Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:) Καλή Χρονιά σε όλους. Βρε παιδιά...σχολιάζουμε την απόδοση των δικτύων σε μια ευχάριστη γιορτινή στιγμη-Την αλλαγή του έτους. Με αυτά τα δεδομένα, σε έναν σεισμό...μια φυσική καταστροφή, ή...δε ξερω'γω τι άλλο, τι θα κάνουμε; Θα περιμένουμε να "ξεκολλήσουν" τα δίκτυα για να επικοινωνήσουμε με τους δικούς μας ανθρώπους;;;!! Αυτο ειναι που με τρομάζει περισσότερο! :eek:
Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θυμάμαι και ανάλογα παλιότερα θέματα... είναι φυσικό να υπάρχει το πρόβλημα αφού τα δίκτυα έχουν μια ορισμένη χωρητικότητα η οποία δε μπορεί να ανταπεξέλθει στις ανάγκες της πρωτοχρονιάς και γενικότερα μαζικής ανάγκης επικοινωνίας. Τα ίδια και με τον οτε, μόνο που εκεί το πρόβλημα με τη χωρητικότητα των γραμμών είναι λιγότερο έντονο.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kriz ( 3 Ιαν. 2004 , 10:11)

 

Θυμάμαι και ανάλογα παλιότερα θέματα... είναι φυσικό να υπάρχει το πρόβλημα αφού τα δίκτυα έχουν μια ορισμένη χωρητικότητα η οποία δε μπορεί να ανταπεξέλθει στις ανάγκες της πρωτοχρονιάς και γενικότερα μαζικής ανάγκης επικοινωνίας. Τα ίδια και με τον οτε, μόνο που εκεί το πρόβλημα με τη χωρητικότητα των γραμμών είναι λιγότερο έντονο.

 

 

Συμφωνώ αλλά πρέπει να καταλάβουν όλες οι εταιρίες ότι μπήκαμε στην πολύ σημαντικοί χρονιά για την χώρα – Ολυμπιακούς Αγώνες θα έχουμε σε επτά περίπου μήνες , υπολογίζεται τεραστία κίνηση και σε σταθερή και σε κινητή τηλεφωνία , τι θα γίνει τότε? , θα μας λένε το άλλο με τον Τοτο το ξέρετε? Πρέπει οπωσδήποτε να γίνει κάτι , όχι μόνο από την Cosmote που είναι και επίσημος παροχέας αλλά και από τις άλλες τρεις , αλλιώς μας βλέπω πρώτο θέμα στο CNN , BBC , Al jazeera κτλ. :eek:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone - Αγία Παρασκευή:

Σχετικά καλά.. έστειλα πολλά μηνύματα γύρω στις 12. Δεν χρειάστηκε να προσπάθησω πάνω από 2 φορές... Πόλλα πήγαιναν με την πρώτη... Τηλέφωνο δεν δοκίμασα να πάρω ούτε να στείλω mms.. Οι αναφορές για μηνύματα προς κοτέ μου αργούσαν πολύ.... :worry: (κανένα 15')

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmac ( 1 Ιαν. 2004 , 23:53)

 

Σας ευχαριστώ όλους :)

 

Με ενδιαφέρει περισσότερο από την πλευρά των εταιριών κινητής (Voda, Stet, Cote) οπότε αν ξέρει/θυμάται κανείς ποιο μήνα ξεκίνησε τα MMS η κάθε μία τους, θα ήμουν υποχρεωμένος.

 

Voda: Τέλη Ιουλίου/αρχές Αυγούστου (αυτό το θυμάμαι σίγουρα)

Stet: Τέλη Αυγούστου

Cote: Μέσα Σεπτεμβρίου

Αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 3 Ιαν. 2004 , 09:55)

 

Και τι σου απαντησε ο germanoπεδιλας?

Βαλε κι εδω το url του να το δουν κι εδω τα παιδια... ;)

 

Γιατί πιέζεις συνεχεία τον grkostis για να σου πει κάτι που πιθανός να μην θέλει και να έχει τους λόγους του να μην το πει ? :(
Link to comment
Share on other sites

Σιγα την πιεση...φιλε μου οταν βαζεις τετοιο θεμα ανακοινωνεις ολες τις λεπτομερειες!

