Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

auto tha eprepe na einai stis apopseis kanonika alla gia kapio logo einai kleidwmeno :confused: eidate tis nees epistimonikes methodous pou xrisimopeiei o ote sth tripolh gia na entopizei thamena kalwdia??ravdoskopo!kala akousate,xrisimopoioun enan tupo pou krata 2 syrmatakia kai otan vrei kai kala kalwdia thamena auta strefontai se allh kateythynsh.to edeikse stis eidhseis prin ligo..meta sou leei na pame mprosta me tetoia karagiozilikia.... :alien:
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Ναι το είδα και εγω στις ειδήσεις και δεν μπορούσα να κρατηθώ απο τα γέλια.

Έτος 2003 σου λέει μετά. Σε λίγο θα βάλουν και ραβδοσκόπο να τους βρήσκει τις οπτικές ίνες γιατί δεν θα ξέρουν που τις θάψανε !

Οι ολυμπιακοί αγώνες μας λείπανε κατα τα άλλα

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω και εγω βρε παιδια που απο 26/8 εχω κανει αιτηση για DSL και ακομα περιμενω?τη Δευτερα τους πηρα τηλ. και τα ακουσανε για τα καλα και ειπαν λεει οτι θα δουν τι γινεται...και περιμεεεεεεενννωωωωωωω!!!!!!!!!!!!

δεν μπορειτε να πειτε απο ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

:eek: :eek: :eek: Σε ποιό κανάλι το είδατε για να το δω στο δελτίο τα μεσάνυκτα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

An kai exete dikio sta parapono, o xrhsths psaxnei gia Pay SMS site, opote oriste ena akoma poly kalo:

 

http://www.smsgui.com/

 

Arketa ftino gia Ellada, an kai oi xrewseis diaferoun analoga tin xwra. Pantws emfanisiaka leei poly :)

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Eixa CU kai plirona ta maliokefala mou ... pira sindesi Telestet kai plirono poli ftinotera kai milaw pleon kai poli. Siga thn spoudea diafora pou iparxei sto sms ... sthn omilia eidate thn diafora? Asizititi simvolaio ... ase pou skeftomai na milaw ligo perissotero kai tha dikaioume kai siskevi ... me to CU edina ta triplasia kai fisika sta kartokinita den dikaiouse anavathmisi ...
Link to comment
Share on other sites

To cu einai xalia to mono pou aksizei einai to paketo cu surfer pou exei kai internet,meta an pame sto 8ema tou diktyou tis vodafone exei maura xalia se sxesh me ti telestet,oso gia tin Q-card pou lene merikoi pio panw den exei eidopoihsh klhsewn kai internet,ti na to kanw pou einai 1 lepto pio fthnh apo to cu?xalia einai kai i Q,opote syndesh telestet mia aksiopisth kai fthnh lysh me polles polles xrhsimes yphresies :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Soulman

 

http://www.mobiwireless.com/MobiSMS/

 

0.05 Euro/SMS apo to prwto SMS

Emfanish tou ari8mou sou san apostolea

Kalypsh Vodafone, Telestet, Cosmote (oxi Q-Telecom mexri stigmhs)

Dynatothta apostolhs twn SMS mesw WAP kai JAVA apo to kinhto

Anafora paradoshs (dwrean mesw Email, me xrewsh mesw SMS)

Omadikh apostolh se contacts.

 

Pantws kai to web2sms.gr exei anaptyx8ei poly kai exei polles efkolies kai dynatothtes pleon.

 

 

Δοκιμάζω το MobiSMS αλλά δε λαμβάνω αναφορά μέσω e-mail. Μήπως δε στέλνει αναφορές σε ελληνικά δύκτια;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον elteo

 

Χανεις την ουσια φιλε μου! :blink:

Αυτο που κρατας στα χερια σου ειναι τ η λ ε φ ω ν ο! :worry:

Ουτε τηλεκοντρολ ουτε ραδιο ουτε τιποτα αλλο!Ουτε βεβαια ειναι κατι για να επιδεικνυεστε..εχετε προσωπικοτητα!Δεν χρειαζεται το κινητο για να δειξετε οτι υπαρχετε!Νομιζω? :confused:

Αλλα ειπαμε η διαφημιση... :whistle:

 

Ολα παντα φιλικα! :D :happy:

 

 

Δεν χάνω καθόλου την ουσία φίλε μου. Το τηλεκοντρολ το ανέφερα επειδή είναι κάτι πού είναι πιασιάρικο και είναι καλό για επείδηξη. Όπως είπε και ο παπατζιμ, το 7650 ΔΕΝ είναι τηλέφωνο αλλά είναι smartphone. Μέσα έχω ένα σωρό προγράμματα και με βοηθάει πάρα πολύ. Για μένα δεν είναι σημαντικό το τηλεκοντρολ, αλλά ο πολύ εύκολος τρόπος να βλέπω τα mail μου όπου και να μαι, το τρομερό ημερολόγιο για υπενθυμίσεις, το icq, και άλλα άπειρα πράγματα που όπως ξέρεις γίνονται απο symbian εφαρμογές.

 

Πολλοί έχουν PDA όπως ipaq, palm, κλπ, και κάνουν την δουλειά τους καλύτερα από ότι με ένα κινητό. Τα smartphones όμως θα έλεγα ότι έχουν τουλάχιστον το 50% των δυνατοτήτων των PDA.

