Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μενω στην Αγγλια οποτε εχω orange. Γραφτηκα και με τον orange αριθμο μου αλλα και οταν κατεβηκα στην Ελλαδα και με τον Q αριθμο μου. Και με τους 2 δουλευει αψογα. Στο site τους λενε οτι απαντανε σε 72ωρες στα email ή σε 48ωρες αν συμπληρωσες τη φορμα στο site .Οποτε περιμενε λιγο ακομα. Να στα φαγανε δεν παιζει παντως...

 

Το να μη παιρνει στο νουμερο που σου ειπα ειναι απολυτα λογικο, το ιδιο κανει και σε μενα! Σου βγαζει προβλημα δικτυου η κατι τετοιο, παρολο αυτα εαν ηταν ενεργοποιημενος ο λογαριασμους σου θα σε καλουσε αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μενω στην Αγγλια οποτε εχω orange. Γραφτηκα και με τον orange αριθμο μου αλλα και οταν κατεβηκα στην Ελλαδα και με τον Q αριθμο μου. Και με τους 2 δουλευει αψογα. Στο site τους λενε οτι απαντανε σε 72ωρες στα email ή σε 48ωρες αν συμπληρωσες τη φορμα στο site .Οποτε περιμενε λιγο ακομα. Να στα φαγανε δεν παιζει παντως...

 

Το να μη παιρνει στο νουμερο που σου ειπα ειναι απολυτα λογικο, το ιδιο κανει και σε μενα! Σου βγαζει προβλημα δικτυου η κατι τετοιο, παρολο αυτα εαν ηταν ενεργοποιημενος ο λογαριασμους σου θα σε καλουσε αμεσα.

ti na pw den kserw.tha perimenw kana 2 meres akoma,kai an den parw apanthsh tha graftw sto site me thn q pou exw....elpizw mono na mhn eklise pleon h dinatothta gia nees eggrafes....:O

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ti na pw den kserw.tha perimenw kana 2 meres akoma,kai an den parw apanthsh tha graftw sto site me thn q pou exw....elpizw mono na mhn eklise pleon h dinatothta gia nees eggrafes....:O

na h apanthsh:

Dear customer,

 

For reasons of security your account have been locked.

 

In order to help you, we need a copy of the last bill from your regular

operator as a proove of identity or a copy of your identity card

 

You can send it by fax 334 99 77 21 41 or send it by email

 

for any further information contact us,

 

regards,

Mle Amel Benhadj A.

 

http://www.gsm2world.com

 

ti na kanw twra? den katalaba ti zitane?....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Κλασικα πραγματα... ζητανε μια φωτοτυπια του διαβατηριου σου και να τη στειλεις με φαξ στο email ή στο νουμερο που σου λενε. Ειναι για να δουν οτι σου ανοικει η καρτα. Αρα λογικα ακομα δεν σου εχουν παρει τα 5 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως τώρα που το λέτε, το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Υπάρχουν εταιρίες κατασκευής προιόντων υψηλής τεχνολογίας στην Ιαπωνία και σε άλλες χώρες της Άπω Ανατολής που αποφεύγουν να χρησιμοποιούν τον αριθμό 4 στις ονομασίες των προιόντων τους. Δηλαδή η Nokia κινείται σύμφωνα με τα ήθη και έθιμα των λαών στους οποίους πουλάει τα προιόντα της. Αρκετά έξυπνο θα έλεγα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κλασικα πραγματα... ζητανε μια φωτοτυπια του διαβατηριου σου και να τη στειλεις με φαξ στο email ή στο νουμερο που σου λενε. Ειναι για να δουν οτι σου ανοικει η καρτα. Αρα λογικα ακομα δεν σου εχουν παρει τα 5 ευρω.

