ξεκιναει το κινητο σου τηλεφωνο.Ολα τα υπολοιπα νουμερα που πατησες ειναι αχρηστα,ειναι ενα παλιο τρυκ,και απο το σταθερο να παρεις 109 παλι η διωξη θα βγει!

ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΒΛΑΚΕΙΑ

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

...stamataei kai me petaei ston katalogo.Einai akrivos oti 8a ginotan an patousa egw akyrosh klhshs ekeinh thn wra.

 

Μήπως ακυρώνει εκείνος την κλήση; (Τι εννοείς σε πετάει στον κατάλογο;Ποιον κατάλογο; :confused: )

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω, γιατι αυτο συμβαινει και απο αλλες συσκευες οταν καλω το συγκεκριμενο νουμερο.

αυτο συμβαινει οταν ο αλλος δεν εχει σημα....το εχω παθει και εγω σε ενα συγκεκριμενο ατομο με πεταει...ενω σε αλλους μου λεει οτι ειναι κλειστο.

Μήπως ακυρώνει εκείνος την κλήση; (Τι εννοείς σε πετάει στον κατάλογο;Ποιον κατάλογο; :confused: )

 

μαλλον εννοει παταει για να κανει κληση....

και μετα βλεπει οτι τον εχει παει στον καταλογο δηλαδη...

εκει που ειναι οι τελευταιες κλησεις που εχει κανει σαν να μην ειχε κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρε τον καλούμενο από άλλη γραμμή να δεις εαν το κάνει αυτό ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω φωτοβολταικα!

και εχω κολισει με το κυκλωμα!

 

Gine ligo pio safhs......mpas kai.....:O

IBIS 5

"IBIS: just keep walking"

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera !! den xero an einai to katallhlo forum gia thn erothsh pou thelo na kano !! alla den hxera pou na thn grapso !! mhpos xerete pou mporo na vro mikorooikonomika stoixeia gia tis thlepikoinonies sthn ellada?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...