Με αυτη τη λογικη το ονομα της SPEEDEX τοτε γιατι το ανακοινωσε???

Eπειδη δεν γνωριζεις...καλυτερα να μην μιλας!

Παρομοιο θεμα εχει και σε αλλο φορουμ μονο που εκει ανακοινωσε το site δυσκολα μεν αλλα το κανε!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 3 Ιαν. 2004 , 13:03)

 

Σιγα την πιεση...φιλε μου οταν βαζεις τετοιο θεμα ανακοινωνεις ολες τις λεπτομερειες!

Με αυτη τη λογικη το ονομα της SPEEDEX τοτε γιατι το ανακοινωσε???

Eπειδη δεν γνωριζεις...καλυτερα να μην μιλας!

Παρομοιο θεμα εχει και σε αλλο φορουμ μονο που εκει ανακοινωσε το site δυσκολα μεν αλλα το κανε!

 

Λιπών σταματάω εδώ την συζήτηση αυτή

 

Έχεις grkostis κάποιο ευχάριστο νέο ?

Link to comment
Share on other sites

Dystyxos kanena neo apo ton katastimatarxi.Loipon to katastima einai

 

Ayto

 

 

To grafw men alla den pisteyo oti o Germanos katastimatarxis ftaiei.Fysika eite mou dosoun tin kamera eite oxi egw tha kanw to reportaz gia na ksekatharisei i agora apo papatzides,pou to mono pou kseroun na kanoun einai na min ypologizoun ton Pelati tous.Ennoo fusika tin Speedex pou petaei to mpalaki ston Germano katastimatarxi asxeta ean den dexontai na apozimiosoun ton pelati tous.Mas exoun mathei stin Europi pleon poso ligo mas niazei i apoleia,kai poso mas endiaferei mono na ta arpaksoume.

 

Ola auta giati auti i ipothesi me exei kanei na pisteyo pleon oti zoume se enan kosmo me pollous aneuthinous. :(

Link to comment
Share on other sites

1)Οι ευχες ισχυουν και μετα τις 12. Δεν χρειαζεται να ευχηθουμε ολοι με την αλλαγη.

 

2)Κανενα δικτυο στον κοσμο δεν ειναι κατασκευασμενο να εξυπηρετει το 100% των συνδρομητων του ταυτοχρονα. Ειναι παραλογο και αντιοικονομικο.

 

3)Σε περιπτωση σεισμου μην ανησυχειτε. Οι κλησεις θα κοβονται αυτοματα ανα 30 δευτερολοπτα (ΕΕΤΤ) και ολοι θα ειναι ευχαριστημενοι.

 

4)Σε Vodafone να εβγαζε ειδοποιηση χλωμο. Ειχε κοπει μαζι με το call me back.

Link to comment
Share on other sites

nai to gnorizo auto :happy:

 

thelo na po oti ta MMS exoun periorismenes dinatotites apostolis

(mia eikona, *.amr ixo, *.3gp video, 100 kb orio, mikri taxitita, magalo kostos)

Synthetic

Artificial

Machine

Used for

Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Στην Έδεσσα η κιου σερνόταν τεράστια καθυστέρηση,το ίδιο και η βόνταφον,η κοτέ είχε μια μικρή καθυστέρηση,για τελεστέτ δε ξέρω :)
Link to comment
Share on other sites

Vodafone :

 

Κλήσεις όχι , μηνύματα έφυγαν με πολύ προσπάθεια και μετά την 6-7η φορά

 

 

q:

Καμιά ελπίδα ως τις 4-5

Ούτε κλήσεις όυτε μηνύματα έφευγαν...Ασε που ερχόντουσαν μηνύματα συνεχώς κάθε 10 λεπτά μετά τις 3...