esthla mia fwtotypia kai energopoiithike h grammh epitelous! fobero to sistima! kai mporw na pernw eksoteriko olous tous msn filous/files mou!:happy:

nrg se blepw psagmeno peri tou thematos(ekana kai mia google anazitish kai mou bghkes esy na les kati alla peri aytou tou thematos) ayto einai to pio fthno site gia klhseis? (den milaw mono gia klhseis apo ellada sto ekswteriko) den nomizw na iparxei pantos kati allo fthnotero:blink:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, πια η χρηση του 3g για πλοηγηση στο internet,e-mail,κατεβασμα-αποστολη δεδομενων(εκτος απο τους επαγγελματιες που για καθε kb, βγαζουν και λεφτα)? Γιατι να σερφαρω σαν απλος χρηστης σε οθονη της ταξης 176*220 με τρελες χρεωσεις και αργους browners οταν μπορω να το κανω απο το pc μου, (εξαιρουντε τα ppc με δυνατοτητα wifi και vga οθονη, εστω και καποια wifi-enabled κινητα με qvga οθονη και γρηγορο επεξεργαστη)?

 

Τωρα μερικες ερωτησεις για τις υπολοιπες υπηρεσιες του τυπου video κληση,iptv στο κινητο και mp3 download.

 

1)Διαβαζω στον τιμοκαταλογο π.χ της vodafone, οτι για να δεις tv για 24ωρες θελει 1.5-2ε καλη τιμη πιστευω...

...ΟΜΩΣ συμπεριλαβανετε σε αυτην την τιμη και ο ογκος δεδομενων? 0.005ε/kb?-> 5ε ανα Mb(!)? αν οχι, μιλαμε για ληστεια.

 

2)Τι ακριβως ισχυει για την video κληση? 0.60ε/λεπτο (χωρις φπα) ή και εδω υπαρχει επιπλεον ογκοχρεωση? επισεις καλη τιμη αν δεν ισχυει το δευτερο.

 

3)Οταν λεει μουσικα κομματια, μιλαει για ολοκληρα mp3 σε καλη ποιοτητα?

Επισεις για τελευταια φορα στο 1.5ε/mp3 ισχυει και ογκοχρεωση? γιατι αμα ειναι να πληρωσεις 3ΜΒ/mp3(περιπου)*5ε/ΜΒ ...πας και παιρνεις το cd.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μερικες ερωτησεις για τις υπολοιπες υπηρεσιες του τυπου video κληση,iptv στο κινητο και mp3 download.

 

1)Διαβαζω στον τιμοκαταλογο π.χ της vodafone, οτι για να δεις tv για 24ωρες θελει 1.5-2ε καλη τιμη πιστευω...

...ΟΜΩΣ συμπεριλαβανετε σε αυτην την τιμη και ο ογκος δεδομενων? 0.005ε/kb?-> 5ε ανα Mb(!)? αν οχι, μιλαμε για ληστεια.

 

2)Τι ακριβως ισχυει για την video κληση? 0.60ε/λεπτο (χωρις φπα) ή και εδω υπαρχει επιπλεον ογκοχρεωση? επισεις καλη τιμη αν δεν ισχυει το δευτερο.

 

3)Οταν λεει μουσικα κομματια, μιλαει για ολοκληρα mp3 σε καλη ποιοτητα?

Επισεις για τελευταια φορα στο 1.5ε/mp3 ισχυει και ογκοχρεωση? γιατι αμα ειναι να πληρωσεις 3ΜΒ/mp3(περιπου)*5ε/ΜΒ ...πας και παιρνεις το cd.

 

 

Sthn vodafone gia na ta kaneis ola afta prepei na mpeis sto Vodafone live(ektos thn video klisi) sto live den yparxei ogoxreosi alla xreosi xrisis diladi 35cents kata thn eisodo sou! sthn video klisi xreonese opos sto palio kalo wap me xronoxreosi

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΔΕΙΚΝΥΟΝΤΑΣ τις μεγάλες προσδοκίες για την αγορά δορυφορικού ραδιοφώνου στην Ευρώπη, η αμερικανική εταιρεία Delphi Corp. που δραστηριοποιείται στην προμήθεια ανταλλακτικών αυτοκινήτων, ανακοίνωσε ότι προχωρεί σε επενδυτική συνεργασία με την ισπανική Ondas Media SA, που εδρεύει στη Μαδρίτη, με στόχο την παροχή συνδρομητικών υπηρεσιών για δορυφορικό ραδιόφωνο στην Ευρώπη, το 2009.

