Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ma to thema re paidia einai oti akoma kai an den apodixtike tipota gia to an einai h oxi vlavero,kratas mia pisinh giati otan tha anakalifthh to poso epivlaves einai tha einai arga,kai tha exoume faei toso aktinovolia pou pleon tha einai mh anastrepsimo to provlhma!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

o monos logos einai gia na exoun mia vash gia na to xrhsimopoiooun kai oi tufloi.kserontas panta oti autο einai to 5 kseroun pou na vroun tous ipoloipous arithmous!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω και θα σου λυθουν ολες οι αποριες:

http://jkon.aeromodelling.gr/ninter-073a.htm

:)

 

 

swstos o filos!!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω βοηθαει σ'αυτους που δουλευουν "τυφλα"

και μιας και δεν κοιταν το πληκτρολογιο

αυτα τα "μπιλακια" βοηθουν να καταλαβεις που βρισκονται τα δαχτυλα σου

σε περιπτωση που χασεις τον προσανατολισμο σου :) !!

 

όχι μόνο για αυτούς που δουλεύουν τυφλά αλλά και για τους τυφλους που έχουν ανάγκη απ'τη χρήση ενώς τηλεφώνου!!!;):)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

ma to thema re paidia einai oti akoma kai an den apodixtike tipota gia to an einai h oxi vlavero,kratas mia pisinh giati otan tha anakalifthh to poso epivlaves einai tha einai arga,kai tha exoume faei toso aktinovolia pou pleon tha einai mh anastrepsimo to provlhma!!!

To λες σαν να..έχουμε ένα τσουβάλι και να μαζεύμε λίγο λίγο την ακτινοβολία. Μπορεί να 'ναι κι έτσι, το ίδιο ακριβώς όμως είναι το τσιγάρο. Όσο καπνίζεις, τόσο κακό κάνεις στην υγεία σου και το ξέρεις.

Αφού το ξέρεις, γιατί συνεχίζεις το κάπνισμα?

Και μη μου πεις ότι δεν καπνίζεις. Όλοι καπνίζουν, ακόμα κι εγώ που δεν έχω βάλει ποτέ τσιγάρο στο στόμα μου.... ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

To λες σαν να..έχουμε ένα τσουβάλι και να μαζεύμε λίγο λίγο την ακτινοβολία. Μπορεί να 'ναι κι έτσι, το ίδιο ακριβώς όμως είναι το τσιγάρο. Όσο καπνίζεις, τόσο κακό κάνεις στην υγεία σου και το ξέρεις.

Αφού το ξέρεις, γιατί συνεχίζεις το κάπνισμα?

Και μη μου πεις ότι δεν καπνίζεις. Όλοι καπνίζουν, ακόμα κι εγώ που δεν έχω βάλει ποτέ τσιγάρο στο στόμα μου.... ;)

den kapnizw alla opws eipes oloi kapnizoume...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nai youtube kanonika sto kin kai se wm syskeyes den ginetai oti kai na kaneis oti plugin kai na baleis.mono myoutube alla kai pali periorismena video

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Είναι για το τυφλό σύστυμα που αυτό αφορά τυφλούς και μη.

Βοηθάει στο να ευθυγραμίζουμε τα χέρια/δάχτυλα στα σωστά σημεία χωρίς να κοιτάμε.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Στο Htc Tytn που ειχα οσο και να χτυπιοσουν δεν επαιζε με τπτ.Σε πολλα forum προσπαθησαν να βρουν λυση αλλα ματαια,τουλαχιστον και εγω το προσπαθησα και εκατονταδες αλλα μελη και κατοχοι Htc;)

 

poio tytn?to tytn II?

den to exw dokimash an paizei!einai sigouro oti ta windows phone den pezoun youtube?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To λες σαν να..έχουμε ένα τσουβάλι και να μαζεύμε λίγο λίγο την ακτινοβολία. Μπορεί να 'ναι κι έτσι,

 

Ακριβώς όπως το είπες είναι.

Υπάρχει ένας μέγιστος βαθμός ακτινοβολίας που μπορεί να δεχθει το ανθρώπινο σώμα και ο ανθρώπινος εγκέφαλος.Και η ακτινοβολία συσσωρεύεται στον οργανισμό.

Για αυτό και καλό είναι να προσέχουμε ακόμη και στις εμελητέες ακτινοβολίες γιατί δεν παύει να είναι ακτινοβολίες!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το είπες είναι.

Υπάρχει ένας μέγιστος βαθμός ακτινοβολίας που μπορεί να δεχθει το ανθρώπινο σώμα και ο ανθρώπινος εγκέφαλος.Και η ακτινοβολία συσσωρεύεται στον οργανισμό.

Για αυτό και καλό είναι να προσέχουμε ακόμη και στις εμελητέες ακτινοβολίες γιατί δεν παύει να είναι ακτινοβολίες!!

