Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από lefkaditis

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 (26 Φεβ. 2004 , 22:51)

 

ΣΤη Χίο είναι μόνομο φαινόμενο!!ειδικά σε κάποια συγγεκριμένα σημεία είναι δεδομένο!η μόνη λύση είναι η χειροκίνητη επιλογή δικτίου ...

 

Δηλαδή στη Χίο και τα τρία τα ελληνικά δίκτυα εχουν πρόβλημα στο σήμα σε όλες τις περιοχές του νησιού?

 

Den einai aparaithto na exoun provlhma sthn kalupsh.Se ena shmeio na tuxei na exei kalutero shma to allo diktuo paei se auto automata!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (27 Φεβ. 2004 , 22:50)

 

E, kala, den hxeres, den rwtages? :p

 

 

H c&f h texnologikous provlhmatismous to vlepw.... :whistle: :D

 

τεχνολογικούς, έχει να κάνει με κινητά ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου αρέσουν. Και ιδικά αυτά τα κουμπιά που προσθέτουν. :mad: :D Καθόλου δεν μου αρέσουν. Το μόνο καλό είναι οι τιμές.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Που θα το βρεις βρε συ τετοια ωρα ? χαχαχαχαχα~~~~!!!!!!!!! Μην τρεξεις και πολυ.. Μην ανησυχεις και αυριο εκει θα ειναι μετα το ποστ του φιλου μας....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα έχει και πρέπει να έχει συνεχεία για το καλό μας, πρώτα πρέπει να πάρει ο και ο γερμανός καταστηματάρχης τα χρήματα του, δεύτερον να καταγράφονται τα περιστατικά και άμεσα σε παράπτωμα να πάει σε δική η ανάλογη εταιρία να δουν τι παίζει και χάνονται τα πράγματα μέσα από τα δεματά και να πάρουν αποφάσεις μέχρι να πάρουν την άδεια λειτουργίας από αυτή την ταχυδρομική (οποία και αν είναι σε τελικό επίπεδο).

Μόνο έτσι θα μπορούμε να αγοράζουμε προϊόντα από ευρωπαϊκές χώρες χωρίς να φοβόμαστε μέχρι να έρθει στα χέρια μας το προϊών που αγοράζουμε.

Και αυτός που λέτε που έχασε το κράνος δεν ξέρω πόσο καιρός πέρασε μέχρι τώρα, είναι η ευκαιρία να πάρει τα χρήματα του, και να δούμε τι θα πουν στο πρόεδρο για το δεύτερο περιστατικό σε τόσο σύντομο διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το ξέρω αυτό το περιοδικό δεν το έπιασε πουθενά το μάτι μου, αλλά τώρα μην τρέξουμε όλοι να το αγοράσουμε για να δούμε αυτά τα «χαζά» που γράφει, γιατί στο επόμενο σκεφτείτε τι έχουν να γράψουν, θα πουν, γράφουμε αυτά πουλάει ε λοιπόν συντάκτες συνεχεία στο ίδιο στιλ!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ημουν πολυ χαζος οταν παρελαβα το 6600 απο τις ταχυμεταφορες που την ακουσα και δεν το ανοιξα...

Κι αν δεν ηταν μεσα το κινητο αντε μετα εγω να αποδεικνυα του λογου το αληθες...Μετα εκανα το σταυρο μου που ηταν μεσα....

Οχι λεει δεν μπορειτε πριν υπογράψετε....!!!!!

 

Καλά ρε γαμώτη μου,κανεις δεν ενημερωνει τους υπαλληλους για αποφασεις της EETT...??

