Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

epidi to eida polu ligo...katalaba oti itan ena idos <endoepikinonias>...ekane logo gia epikinwnia metaksi twn autokinitwn oxi mesw doriforou alla kati san ena topiko diktio opou epikinwnoun metaksi tous...
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό και εγώ είπα κάτι σαν CB αλλά το ρεπορτάζ αν το πρόσεξες από την αρχή έκανε λόγο για χρήση των δορυφόρων:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό και εγώ είπα κάτι σαν CB αλλά το ρεπορτάζ αν το πρόσεξες από την αρχή έκανε λόγο για χρήση των δορυφόρων:wacko:

 

opws kai na xei to na milas dwrean einai kati to super ouaou!!!!

kai exei ginei emoni se para pollous...na nai kala oi anthrwpoi pou mas dinoun idees:p ;)

Link to comment
Share on other sites

προσφατη ερευνα εδειξε οτι με το bluetooth η ακτινοβολια μειωνεται 20%

ενω με τη χρηση hands-free ΜΕ μαγνητικο δαχτυλιδι η ακτινοβολια μειωνεται 99%.

 

ξερετε πού μπορουμε να βρουμε αυτο το μαγνητικο δαχτυλιδι?

ρωτησα σε ενα καταστημα vodafone και γερμανος εδω στη θεσσαλονικη αλλα δεν ξερουν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω παράκληση στους mods να χειριστούν ανάλογα το thread και εσύ μου την λες?

 

Έλα; :worry: Ο mod δεν είναι υποχρεωμένος να ψάχνει και να διορθώνει τους τίτλους,εσείς που ανοίγετε τα θέματα πρέπει να βάζετε τίτλο που να έχει σχέση με το θέμα που συζητάμε και να είναι όσο το δυνατόν πιο σαφής.

Link to comment
Share on other sites

π@π@ρολογιες του Σταρ....

 

αλλωστε...δορυφοροι που σχεδιαστικαν για τις ΗΠΑ δεν "παιζουν" στην Ελλαδα...ειναι στην αλλη ακρη της υδρογειου

 

...για αυτο αλλωστε δεν μπορουμε -ακομα και αν εχουμε τον εξοπλισμο- να παρακολουθησουμε αμερικανικα δορυφορικα τηλεοπτικα καναλια στην Ελλαδα :) ...

 

..ή να ακουσουμε δορυφορικο ραδιοφωνο :(

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ήξερα που να το ποστάρω αλλά έχω την εξής ερώτηση:

Η κάρτα sim μου είναι τουλάχιστον 5 χρονών και έχει φθαρεί πολύ.Δεν ξέρω αν θα μπορούσε κάποια στιγμή να με εγκαταλήψει αλλά για να προλάβω το κακό θα μπορούσα να πάω πχ στον Γερμανό και να μου κάνουν μια κοπιά sim?Δηλαδή μια καινούρια sim με τον ίδιο αριθμό με τον δικό μου και να μεταφερθούν μηνύματα/ρυθμίσεις/τηλ. κατάλογος κλπ??

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο. Απλά με πείραξε το ύφος γιατί δεν είμαι κανείς νέος στο forum και σέβομαι πάντα τους κανόνες-κανονισμούς. Αυτό που μου είπες λέγεται και με pm. Ελπίζω να μην τα παρεξηγήσεις, διάλογο με φιλική διάθεση κάνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ήξερα που να το ποστάρω αλλά έχω την εξής ερώτηση:

Η κάρτα sim μου είναι τουλάχιστον 5 χρονών και έχει φθαρεί πολύ.Δεν ξέρω αν θα μπορούσε κάποια στιγμή να με εγκαταλήψει αλλά για να προλάβω το κακό θα μπορούσα να πάω πχ στον Γερμανό και να μου κάνουν μια κοπιά sim?Δηλαδή μια καινούρια sim με τον ίδιο αριθμό με τον δικό μου και να μεταφερθούν μηνύματα/ρυθμίσεις/τηλ. κατάλογος κλπ??

