Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...σε κάποιες παλιές κάρτες SIM. Υπάρχει τρόπος να το βρω; Είναι ελληνικών δικτύων, κυρίως TIM (telestet bfree), και βρίσκομαι στη Γερμανία. Έχω το motorola razr v3, σε περίπτωση που μπορώ να κάνω κάποια πουστιά σε συνδιασμό με τον Η/Υ.

 

Φχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να πιασει, εαν δεν ειναι ο κωδικος που εχει βαλει;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω... Το εχουμε κανει σε πολλες καρτες και ανοιγουν...

Για να δεις γινεται και κατι αλλο... Πηγαινε να αλλαξεις το ΡΙΝ σου και μη δωσεις το πραγματικο αλλα το 1213 θα σε περασει...

Παντως λογικα οι καρτες θα εχουν ληξει...

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα κάποια πιο σίγουρη λύση, αφού δεν είναι μπλοκαρισμένες ακόμα, και δεν ξέρω αν είναι δυσκολοτερο να σπάσω το PIN αφού μπλοκαριστούν.

 

Καλά, είμαι ο μόνος που έχει ξεχάσει το PIN του;!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras ( 7 Ιαν. 2005 , 19:03)

 

Δεν ξερω... Το εχουμε κανει σε πολλες καρτες και ανοιγουν...

Για να δεις γινεται και κατι αλλο... Πηγαινε να αλλαξεις το ΡΙΝ σου και μη δωσεις το πραγματικο αλλα το 1213 θα σε περασει...

Παντως λογικα οι καρτες θα εχουν ληξει...

 

 

Το δοκιμασα σε οσες Ελληνικες καρτες εχω, και βγαζει λαθος κωδικος!

Το θεμα με την αλλαγη κωδικου ειναι πως, οταν στην αρχη σου ζηταει τον τρεχων κωδικο, ο,τι και να βαλεις θα προχωρησει στο επομενο σταδιο που σου ζηταει τον νεο κωδικο και μετα επαληθευση, αλλα οταν πατησεις το τελικο ΟΚ, βγαινει μηνυμα λαθους φυσικα, γιατι ο τρεχων κωδικος ειναι λαθος. Αν δουλευε το 1213, ποιος ο λογος να κλειδωνουμε τις καρτες μας;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

FILE MONO ENAΣ ΤΡΟΠΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ ΦΑΧ ΣΤΟ

ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΗΣ ΤΙΜ ΜΕ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΣΠΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ,ΠΟΥ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΟ PUK ΚΑΙ ΜΕΤΑ 2 ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΛΕΝΕ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

@ALEX74, παρακαλείσαι να μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι κουραστικά στην ανάγνωση και φαίνεσαι σαν να φωνάζεις.

 

Thanks. :)

Link to comment
Share on other sites

Παρε +306935601260 απο σταθερο εκει που εισαι και μιλησε με την εξυπηρετηση πελατων και ζητησε να σου πουν τον κωδικο PUK. Οταν στον δωσουν μπλοκαρε τον κωδικο ΡΙΝ πληκτρολογωντας 3 φορες τυχαια αριθμους (μπορεις να πλητρολογησεις το 1213 που ειπε καποιος ποιο πανω, λαθος θα στο βγαλει 100%) και μετα θα σου ζητησει PUK. Οταν δωσεις το σωστο PUK θα σου πει να βαλεις νεο ΡΙΝ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

KALISPERIZO OLOYS KAI MPENO STO PSITO.....LIPON PIRA ENA KINITO TIS QTEK....TO 8020....ME TO OPOIO MPORO KAI LAMVANO KANONIKA TA DEDOMENA POU MOU STELNOYN ALLES SISKEVES MESO BLUETOOTH ALLA DEN MPORO NA VRO POS MPORO NA STEILO KAI GO MESO BLUETOOTH DEDOMENA APO TO DIKO MOU KINITO.....MIPOS KSEREI KANEIS TI PREPEI NA KANO GIA NA TO PETIXO?EYXARISTO EK TON PROTERON.....
IRAKLIS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα IRAKLIS198613.

 

Για ερωτήσεις σχετικά με το Qtek 8020, μπορείς να πας εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=49604&perpage=20&pagenumber=1

Link to comment
Share on other sites

netnick καλωσήρθες στο myphone.gr.

 

Το σωστό forum για τέτοιες ερωτήσεις είναι οι Διαξιφισμοί, στους οποίους υπάρχει ήδη ανάλογο topic: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=54040

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θα θελα να με βοηθησετε.Δεν εχω καποιο συγκεκριμενο μοντελο κινητου στο μυαλο μου ακομα.Ειμαι ακομα στο διαβασμα στο τι προσφερει το καθε ενα μοντελο.Θελω να μου πειτε αν εχετε παει η εχετε ακουσει κατι θετικο,αρνητικο σε καποιο απο τα χιλιαδες μαγαζια κινητης τηλεφωνιας που εχει γεμισει η Ελλαδα για το SERVICES TOYS, THN ΠΟΙΟΤΗΤΑ,TIS ΤΙΜΕΣ,THN ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.Απο site στο internet πχ:E-SHOP,9VOLT,ΠΛΑΙΣΙΟ κτλ....μεχρι και στο κεντρο μεταχειρισμενων κινητων η παρεμφερει μαγαζια που απαρτιζουν τις εφημεριδες και περιοδικα.Αν εχει αγορασει,ανταλλαξει καποιος καποια συσκευη απο τα παραπανω site η μαγαζια η ξερει και καποια αλλα και ειναι ευχαριστημενος απο το κινητο του.Ας γραψει καποια πληροφορια καποιο site...Ευχαριστω!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Για το service που λες, γιατι να το παω στο μαγαζι που το αγορασα και οχι στην αντιπροσωπεια αφου ουτως η αλλος εκει θα καταληξει? Ενταξει υπαρχουν τα κλασικα Γερμανος-Πλαισιο και απο ηλεκτρονικα καταστηματα εχω ακουσει καλα λογια απο το e-shop.gr
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα, τα κινητά που πουλάει το Πλαίσιο, ο Γερμανός, και το e-shop, δεν έχουν καμία σχέση με τα κινητά που πωλούνται σε κέντρα μεταχειρισμένων και σε κέντρα ανταλλαγής, τόσο από άποψη τιμής όσο και από άποψη ποιότητας...

