Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλο ειναι οτι οντως το steaming παιζει σε ολα τα κινητα και μακαρι να προωθηθει αναλογη υπηρεσια. Εξαλλου η ελελιψη ραδιοφωνουν σε ορισμενα κινητα ειναι εμφανης. Ομως με το streaming το καλο ειναι οτι οπου και να πας ακους τον αγαπηενο σου σταθμο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

oute ego exo alaksei....

aaaaaaaaaaa ..psemata!!!alaksa mia fora pro pollon eton,sto erickson t18 :p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν αγόρασα ΠΟΤΕ μπαταρία...

Κάθε φορά που πάει για αλλαγή αλλάζω κινητό :)

To ίδιο περίπου ισχύει και με εμένα.

 

Μόνο που ποτέ δεν παρουσιάζεται πρόβλημα στην μπαταρία των κινητών μου τηλεφώνων.Πάντα προλαβαίνω να τα αλλάζω πριν συμβεί κάτι τέτοιο :shifty: .

Link to comment
Share on other sites

Pote den eixa tin anagki na allakso mpataria! Panta tin prolavaino prin xalasei kai allazo kinito:lol: pantws tis prosexw arketa tis mpataries mou!
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο 3650 στον 1ο χρόνο μειώθηκε αισθητά η αποδοσή της και την άλλαξα.Ομως στο 8210 μου είχε κρατήσει σχεδόν 2 ολόκληρα χρόνια!!! :eek:

Diavasa to post kai thimithika oti telika eixa allaksei mpataria. Eixa to 8210 apo to 2001, persi(ws deyteri siskeyi pleon) allaksa tin mpataria kai pali i aytonomia itan 0! Meta pira kainourgio tilefono, kai ayto pou eixa prin ws main to ekana 2nd :D

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές έχω προμηθευτεί δεύτερη μπαταρία, συνήθως σαν συμπληρωματική της πρώτης κι όχι σαν αντικαταστάτης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για streaming ακρόαση ραδιοφωνικών σταθμών δείτε κι αυτό
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άκουσα απο ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες οτι η Columbia Telecom έβγαλε άδεια κινητής και ετοιμάζεται να μπεί στην αγορά.

Γνωρίζει κανένας τίποτα περισσότερο;;

Link to comment
Share on other sites

Περι μεμετρησεων ακτινοβολιας και αλλων συναφων ενα τηλεφωνακι στο Κεντρο Ευρευνων στο Δημοκρητο και ανα εχεις βασιμες υποψιες μπορει να ερθουν και να μετρησουν κιολας ,για να εχεις και σωστα αποτελεματα.
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει, αλλά δεν είναι καθόλου πρακτικό. Είναι αργό οπότε απαιτεί αργές κινήσεις.

Επίσης βάλε ένα χαρτί με τα πλήκτρα και πες μου αν μπορείς να πληκτρολογήσεις. Επίσης είναι πολύ μικρό σε μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Περι μεμετρησεων ακτινοβολιας και αλλων συναφων ενα τηλεφωνακι στο Κεντρο Ευρευνων στο Δημοκρητο και ανα εχεις βασιμες υποψιες μπορει να ερθουν και να μετρησουν κιολας ,για να εχεις και σωστα αποτελεματα.

Σύμφωνοι! Πληρώνοντας όμως €600 (+ΦΠΑ)!!!

 

Γιατί?

 

Τη στιγμή που τα μηχανήματα μέτρησης κοστίζουν από €150 ως μερικές χιλιάδες ευρώ, γιατί θα πρέπει για μια και μόνο μέτρηση να πληρώνει ο ιδιώτης €600 (+ΦΠΑ)?

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ έναν τρόπο να στέλνω sms σε μέλη συλλόγου για ενημέρωση διαφόρων θεμάτων.

Αναζητώ, λοιπόν, έναν φθηνό και αξιόπιστο τρόπο.

 

Μια λύση είναι να τα στέλνω κατευθείαν από το κινητό μου.

Μια δεύτερη λύση είναι να τα στέλνω από κάποια υπηρεσία (π.χ. easysms.gr)

 

Θα προτιμούσα την δεύτερη λύση.

 

Ωστόσο από την easysms.gr η χρέωση δεν είναι μικρή. Ας σημειώσω ότι για να στείλεις σε κινητό με cosmote 1 sms (=7.2cents +19%) σε χρεώνει για 2 sms (=14.4 cents + 19%). Επομένως δεν είναι ότι πιο οικονομικό. Ωστόσο η όλη φιλοσοφία είναι ενδιαφέρουσα (μαζικά sms, εισαγωγή επαφών από αρχείο, κ.ά.)

 

Θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζετε παρόμοιες υπηρεσίες.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα κάνε edit στο μήνυμα, αυτά δεν είναι να λέγονται.

