Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει για το satelite internet; Τι εξαρτήματα χρειάζετε να πάρω και ποια εταιρία ISP παρέχει τέτοια υπηρεσία; Επίσης αν είναι ταυτοχρονα εφικτή και η χρήση της κεραίας για Filmnet, Nova κτλ.

 

Τέλος...αξίζει;

 

Ευχαριστώ.

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

re antoni pes kai mas kanena link re plzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

 

Σου έχω στείλει PM.. :)
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω αν ειναι αξιοπιστος ο φορτιστης που δινει δωρο το περιοδικο TOMORROW...πριν τον χρησιμοποιησω στο κινητο μου... :!: :!: :!:
I love this Myphone Stuff.......
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Katarxhn epeidi eimai wap pes mou ti kinito exeis giati den vlepw to kinito sou.Emena otan to vazw sto 3650 leei de fortizei otan omws to vazw sto 8210 fortizei kanonika.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Katarxhn epeidi eimai wap pes mou ti kinito exeis giati den vlepw to kinito sou.Emena otan to vazw sto 3650 leei de fortizei otan omws to vazw sto 8210 fortizei kanonika.

 

Εχω panasonic gd87

I love this Myphone Stuff.......
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

E tote na min ton pareis dioti de diathetei katholou vismata gia panasonic.O fortistis einai mono gia nokia ericsson siemens kai motorola.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

E tote na min ton pareis dioti de diathetei katholou vismata gia panasonic.O fortistis einai mono gia nokia ericsson siemens kai motorola.

 

Ok...Θα το παρω αλλα οχι για τον φορτιστη... :p :p :p

I love this Myphone Stuff.......
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καλά γνωρίζουμε την κινητή τηλεφωνία; Που πιστεύουμε ότι ανήκουμε; Ξεκινάμε από τον αρχάριο και φτάνουμε στον Θεό … Και όσοι έχουμε/έχουν αυτές τις γνώσεις, πόσο πρακτικές είναι για την ζωή μας … και τι κομμάτι απασχολούν από την ζωή μας; Μήπως χάνουμε τον έλεγχο με την σημερινή «πώρωση» που παρατηρείτε και χάνουμε την ουσία των πραγμάτων ή μήπως όλη μας η ζωή είναι το κινητό μας τηλέφωνο; Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rebel21

 

Μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει για το satelite internet; Τι εξαρτήματα χρειάζετε να πάρω και ποια εταιρία ISP παρέχει τέτοια υπηρεσία; Επίσης αν είναι ταυτοχρονα εφικτή και η χρήση της κεραίας για Filmnet, Nova κτλ.

 

Τέλος...αξίζει;

 

Ευχαριστώ.

 

 

Διάβασε τα 2 παρακάτω άρθρα.

 

Το πρώτο άρθρο, το είχα γράψει εγώ, για το satleo (όσον αφορά το copyright :p )

 

 

Sat Internet 1

 

Sat Internet 2

 

Σε γενικές γραμμές : ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΜΦΩΡΟ. :mad:

 

Ότι άλλη απορία έχεις, γράψε εδώ.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Siga mhn xalaso 0.50 E gia na steilo kati pou eprepe na stoixizei 20-25 (mish timh diladi) 1-3 to mhna
Link to comment
Share on other sites

Το θέτεις θα έλεγα σαν κοινωνικό φαινόμενο!

Λοιπόν θα μιλησω για μένα και θα πω οτι η γνώση είναι απύθμενη!

Μαθαίνουμε κάποια πράγματα αλλά ποτέ αυτά δεν είναι αρκετά! Τα κινητά είναι ένα Hobby, προσιτό σε πολύ κόσμο! Μου αρέσει να ασχολούμαι, αλλά μου αρέσει πολύ να ασχολούνται και οι άλλοι γύρω μου! Η νέες τεχνολογίες πρέπει να διαδίδονται!