(...)

 

Φιλε μου, δεν ξερω την πηγη και το χρονο δημοσιευσης της παραπανω ειδησης, αλλα στην παγκοσμια αγορα αυτοκινητου προκαλεσε προσφατα (φθινοπωρο 2005) σαλο η ανακοινωση της χρεοκωπιας της Delphi, η οποια ηταν απο τις κορυφαιες εταιριες στην τεχνολογια "αιχμης" και τις καινοτομιες στο χωρο του αυτοκινητου.

 

Ενδεικτικα τα παρακατω links:

 

http://www.4troxoi.gr/index.php?cat_id=118&page_id=3228

http://www.detnews.com/2005/autosinsider/0510/09/A01-341885.htm

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, πια η χρηση του 3g για πλοηγηση στο internet,e-mail,κατεβασμα-αποστολη δεδομενων(εκτος απο τους επαγγελματιες που για καθε kb, βγαζουν και λεφτα)? Γιατι να σερφαρω σαν απλος χρηστης σε οθονη της ταξης 176*220 με τρελες χρεωσεις και αργους browners οταν μπορω να το κανω απο το pc μου, (εξαιρουντε τα ppc με δυνατοτητα wifi και vga οθονη, εστω και καποια wifi-enabled κινητα με qvga οθονη και γρηγορο επεξεργαστη)?

 

Τωρα μερικες ερωτησεις για τις υπολοιπες υπηρεσιες του τυπου video κληση,iptv στο κινητο και mp3 download.

 

1)Διαβαζω στον τιμοκαταλογο π.χ της vodafone, οτι για να δεις tv για 24ωρες θελει 1.5-2ε καλη τιμη πιστευω...

...ΟΜΩΣ συμπεριλαβανετε σε αυτην την τιμη και ο ογκος δεδομενων? 0.005ε/kb?-> 5ε ανα Mb(!)? αν οχι, μιλαμε για ληστεια.

 

2)Τι ακριβως ισχυει για την video κληση? 0.60ε/λεπτο (χωρις φπα) ή και εδω υπαρχει επιπλεον ογκοχρεωση? επισεις καλη τιμη αν δεν ισχυει το δευτερο.

 

3)Οταν λεει μουσικα κομματια, μιλαει για ολοκληρα mp3 σε καλη ποιοτητα?

Επισεις για τελευταια φορα στο 1.5ε/mp3 ισχυει και ογκοχρεωση? γιατι αμα ειναι να πληρωσεις 3ΜΒ/mp3(περιπου)*5ε/ΜΒ ...πας και παιρνεις το cd.

Ακριβώς, δεν υπάρχει πουθενά σε αυτά που λες εξτρά χρέωση για τα bytes που κατεβαίνουν...Το 3g είναι το μέλλον, όπως πρίν 10+ χρόνια ήταν το 2g...Το θέμα είναι 1ον να βγαίνουν συνέχεια συσκευές υποστηριζόμενες από το 3g, 2ον να εξαπλώνεται συνέχεια το δίκτυο σε όλη την επικράτεια, όπως είναι υποχρεωμένες σύμφωνα με την ΕΕΤΤ, 3ον να ρίξουν τις τιμές κ στις βιντεο-κλήσεις κ στο data κ 4ον να βάλουν ένα ''καρότο'' δλδ κάποια ή κάποιες υπηρεσίες που να είναι μοναδικές για το 3g..Νομίζω πως σε 2-3 χρόνια, η κατάσταση θα έχει αλλάξει προς το καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσπάθησα να κάνω μια τέτοια συλλογή. Είναι σχετικά εύκολο γιατί αν αλλάζεις κινητό κάθε χρόνο το παλιό μπορείς να το κρατήσεις. Έχω 10 κινητά μέχρι τώρα