Πέμπτο δίκτυο δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει, δεν αποκλείεται να δούμε MVNOs, αλλά όχι νέα δίκτυα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μονο σε 6210 ειχα παρει αλλες 2 μπαταριες κι ο λογος ηταν οτι το ειχα οταν υπηρετουσα,ηθελα να χω αφθονη ενεργεια:p

α και παλιοτερα ειχα παρει μια μπαταρια σε ενα ericsson 788 γιατι τα ειχε παιξει η δικια του.

τωρα ομως δε κραταω ενα κινητο ωσπου να αρχισει να χανει η μπαταρια του σε αποδοση λογω του οτι τα αλλαζω συνεχεια:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στον τύπο δεν έχει δημοσιευθεί κάτι τέτοιο, παρόλαυτά η Columbia Telecom παρέχει υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας ΜΟΝΟ σε συνεργάτες της.
Link to comment
Share on other sites

Είδα χτες ένα παιδί στην παρέα που είχε gps πλοήγηση, με χάρτες κλπ στο κινητό του, αλλά δεν θυμόταν το όνομα της εταιρείας που το πήρε.

 

Ξέρει κανείς περισσότερες πληροφορίες; Μου είπε και ότι είναι δωρεάν ως τις 15 Αυγούστου!!

Link to comment
Share on other sites

Hello myPhone Community,

 

Είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής του πανεπιστημίου του Warwick (http://www.warwick.ac.uk), στο πρόγραμμα e-business management. Στα πλαίσια της πτυχιακής μου πραγματοποιώ έρευνα σχετικά με τη συμπεριφορά των Ελλήνων χρηστών κινητής τηλεφωνίας σχετικά με τη λήψη διαφημίσεων μέσω κινητών τηλεφώνων.

 

Για το σκοπό αυτό σχεδιάστηκε ένα on-line ερωτηματολόγιο το οποίο είναι διαθέσιμο στη διεύθυνση:

 

http://137.205.180.30/panos/

 

Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου και η καταχώρηση των απαντήσεών σας γίνονται on-line, μέσω επιλογής radio buttons και checkboxes (ο συμμετέχων δε χρειάζεται να πληκτρολογήσει τις απαντήσεις). Το ερωτηματολόγιο ΔΕΝ απαιτεί την υποβολή προσωπικών δεδομένων, όπως ονοματεπώνυμο, στοιχεία επικοινωνίας, εισόδημα κτλ. Περισσότερες οδηγίες και e-mail επικοινωνίας είναι διαθέσιμα στην αρχική σελίδα του ερωτηματολογίου.

 

Επίσης, παρακαλώ αν σας είναι εύκολο να προωθήσετε το e-mail ή απλά τη διεύθυνση του ερωτηματολογίου (http://137.205.180.30/panos/) σε επαφές σας.

 

Ευχαριστώ για την υποστήριξή σας,

Butters :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα νούμερα μόνο που στην εκτίμηση κάναμε ένα μεγάλο λάθος.

 

Το κινητό εκπέμπει τα προαναφερθέντα μεγέθη ακτινοβολίας μόνο κατά την κλήση. Ενώ μια wi-fi συσκευή εκπέμπει σταθερά το νούμερο που αναφέρθηκε.

 

Και είναι γνωστό ότι οι επιπτώσεις της ακτινοβολίας αυξάνονται από τον προσθετικό παράγοντα. Δηλαδή, η συσσώρευση των θερμικών μεταβολών στους ιστούς είναι μεγαλύτερη σε συνεχή ακτινοβολία παρά σε διασκορπισμένα «πακέτα» ακτινοβολίας.

 

Οπότε εγώ διατηρώ τις επιφυλάξεις μου, καθώς δεν έχουν γίνει και σχετικά πειράματα ακόμα.

 

;)

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

ektos aprooptou, kathe dyo xronia!:)

to 3510i omws pou exw to exw konta 3 xronia kai i mpataria tou einai sketos skylos!:lol:

prwta tha xalasei i siskeyi kai meta i mpataria tis!:p :p

to 6230 mou pou to exw 19 mines kai to exw liwsei sti xrisi twra fainete oti thelei mia nea mpataria!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολοι το ιδιο κανουμε, αλλαζουμε κινητο και μαζι μπαταρια. Μονη εξαιρεση ενα samsung που ειχα παλια και πανταη εταιρεια βαζει στα κουτια της 2 μαπταριες. Κατι ξερουν αυτοι...
Link to comment
Share on other sites

Μην το παρακανουμε γιατι η ισχυς του μετριεται σε μιλιβατ οποτε ειναι σαφως πολυ μικροτερη απο τα κινητα που εκπεμπουν μεχρι και 2 βατ παρακαλω. Γι αυτο ειναι πιο επικινδυνα σε παρατεταμενη χρηση...
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω παντως στο ΝΟΚΙΑ 6681 που εχω μια εφαρμογη που ειναι απο οτι λεγετια πολυ καλη και θα μεταφερω τις εντυπωσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...