 

auto pisteuw kai gw!!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χωρις πλακα τωρα σκευτηκατε ποτε Ολα τα αλλα τηλ,ηλε συσκευες,πιστολακι μαλλιων,ρανταρ πομποδεκτες κτλ..... kκαι μιλαμε τωρα για το μπλε δοντι,η ακτινοβολια του ειναι αποδεκτη 100% απο τον οργανισμο και 100% αβλαβης.Μην λεμε οτι θελουμε εγω εχω δει εργαστηριο στημενο για τετοια πραγματα και δεν τα λεω επειδη το ακουσα απο καποιον.
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

..κοιτα...μαλλον εννοεις να προωθησης το νουμερο σου σε καποιο ανυπαρκτο νουμερο...σε αυτην την περιπτωση δεχεσε κανονικα μηνυματα αλλα αν καποιος προσπαθησει να σε παρει τηλεφωνο θα "φαει πορτα"...:lol:

 

nai filaraki an kai kenoyrgios edo einai *21*699# kai lei pos einai katilimeno kai*21*69*********1# lei pos den iarxei kai apenergopioynde me to#21# einai kati san ektroph kai pianei se ola ta kinita sxedon

Link to comment
Share on other sites

Προώθηση έχουν όλα τα κινητά.

Ενεργοποιείται απο το μενού προώθηση που έχει το κινητό.

 

Σαν αριθμό μπορούμε μπορούμε να βάλουμε οποιονδήποτε που δεν υπάρχει. Κάντε μια κλήση σε αυτόν για να βεβαιωθείτε.

 

Δεν είναι το θέμα μας αυτό όμως...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Λενε, χωρίς να έχει αποδειχθεί, οτι όσο υψηλότερη είναι μια συχνότητα, άρα τόσο μικρότερο το μήκος κύματος (επειδή το μήκος κύματος με τη συχνότητα είναι ποσά αντιστρόφως ανάλογα) και όσο πιο μικρό είναι το μήκος κύματος, τόσο πιο αβλαβές είναι ακριβώς επειδή είναι πολύ μικρότερο από το μέγεθος ενός ανθρώπινου κυττάρου σε βαθμό που τα μεγέθη παύουν να είναι συγκρίσιμα και, θεωρητικά πάντα, τα κύμματα αυτά αλληλεπιδρούν πολύ λιγότερο με τα ανθρώπινα κύτταρα ώστε να θεωρούνται βλαβερά. Γι'αυτό το λόγο η Cosmote θεωρείται πιο "υγειηνή" από τις άλλες δύο επειδή λειτουργεί στα 1800 MHz κάτι που όμως την υποχρεώνει να έχει τις κυψέλες τις πιο κοντά μεταξύ τους και να έχει ασθενή λήψη σε κλειστούς χώρους και υπόγεια. Όσο προχωράμε προς τα 2,3 και 5 GHz τα πράγματα γίνονται (θεωρητικά πάντα λέμε) όλο και πιο "υγειηνά". Ας πούμε το Bluetooth που λειτουργεί στα 2,4 GHz θεωρείται πάρα πολύ ασφαλές. Το ίδιο ισχύει και για τα ασύρματα δίκτυα και ειδικά για το 802.11a που λειτουργεί στα 5GHz κάτι που επίσης του μειώνει την εμβέλεια.

 

Αρα το συμπέρασμα είναι ότι όσο πιο μεγάλη η συχνότητα, τόσο πιο αβλαβής για τον άνθρωπο αλλά και τόσο μικρότερη η εμβέλειά της μετάδοσης υπό τις ίδιες συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

 

Λοιπόν σήμερα όταν μπήκα στο μενου του 6131 και μπήκα στην κάρτα μνήμης είδα 2 νέους φακέλους που πριν δεν υπήρχαν.

 

Ο ένας είχε όνομα Private και ο άλλος όνομα System.

 

Ο ένας φάκελος όταν τον άνοιγες έλεγε Α_67 και είχε μια φωτογραφία the best of bon jovi ενώ ο άλλος φάκελος περιείχε αρχεία dat(αρχεία που δεν διαβάζει το 6131)

 

Ο φάκελος δημιουργήθηκε στις 10:05 σήμερα,δλδ όταν εγώ ταξίδευα με το τρένο.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίχτηκε?

 

Άσχετο αλλά πριν αντιληφθώ την ύπαρξη των 2 αυτών φακέλων είχα βάλει την κάρτα μνήμης μου σε άλλο κινητό το οποίο από όσο θυμάμαι δεν είχε τα αρχεία dat

 

Καμιά ιδέα?

 

thnx!

Link to comment
Share on other sites

Τα δημιουργησε το αλλο κινητο που την εβαλες.

Αν δε ηταν και symbian και λιγους φακελους εφτιαξε.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τα δημιουργησε το αλλο κινητο που την εβαλες.

Αν δε ηταν και symbian και λιγους φακελους εφτιαξε.

 

Πρόκειται για το 6120...

Ναι και εγώ αυτό υπέθεσα,αλλά έβαλα την κάρτα μνήμης στο 6120 γύρω στις 1 ενώ το 6131 λέει ότι οι φάκελοι δημιουργήθηκαν στις 10

 

Αυτό με παραξένεψε πιο πολύ :confused:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα ονόματα στους φακέλους πρόκειται καθαρά για symbian δλδ δημιουργήθηκαν από το 6120!!

Και ίσως στο 6120 να ήταν λάθος η ώρα.

Dont worry δεν είναι τπτ το ανησυχητικό!:)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα ονόματα στους φακέλους πρόκειται καθαρά για symbian δλδ δημιουργήθηκαν από το 6120!!

Και ίσως στο 6120 να ήταν λάθος η ώρα.

Dont worry δεν είναι τπτ το ανησυχητικό!:)

 

Ανησυχώ γιατί μπορεί καμιά μυστική υπηρεσία μπορεί να θέλει το υπερπολύτιμο υλικό που έχω στο κινητό μου :p:lol:

 

plz lock

 

Καλές γιορτές :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...