 

Έτσι, εγώ έδωσα ένα σεβαστό ποσό χρημάτων και πήρα κάτι που άξιζε τα λεφτά αυτά. Δεν πήγα να δώσω ένα κάρο λεφτά να πάρω 7250 που βγάζει τοσο δα φωτογραφίες και χωράει ελάχιστες.

 

Όπως είπα παραπάνω, ήθελα να δείξω στην παρέα ότι εγω έδωσα 600 euro και κάνω 1000 πράγματα και αυτός που έδωσε 600 (τότε) για το GD87 δεν κάνει τίποτα.

 

Χάνω την ουσία λες????

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Soulman

 

Emena pantws mou stelnei kanonika... :worry:

 

 

Τοτε ίσως πρέπει να πληρώσεις για να σου στέλνει. Δεν εξηγείται αλλιώς αφού δοκίμασα 2 e-mails.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον elteo

 

Nooooop!

Ετσι οπως το θετεις οχι!

Απλα αγαπητε φιλε προσπαθω να πω οτι ειναι ενα απλο τηλ!

 

 

Από την άποψη του ότι είναι χαζό το να κοιτάμε τι κινητό έχει ο άλλος και να λέμε ότι είναι μούρη ή όχι, έχεις δίκιο.

 

Θυμάμαι τι είχε γίνει με το πρώτο εμπορικό fashion phone. Όποιος το χε θεωρούντας ότι είναι δεν ξέρω και γω τι. Σε αυτό το thread πάντως γράφτηκαν πολλές αλήθειες για την άγνοια του κόσμου

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιλάτε για διαφήμιση! Ναι τα κινητά είναι προιόν διαφήμισης και μέσω αυτών προσπαθούμε να διαφημίσουμε και εμείς τον εαυτό μας!

Μόνο με τα κινητά γίνεται αυτό όμως;;; :confused:

Τα ρούχα μας, το αυτοκινητό μας, το σπίτι μας....

Προσπαθούμε να είμαστε οι καλύτεροι-ομορφότεροι κτλ. Αυτό δεν είναι κακό, έτσι είναι η κοινωνία και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό! :o

Εγώ προσωπικά μου αρέσει το κινητό μου να έχει αυξημένο prestige!!! :) Βέβαια δεν θα αγοράσω ένα Χ70 γιατί προτιμώ τα smartphones αλλά δεν θα πάρω ούτε το 3650 γιατί το βρίσκω πολύ πλαστικό! (το μεγάλο δεν με ενοχλεί!)

Πιστεύω οτι η χρυσή τομή τεχνολογίας-prestige είναι το 7650 και απο τα επερχόμενα κινητά το SX1 και το P810!

Link to comment
Share on other sites

Den to katalavainw, sto http://web2sms.otenet.gr mporeis na steileis mexri 5 sms/imera tzampa. Ase pou yparxei ki to mail.mycosmos.gr.

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Morpheus78

 

Den to katalavainw, sto http://web2sms.otenet.gr mporeis na steileis mexri 5 sms/imera tzampa. Ase pou yparxei ki to mail.mycosmos.gr.

 

 

Borei o an8rwpos na thelei na stelnei parapano.. Aftos tha plhrwsei allwste :P

 

@JimBs Nai den kserw.. egw exw agorasei credits pantws...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τα κινητά γίνεται αυτό όμως;;; :confused:

 

Oχι φιλε johner δεν γινεται μονο στα κινητα!

Αλλα πεσμου αληθεια αλλαζεις τοσο συχνα αυτοκινητο ή σπιτι? :blink:

(Για αγορα μιλαμε παντα οχι ενοικιο!)

Τα ρουχα ειναι αλλη ιστορια.. :worry:

Αnyway νομιζω οτι δεν ειναι και πολυ νορμαλ να υπαρχουν ατομα που να αλλαζουν κινητο καθε 3μηνο! :o

Σιγουρα ειναι θεμα πρεστιζ αλλα εδω μιλαμε για 500 ευρω καθε 3μηνο (αν θες κινητο πουλ-μουρ!) μπορει και νωριτερα! :confused:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον elteo

 

Oχι φιλε johner δεν γινεται μονο στα κινητα!

Αλλα πεσμου αληθεια αλλαζεις τοσο συχνα αυτοκινητο ή σπιτι? :blink:

(Για αγορα μιλαμε παντα οχι ενοικιο!)

Τα ρουχα ειναι αλλη ιστορια.. :worry:

Αnyway νομιζω οτι δεν ειναι και πολυ νορμαλ να υπαρχουν ατομα που να αλλαζουν κινητο καθε 3μηνο! :o

Σιγουρα ειναι θεμα πρεστιζ αλλα εδω μιλαμε για 500 ευρω καθε 3μηνο (αν θες κινητο πουλ-μουρ!) μπορει και νωριτερα! :confused:

 

 

Εγώ δεν έθιξα τετοιο θέμα, περι αλλαγής κινητού ανα τρίμηνο!

Άλλωστε το γεγονώς οτι ένα κινητό είναι καινούριο δεν σημαίνει οτι έχει περισσότερο prestige! Εγώ για να καταλάβεις αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ένα 7650, σαν κύριο κινητό, το οποίο το έχω απο τον προηγούμενο Αύγουστο!!!

Χρησιμοποίησα και άλλα κινητά αλλά αυτό μου ταιριάζει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...