 

Μπορει καποιος να μου δωσει καποιο λινκ οπου να φαινεται εγγραφως και να τους το δειχνω...? :worry: :confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το link θα το ηθελα κι εγω...ειναι πολυτιμο για την αντιμετωπιση ολων αυτων στραβαδιων που θελουν να λεγονται επαγγελματιες!
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τους οδηγούς των εταιριών δεν είναι τόσο απλό. Όταν βάζεις τον οδηγό μέσα σε οχτώ ώρες να παραδώσει 60 φάκελους και να παραλάβει άλλους 20 και αν δεν το κάνει να του φωνάζεις, που καιρός για τυπικές διαδικασίες και έλεγχος. Είναι αυτή η γ@@@@@@η νοοτροπία των εταιρίων και επιχειρήσεων που δραστηριοποιούντε στην Ελλάδα και επιβάλουν το ξεζούμισμα των εργαζομένων, άπο εκεί ξεκινάνε και εκεί καταλήγουν όλα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δικο τους προβλημα φιλε μου...

Δεν θα πληρωνω εγω τα λαθη τους (οδηγων-αφεντικων)..!

Εσυ αν ησουν στην θεση του φιλου και "εχανες" 1500 ευρω..τι θα ελεγες..?

Τα καημενα τα παιδια που τα ξεζουμιζουν..?!!!

Εχουν δικιο κ αυτοι αλλα ο ΠΕΛΑΤΗΣ πρεπει να ειναι ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ!

Οταν μαλιστα πληρωνεις αρκετα ακριβα τις υπηρεσιες τους!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Είναι τρισάθλια όλα τα κινητά με vodafone live :mad:

 

Τόσο το άθλιο μενού όσο και η βεβήλωση της αισθητικής της εκάστοτε συσκευής.

 

Χαίρομαι που η ζίμενς δεν πρόκειται ποτέ να βγάλει κινητό με το άθλιο λάιβ.

 

Απο κει και πέρα κάθε καταναλωτής που θέλει να πιστεύει ότι έχει υψηλή αισθητική πρέπει να γυρίσει την πλάτη σε αυτές τις κατεστραμένες συσκευές.*

 

*Κάνω μία εξαίρεση γι αυτούς που επιθυμούν πολύ μια συσκευή αλλά το κόστος την κάνει απαγορευτικό ενό με το λάιβ είναι προσιτή

I would be crying tears of laughter

If I could see me smile again

 

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my eyes, but all I see is my blindness

I still reach for the stars, but all I touch is my horizon

I still believe my ears, but all I hear is lasting silence

Link to comment
Share on other sites

i asxetosini einai apisteuti genikotera sta periodika kinitis tilefonias...

exw tin gnwmi oti den exoun pia logo uparksis giati o kosmos pou exei prosvasi sto internet, kai me site san auto, den exei kanena logo na agorasei periodika tetoiou eidous.

peite mou ena apo auta pou exei sto eksofillo tou motorola mpx300, panasonic x700, motorola A1000, sonyericsson Z1010, na paw na to parw...

Apo tin kentriki selida tou myphone: Η κορυφαία πρόταση της αγοράς του... 2005 , έχει το όνομα του Α1000! 3G τεχνολογία με κορυφαίες multimedia δυνατότητες.

Ti na leme twra...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδία που μπορούμε να βλέπουμε την απόφαση της EET; Αυτή ισχύει και εάν παραλάβουμε το δέμα από το ταχυδρομίο;
Link to comment
Share on other sites

Paidia i EETT exei diko tis site me odigies.Auto einai to Site EETT Se filadio pou pira apo kei enimerothika oti ta prostima se autes tis periptoseis einai xrimatika (mexri 150.000 eurw)kai ftanoun eos tin anaklisi tis Adeias Leitourgeias twn etairiwn. kai Kalo einai na katagelnoume tis apwleies gia na valoun mialo.Otan tous eipa gia to kranos tou filou kserokatapian oloi tous mazi.Den perimenan na paw kai omos eixan erthei 3 gia na me kanoun na fovitho.Egw piga xoris dikigoro kai den plirosa oute mia draxmi gia na tous koliso ston toixo.I eironia mou sto telos itan oti tous xairetisa me xeirapsia an kai iksera oti apo mesa tous EVRAZAN.Eferan akoma kai dikigoro ta lamogia.

 

Oso gia ta fuladia mporeite na ta katevasete kai apo EDW KAI NA TOUS TA KOLATE STIN MOURI

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (28 Φεβ. 2004 , 10:59)

 

Δικο τους προβλημα φιλε μου...

