Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα είναι το 71 στο ercsson t39 kai 45 sto t68i τι παίζει ξέρει κανείς?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Egw eimai sthn kathgoria

 

Ραδιο Αρβυλα ή αληθεια? Ξερει κανεις???

 

 

ΕΑΝ οι αριθμοί επτά & οκτώ είναι 01 ή 10 αυτό σημαίνει πως κατασκευάστηκε στη Φινλανδία που είναι καλό

Link to comment
Share on other sites

τωρα στεκει αυτο η οχι αραγε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Paidia kano mia ergasia pano sto wap..An kai den eimai kai idiaitera latris tou internet mesou kinitou epsaksa ligaki to thema kai apoti katalava to wap einai kseperasmano pleon... thelo na sas rotiso na mou peite an to wap xrisimopoieite akoma kai pia alla protokola exoun anatikatastisei to wap oste na diafotisto pano sto thema . Thnx
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στα μυνηματα γραφω κανονικες προτασεις, με τις λεξεις ολοκληρες, τα σημεια στιξης στην θεση τους, ορθογραφημενες και ολα κυριλε. Βγαινει διπλο και μερικες φορες τριπλο το μυνημα, αλλα τι, τσιγκουνιες θα κανομεν?

 

Μερικοι εχουν φτασει να γραφουν σε τοσο ακαταλαβιστικα βλαχο-greeklish, με κομενες λεξεις, που δεν βγαζω νοημα. Συνηθως ειναι trendy κοριτσακια (πχ η αδερφη μου ) και emo αγορακια, που πηρανε κινητουλι (ροζ-μαυρο αντιστοιχα) και ντε και καλα να δειξουν ότι δεν ειναι παλιολιθικοι, αλλα γρηγοροι και ευστροφοι, και γι αυτο δεν χρειαζονται ολη την λεξη.

 

Εννοειται ότι δεν απανταμε αμα δεν λαβουμε κανονικο sms! Και στα τεσσερα συνεχομενα ακαταλαβιστικα βλαχοgreeklish το επομενο το απαιτουμε και τονισμενο! (οχι αυτο δεν το κανω, παρολο που γραφω με μικρα και οχι κεφαλαια)

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

...το επομενο το απαιτουμε και τονισμενο! (οχι αυτο δεν το κανω, παρολο που γραφω με μικρα και οχι κεφαλαια)

Χρησιμοποιεις unicode? Μεγαλη απατη, 70 αντι 160 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάποιο παρόμοιο θέμα οπότε δημιουργώ ένα… αν είναι λάθος ας μεταφερθεί :)

 

Λοιπόν σχετικά με αυτές τις υπηρεσίες… θέλω κάποιος να μου πει αν μπορεί μερικές τέτοιες εταιρείες απ όπου μπορεί κάποιος να αγοράσει (ή νοικιάσει τέλος πάντων) έναν τετραψήφιο αριθμό πχ 0000

 

Απ ότι βλέπω συνήθως όταν στέλνεις ένα τέτοιο sms σε χρεώνει 1,19€ με ΦΠΑ. Οπότε 0,19 είναι ο ΦΠΑ και 1 € η χρέωση.

 

Η ερώτηση είναι… πόσα ευρώ πηγαίνουν στην τσέπη της εταιρείας και πόσα ευρώ στην τσέπη αυτού που κάνει τον εκάστοτε διαγωνισμό!

 

PS: Περιμένω URL! Δεν μπορώ να βρω τέτοιες εταιρείες! Έψαξα στο google για Ενοικίαση Τετραψήφιων αλλά μου έβγαλε κάποιες παρόμοιες υπηρεσίες και όχι ακριβώς αυτές που θέλω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Τα λόγια είναι περιττά... :whistle:

 

Απλά, να υπογραμμίσω πως τα όσα αναφέρονται στο παραπάνω μήνυμα δεν ισχύουν. Ευκαιρία να γράψω και το σχετικό FAQ.

 

Έτοιμο και το σχετικό FAQ για το IMEI:

http://www.myphone.gr/library/article-44.html

 

Ομολογώ ότι FAQ για το IMEI δεν περίμενα ότι θα έκανα το 2008. Είχα ξανακάνει πριν μία δεκαετία στο gsm.eos.gr αν θυμάμαι καλά.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Eγω θα ηθελα να σταματισει να εξελισεται η τεχνολογια τοσο γρηγορα αλλα οχι και καθολου.Μου τη σπαει που σχεδον καθε 2-3 μηνες βγαινει ενα καλυτερο κινητο απο αυτο που εχω ηδη παρει και μετανιωνω που δεν περιμενα λιγο καιρο για να παρω καλυτερο.Επισης μου τη σπαει που σχεδον καθε χρονο(μην πω καθε εξαμηνο) θα πρεπει να αλλαζω καρτα γραφικων για να παιζω τα καινουργια παιχνιδια.Ας εξελισεται η τεχνολογια αλλα με λιγο πιο αργους ρυθμους ωστε να χαιρομαστε λιγο αυτο που περνουμε ειτε ειναι κινητο ειτε υπολογιστης ειτε τηλεοραση και να μην σκεφτομαστε αμεσως την επομενη αγορα.

 

Τα μπέρδεψες λιγο... κατα την γνώμη μου φυσικά.

 

Η Τεχνολογία ειναι ΗΔΗ αρκετά χρονια μπροστά. Μπορει εδώ και 4-5 χρόνια να εχουν στα "εργαστήρια τους" κινητό με καμερα 12Mpx το οποιο εχει πανω GPS, σου κανονιζει ραντεβού, σου λεει τι λειπει απο το ψυγείο σου, σου λεει που ακριβως ειναι τα παιδιά σου και ααααααααααααλλα (ασχετα που μπορεις να τα κανεις αυτα :p)

 

Μπορει να εχουν βγει ηδη παιχνιδια τα οποια θα χρησιμοποιουν τπτ νεες τεχνολογιες και αντι για γραφικά πλεον να βλέπουμε αληθινά αυτοκινητα σε αληθινές πιστες! και να μπορεις να το οδηγεις εσυ αυτο το πραγμα!

 

οποτε το θεμα τεχνολογια και προοδος αυτης ειναι σχετικο! :)

Link to comment
Share on other sites

cosmakos88 θα συμφωνησω μαζι σου εν μερι...

απλα θελω να πω οτι παντα κρατανε το επομενο σταδιο της τεχνολογιας στα ''ντουλαπια τους'' μεχρι να πουλησουν την υπαρχον!!

ειναι θεμα πολιτικης....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

cosmakos88 θα συμφωνησω μαζι σου εν μερι...

απλα θελω να πω οτι παντα κρατανε το επομενο σταδιο της τεχνολογιας στα ''ντουλαπια τους'' μεχρι να πουλησουν την υπαρχον!!

ειναι θεμα πολιτικης....

 

ειπες "εν μέρι" ... που νομιζω κανονικά ειναι "εν μερη" .. :lol:

 

whatever... σε τι δεν συμφωνεις;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα Ελληνικά και πάντα T9 οπως ειπαν και παραπάνω... μερικές φορές ομως:

 

και: κ ή &

δεν: δν

 

ααααυτα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...