 

Ανάμεσα στο Πλαίσιο και στον Γερμανό έγώ θα σου πρότεινα το Πλαίσιο από άποψη τιμής. Εγώ το κινητό μου το βρήκα και στους δύο αλλά στο Πλαίσιο ήταν φθηνότερο από τον Γερμανό.

 

Όσον αφορά το service, σου απάντησε ο Nrg...

 

Βασικά δεν μας βοηθάς και πολύ!

 

Τι ακριβώς θέλεις;

Να το πάρεις φθηνά και να σου βγεί καλό;

Να το πάρεις φθηνά και να βγεί ότι να 'ναι;

Θέλεις να σου βγεί καλό ανεξαρτήτως τιμής;

Θέλεις καλό service;

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει παρα πολλα μοντελα κινητων καινουρια απο το qtel αλλα και μεταχειρισμενα και παντα μου χουν βγει αψογα.. οποτε ας μην μιλαμε και λεμε πως δεν ειναι αξιοπιστα αν δεν ξερουμε :cool:

PYXLAX εχω ανταλλαξει και πολλες φορες απο διαφορα μαγαζια με μεταχειρισμενα απλα πρεπει να το δεις πρωτα το κινητο.. μια φορα μονο μου ετυχε μ ενα χαλασμενο GX30 και το πηγα πισω και μου δωσαν ενα αλλο ολοκαινουριο με ζελατινες και το αυτοκολητο στο κουτι..τωρα αν ηταν μουφα και το καναν σαν καινουριο δεν ξερω :o

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω ένα νοκια 6600, ένα νοκια 7650, ένα pc, μια web cam και ένα μικρόφωνο

αυτό που θέλω να κάνω είναι να συνδέσω το 7650 με το pc και μέσω κάποιου προγράμματος

να μου στέλνει αυτόματα mms φωτο από την web cam και ήχο πάλι μέσω mms από το μικρόφωνο, στο 6600

 

Αυτό που ψάχνω να βρω είναι το κατάλληλο software :

1. να τραβά φωτο και ήχο όταν εντοπίζει κίνηση στο χώρο η web cam και το μικρόφωνο

2. να αποστέλλονται αυτόματα τα αρχεία μόλις δημιουργούνται μέσω mms και του 7650

που θα είναι always connected to pc είτε μέσω infrared, Bluetooth η cable

μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kasei/30397/427144/0/kasei01.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το Spy! (για symbian).

Έχει Motion detector

[*] Normal

[*] Sensitive

 

Μπορείς να έχεις alert με SMS και να σου στείλει τις photo με (χρεώσιμα) ΜΜS.

Για τον ήχο τπτ, απλώς να καταγράφει τις συνομιλίες.

 

Για τζαμπέ δεν νομίζω να μπορέσεις να στήσεις τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ranger (12 Ιαν. 2005 , 16:42)

 

 

Τι ακριβώς θέλεις;

Να το πάρεις φθηνά και να σου βγεί καλό;

Να το πάρεις φθηνά και να βγεί ότι να 'ναι;

Θέλεις να σου βγεί καλό ανεξαρτήτως τιμής;

Θέλεις καλό service;

 

 

Θελω να βρω ενα καταστημα το οποιο να εχει φοβερα ανταγωνιστικες τιμες!!!Να εχει φθηνα κινητα αλλα να ειναι και αξιοπιστα.Δηλαδη ξερουμε ολοι οτι οντως ο Γερμανος τσιμπαει λιγουλακι στις τιμες.Το πλαισιο ειναι σε καλο δρομο,αλλα μπηκα στο Ε-SHOP και βρηκα ακομα πιο φθηνες τιμες εναντι των αλλων 2 μαγαζιων και ακομα στο 9volto βρηκα και πιο φθηνα και απτο Ε-SHOP.Δεν ξερω...δεν ανεφερα ποτε οτι θελω φθηνο και οτι ναναι.Οποιος θελει κατι τετοιο ας παει στο μοναστηρακι να βρει κανενα με γεματο αμμο αντι για μπαταρια...Αν ξερετε αλλα μαγαζια με τιμες τετοιες οπως του Ε-SHOP η του 9VOLTO ας βοηθησει.Ευχαριστω!Ελπιζω να σε καλυψα Ranger.

Link to comment
Share on other sites

@Nrg, το post που έκανες εδώ απομακρύνθηκε. Σε παρακαλώ, τουλάχιστον στους Τεχν. Προβληματισμούς να είσαι κόσμιος και πιο σοβαρός.

 

Συνεχίζουμε, στο θέμα μας.

Link to comment
Share on other sites

Το qtel οντως εχει ανταγωνιστικες τιμες και αξιοπιστα κινητα.Ειχα παρει το 8310 απο εκει και μου βγηκε αψογο.Το πλαισιο σιγουρα εχει καλυτερες τιμες απο τον γερμανο αλλα και απο την τιμ και την vodafone.Για το e-shop δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...