Δεν θα πληρωνω εγω τα λαθη τους (οδηγων-αφεντικων)..!

Εσυ αν ησουν στην θεση του φιλου και "εχανες" 1500 ευρω..τι θα ελεγες..?

Τα καημενα τα παιδια που τα ξεζουμιζουν..?!!!

Εχουν δικιο κ αυτοι αλλα ο ΠΕΛΑΤΗΣ πρεπει να ειναι ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ!

Οταν μαλιστα πληρωνεις αρκετα ακριβα τις υπηρεσιες τους!

 

 

Εγώ αυτό που προσπάθισα να πω είναι ότι το πρόβλημα πιγάζει αποκλειστικά και μόνο από την εργοδοσία, δηλαδή τις εταιρίες που πάνε να βγάλουν και από την μίγα ξύγκι.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν αυτο που θα πω εχει σχεση με την αποφαση της ΕΕΤΤ αλλα περιμενω ενα δεμα απο Αμερικη απο αγορα στο ebay.

Ετσι ψαχνωντας εμαθα οτι ερχεται μεσω Γερμανιας και απο κει με speedex. Ετσι τους πηρα τηλεφωνο χτες 27/2 και λεω εσεις παραδιδετε τα δεματα απο Αμερικη και η απαντηση..

"ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑΙ. ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ Η ACS" .

Τηλεφωνησα ACS και επιβεβαιωσε , που παρεπιμποντως το 60-70 % των καταστηματων της και του πελατολογιου της εγινε ΓΕΝΙΚΗ Ταχυδρομικη , αγνωστο για πιο λογο σε μενα.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (iliasp For President:D: SonyEricssonP900/R102 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από grkostis

Exeis kathe dikaioma na anoigeis opoiodipote dema erxontai na sou paradosoun.Alloste upografeis oti parelaves se teleia katastasi to periexomenou tou dematos.Gia auto sas lew prepei o courrier na permenei na elegxete kai meta na parei tin upografi sas.

 

Kian to anoiksw kai dw oti einai elleipes h akomi xeirotera exei ta stringakia ths gynaikas toy apostolea h akomh xeirotera den yparxei....mporw na toy pw parto pisw,den plhrwnw kai ara den ypografw??dld san na mhn eftase sta xeria moy??PANTWS KWSTH EYGE!PRAGMATIKA APO TOYS LIGOYS POY THA TO EKANAN!BRAVO GIA TON TSAMPOYKA SOY!POLY THA ITHELA NARTHW STHN AKROASH!KAI META ENA KAFEDAKI...OTI PREPEI!:D

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (iliasp For President:D: SonyEricssonP900/R102 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia psinomai na parw mia psifiaki videocamera logw toy oti h philips explorer pou eixa edw kai 7 xronia me egkateleipse(bgazei kati paralliles grammes oi opoies fainontai mono otan pazw thn kaseta sthn tv )!!Se 14 meres feugw sthn ispania gia 7hmerh kai thathela naxw mia kamera gia krathsw tis wraies aytes stigmes(kserete...wraies.spanioles spanioles ante kai kamia wraia ispanida:D))Thetw to eksis erwthma,lew na dwsw gyrw sta 400-500 euro gia mia metaxeirismenh kathws blepw cameres me times sto net apo 600-1500 euro pou ousiastikes diafores den yparxoyn.....mono se merikes exei 800kp fakos kai se alles 1mp....pou de me trelenei h diafora!twra thathela na sas rwthsw an kserete pou mporw na brw tetoies minidv metaxeirismenes...an gnwrizetai kanena katasthma edw sth salonika!EPISHS gnwrizetai an sthn ispania oi times einai xamiloteres etsi wste na aksizei na parw kamia apo ekei me to pou pataw podi sti barkelwnh???sto aerodromio lete na petyxw kanena aforologhto?opoios gnwrizei parakalw as apanthsei!opoiadhpote lysh gia euresh kameras dekth.....to monh apaithsh pou exw einai na einai sxetika mikri se megethos!Filika ilias!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...