 

ΕΕ μετά δε κάθησα να ασχοληθώ περισσότερο... Κοιμόμουν

:p

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έβαλα στο 3650 με Cote να στειλει 30 μηνυματα και σιγα σιγα τα εστειλε ολα σχεδον μεχρι τις 02.00...

 

Μόνο 5-6 δεν μπορουσε να στειλει με τπτ....

Εγω πάτησα την αποστολή και αυτο τα εστελνε και ξαναπροσπαθουσε μονο του σε περιπτωση αποτυχιας....

 

Οπότε δεν με πειραξε...

 

Πιστεύω ότι από πέρσι υπήρξε μια βελτίωση.... :worry: :rolleyes: :o

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος samus3650 ( 3 Ιαν. 2004 , 16:25)

 

nai to gnorizo auto :happy:

 

thelo na po oti ta MMS exoun periorismenes dinatotites apostolis

(mia eikona, *.amr ixo, *.3gp video, 100 kb orio, mikri taxitita, magalo kostos)

 

Ξέχασες τα midi... Η ταχύτητα δεν υπότιθεται ότι θα βελτιωθεί με Umts, edge (άμαν και πότε..) :confused:
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν τα ξεχασα...

 

Αυτα τα λαμογια στην Cosmote που χρεωνουν 2 Ε την μελωδία μπορουν να στειλουν με MMS τα *.midi ενω τα κινητα δεν μπορουν.

 

Ασε που εχω κατεβασει του κοσμου δωρεαν μελωδιες απο αλλα wap sites και τζαμπα. :angry:

Synthetic

Artificial

Machine

Used for

Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Q (μέσω vodafone) δεν είχα κανένα πρόβλημα. :) Όλη νύχτα ότι έστειλα πήγαινε αμέσως. Τηλέφωνα δεν δοκίμασα γιατί ήμουν σε κλαμπ μέχρι τα χαράματα. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Egw paidia me Cosmote den eixa problima!Esteila panw apo 100 SMS kai taytoxrona mou erxontousan para polla(logw giorths mou kiolas ektos apo kalh xronia!! ).Ola mia xara!Mono gia liga lepta kapoia mou pigan me tin deyteri/triti prospatheia!!Arketa eyxaristimenos kai fetos apo tin Cosmote egw proswpika!

Ksexasa na anaferw oti mono kati anafores mou argisan!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

PAntos to site den einai idiaitera dhmofiles...

 

445000 einai sthn Alexa....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

εχετε καταφερει να στειλετε mms σε δικτυο διαφορετικο απο αυτο που ανηκετε; Καταφερα με την τριτη να στειλω σε stet (εχω voda) και βεβαια χρεωθηκα και τα τρια... απο stet τα χρεωθηκαν κανονικα αλλα δεν πηρα κανενα! Τι παιζεται, ξερει κανεις;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα προβλήματα με vodafone λίγο μετά την αλλαγή της χρονιάς. Έκανα και έλαβα κανονικά κλήσεις και μηνύματα. Το μόνο που άργησε λίγο να έρθει ήταν μια αναφορά. Εκείνη την ώρα ήμουν στο Γκάζι, σε γνωστό μαγαζί... :alien:
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο μια πρωτη οψη δεν θα το εμπιστευομουν για αγορα μιας τοσο ακριβης καμερας!

Προτιμουσα να πληρωσω κατι παραπανω...και να μην εχω το αγχος μην γινει τιποτα!

Η συναλλαγη δεν μπορουσε να γινει με αντικαταβολη?

Δεν γνωριζω απλα το να πληρωσω κατι cash χωρις να το εχω παραλαβει ακομα με ανησυχει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Pantws kai to germaniko taxydromeio den fainetai diatethimeno na plirosei tin klopi.Edw kai enan mina den exoun apantisei thetika i arnitika.

 

To teleytaio email pou elava stis 30/12/2003 itan:

 

Hello,

 

no confirmation concerning your information. I received only an info, that you please no more email send to GLS. I know, that is not a good feeling for you and me, but I have to wait, to.

 

Kind regards,

Lars Gutzeit

 

Ta symperasmata dika sas :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...