Πιστεύω πως αυτό που με αντιπροσωπεύει καλύτερα είναι το "σχολαστικός" αν και στην αρχή... Είδα φως και μπήκα! :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ψιλοκολληματάκι τα άτιμα. Τα έχουμε και μαζί μας και δύσκολο να μην ασχολείσαι με αυτά. Σε περιπτώσεις που κάπου δεν υπάρχει κάτι ξεχωριστό να ασχοληθείς μαζί του, το κινητό είναι καλή "παρέα". Φυσικά δεν μπορείς να είσαι και εκτός των πραγμάτων στην εποχή μας, γιατί δεν υπάρχουν άνθρωποι που να μην έχουν κινητό. Αν θέλεις να απέχεις από αυτά, θα κάνει μπαμ πλέον και όχι το αντίθετο που θα συνέβαινε παλαιότερα.

Όσο προχωράει η τεχνολογία τους, θα είμαστε σε μεγαλύτερη επαφή μαζί τους.

Τώρα στην αρχή (τρόπος του λέγειν), που φτιάχνονται νέα συστήματα και νέα "κόλπα" για τα κινητά, ψάχνομε να δω τι γίνεται.

Στο μέλλον πιστεύω πως τα πλέον απαράιτητα και μη, σε ένα κινητό, θα γίνονται από μόνα τους και ίσως δεν μας απασχολούν και τόσο (με την έννοια του ότι, θα ψάχνω να δω αν γράφει βίντεο π.χ. ένα κινητό όπως τώρα, αν έχει καλή οθόνη και εικόνα, ήχο κ.λ.π.).

Τον έλεγχο το χάνουμε πάντα όταν αρχίζουμε να αχολούμαστε με κάτι νέο για εμάς, όμως στην περίπτωση των κινητών, το βλέπω ως χόμπυ, οπότε, γιατί όχι; ( γιατί να μην ασχολούμε αρκετά με αυτά; )

 

"Σχολαστικός και ενημερώνομαι" :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

σχολαστικός και εγώ,ενημερώνομαι συνεχώς(όσο προλαβαίνω βέβαια) κυρίως για τα αγαπητά μου siemens..:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

E tote na min ton pareis dioti de diathetei katholou vismata gia panasonic.O fortistis einai mono gia nokia ericsson siemens kai motorola.

 

 

δηλαδή???

 

καταλήγει σε πολλαπλό βύσμα που κάνει σε όλα αυτά τα κινητά? ενδιαφέρον ακούγεται...

 

δουλεύει σίγουρα?

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

θεός φυσικά!!!

 

είμαι υπέυθυνος για τα κινητά που κρατάει ο καθένας σας στο χέρι του, είναι όλα παιδιά μου! ξέρω τα πάντα, αν δεν υπήρχα δεν θα υπήρχαν κινητά, κεραίες, δίκτυα, δεν θα υπήρχε κινητή τηλεφωνία. Όλοι σας μου χρωστάτε ένα μεγάλο ευχαριστώ :!:

 

και για να σοβαρευτούμε μάλλον προς το τρίτο είμαι, αν και καμιά φορά το παρακάνω στις αγορές κινητών (έτσι μπαίνω και λίγο στο τέταρτο...)

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει 4-5 ξεχωριστά βυσματάκια. Για τα Nokia το έχω δεί να δουλέυει, σε 3330 τουλάχιστον και πιστεύω και για διάφορα άλλα. Τα άλλα βυσματάκια όμως κάνουν για λίγα μοντέλα π.χ. ericsson motorola. Πάντως οι 4 μπαταρίες που έχει μέσα τελειώνουν σχετικά γρήγορα....

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

σχολαστικός γιατί δεν θέλω να γίνω "θύμα" αγοράζωντας 400 κινητά και συνδέσεις..