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, δεν ξερω την πηγη και το χρονο δημοσιευσης της παραπανω ειδησης, αλλα στην παγκοσμια αγορα αυτοκινητου προκαλεσε προσφατα (φθινοπωρο 2005) σαλο η ανακοινωση της χρεοκωπιας της Delphi, η οποια ηταν απο τις κορυφαιες εταιριες στην τεχνολογια "αιχμης" και τις καινοτομιες στο χωρο του αυτοκινητου.

 

Ενδεικτικα τα παρακατω links:

 

http://www.4troxoi.gr/index.php?cat_id=118&page_id=3228

http://www.detnews.com/2005/autosinsider/0510/09/A01-341885.htm

 

Φιλε Kosant, o χρονος δημοσιευσης της ειδησης ηταν η ημερομηνια δημοσιευσης αυτου του θεματος. Εκανα λαθος και δεν εβαλα Link της πηγης την οποια τωρα δεν θυμαμαι καθολου. Νομιζω οτι ηταν ειδηση απο την "Καθημερινη", χωρις να ειμαι σιγουρος. Θα το ψαξω περισσοτερο ...

 

Διαβασα τα αρθρα στα οποια παραπεμπεις ... ειναι οντως κριμα η χρεωκοπια της Delphi ... απ' οτι διαβαζω βεβαια στους 4 τροχους "... η ένταξη της Delphi στο Άρθρο 11 του αμερικανικού νόμου, που στην ουσία αποτελεί στέγη για εταιρείες που βρίσκονται στο χείλος της χρεοκοπίας, συνηγορεί στο συμπέρασμα ότι θα συνεχίσει να υφίσταται ως εταιρεία έστω και με πληγωμένη την αξιοπιστία και το κύρος της."

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι.

Ενδιαφέρομαι να βρώ κάποια υπηρεσία που να παρέχει αυτοματοποιημένες απαντήσεις σε μυνήματα που αποστέλλονται σε αυτή.

 

Έχω ένα site που αφορά στο στοίχημα και θέλω οι επισκέπτες μου να μπορούν να ενημερώνονται για στοιχηματικές προτάσεις από τους συνεργάτες του site μου με μηνύματα από το κινητό τους.

 

Επιθυμώ να βρώ μια εταιρία που να είναι οικονομική για το χρήστη της υπηρεσίας από το site μου.

 

Αν ξέρει κανείς κάτι σχετικό ας απαντήσει σας παρακαλώ...

 

Ευχαριστώ.

Giorgos Panoutsopoulos - http://www.tostoiximamou.com
Link to comment
Share on other sites

Οκ. βρήκα κάτι σε άλλο μυνημα στο φόρουμ για internetq.

Θα το ψάξω αλλά αν κάποιος έχει κάτι καινούριο ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ.

Giorgos Panoutsopoulos - http://www.tostoiximamou.com
Link to comment
Share on other sites

Οκ. βρήκα κάτι σε άλλο μυνημα στο φόρουμ για internetq.

Θα το ψάξω αλλά αν κάποιος έχει κάτι καινούριο ας μου απαντήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ.

Egw palia eixa vrei kati tetoio psaxe gia

phpnuke sms modul

sto google...

kati tha vreis...

Einai php k thelei na to epexergasteis ligaki...

Axizei tn kopo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρονια Πολλά..