Και μενα η καρτα sim ειναι απο το 2000, panafon menu εχει ακομα να φανταστεις :p

Κοιτα αναλογα με την εταιρια που εισαι θα πας και στο αντιστοιχο καταστημα τους και θα ζητησεις αλλαγη sim. Αυτο χρεωνεται και πχ στην vodafone ειναι γυρω στα 17-18€. Απο κει και περα εχουν τροπο αυτοι να σωσουν τον καταλογο τον οποιο ανετα μπορεις να κανεις backup και εσυ με το MPT.

 

Το θεμα ταιριαζει στους τεχνολογικους προβληματισμους ή αναλογα με την εταιρια που εχεις και στο αναλογο threat ή οπου κρινουν οι mod...

Link to comment
Share on other sites

8a i8ele na me boi8isete se ena problimataki me to shareaza.otan to anoigo meta apo 5 deuterolepta mou leei pos eimai piso apo ena NAT router i firewall.kai mou deixnei pos prepei na to ri8miso.mipos kserei kapoios na mou pei pos na to ri8miso?:blink:
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αναλογα με την εταιρια που εισαι θα πας και στο αντιστοιχο καταστημα τους και θα ζητησεις αλλαγη sim. Αυτο χρεωνεται και πχ στην vodafone ειναι γυρω στα 17-18€.

18 ευρώ!?OMG.Καλύτερα να περιμένω να τα φτύσει και μετά να τους ζητήσω να μου φτιάξουν μια κάρτα με που απλά να έχει τον ίδιο αριθμό με τον τωρινό μου!

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κλωνοποιήσεις αν είναι ΤΙΜ ή Cosmote. Αν είναι Vodafone ή Q τότε η μόνη λύση είναι η αντικατάστασή της με μία καινούργια με κόστος γύρω στα 17 euro. Αν σε ενδιαφέρει η κλωνοποίηση τότε ρίξε μία ματιά σε αυτό http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=018&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=280073806668&rd=1&rd=1

το οποίο παρέλαβα πριν από λίγες μέρες και οφείλω να πω ότι η κλωνοποίηση είναι παιχνίδι ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ακομα τίποτα δεν είναι δεδομένο,άλλοι επιστήμονες υεωρουν οτι δεν προκαλεί βλάβες,άλλοι θεωρουν οτι κάνει ζημιά και μεγάλη μάλιστα.Αργα ή γρήγορα θα δούμε τα αποτέλέσματα πάνω μας!Βέβαια αν υποθέσουμε οτι βλάπτει οτιδήποτε εκπέμπει ακτινοβολία,τότε θα πρέπει να ξυλώσουμε τις πρίζες απο τα σπίτια μας,να πετάξουμε τις τηλεοράσεις και να βγάλουμε τις λάμπες!!! Αντε παιδια και με κεριά απο αύριο!!
Link to comment
Share on other sites

π@π@ρολογιες του Σταρ....

συμφωνω...κ εκτος αυτου το ολο θέμα ηταν απλως μια ενδοεπικοινωνία...

(max. εμβέλεια ~100 m)

 

 

Υ.Γ.

ο τυπος με το τζιπ ηταν αυτός που εχει το μαγαζί "Bar Code" με τα τατουάζ (sorry δεν θυμάμαι το όνομα του)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα k750i,τό οποίο αγόρασα τόν περασμένο Ιούλιο.Μού έχει χαλάσει τό handsfree πού περιλαμβάνεται στήν συσκευασία.Ξέρει κανείς αν δικαιούμαι αντικατάσταση,άν περιλαμβάνεται στήν εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω η συσκευη εχει 2 χρονια εγγυηση και ολα τα παρελκομενα 1. Οποτε λογικα δικαιουσαι αντικατασταση αν δεν υπαρχει φυσικη φθορα. Τσεκαρε πριν το πας και το manual στις σελιδες που λεει για την εγγυηση για να τους το τριψεις στη μουρη αν σου πουν δεν καλυπτεται κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Για οτιδήποτε σχετικά με το Apple iPhone στο σχετικό θέμα στο forum των Κινητών Τηλεφώνων...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=158172

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...