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

H metriofrosini einai oraio pragma ... alla anarotieme (xoris na thelw na thiksw kanenan!) Apla sxolastikoi eimaste otan MONO ta post mas mesa se ENA mina sto myphone ksepernoun ta 200 - 300 - 500 ? O ipolipos xronos mas pou einai? Ksipnaw - paw douleia - girizw spiti - fagito - myphone - kai nanakia ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον WaYOuT

 

H metriofrosini einai oraio pragma ... alla anarotieme (xoris na thelw na thiksw kanenan!) Apla sxolastikoi eimaste otan MONO ta post mas mesa se ENA mina sto myphone ksepernoun ta 200 - 300 - 500 ? O ipolipos xronos mas pou einai? Ksipnaw - paw douleia - girizw spiti - fagito - myphone - kai nanakia ?

 

 

Ίσως πολλοί από εμάς έχουμε τον υπολογιστή ως εργαλείο και στην δουλειά μας (π.χ. η αφεντιά μου) και για αρκετές ώρες είμαστε online για πολλούς και διάφορους λόγους, σχετικά με τις διάφορες εργασίες που έχουμε να κάνουμε και ρίχνουμε συχνά ματιές στο myphone :rolleyes:

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον WaYOuT

 

H metriofrosini einai oraio pragma ... alla anarotieme (xoris na thelw na thiksw kanenan!) Apla sxolastikoi eimaste otan MONO ta post mas mesa se ENA mina sto myphone ksepernoun ta 200 - 300 - 500 ? O ipolipos xronos mas pou einai? Ksipnaw - paw douleia - girizw spiti - fagito - myphone - kai nanakia ?

 

Αυτό που κολλάει με τα κινητά τώρα; :o

Δεν είναι απαραίτητο όποιος είναι σχολαστικός με την αγορά κινητών, να είναι σχολαστικός και με τα posts (εξάλλου τσάμπα είναι :p).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον WaYOuT

 

H metriofrosini einai oraio pragma ... alla anarotieme (xoris na thelw na thiksw kanenan!) Apla sxolastikoi eimaste otan MONO ta post mas mesa se ENA mina sto myphone ksepernoun ta 200 - 300 - 500 ? O ipolipos xronos mas pou einai? Ksipnaw - paw douleia - girizw spiti - fagito - myphone - kai nanakia ?

 

 

Ίσως να 'πρεπε να κάνουμε ακόμη ένα θέμα σχετικά με τις ώρες που περνούμε στο MyPhone..... :)

Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε σήμερα ένας φίλος μου αυτό το φορτιστή.Το δοκίμασα στο siemens s45 και φόρτιζε κανονικά.Μετά το έβαλα στο 3650 και μου έλεγε ότι δε φορτίζει.Εβγαλα το βύσμα και το ξαναέβαλα και τώρα φορτίζει κανονικά.Σαν δοκιμή το χρησιμοποιώ σαν modem με τελεστετ gprs και μέχρι στιγμής είμαι μιαμισι ώρα online και συνεχίζει να φορτίζει. :) Να δω πόση ώρα θα αντέξει ακόμη.Να σημειώσω πως η μπαταρία ήταν άδεια όταν έβαλα το φορτιστή μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον frederik

 

Θα ηθελα να μαθω αν ειναι αξιοπιστος ο φορτιστης που δινει δωρο το περιοδικο TOMORROW...πριν τον χρησιμοποιησω στο κινητο μου... :!: :!: :!:

 

 

Είχα κερδίσει έναν παρόμοιο φορτιστή, από έναν διαγωνισμό HEINEKEN - MATRIX (για όσους έτυχε να κερδίσουν).

 

Με 4 βύσματα για: Nokia, SE, Siemens, Panasonic.

 

Με τις δικές τους μπαταρίες, δεν φόρτιζε με τίποτα. Ευτυχώς μπορούσε να πάρει κι αυτές τις τατράγωνες μπαταρίες του εμπορίου.

 

Έτσι δούλεψε.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...