 

Πρόσφατα αγόρασα απο ένα φίλο το sony ericsson P910i και είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση του. Έχω το πρόγραμμα Μobile 2006 (Route 66) εγκατεστημένο (Αthens maps Gps) και έψαχνα ενα πρόγραμμα που να καλύπτει όλη την Ελλάδα. Υπάρχει κατι τέτοιο υποστηριζόμενο απο Symbian OS v 7.0? Εγώ προσωπικά δεν έχω βρεί κάτι πέραν του προαναφερθέντος. Υπάρχεί όμως το Destinator 3 το οποίο έχει ευρεία κάλυψη (http://www.ngi.gr), το οποίο όμως τρέχει σε λειτουργικό Windows Mobile και μόνο..

 

Και σας βάζω την ερώτηση εδω.. Μπορώ να αλλάξω το λειτουργικό του κινητού μου σε Windows Mobile?

 

Aν ναί, τότε ο επεξεργαστής του (ΑRM 9) θα είναι αρκετά καλός για να υποστηρίξεί το νέο λειτουργικό?

 

 

Ευχαριστώ, Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στο myphone.gr :)

 

Για θέματα σχετικά με το P910, υπάρχει αποκλειστικό forum, το οποίο θα βρεις εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=21

 

Καλή συνέχεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

sorry, αλλα ειμαι ψιλοασχετος. ακουω καθημερινα οτι καποια ατομα αγορασαν το ταδε κινητο με επιδοτηση και με μειωμενη τιμη.. πως μπορει καποιος να το αγορασει με αυτο τον τροπο; θελει να εχει κατι ξεχωριστο με το επαγγελμα του;
Link to comment
Share on other sites

Υψηλα τεθηκε ο πηχης για την τριτη γενια στο 3G World Congress που διεξαγεται στο Χονγκ-Κονγκ,καθως συμφωνα με αναλυτες,αναμενεται να ξεπερασει τα 800 εκατ. συνδρομητες το 2010.Και μπορει η τεχνολογια της 3ης γενιας να μην ηταν ωριμη απο την πρωτη μερα εφαρμογης της,αλλα η αναπτυξη της 3G συνδρομητικης βασης ξεπαρασε τοσο αυτη της αναλογικης 1ης γενιας,οσο και της ψηφιακης 2ης γενιας,στα 4 χρονια απο τη στιγμη που η ΝΤΤ DoCoMo λανσαρε,το παγκοσμιως πρωτο 3G δικτυο, στην Ιαπωνια.

 

Αποσπασμα απο την στηλη ''mobile planet'' του περιοδικου ''Κινητη τηλεφωνια'',τευχος Δεκεμβιου '05.

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που λεμε με συνδεση ή κατι αλλο;

 

Δικαιούσαι κινητό με επιδότηση αν γίνεις συνδρομητής σε μια από τις cosmote,vodafone,TIM σε συμβόλαιο που έχει τουλάχιστον 60 δωρεάν λεπτά ομιλίας.

Ανάλογα με το πόσο μεγάλο(Σε λεπτά) θα είναι το συμβόλαιο, θα αυξάνεται και το ποσό της επιδότησης για μια συσκευή.Όσο ακριβότερη είναι η συσκευή,θα αυξάνεται επίσης και το ποσό της επιδότησης.

 

Επίσης, μόλις τελειώσει ο χρόνος συμβολαίου, η εταιρία για να σε κρατήσει και να ανανεώσεις σου προσφέρει μια δεύτερη επιδότηση,ανάλογα πάλι με το πόσα λεπτά μιλάς κάθε μήνα, πόσο δηλαδή μεγάλος είναι ο λογαριασμός σου.

 

Με το επάγγελμα έχει σχέση μόνο όταν επιθυμείς να κάνεις εταιρικο συμβόλαιο.Αυτό σημαίνει ότι αν έχεις μια ετιαρία,μπορείς με το αφμ να κάνεις εταιρικό συμβόλαιο και να έχεις 1ον , φτηνότερες χρεώσεις μεταξύ των χρηστών του εταιρικού συμβολαίου, 2ον δωρεάν ή επιδότηση για να αγοράσεις φτηνότερα τόσες συσκευές οσοι και οι χρήστες του εταιρικού.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...